1. Disi Gost, Eydis turnir je počeo...PRIDRUŽI SE! Hop

=> Pravila i prijava ~ O V Đ E ~
    => Linkovi na igre ~ O V Đ E ~
    => Pitanja i komentari ~ O V Đ E ~

Girly~ TRENUTNI POREDAK ~Girly
    - update 20.11.2016.

Ratovi

Rasprava u 'Hram Života' pokrenuta od Dremora, 17. Studeni 2006..

1. Dremora

Dremora Kreegah Bundolo

Što msilite da li u svijetu ima i previše ratova i da li su se mogli izbjec da je postojala volja, za to odgovornih ljudi? Zašto uopće postoje i da li se mogu opravdat bilo kad? I mi smo ga imali, znam da nije tema bas vesela, al mi je pala napamet, a smatram da se treba raspravit.

Jenda pjesma iz ratnih vremena Stop the war

Napomena: nije za one koji imaju losa sjecanja na rat, stoga nemojte gledat ak vas preveć pogađa :love:

2. Sherpa

Sherpa Legenda

Ja sam zivio u Zagrebu citav zivot tako da su me zaobisle sve strahote i uzasi rata, no mnoge nisu. Rat je najgora stvar u ljudskoj povijesti. Svaki rat iza sebe donosi stravicne poslijedice od kojih je smrt najgora

Tehnologije se mjenjaju no posljedice uvijek ostaju iste, a najcesci razlog je neka glupa ideologija jedne osobe ili skupa osoba. Danas su oruzja mnogo smrtonosnija nego prije sto automatski povecava broj zrtava i faktor unistetnja. Najzalosnije je u svemu tome (primjerice u domovinskom ratu) da dok jedni ginu kako bi obranili svoje skromne domove, drugi se bogate i grade kucerine :love:

R.I.P. svim braniteljima koji su poginuli za slobodu Hrvatske, neka im je laka zemlja

3. Seeker

Seeker semi-retired

war.... war never changes....

ja sam isto iz zg i cjeli rat sam bio ovdje tako da me vecina toga zaobisla, ali znam mnoge koje nije

rat je najvece zlo za koje je covjek sposoban

4. Maradoch

Maradoch Novi Član

Također cijeli život živim u Zagrebu, ali bio sam u "poslijeratnom" Vukovaru i jednom obližnjem selu u kojem mi živi dosta rodbine i slažem se sa svima vama... Rat je zaista najgore zlo koje može pogoditi čovječanstvo.

5. Aelis

Aelis Pokémon trenerica

najcesci razlog je neka glupa ideologija jedne osobe ili skupa osoba.
    Exactly. Čista politika. :love:

6. Seeker

Seeker semi-retired

bilo koj "razlog" da se pocne rat, zapravo je isprika politicarima i onima koji zele zaraditi

7. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

U jednome fictional univerzumu mir je samo kratko razdoblje u konstantome ratu. Taj rat je uglavnom zbog preživljavanja, no obiluje i mržnjom i netolerancijom. Nadam se da nikada necemo doci do toga.

8. Psychaki

Psychaki Gost

Stari je branitelj sa PTSP-om.
    Toliko o posljedicama.

Imali smo nedavno, kolege i ja raspravu o tome (izjavi) kako je rat neizbježan , jer je u prirodi ljudi. Ono što je zbilja pravo pitanje da li je ta agresija zapravo urođena ili društveno uvjetovana (ovisi o okolini, odgoju itd.) ?
    Ako je urođena, kao recimo borba za preživljavanje , onda rat i je neizbježan.
    Ako nije, civilizaciji treba jedan veliki popravni.
    Sam rat uvijek može se izbježi kompromisnim rješenjima.
    Znamo da se nakon rata ionako dogovaraju.
    Zašto cijelu frku ne bi riješili prije?
    Tu je problem nadmoći. Netolerancije. Zašto bi se mi dogovarali s njima kad smo jači i možemo ih uništiti?
    Puno velikih mana čovječanstva, puno slabih ljudi, podložnih.
    Sjetite se Gaussove krivulje.
    Nemoguća je globalna prosvjećenost.
    Rijetki uviđaju prave probleme, a najčešće se na vrh probiju nekompetentni, dapače glupi pojedinci, raznim sredstvima.
    Pametne najčešće politika ni ne zanima. Dođe do rata. Uvijek će biti slabijih, agresivnijih. Koji se neće dogovoriti. Trebalo bi znatno poboljšati mehanizme vlasti.
    Opet te ljudske mane....nismo mi još zreli za Mir .

Možda nikada ni ne odrastemo.... :sad:

9. Dabrorius

Dabrorius Novi Član

Pravo pitanje je ako se vukovi ne ubijaju medjusobno zasto se ljudi moraju?

10. Dremora

Dremora Kreegah Bundolo

Stari je branitelj sa PTSP-om.
    Toliko o posljedicama.

Imali smo nedavno, kolege i ja raspravu o tome (izjavi) kako je rat neizbježan , jer je u prirodi ljudi. Ono što je zbilja pravo pitanje da li je ta agresija zapravo urođena ili društveno uvjetovana (ovisi o okolini, odgoju itd.) ?
    Ako je urođena, kao recimo borba za preživljavanje , onda rat i je neizbježan.
    Ako nije, civilizaciji treba jedan veliki popravni.
    Sam rat uvijek može se izbježi kompromisnim rješenjima.
    Znamo da se nakon rata ionako dogovaraju.
    Zašto cijelu frku ne bi riješili prije?
    Tu je problem nadmoći. Netolerancije. Zašto bi se mi dogovarali s njima kad smo jači i možemo ih uništiti?
    Puno velikih mana čovječanstva, puno slabih ljudi, podložnih.
    Sjetite se Gaussove krivulje.
    Nemoguća je globalna prosvjećenost.
    Rijetki uviđaju prave probleme, a najčešće se na vrh probiju nekompetentni, dapače glupi pojedinci, raznim sredstvima.
    Pametne najčešće politika ni ne zanima. Dođe do rata. Uvijek će biti slabijih, agresivnijih. Koji se neće dogovoriti. Trebalo bi znatno poboljšati mehanizme vlasti.
    Opet te ljudske mane....nismo mi još zreli za Mir .

Možda nikada ni ne odrastemo.... :sad:
    :sad:

11. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

Ono što je zbilja pravo pitanje da li je ta agresija zapravo urođena ili društveno uvjetovana (ovisi o okolini, odgoju itd.) ?
    Kombinacija. Masama, tj. ljudima koji su na sredini gaussove krivulje pameti (a koji su zapravo sasvim drugi svijet od recimo nas koji postamo ovdje), lako se izmanipulira, i među ostalime ojača nagon za preživljavanjem, potaknut zamišljenom prijetnjom i skupnom euforijom.

12. Psychaki

Psychaki Gost

Vukovi nisu došli do tog stadija da mogu biti iskvareni kao ljudi. Prokletstvo civilizacije.
    Kod njih se radi o najčišće prirodnim odnosima , dok čovječje postaje ....sve neprirodnije.

13. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

Oni su zivotinje. Zivotinje imaju samo instinkt prezivljavanje. One ne mrze.

14. Diablo

Diablo Novi Član

Ma ljudi ja sam morao otići iz Vukovara zbog tog j♥♥enog rata a stari se ostao tamo boriti ali ne bih previše o tome nije da mrzim srbe ali definitivno da ih ne volim, nadam se da nisam nikog uvrijedio. Što se tiće ratova ja sam ih malo više proućavao i mogu vam reći da nijedan rat nije bilo moguće izbjeći jel bi se kad tad oko iste situacije ljudi ponovno pobili npr. da nije bilo Hitlera Staljin bi za godinu ili dvije izvršio invaziju na Europu... Tako vam je to u prirodi ljudi e jesmo sj♥♥ani mi ljudi! :sad: :sad: :sad: :sad:

15. Pahuljica

Pahuljica Novi Član

nije za one koji imaju losa sjecanja na rat
    :sad: zar neko može imati sjećanja na rat da nisu loša???????? za 4 god. u okupiranom sarajevu, nisam zapamtila ništa dobro i rat će za mene uvijek biti najveće proklestvo koje se može desiti i razlog zbog kojeg želim pobjeći na mjesec kad god čujem priču o ratu ,bilo gdje u svijetu, jer znam kako je to, a ne mogu uraditi ništa da pomognem

16. DsAg

DsAg Novi Član

Još uvijek tvrdim što i prije: "ratovi donose samo zlo ali ako ih već mora biti, neka ih onda vode kao u stara vremena - mač/sjekira/koplje i vođe na čelu povorke. Pa da vidimo koliko će predsjednika htjeti ratove i oko čega će se ratovi voditi"
    Od rođenja živim u Zagrebu i veći dio rzaranja me zaobišao ali znam čovjeka čiji otac je ostao u JNA kao oficir kako bi mogao svojim utjecajem švercati Hrvate u Hrvatsku kako bi im spasio živote. Mnoge je spasio a zahvala mu je bio metak posred čela od strane hrvatskog vojnika koji se hvalio da je ubio neprijateljskog oficira... Previše nevinih je izgubilo živote u svakom ratu a što smo tehnološki napredniji to više nevinih stradava. Ako već mora biti ratova, neka onda stradavaju samo oni koji se žele boriti i neka vođe koji žele taj rat budu na čelu povorke koja kreće u juriš.

17. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

Pa da vidimo koliko će predsjednika htjeti ratove i oko čega će se ratovi voditi"
    Aye... zlo mi je već gledati Busha i slicne glavonje kako samo briju svoje megalomanske ideje i salju gomilu jadnih ljudi da zbog njih poginu. Gamad smrdljiva.

:sad: zar neko može imati sjećanja na rat da nisu loša????????
    Može. Ja naprimjer. Kao još ljudi ovdje, cijeli sam zivot u Zagrebu i fakat se nemam ničeg lošeg sjećat, pogotovo što sam bio klinac.

18. Nea

Nea curica

Ovo mi je pretužna tema :lol: i još sam sada gledala prijenos iz Vukovara... :lol:

Znam koliko sam se osjećala zbunjena što su me neki ljudi koje nikada nisam vidjela u životu natjerali da se bojim i sakrivam u podrumu, koliko sam bila bijesna što tako lijepe godine života (20 pa nadalje) moram provesti bojeći se i razmišljajući o stvarima o koima jedna 20-godišnjakinja ne bi trebala (a niti itko durgi)... Samo sam htjela maštati o idućem izlasku u grad s frendicama, o tome kao ću vidjeti dečka koji mi se sviđa, a jedino što sam posjedovala i jedino što je važno bilo je što je s s ljudima iz moje obitelji i mojim prijateljima koji se bore i što će biti ako Srbi pređu Savu.... :lol: :lol: :lol:

A onda bi uzbuna prestala i ja bih se popela u stan i kao i svi sjedila pred TV-om i gledala javljanja iz drugih gradova...iz Vukovara...tada bi ostale samo beskrajne suze...kao i danas... još uvijek... :lol:

19. Eniyel

Eniyel Vampiruša

katastrofa, pisem referat na temu rat u vukovaru, koliko sam toga procitala to je strasno sta se događalo tamo :lol:

20. Sherpa

Sherpa Legenda

Nazalost ovaj nas rat je iza sebe nosi takve politicko-vojne igre da je to bilo strasno. Ako je netko gledao latinicu kada je bila tema Vukovar znat ce o cemu pricam :lol:

Podijelite ovu stranicu