1. Disi Gost, Eydis turnir je počeo...PRIDRUŽI SE! Hop

=> Pravila i prijava ~ O V Đ E ~
    => Linkovi na igre ~ O V Đ E ~
    => Pitanja i komentari ~ O V Đ E ~

Girly~ TRENUTNI POREDAK ~Girly
    - update 20.11.2016.

Reality Show

Rasprava u 'Hram Života' pokrenuta od Thaxll'ssyllia, 8. Rujan 2007..

1. Thaxll'ssyllia

Thaxll'ssyllia Aktivan Član

Što mislite o sve učestalijoj pojavi televiziskih reality showova u svijetu? Zašto ljudi gledaju tuđe živote iako većina smatra da je to glupost.
    Što mislite o ljudima koji se prijavljuju i biste li se vi prijavili u neki?

2. Vanaleto

Vanaleto Aktivan Član

Dosada + izvrnuto primjenjena prirodna ljudska znatiželja o drugima = reality show
    Bude se isfuralo s vrmenom....

3. Anria

Anria Aktivan Član

Već se počelo trošiti.
    Jadno. Ljudi u realyti showovim auopće nisu onakvi kakvi su u real life. Većina njih glumi. Nije tako teško glumiti da si nešto što nisi. Ti showovi uopće nisu avantura, već pokušaj stjecanja medijske pozornosti.
    Zašto gledati u tuđi život kad je meni moj dovoljno zanimljiv? Na kraju dana svaki put promislim o tom ešto mi se sve dogodilo taj dan i puknem od smijeha, ili se rasplačem jer je bila totalna drama, ili nešto treće... mislim da nema smisla da uz toliko događaja što mi se zbiju svaki dan gledam neki reality u kojem je život zapravo... jako dosadan.

4. Mithrandir

Mithrandir Aktivan Član

Gledam reality show -The Apprentice. j♥♥en je i rado bih se prijavio.

5. Psychaki

Psychaki Gost

to je dijete kapitalizma.

mislim da bi bilo daleko bolje potrošiti novac utrošen na te nezanimljive i besmislene stvari u neke ekspedicije i snimanje dokumentaraca. često je životinje puno zanimljivije gledati. tim više što ove životinje na televiziji ionako moramo trpjeti svaki dan u prokletim tramvajima, na cestama, u trgovinama i tako dalje.
    koncept reality showa kao poligona za promatranje ljudi , ponašanja i reakcija zvuči super, ali je ujedno i kršenje ljudskih prava. u praksi ljudi to rade za novac i "slavu" , a oglašivači suptilno ubacuju svoje proizvode i slogane. besmisao i ...besmisao.
    nešto tako fejk je savršeno za gladne mase , jer se ovdje radi o arenama 21.stoljeća, gdje su gladni lavovi publika, i svaki jadnik koji si uzima za pravo komentirati nečiji život ili osuđivati ga. ljudi unutar su samo vrlo dobrovoljne žrtve koje nemaju visoko razvijenu svijest o samom sebi.
    zapravo vrlo tragična stvar, ti reality show(ovi).
    neupotrebljivi čak ni sa sociološkog gledišta, budući da se radi o jeftinoj, izrežiranoj zabavi za široke mase, i kao , naravno , sredstvo oglašivača pomoću kojega njihove poruke dopiru do potrošača (najčešće).
    a i kada bi se zbilja rabili za "društvene eksperimente" odnosno promatranje ljudskog ponašanja, bilo bi vrlo teško izbjeći kršenje ljudskih prava, čak i za dobrovoljne sudionike, koji opet nisu praktični upravo zbog svijesti o promatranju.

6. Thaxll'ssyllia

Thaxll'ssyllia Aktivan Član

Gledam reality show -The Apprentice. j♥♥en je i rado bih se prijavio.

Prvi put čujem da je nekom neki reality show dobar :gay: sad sam zaintrigirana, o čem se to radi? :great:

7. Vanaleto

Vanaleto Aktivan Član

Jedini dobar reality je The Truman Show sa Jimom Carreyem. :cool:

The Apprentice prati grupu mladih ambicioznih yuppiea koji se natječu za mjesto poslovnog pripravnika kod Donalda Trumpa. Svaku epizodu otpada jedna, a kroz zadatke se prate njihove poslovne sposobnosti i to. Zadatci su tipa osmisliti reklamnu kampanju za Pepsi itd. Oni se naravno cijelo vrijeme kolju, ljubuju i sklapaju saveze koje kasnije izdaju...

Intro

8. Nea

Nea curica

Prvi BB sam gledala, ne redovito ali često, zato što prije nikada slično nisam ništ gledala, a Saša je bio zaj♥♥ant i skroz
    prirodan tip :wtf:

Nakon toga uvijek pogledam prvu emisiju izaberem pobjednika i uvijek pogriješim :cool: i zadnju da vidim izlazak. Sve ostalo, ako se zateknem u sobi kad stara gleda bacim pogled minutu dvije i to je to...

No postoji jedan reality show koji bi doista jaaako željela pogledati. Prije godinu ili godinu i pol sam gledala u Oprah o snimanju RS u Americi naravno... Ljudi su živjeli na selu točno onako kako su živjeli (e sada ne znam točno prvi doseljenici ili kakvi u ranom srednjem vijeku :dry: ).. mislim da su čak sudjelovale cijele porodice... nije bilo elektrike, vodovoda, wc papira :wtf: ... mislim da bi to mogao biti zapravo dokumentarac o stvarnom životu običnih ljudi u prošlosti o kojima možemo samo čitati u knjigama (dobro ne bi to bilo 100% jer današnji ljudi posjeduju veće znanje ali nešto najbliže moguće), a pomoglo bi i u našim fantasy pričama :wtf: No, mislim da bi to bilo dobro pogledati, ali poslije više nikada nisam ništa čula tome :sad:

e sad kad smo kod Oprah...ne gledam je često, ali volim pogledati njene emisije o pomoći ljudima, o slučajevima kada su neznanci riskirali svoj život kako bi spasili stranca, o ljudima koji su dodirnuli dno i vratili se nazad, o ljudima koji su bili ustrajni i maštoviti i sa svojim idejama se probili na vrh... Takve priče mi bude nadu da postoje i pozitivci, a ne samo negativci kojima nas inače zasipaju u novinama i TV.. Ponekad imam osjećam da nam je život crna kronika :sad:

No s druge strane onaj Jerry Springer Show pogledah 1 epizodu i zgadio mi se život.. pala sam u depru doslovno.. tip bi trebao u zatvor :dry:

9. Tyronius Mook

Tyronius Mook Sundryan Dungeon Master

Reality show je nastao kao odgovor pučanstva na potrebu za tračevima i iz čiste ne kreativnosti ove generacije. Ljudima je trač uvijek bio zanimljiv, i to je srž svakog reality showa.. saznati sve najprljavije detalje o drugima ,a istovremeno skrivati vlastito prljavo rublje..

Osobno, nebih se prijavio za ništa takvo jer po mom mišljenju, na to se prijavljuju ljudi koi su željni pozornosti i glaqmura, a meni se to i takvi ljudi većinom gade, iako ajde, koji puta pogledati je ok za ubiti dosadu kad BAŠ NIŠTA drugo nema na tv-u dobroga..

10. She-Ra

She-Ra princess ^^

a ono, idiotija :cool:
    prije sam gledala, zbog sestre :wtf:

11. Ivanhoe

Ivanhoe Dr. Disco

A sad zbog sebe? :cool:

12. Mithrandir

Mithrandir Aktivan Član

Vanaleto je dobro opisao The Apprentice, ali s malo mozda previse sarkazma :D

It's not a game, it's a 15 week job interview. Tko ostane na kraju dobije priliku raditi za Trumpa godinu dana na velikom projektu za opaku placu.

Neki od zadataka: prodavanje limunade na ulici ("Vracam vas na osnove"), uredjenje restorana, vodjenje restorana, vodjenje casina, osmisljavanje nove igracke za Mattel, naci nacin kako u jednom danu zaraditi sto vise love a da je vezano uz pse, cjenkanje, izrada marketinskog koncepta za avionsku kompaniju, prodavanje Trumpove vode..

Pobjednik prve sezone je mogao birati na koji ce zadatak: uredjivanje golf terena ili izrada nebodera. Mozda ovaj prvi zvuci glupo ovako stavljen, ali obje investicije su vrijedne oko 500 milijuna dolara :D Mislim da je golf teren i vise bio..

13. Klosharr

Klosharr The Wild Rover

Što mislite o sve učestalijoj pojavi televiziskih reality showova u svijetu? Zašto ljudi gledaju tuđe živote iako većina smatra da je to glupost.
    ono - fu***** bullshit. sve je to način da se obrnu pare na raji koja je gladna 'kruha i igara'. big brother - pogledao pola tuceta prve sezone (nisam bio upoznat sa konceptom toga pa reko ajd da vidimo. šta ćeš, volim isprobavat nove i divlje stvari :great: ). shvatio sam da tu nema ničeg zanimljivog. reko - nikad više. apprentice je s druge strane bio dosta smisleniji što se koncepta tiče. no tu su ljudi pokazali da mogu bit pravi bastardi koji će napravit sve da bi mogli ljubit donaldove cipele narednih x godina i štancat radni staž uz super plaću. pozitivno je to što pobjeđujen onaj koji se pokaže najsposobniji, a ne onaj koji je najkvalificiraniji. jedini reality koji mi je bio probavljiv je survivor - baci grupu ljudi u neku vukojebinu samo sa onim stvarime koje mogu ponjet na vlastitim plećima i neka se snalaze :great: to je zapravo jedini reality na koji bih bio voljan prijaviti se no postoji problem - u survioru se cijeni timski rad i o tome ovisi koliko ćeš ostati u igri (barem dok ne dođe do druge faze). a ja sam individua koji sve radije radi sam uz minimalnu pomoć drugih. jebiga, takav sam...

bottom line - sve je to kapitalistički projekt za zgrtanje para. da je bar zanimljiv, al nije...

14. Vanaleto

Vanaleto Aktivan Član

Vanaleto je dobro opisao The Apprentice, ali s malo mozda previse sarkazma :D

Nije mi namjera bila biti sarkastičan. The Apprentice mi se svidio, gledah ga na Novoj onomad...

15. pasion of love

pasion of love Aktivan Član

Ne znam na kaj se ovaj reality show odnosi 8da li ponovo na pjevanje ili nešto drugo)... Uglavnom, danas je to kakti popularno i ljudi nemaju pametnijeg posla. Al dobro,nemam ništa protiv tih showova,ali mi nije jasno kak se mogu prijavljivati neki koji su totalni antitalenti i dođu raditi budalu iz sebe. Za njih smatram da su stvarno bolesni i rade sprdačinu od sebe i tog showa i komisija samo gubi vrijeme slušajući ih kako doslovno vrište i zavijaju izvodeći neku pjesmu koja se ljudima nekad sviđala al taj konj ju je totalno pokvario da ti je presjela!

16. poisondivinity

poisondivinity Aktivan Član

Prvi BB sam gledala, ne redovito ali često, zato što prije nikada slično nisam ništ gledala, a Saša je bio zaj♥♥ant i skroz
    prirodan tip :birthday:

Nakon toga uvijek pogledam prvu emisiju izaberem pobjednika i uvijek pogriješim :cocky: i zadnju da vidim izlazak. Sve ostalo, ako se zateknem u sobi kad stara gleda bacim pogled minutu dvije i to je to...

No postoji jedan reality show koji bi doista jaaako željela pogledati. Prije godinu ili godinu i pol sam gledala u Oprah o snimanju RS u Americi naravno... Ljudi su živjeli na selu točno onako kako su živjeli (e sada ne znam točno prvi doseljenici ili kakvi u ranom srednjem vijeku :cocky: ).. mislim da su čak sudjelovale cijele porodice... nije bilo elektrike, vodovoda, wc papira :nunchake: ... mislim da bi to mogao biti zapravo dokumentarac o stvarnom životu običnih ljudi u prošlosti o kojima možemo samo čitati u knjigama (dobro ne bi to bilo 100% jer današnji ljudi posjeduju veće znanje ali nešto najbliže moguće), a pomoglo bi i u našim fantasy pričama :evil2: No, mislim da bi to bilo dobro pogledati, ali poslije više nikada nisam ništa čula tome :sad:

e sad kad smo kod Oprah...ne gledam je često, ali volim pogledati njene emisije o pomoći ljudima, o slučajevima kada su neznanci riskirali svoj život kako bi spasili stranca, o ljudima koji su dodirnuli dno i vratili se nazad, o ljudima koji su bili ustrajni i maštoviti i sa svojim idejama se probili na vrh... Takve priče mi bude nadu da postoje i pozitivci, a ne samo negativci kojima nas inače zasipaju u novinama i TV.. Ponekad imam osjećam da nam je život crna kronika :sad:

No s druge strane onaj Jerry Springer Show pogledah 1 epizodu i zgadio mi se život.. pala sam u depru doslovno.. tip bi trebao u zatvor :dry:

a sto vise da kazem.. sve je rekla ova dama gore..

17. Leviathan

Leviathan Aktivan Član

Dosada + izvrnuto primjenjena prirodna ljudska znatiželja o drugima = reality show
    Bude se isfuralo s vrmenom....

yeahh, slažem se s tobom... napokon :cool:

18. Ljudi gledaju realitiy show jer nemaju pametnijeg posla nego sjediti za tv i zgrazati se kak netko moze tak zivjeti...
    Al ipak da se tak prijavis i zivis po kamerama 24/7.Ne fala,ja to nebi mogla,a niti htjela.

Meni su iskrneo ti showovi malo glupi.Ajd da sad su na nekom otoku i moraju se samo snalaziti,e ti su mi kolko tolko zanimljivi i ponekad ih pogledam,al big brother i ono prgava familija,dvornikovi -bzvz

19. Sammael

Sammael Knjižničar

Ja bi napravio posteni reality.
    Zatvoris 10 ljudi koji su potpisali da nemogu tuziti, u povecu derutnu zgradu.
    Svakome das oruzje nekakvo, i kazes da je jedna osoba medju njima seriski ubojica psihopat.
    Cekas par sati da ih pocne derat paranoja, i evo ti pravog realitya.

20. White Horseica

White Horseica Novi Član

užas...svima im to dođe glave pa ko svizac iz farme završe na psihijatriji. nije lako kad te svi gledaju a većina ljudi dobije loše komentare pa se stim moraju nositi kad izađu van. meni se više sve zgadilo. jedno te isto iz godine u godinu. o big brotheru da i ne govorim. užas. :unsure:

Podijelite ovu stranicu