1. Disi Gost, Eydis turnir je počeo...PRIDRUŽI SE! Hop

=> Pravila i prijava ~ O V Đ E ~
    => Linkovi na igre ~ O V Đ E ~
    => Pitanja i komentari ~ O V Đ E ~

Girly~ TRENUTNI POREDAK ~Girly
    - update 20.11.2016.

Psihologija

Rasprava u 'Znanost i Priroda' pokrenuta od Sherpa, 23. Ožujak 2007..

1. Sherpa

Sherpa Legenda

Iako psihologiju smatram "umjetnom" znanoscu uvijek volim dokazivati ljudima da nije potrebno zavrsiti fax kako bi netko mogao dati pametan savijet. O cemu se radi. Psiholog masno naplacuje svoje vrijeme za to sto samo slusa "pacijenta" te mu na kraju seanse kaze nesto ne bas previse pametno, vecina stvari koje kazu moze vam reci i vas prijatelj ako mu date prilika.

Ako ste primjetili oni ce vam reci hrpetinu rijeci sa podosta strucnih izraza, a sve to mogu srezati u jednu konstruktivno - smislenu recenicu. Jedna od mojih zelja je da odem na sesiju kod psihologa kada bi ga mogao dovesti do ludila i us put ja malo njega analizirati :dry:

Mene zanimaju vasa misljenja :lol:

2. Nea

Nea curica

:lol: pa ne znam...psihologija se bavi bolestima psihe, a kao i u drugim područijima postoje određeni simptomi bolesti koji dovode do njene dijagnoze... tako ak si u depri uz podršku okoline potreban ti je i liječnik...

mene samo smeta što se za psihičke bolesti jako oslanjaju na lijekove umjesto da čovjeka nauče kako ozdraviti... :lol:

3. Eniyel

Eniyel Vampiruša

ummmm, psihijatrija je za psihicke bolesti, psihologija se bavi time da svjetuje ljude i sl, psiholozi za razliku od psihijatra ne mogu davati lijekove ili terapije, ves samo savjetovati osobe s nekim problemima tipa bracni problemi, problemi s ucenjem etc, a psihijatri se bave osobama koje imaju depresiju i ostale psihicke bolesti te im daju određene lijekove, terapije ili ih posalju u vapce :lol:

i moram priznati da bi sherpa bio jedan jako dobar psiholog :lol:

4. Sherpa

Sherpa Legenda

Razlika izmedju psihologa i psihijatara :lol: Psihijatri zavrsavaju medicinu :lol:. Iako ni njih ne priznajem :lol:

Odgovor na tvoje pitanje krije se iskljucivo u ljudskom umu, ljudi su preglupi da bi svoje psihicke probleme mogli sami srediti pa im za to treba lazni oslonac u obliku najcesce psihijatra.

i moram priznati da bi sherpa bio jedan jako dobar psiholog :dry:
    Thx :lol:

5. Nea

Nea curica

:lol: ok, znam curu koja je išla kod psihologa zbog depre i on joj je davao tabletice... apsolutno sigurna da je bio psiholog :lol:

iako je točno ovo što si ti napisala :lol:

ali isto tako mislim da i psiholozi imaju svoju ulogu...meni treba psiholog da mi objasni kako preživjeti pubertet vašeg vlastitog djeteta :lol:

no s druge strane, prijatelji jesu ok i sve to stoji, ali ponekad je lakše reći nepoznatoj osobi što te muči jer ona nema već unaprijed stvorenu sliku o tebi... meni se recimo događa da me svi čak i najbliskija osoba doživljavaju kao jaku osobu, a ja želim svima reći da to nisam prava ja nego su me životne okolnosti takvom napravile i da ja zapravo trebam nekoga da se mogu osloniti na njega i da me mazi i pazi :lol: i onda kad kažem da imam problema svi kažu "a jaka si ti, sredit ćeš ti to"... :dry: e pa neću :lol:

6. Sajla

Sajla Novi Član

zivimo u instant svijetu gdje ljudi rjesavaju svoje probleme tabletama i kupuju vrijeme neke osobe da ih saslusa...da se malo okrenemo oko sebe i stvarno poslusamo druge i pocnemo mariti jedni za druge nebi dolazilo do situacija da ljudi zbog svojim problema poduzimaju drasticne korake...
    sva sreca pa postoje ljudi koji(iako zaradjuju na tome) ipak pokusavaju pomoci drugima...

jer nemozete zivjeti i voljeti druge ako ne volite sebe :lol:

7. Sherpa

Sherpa Legenda

i onda kad kažem da imam problema svi kažu "a jaka si ti, sredit ćeš ti to"... :lol: e pa neću :lol:
    To je ujedno i tvoj problem, stvorila si kod drugih laznu sliku o sebi. Ljudi imaju krivi nacin percipiranja i povrsni su, vazno im je samo ono sto im je na tanjuru prezentirano te u pravilu ne zanimaju malo dublje stvari niti osjecaji

zivimo u instant svijetu gdje ljudi rjesavaju svoje probleme tabletama i kupuju vrijeme neke osobe da ih saslusa
    Upravo to (na veliku zalost)

8. Nea

Nea curica

To je ujedno i tvoj problem, stvorila si kod drugih laznu sliku o sebi. Ljudi imaju krivi nacin percipiranja i povrsni su, vazno im je samo ono sto im je na tanjuru prezentirano te u pravilu ne zanimaju malo dublje stvari niti osjecaji

:lol: :lol: :lol: j♥♥ote :dry: :lol: :lol: totalno si u pravu :lol: ja zapravo uvijek govorim da sam ok, da nije važno i da mogu sve sama :lol:

9. Sherpa

Sherpa Legenda

To je ono sto napominjem. Da ja nisam nikada volio psihologiju, zapravo je prezirem. Nikada mi nije bilo na pameti da idem na filozofski smjer psihologija te automatski znaci da to nikada necu zavrsiti te da samim tim necu biti psiholog. No mogu shvatiti ljudske probleme i reci im o tome barem nestom jer ako nesto znam onda je to slusati ljude.

Pa sada vi recite da je psihologija imalo potrebna

Psihologe cu zamjeniti prijateljima
    Psihijatre cu zamjeniti kontrolom svog uma

10. Eniyel

Eniyel Vampiruša

nema boljeg psihologa od prijatelja :lol:

11. abominacije

abominacije (/:=D

a u sluchaju da sam sociopat koji vjeruje da je jedina komunikacija ona putem vatre te da vjerujem da chu vatrom jednog dana prochistiti ovaj prokleto grjeshan svijet? neka gore prljavi prokletnici... NEKA GOREEE!
    :yeah:

da li je po vashem mishljenju dr. hannibal lecter posjedovao izuzetnu kontrolu svoga uma? barem kao fiktivan lik.

12. Sin

Sin Paladin of Eydis

nema boljeg psihologa od prijatelja :belj:

pametno... veoma...

@brain - potpuna kontrola...

cinjenica je da je psihologija kao tumaranje po potpunom mraku... ljudi mozda znaju 1% , onda srljaju sa zakljucima i tvrde da je to zato sto je netko bio maltretiran tad i tad... ili tako nesto... ma molim te...

imam kolegicu koja sve bolesno psihoanalizira.. svaku moju recenicu, zato sto se nacitala tih "pametnih" knjiga... ne znam... moje misljenje je da je to pretakanje iz supljeg u prazno... zato sto nitko nije isti... i nitko nije prozivio isto sto i ovaj drugi... tako da... svatko je jedinka za sebe... stavljati ljude u kategorije je automatsko omalovazanje nase Bogomdane individualnosti i slobode...

13. suring

suring Novi Član

Razlika izmedju psihologa i psihijatara :lol: Psihijatri zavrsavaju medicinu :lol:. Iako ni njih ne priznajem :lol:

Odgovor na tvoje pitanje krije se iskljucivo u ljudskom umu, ljudi su preglupi da bi svoje psihicke probleme mogli sami srediti pa im za to treba lazni oslonac u obliku najcesce psihijatra.
    Thx :lol:

Zato postoje psihoterapeuti koji prolaze cijelu psihoterapiju na svojoj koži da bi tebi migli iz prve ruke raći što se to događa... dobra je fora što oni prođu milijun takvih seansi s ljudima koji imaju svakojake probleme pa ti na temelju svojeg raznolikog iskustva mogu dati primjer i ukazati na nešto...ali uvijek je tu onaj ljudski faktor koji nas u ključnom djelu život ne zezne a ni sami ne znamo kako dok ne bude kasno... zato su oni tu...ameri idu kod psihoterapeuta iz fore..balkanci iz potrebe, imamo ljutu krv, tj. vatrenu :lol: :lol: :lol: :lol:

pametno... veoma...

@brain - potpuna kontrola...

cinjenica je da je psihologija kao tumaranje po potpunom mraku... ljudi mozda znaju 1% , onda srljaju sa zakljucima i tvrde da je to zato sto je netko bio maltretiran tad i tad... ili tako nesto... ma molim te...

imam kolegicu koja sve bolesno psihoanalizira.. svaku moju recenicu, zato sto se nacitala tih "pametnih" knjiga... ne znam... moje misljenje je da je to pretakanje iz supljeg u prazno... zato sto nitko nije isti... i nitko nije prozivio isto sto i ovaj drugi... tako da... svatko je jedinka za sebe... stavljati ljude u kategorije je automatsko omalovazanje nase Bogomdane individualnosti i slobode...

buraz je u pravu...bogami, ali svi smo mi žrtve žrtava i tako u krug...jer nema onog na koga netko nije htio ostaviti utisak i dati bar mali dio svoje osobnosti...pa da ljudi pričaju, on je njegov sin, isti su...?

a u sluchaju da sam sociopat koji vjeruje da je jedina komunikacija ona putem vatre te da vjerujem da chu vatrom jednog dana prochistiti ovaj prokleto grjeshan svijet? neka gore prljavi prokletnici... NEKA GOREEE!
    :lol:

da li je po vashem mishljenju dr. hannibal lecter posjedovao izuzetnu kontrolu svoga uma? barem kao fiktivan lik.

Hannibal je bio specifična ličnost...da je posjedovao izuzetnu kontrolu svoga uma ne bi radio to što je radio...tj., jeo ljudima bubrege i mozak... :belj:

i da... kontrola je jako loša riječ...kao držiš nešto opasno u nadzoru pa se bojiš da negdje ne pobjegne...pustite da pobjegne..ali u smjeru u kojem vi hćete..uvijek nešto loše možeš pretvoriti u dobro i obrnuto... :belj: :lol: :lol: bar je meni tak....zato ne držim ništa pod kontrolom, jer sve usmjeravam u smjeru u kojem želim...ne ispadne uvijek sve kako želiš, nekad kiksaš ali puno manje u odnosu da je to loše i nikada u punom svjetlu te izopačenosti ili čega već...

14. Sin

Sin Paladin of Eydis

smatram da je posjedovao kontrolu uma u cinjenici da je on to planirano radio... mahom takvi ljudi se ne mogu kontrolirati, planirati, nego to rade na zivotinjski nacin...

ovo ostalo se slazem s tobom...

15. Shadowh86

Shadowh86 Novi Član

Iako psihologiju smatram "umjetnom" znanoscu uvijek volim dokazivati ljudima da nije potrebno zavrsiti fax kako bi netko mogao dati pametan savijet. O cemu se radi. Psiholog masno naplacuje svoje vrijeme za to sto samo slusa "pacijenta" te mu na kraju seanse kaze nesto ne bas previse pametno, vecina stvari koje kazu moze vam reci i vas prijatelj ako mu date prilika.

Ako ste primjetili oni ce vam reci hrpetinu rijeci sa podosta strucnih izraza, a sve to mogu srezati u jednu konstruktivno - smislenu recenicu. Jedna od mojih zelja je da odem na sesiju kod psihologa kada bi ga mogao dovesti do ludila i us put ja malo njega analizirati :smile:

Mene zanimaju vasa misljenja :lol:

Slazem se s tobom
    Samo trebamo prijatelja koji ce nas htjeti poslusati da bi dao neki dobar savijet
    Ali problem je taj sto je malo takvih prijatelja

Ja, npr. sam pomogao dosta ljudi
    Ukljucujuci i prijatelje
    Ja katkad iz dosade odem na chat i pomognem nekim ljudima oko problema (svi imaju probleme, bez obzira sta vi rekli)
    Dosta mi ih je reklo sa sam im pomogao a s ostatkom se nisam ni cuo :lol:

16. Psychaki

Psychaki Gost

Prijatelj prvo, da uravnoteženo vladati možeš, sebi moraš biti ti! Inače uzalud i trud i dvolično savjetovanje proizašlo iz još nestabilnijeg uma što stvarnost gleda kroz maglenu razbijenu sliku!

17. suring

suring Novi Član

Prijatelj prvo, da uravnoteženo vladati možeš, sebi moraš biti ti! Inače uzalud i trud i dvolično savjetovanje proizašlo iz još nestabilnijeg uma što stvarnost gleda kroz maglenu razbijenu sliku!

veri najs veri najs...

18. TAG

TAG Novi Član

Hmmmm, ne bih rekao da je psihologija ni beskorisna, ni "umjetna" znanost (iako možda ne naslućujem dobro što se tim terminom htjelo reči). Moram priznati da ne znam puno o njoj, iako mi je kao predmet u školi bila najdraža, no znam da cesto ljudi katkad pomoc psihologa.
    Prijatelji su svakako važni, no o nekim problemima s njima nećeš moči raspravljati, a ukoliko i pokušaš, najvjerovatnije ti neće moči pomoči. Kao primjer bi uzeo jednog od svoijih bliskih prijatelja koji je povremeno znao ubrzano disati, znojiti se, hiperventilirati, razmišljati o tome kako će urijeti zbog toga, što je još pogoršavalo hiperventilaciju i strah. Da je prišao meni ili nekom od drugih prijatelja, vjerovatno mu ne bi znali savjetovati što da napravi, ali samo nakon jedne seanse s psihologom, bio je izljecen. Ovaj mu je naime, rekao da je to sto on ima prilicno uobicajeno kod teenagera njegove dobi te mu objasnio kako zapravo ima napadaje panike.

19. Sin

Sin Paladin of Eydis

pa to je ok... ali je cinjenica da je to jos jako jako neistrazena znanost... gdje njih jako puno tapka u mraku... a tvrde da poznaju covjeka i znaju mu pomoci i reci mu koja je bolest... a svaki covjek je razliciti kod nekih upale jedne te iste metode... kod drugih ne...

20. suring

suring Novi Član

oni kažu koja je bolest...ali ne znaju kako ju izliječiti već pišu recepte...psihologija je nazadna znanost...danas je više naštetila čovjeku nego mu je pomogla...

Podijelite ovu stranicu