1. Disi Gost, Eydis turnir je počeo...PRIDRUŽI SE! Hop

=> Pravila i prijava ~ O V Đ E ~
    => Linkovi na igre ~ O V Đ E ~
    => Pitanja i komentari ~ O V Đ E ~

Girly~ TRENUTNI POREDAK ~Girly
    - update 20.11.2016.

Računalo Bez Tipkovnice I Miša

Rasprava u 'Virtualna Arena' pokrenuta od Nea, 18. Studeni 2006..

Status teme:
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
  1. Nea

Nea curica

...Iako su predavači iznijeli štošta toga zanimljivo, jedna stvar o kojoj je govorio Jeff Han, znanstvenik sa Sveučilišta New York, polučila je veliku pažnju.

Naime, Jeff Han je demonstrirao svoje računalo bez sučelja (interface-free computer). Ovaj uređaj na dodir (touch-screen) navodno je toliko intuitivan za korištenje da korisnici ne trebaju nikakve instrukcije niti dodatna objašnjenja. Osim na sam dodir, također je osjetljiv i na jačinu pritiska, te može zabilježiti višestruke dodire.

U jednom trenutku Han je pokazao da može pokazati svih deset točaka kada je stavio sve svoje prste odjednom na ekran.

Hardver koji je pokazao bio je doista impresivan, međutim uz pomoć softvera se zapravo preuzimaju ove dodirnute točke i pretvaraju u intuitivni odgovor na ekranu.

Naprimjer, klizajući objema rukama po ekranu korisnik može rotirati trodimenzionalnu zemljopisnu kartu i zoomirati je po želji.

Za samo 10 minuta Han je pružio dobar argument zašto bismo trebali napustiti zastarjelu paradigmu korištenja tipkovnice i miša prilikom upravljanja računalom.

više na: http://www.net.hr/tehnoklik/page/2006/11/16/0283006.html

filmić: http://ted.com/tedtalks/tedtalksplayer.cfm...;flashEnabled=1

:cocky: hebote kao u onom filmu Minority Report

Mislim ajd zamislite koliko će onda igrice biti brze? :cocky: :lol:

2. Black_Raven

Black_Raven drevni hejter

zgodno. :smile:

prodam bubreg za 15 godina, i dobijem jedan takav za jos 5-10 godina. :fight:

3. Psychaki

Psychaki Gost

Onda se više neću moći iskaljivati na tipkovnici , niti zlostavljati je masnim prstima.
    A što se tiče miša, ionako veći dio vremena koristim touchpad...U pravilu ne volim bliske kontakte s ekranima

4. abominacije

abominacije (/:=D

jea rajt.. tokom jedne lan partije postaje neupotrebljivo nakon 10min zbog znoja i nakupina odumrlih stanica kozhe s prstiju...

5. kalthir

kalthir woof woof

ekran je dio sučelja. ajmo se riješit ekrana.

igre će bit sporije. igranje će biti otežano, i screen će biti cluttered gumbima koji su se prije nalazili na tipkovnici.

nisam gledao film niti čitao, pa se ispričavam ako je objašnjeno ali...kako ćemo točno bez tipkovnice pisati?

ja mogu klizeći jednom rukom i jednim prstom po mišu i njegovom wheel-u vrtiti trodimenzionalni globe i zumirati je po želji. go me!

sve u svemu, preloše.

Status teme:
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Podijelite ovu stranicu