1. Disi Gost, Eydis turnir je počeo...PRIDRUŽI SE! Hop

=> Pravila i prijava ~ O V Đ E ~
    => Linkovi na igre ~ O V Đ E ~
    => Pitanja i komentari ~ O V Đ E ~

Girly~ TRENUTNI POREDAK ~Girly
    - update 20.11.2016.

Rad Je Stvorio čovjeka

Rasprava u 'Hram Života' pokrenuta od Nea, 11. Studeni 2006..

1. Nea

Nea curica

Nije bitno gdje, što i zašto radite nego me zanima kakav način rada preferirate. Volite li timski rad ili ste vuk samotnjak?

Moja radna kolegica i ja znamo se od 1. srednje i već 7 godina radimo zajedno. Izvrsno se nadopunjujemo, savjesne smo i volimo stvari obaviti do kraja. Odličan smo tim i uvijek jedna drugoj spremne uskočiti i pomoći kada zatreba. Po karakteru smo različite. Ona je ozbiljnija od mene i zna dobro spustiti ljudima dok nam ja kada smo same pjevam ili joj se jednostavno prijetim da ću je prijaviti za sexualno zlostavljanje, trovanje hrane ili već u kakvom sam tada raspoloženju... Uglavnom odlično nam je i uživamo surađivati. :belj:

2. Psychaki

Psychaki Gost

Inače preferiram raditi sama, ali i timski rad je u redu, ako je dobra ekipa.
    Tj. , kad bih sama mogla birati s kim ću raditi, odabrala bih timski rad.
    No kako to obično biva, ne može se birati, a uvijek se nađe zabušanata i provokatora, a ja ne volim ulaziti u sukobe sa kolegama, tako da radije radim sama.

A što radim...zasad samo honorarno, ako nešto uleti (ipak se ja još školujem :belj:), ili ...nazovimo to radom...kad mi plate za koji članak, no nažalost, ništa stalno.

3. Sherpa

Sherpa Legenda

Kad nesto radim volim to raditi na svoj nacin a to je naci najjednostavniji najbrzi i najucinkovitiji nacin da nesto napravim. Ne volim detaljizirati, glavno je da se napravi

4. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

Ja imam proble... naime simultano sam ljenčina i radoholičar :nice:

Kada nemam nikakvih pametnih poslova za raditi (znaci za fax ili honorarac npr), osjecam se lose actually. A zajeb je u tome da jednom kada nemam nish pametno za raditi, ful mi se ne da opet pocet radit nesto pametno :nice:

5. Bunny

Bunny Novi Član

umm..pa sad ovisi kako kada...nekad mi ne paše raditi nesto grupno..jel onda osjecam preveliku odgovornost na svojim ledima..i uvijek me strah ako ne odrzim dogovor bit ce problema..pa izbjegavam takve situacije...rađe napravim nesto sama..i sto je najbolje uvijek napravim u danom roku..i mislim da onda najbolje i ispadne..zasada sam timski uspjela funkcionirati samo s najboljom frendicom..s kojom se znam vec ufff...duugo..i znam tocno kako ona funkcionira i ona zna kako ja funkcioniram...i uspijemo se uskladiti..ali kad je rijec o ljudima koje poznam slabije..nisam za to baš.. :nice:

6. Eniyel

Eniyel Vampiruša

nekako vise volim timski rad, no i slolo mi ide jednako dobro, isto sve sto radim napravim u zadanom roku, istina ima jedna stvar koju nisam dovrsila iako imam rok do mature, ali zelim se toga sto prije rijesiti, no nikako mi ne ide, a to je maketa skole koju smo midria i ja odlucile dovrsiti, no ne mozemo nastaviti jer nam fali zracni kist kojeg nam je obecao posuditi kathov prijatelj a jos ga nije niti popravio, pa me eto to malo frustrira :nice:

7. Shadowh86

Shadowh86 Novi Član

Ja sam sa svojim braticem (kojeg znam od pocetka svojeg zivota, a on je star koliko i ja) smo bili izvrstan tim
    Ali on se promijenio (malo previse) i izgubili smo taj kontakt

Ali sam svakako timski radnik

8. dorca vorbarra

dorca vorbarra Kiss me

volim pretežito solažu, stu i tamo inputom drugih kolega kad ja to hoći, inače sam vuk samotnjak, osim kad je cuga u pitanju :cool:

9. Volim timski rad,ali ne onaj timski koji se svodi na to da jedan radi a ostali sve četiri u zrak...
    Nego pravi di svi rade podjednako i svi ulazu podjednako trud u to....

Meni se često desi da kad imamo nešto za u skupini raditi ja sve sama napravim onda jos i prezentiram,a ostali pokupe ocjene...
    Tako da mi nekad dopi..... pa velim da necu biti s nikim u skupini nego cu sve rade sama napraviti,nego da neko pobere nagrade za moj trud

10. dorca vorbarra

dorca vorbarra Kiss me

vidi se da si povjesničarka, kakve teme iskopavaš, skoro pa si arheolog :love:

11. Freya

Freya goddess of eydis

To sam zapravo ja trebala iskopati!! :laugh:
    Ali sam prelijena....... :cocky:

12. Sammael

Sammael Knjižničar

ja volim raditi.
    Ali nevolim raditi s idiotima. Ja bi bio najsretniji na poslu gdje nemoram komunicirati s ljudima previse.

13. Veles

Veles ljuta zvijer

Smatram da nije rad stvorio čovjeka, nego lijenost.

Rad je repetitivan. Lijenost je inventivna. Lijena osoba će naći lakši način kako nešto napraviti od radišne, koja će to i dalje samo raditi i raditi i raditi i :cry: :cry: :cry: Hence, lijenost je zaslužna za napredak, za civilizaciju, za čovjeka :belj:

14. Dior Aranel Eluchil

Dior Aranel Eluchil Uz velikog čovjeka često dolaze i velike greške!

Rad najcesce stvori covjeka, ali najvise stovri karakter odredenog covjeka. Ipak nije ista karakterno ona osoba koja radi otkad zna za sebe i osoba koja skora pa nista i neradi.

15. SonneLeonardus

SonneLeonardus Novi Član

Čovjek je stvorio rad, ne obratno.
    Ja volim lagane poslove(fizikala i slično), i volim ih raditi sam(ili u malim grupama do 50 ljudi) :great:
    Najbolje je raditi u grupi s nekoliko ljudi i s jednim likom kojega ne podnosiš, tako da te ne peče savjest kad svoju grešku uvališ njemu :great: :great: :hugz:

16. poisondivinity

poisondivinity Aktivan Član

Nekako radje radim u paru.. Ali takodjer da mogu sama izabrat par.. Strah me glupih ljudi koji ce zeznut cijelu grupu a ne samo sebe, tako da ako moram birat izmedju random tima i solo rada odabrat cu solo...
    Takodjer volim kreativne poslove u koje se na neki nacin uvijek izvucem kao sefica.. Bar djelomicno.. Dakle, radimo u timu i sve ideje se uzimaju ali moja je zadnja.. To mi odgovara..

Trenutno radim kao uciteljica i odlicno je. Imam 40 djece s kojima radim kreativan posao i pase mi na karatker.. Love it..

17. autumn

autumn |-O

Uopce nisam timski igrac. U timu se obicno dijele zasluge a krivica je individualna. :respect: I na tjelesnom sam mrzila one stafete i ostale gluposti. :respect:
    Najsretnija sam kad mi daju posao i ne petljaju se u organizaciju i izvrsavanje. Ali nemam problema s tim da dajem zaduzenja drugima, ne mislim da samo ja mogu nesto napraviti kak spada.

18. Katur

Katur Novi Član

kad nešto radim, volim to bezobzirno obavit. u timskom radu nema umjetnosti. jer ima plana, kojeg se svi moraju držat. osim ako imaš srodnu dušu, koja razumije tebe, a ti razumiješ nju...

19. Freya

Freya goddess of eydis

Čovjek je stvorio rad, ne obratno.
    S ovim se slažem.

Smatram da nije rad stvorio čovjeka, nego lijenost.

Rad je repetitivan. Lijenost je inventivna. Lijena osoba će naći lakši način kako nešto napraviti od radišne, koja će to i dalje samo raditi i raditi i raditi i :ok: :cry: :lol: Hence, lijenost je zaslužna za napredak, za civilizaciju, za čovjeka :up:
    A i s ovim!! :belj:

20. Anria

Anria Aktivan Član

Ja sam vuk samotnjak. Mrzim grupni rad i onda kad u školi radimo taj isti rad me kolege iskoriste pa ja napravim sve i uopće se ne bunim. Radije ću tako nego trpjeti ljude koje mrzim.
    A možda sam vuk samotnjak baš zbog toga - da radim nešto sa prijateljima koje volim vjerojatno bi bila puno drugačija :tired:

Podijelite ovu stranicu