1. Disi Gost, Eydis turnir je počeo...PRIDRUŽI SE! Hop

=> Pravila i prijava ~ O V Đ E ~
    => Linkovi na igre ~ O V Đ E ~
    => Pitanja i komentari ~ O V Đ E ~

Girly~ TRENUTNI POREDAK ~Girly
    - update 20.11.2016.

Rikon

Rasprava u 'Kultura i Umjetnost' pokrenuta od Nebelwerfer, 11. Svibanj 2007..

1. Nebelwerfer

Nebelwerfer Novi Član

ako sam falio pravi podforum za ovo, molim da prebacite ovaj topik/ post...

Svi koji su bili ili su htjeli doći u Rijeku na Rikon 2006 su zasigurno bili razočarani nedostatkom promocije i informacija (naime, malo tko je i znao da se Rikon uopće održava 2006 godine), ponudom sadržaja i organizacijom koja ih je dočekala. Razlog tomu je isključivo bio kroničan nedostatak ljudstva a ne ideja kojih je bilo na pretek. Svima nam je žao zbog toga i duboko se ispričavamo razočaranima. Nakon tog neugodnog iskustva, Udruga ljubitelja fantastike «3. zmaj» je odlučila poduzeti nešto da se kako cjelokupan imidž tako i sama konvencija Rikon počne podizati na višu razinu. Došlo je do okrupnjavanja članstva i korjenite promjene kako strukture, tako i načina funkcioniranja udruge a ne odnosi se samo na organiziranje konova. Vjerojatno vas je na nekom od konova ove godine netko iz "vrha" tlačio da se krvlju obvežete kako ćete doći na verziju Rikona 0.7, jes, bili smo tlaka ali kondicioniranje ekipe nikad ne može počet prerano ;) . Shodno tome, bili bismo vam veoma zahvalni kada biste pridonijeli razvoju konvencije i njenom prilagođavanju zahtjevima njenih redovitih i budućih posjetitelja. Molimo vas da (ne bi vam trebao biti preveliki problem :-D) posjetite našu stranicu i ostavite svoj glas u anketi za opciju koja bi vas najviše ponukala da posjetite bilo koju konvenciju u Hrvatskoj, posebice naš Rikon. Ne zato jer nismo u stanju sami smisliti vrstu i količinu određenih sadražja već stoga što bismo htjeli isprati gorki aftertaste koji je svima sigurno ostao nakon 2006. i barem djelomično udovoljiti svim profilima posjetitelja i udruga koje će se (nadamo se) pojaviti. Zbog toga već dobrih mjesec dana slažemo program jer, NIŠTA NAS NE SMIJE IZNENADITI! Unaprijed se zahvaljujemo za vašu suradnju. Koliko god je ovo "reklama" za kon, toliko je i pokušaj da pokažemo da ne vodimo politiku izolacionizma dok ne istrune(mo)...

3. zmaj

http://www.3zmaj.hr/pages/rikon/anketa.php

2. Nechrarh

Nechrarh Gost

Zašto anketa ima samo jendu opciju??

Stavite barem dvije jer su loše raspoređeni odgovori....

3. Psychaki

Psychaki Gost

njanjanjanjanjanjanjaaa aa .a .

idemo na rikon. kao. kladim se u Zeleno da ne ću imati para. opet.

4. Nebelwerfer

Nebelwerfer Novi Član

Zašto anketa ima samo jendu opciju??

Stavite barem dvije jer su loše raspoređeni odgovori....
    primio na znanje... već smo dobili tu primjedbu

5. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

6. Nebelwerfer

Nebelwerfer Novi Član

5. -7. 10. 2007. kao i dosad, prvi puni vikend u 10. mjesecu...

7. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

Yaay. Vjerojatno cu bit tamo... poslovno naravno :lol:

No sve ovisi o financijskom stanju i jos par faktora, ipak idem u Essen na Spiel srijedu nakon toga :help:

8. Nebelwerfer

Nebelwerfer Novi Član

Budući da smo dobili feedback da ljudi nisu zadovoljni što postoji samo jedna opcija za glasati (a što smo mogli i pretpostaviti) to je sada prepravljeno i sada možete dati do 3 glasa i izabrati što je vama najdraže. Oni koji su do sada glasali na prijašnjoj verziji ankete mogu izbrisati cookie naše stranice i imat će mogučnost dati tri nova glasa. Zahvaljujemo na vašem doprinosu!

3. Zmaj

9. Nechrarh

Nechrarh Gost

Budući da smo dobili feedback da ljudi nisu zadovoljni što postoji samo jedna opcija za glasati (a što smo mogli i pretpostaviti) to je sada prepravljeno i sada možete dati do 3 glasa i izabrati što je vama najdraže. Oni koji su do sada glasali na prijašnjoj verziji ankete mogu izbrisati cookie naše stranice i imat će mogučnost dati tri nova glasa. Zahvaljujemo na vašem doprinosu!
    3. Zmaj

Odgovori su i dalje šit - recimo ja bih lov na blago, ali automatski glasam za larp koji me nimalo ne zanima (barem ne ova hrvatska varijanta), ili recimo ja bi na BESPLATAN turnir (kada sam već platio upad za rikon) ali bih ito tako da je neka poštena nagrada odnosno da je sponzor stvarno nešto sukladno toj igri i poklonio - a ne nekakva zbirka SF koja nema veze za magicom ili D&Djem ili necim trecim....

10. Psychotic

Psychotic Duck Mutant

ja cu probabli ici ,
    uz sav program nemojte zaboravit na kvalitetnu ponudu cuge i bar nekakve hrane :) , neki ljudi dodju i popit nesto :unsure:

11. Nebelwerfer

Nebelwerfer Novi Član

Odgovori su i dalje šit - recimo ja bih lov na blago, ali automatski glasam za larp koji me nimalo ne zanima (barem ne ova hrvatska varijanta), ili recimo ja bi na BESPLATAN turnir (kada sam već platio upad za rikon) ali bih ito tako da je neka poštena nagrada odnosno da je sponzor stvarno nešto sukladno toj igri i poklonio - a ne nekakva zbirka SF koja nema veze za magicom ili D&Djem ili necim trecim....
    ok. ne mogu reći da nisi u pravu. čru. larp i lov nisu ista stvar ali (barem po meni) spadaju u istu skupinu aktivnosti koje se ne odvijaju ili se ne bi trebale odvijati u zavorenom. isto tako mogu reći za sve opcije kjoe stoje tamo. da smo stavili masu opcija, dobili bismo vjerojatno preveliki rasap glasova i podjednaku popularnost svih ponuđenih stvari osim vjerojatno "socijalizacije" :unsure: a ponuđeene opcije su samo primjeri aktivnosti na koje smo mislili a ne točno ono što ćemo imati.
    a možda pričam gluposti. ne mogu biti 100% siguran ni u jednu stvar koju pretpostavim jer je statistika zaj... oruđe koje se može iskoristit za potvrdu bilo kojeg mišljenja (koliko god odgovori suprotni tome bili). ok otišao sam predaleko..
    uglavnom, ovo za turnire stoji. organizatoru je dužnost osigurati dovoljno (ili sve) besplatnog sadržaja ako se već plaća upad na kon. za ove besplatne turnire ne mogu još reći koje, koliko kul i da li će uopće biti dostupne nagrade... osobno se zalažem da budu nagrade efektne i jeftinije pa makar propali. ne računam kvizove koji će naravno biti free i trebali bi imati nagrade tematski vezane za kvizove. a što se tiče turnira s kotizacijom, ako bude kotizacija onda će i nagrada biti dobra da ne kažem mrrak :blush: . meni bi bilo neugodno naplatiti kotizaciju 10 kn, 100, 5 za turnir u recimo game of thrones-u a da prva nagrada bude šalica za pokemone koju smo platitli 7 kn. vjerojatno si na to mislio.
    recimo ovaj dnd i nagrade koji smo složili za konfuziju: http://www.znanstvena-fantastika.org/index...2007/04/11.html
    da, bio je još i neki dragonlance roman za prvog koji je ispao iz igre...svi su bili zadovoljni a mi smo time taman pokrilii troškove. ne znam kako ti ovaj primjer zvuči ali kad smo naveli opciju za nagradne turnire smo podrazumijevali takve nagrade za neki turnir s kotizacijom.
    sorry na predugom odgovoru :lol:

12. Nechrarh

Nechrarh Gost

Samo jedan kratki komentar (upit) jete li vi čuli za riječ sponzori ????? :unsure:

Dakle da malo razjasnim, pomoću sponzora, kontizacija za turnir se ne plaća (tko je vidio naplatiti kontizaciju za turnir koji se održava na nekom konu za kojeg se tak i tak plača upad) te isti taj sponzor daruje jednu, dvije, tri knjige (to je njima nishta) za nagrade.....nigdje ne bu te došli kupovanjem nagrada pa makar ona bila pokemon šalica od 7 kuna

13. Nebelwerfer

Nebelwerfer Novi Član

Samo jedan kratki komentar (upit) jete li vi čuli za riječ sponzori ????? :blush:
    jesmo, ne bi vjerovao :unsure:
    ono je primjer kona u sloveniji za koji nećemo ili je malo vjerojatno dobit sponzora. osim toga o kupnji nagrda sam govorio sa pozicije u kojoj sada jesmo a to je da još nemamo sponzore za nagrade što ne znači da ih nećemo imati ili se potruditi ih dobiti. ne žalim se i ne opravdavam unaprijed a na jesen ćemo vidjet rezultate

14. Nechrarh

Nechrarh Gost

jesmo, ne bi vjerovao :cocky:
    ono je primjer kona u sloveniji za koji nećemo ili je malo vjerojatno dobit sponzora. osim toga o kupnji nagrda sam govorio sa pozicije u kojoj sada jesmo a to je da još nemamo sponzore za nagrade što ne znači da ih nećemo imati ili se potruditi ih dobiti. ne žalim se i ne opravdavam unaprijed a na jesen ćemo vidjet rezultate

Ali stvar je u tome da vi kod organizacije ovakve stvari ne smijete niti razmišljati o kupovini nagrada....jeste li sponzorirani od grada?

15. Nebelwerfer

Nebelwerfer Novi Član

Ali stvar je u tome da vi kod organizacije ovakve stvari ne smijete niti razmišljati o kupovini nagrada....jeste li sponzorirani od grada?
    jesmo. čekamo odgvor još nekih institucija. ma uglavnom, nagrade su najmanji problem. neće se niko bunit ako je atmosfera ok i program dobar. nego, ako imaš neku ideju, primjedbe vidim da imaš :cocky: šalji mi pm ili se javi na našem forumu.

16. Nebelwerfer

Nebelwerfer Novi Član

Evo ofišl pozivnice koju su dobile sve udruge ili barem neki od njihovih članova na mejlove a sad počinjemo spemat i po forumima :D (ako to već nismo ranije napravili)

Možda ste negdje načuli a ovom prilikom i potvrđujemo da udruga ljubitelja fantastike "3. zmaj" organizira 10. riječku konvenciju Rikon 2007. i to u periodu od 5. do 7. listopada 2007. Ovim putem Vas pozivamo da se uključite u izvedbu programa na bilo koji način koji Vam padne na pamet. Štand, kviz, turnir, prezentacija neke aktivnosti udruge i slično.

Cijena ulaznice za Rikon će biti 50 kn za cijeli vikend, 30 kn za samo jedan dan ili 30 kn za udruge koje pristignu s minimalno 10 članova (eventualni popis Vas molimo da nam dostavite u najkraćem mogućem roku). Besplatne ulaznice su osigurane za sve koji na neki način sudjeluju u organizaciji konvencije i to po 3 ulaznice za svaku udrugu koja bude imala svoj štand te ovisno o količini ponuđenog programa, adekvatan broj besplatnih ulaznica za voditelje aktivnosti.

Ako ste zainteresirani za bilo kakvo službeno pojavljivanje na Rikonu, molimo Vas da nas u najskorije moguće vrijeme i obavijestite a konačan rok za prijavu je 5. rujna 2007. godine s opisom aktivnosti, predviđenim vremenom trajanja i imenima voditelja. Nakon toga nećemo biti u mogućnosti uvrstiti Vas u program zbog rokova tiskanja koje moramo poštivati.

Na našem sajtu je neslužbeni preliminarni program (može biti samo veći), a zadovoljstvo mi je reći da su sve stvari ako izuzmemo tiskanje , nagrade i "scenografiju" gotove. Ako imate bilo kakvih dodatnih pitanja, kontaktirati nas možete putem maila, foruma, ICQ-a, Skypea... kontakt info je dostupan na našoj
    stranici http://www.3zmaj.hr a mail je mailto:trecizmaj@gmail.com

Srdačan pozdrav, 3. ZMAJ

Kako bi što kvalitetnije proveli program ove konvencije prema očekivanjima posjetitelja, napravili smo nedavno i anketu, pa Vas pozivamo da kažete svoje mišljenje. i da, znamo da anketa nije možda idealno postavljena ali je close enough

http://www.3zmaj.hr/pages/rikon/anketa.php

Ako ste u blizini, ili je neka udruga zainteresirana, dođite, očekujemo Vas!

17. Nebelwerfer

Nebelwerfer Novi Član

e-mail: trecizmaj@gmail.com

204-463-915

dorian celcer
    icefox32491

e-mail: trecizmaj@gmail.com

204-463-915

dorian celcer
    icefox32491

18. Misylia

Misylia Novi Član

ja cu sigurno doci! vec sam propustila liburnicon 2007 zbog posla i hp-a, ovo nema sanse da propustim...

19. Dremora

Dremora Kreegah Bundolo

vjerojatno ću svratit.

20. Gelender Brunhilda

Gelender Brunhilda Velika vladarica krastavcodlakova

Evo da se i ja najavim. Kako je tocno organizirano spavanje ?

Podijelite ovu stranicu