1. Disi Gost, Eydis turnir je počeo...PRIDRUŽI SE! Hop

=> Pravila i prijava ~ O V Đ E ~
    => Linkovi na igre ~ O V Đ E ~
    => Pitanja i komentari ~ O V Đ E ~

Girly~ TRENUTNI POREDAK ~Girly
    - update 20.11.2016.

Putopisi

Rasprava u 'Knjižnica' pokrenuta od LugarSivi, 10. Travanj 2007..

1. LugarSivi

LugarSivi Aktivan Član

jel cita ko putopise? koji su vam najbolji? domaci, strani? s kojih podrucja? azija, afrika, europa, australija.. . .? :onoz: :ninja:

2. Belmorn

Belmorn Master of Whisperers

zanima me više o Ibn Battutiju, ako je tko čuo/čitao šta? Islamski geograf i i istraživač, gotovo suvremenik Marka Pola, s time da je proputovao daleko više od njega.
    ne trebaju mi linkovi na wiki ili slično, hvala.

3. Elvenstar

Elvenstar missing

Ja sam ih prije puno čitala jer moji baka i deda imaju puno takvih knjigica :cocky: . I baš sam guštala i imala osjećaj da sam stvarno tamo. Većinom o Africi i Južnoj Americi. Kada nemaš mogućnosti putovati negdje onda je putopis prava stvar, da ti osjećaj putovanja i pokaže ti sve one sitnice koje se u nekoj emisiji od 45 minuta ne mogu vidjeti.

4. Citala sam putopise i to samo zato jer su bili za lektiru.
    Nekako ih ne volim bas previse,ne znam koji bi to bio razlog,makar se zna ponekada pronaci neki koji mi se svida.
    Citala sam prije godinu dana jedan dobar putopis samo se sada ne mogu sjetiti koji je naslov i pisac,ali se jako dobro sjecam tog slapa koji je opisan i drvene kuce kraj njega

5. Jaktens Tid

Jaktens Tid Aristokat

Obožavam Hektorovićevo Ribanje i ribarsko prigovaranje. Prekul :unsure:

Po sadržaju Ribanje je prvo stihovano dijelo u hrvatskoj književnosti u kojemu nije opisano onako alegorično putovanje nego stvarno, realno putovanje, a opisano je zbog ljepota prirode i zavičaja, zbog ugode koja čovjekovu dušu na takvu putu u dodiru s prirodom obuzima, zbog veselja druženja s ljudima koji se od nas razlikuju, zbog sjećanja koje takvo putovanje izaziva. To je opis puta renesansnog čovjeka koji uživa u prirodi i svjestan je da je priroda ono mjesto i ono utočište čovjekovu duhu u kojemu se može posve opustiti i okrijepiti svoj duh. Ribanje je tako i prvo opisano turističko putovanje modernog, renesansnog čovjeka u hrvatskoj književnosti, ono je prvo djelo hrvatske kulture u kojima je opisan svijet po mjerilima čovjekovih konkretnih, ovozemaljskih potreba. Jednom riječju, Ribanje prvo je svjetovno, mimetičko, realistično putopisno djelo hrvatske književnosti.

(Wikipedia)

Podijelite ovu stranicu