1. Disi Gost, Eydis turnir je počeo...PRIDRUŽI SE! Hop

=> Pravila i prijava ~ O V Đ E ~
    => Linkovi na igre ~ O V Đ E ~
    => Pitanja i komentari ~ O V Đ E ~

Girly~ TRENUTNI POREDAK ~Girly
    - update 20.11.2016.

Prvi Dojmovi

Rasprava u 'Hram Života' pokrenuta od Valdis Fury, 20. Studeni 2006..

1. Valdis Fury

Valdis Fury Novi Član

opcenito ljudi ocjenjuju nekoga po prvom dojmu, iako to u vecini slucajeva ispadne pogresna procjena, koliko puta vam se dogoilo da ste u pravu?

i onaj put kad niste bili, dali vam je poslje bilo zao?

2. Seeker

Seeker semi-retired

ponekad, prvi dojam je nesto vise, ponekad nekog jednostavno skuzis, ako ste dovoljno srodni, i to me nikad nije prevarilo. a ovako, pa pokusavam ne suditi prebrzo

3. Belmorn

Belmorn Master of Whisperers

Moj prvi dojam je obično krivi... bilo da ja nekog prosuđujem ili netko mene.
    Osobu treba upoznati

4. Dremora

Dremora Kreegah Bundolo

slazem se s belmom...iako se cak i iz prvog susreta moze iscitat nesto ak se malo obrati pozornost...

5. Taliesin

Taliesin Aktivan Član

opcenito ljudi ocjenjuju nekoga po prvom dojmu, iako to u vecini slucajeva ispadne pogresna procjena, koliko puta vam se dogoilo da ste u pravu?

Hm, pa gle - nemoguće je NE ocjenit nekog po prvom dojmu..dok upoznaš nekoga, to što iščitaš iz prvog dojma je sve što u tom trenutku možeš o toj osobi saznati i nema ništa lošeg u tome.
    S druge strane, ima nešto (često i puuuuno toga) lošeg ako se čovjek drži za taj prvi dojam ko pijan plota
    i ne dopušta zapravo samom sebi da bolje upozna tu osobu i eventualno (najvjerojatnije) izmijeni taj svoj
    prvi dojam u pravi dojam. (wow kak sam ovo zadnje lijepo rekel :nice: :up:)

A ja zapravo u većini slučajeva iz prve pogodim nekakav okvir osobe, ali u nekim slučajevima to jednostavno
    nije moguće i zbog toga jer dosta ljudi pokušava izmijenit svoj prvi dojam koji ostavlja, tj. malo se prejako trudi
    da se svidi nekome iz prve (inače je to ok, po meni, ali dok čovjek s tim prelazi granice svog karaktera, onda je to
    plain ole žalosno). Al' dosta puta sam u pravu, nije da se hvalim :nice:

Posljednje uređivanje od moderatora: 19. Travanj 2015.
  6. Elar-Ti

Elar-Ti Personal Jesus

Ja obično nikada ne smijem vjerovati svom prvom dojmu jer se u 99% slučajeva pokaže krivim. Nekada mi bude žao jer budem preglupa pa ne vidim ono što mi je pred nosom, ali obično idem u suprotnom smjeru od onoga što mi prvo padne na pamet.

7. Taliesin

Taliesin Aktivan Član

Žene :nice:

8. Ares

Ares Gost

Hmm... pa recimo da su prvi dojmovi uvijek jakooo dobri pošto tu saznaš ima li osoba socijalne skillove ili ne, ali uglavnom ste u pravu što se tiće social skillova, a za ostale stvari, eh tu neznate, uglavnom uvijek bude tako, tko je dobar je loš i vica versa....

9. Shadowh86

Shadowh86 Novi Član

Ja sam oko 75% u pravu po prvom dojmu ali nikad nisam samo po tome cijenio ljude

Ja volim upznati ljude prije nego dobijem pravu sliku o njima
    Jednom sam pogrijesio ok prvog dojma i od tad vise neshvacam ozbiljno prvi dojam

Meni ljudi obicno krivo shvate prije nego me upoznaju
    A kad me upoznaju shvate da su u pravu :nice: :nice:

10. Nea

Nea curica

Meni su uglavnom svi na prvi dojam dobri i super i tako, jedino ako nemaju odmah izražene neke antipatične osobnosti primjericu nekulturu. I zato mi je u većini slučajeva prvi dojam pogrešan. :lol:

11. Psychaki

Psychaki Gost

Šanse da procijenim osobu na prvi dojam su 50-50 (uz faktor trijeznosti t) , a inače sam (kažu lege) dosta poznata po ostavljanju vrlo loših prvih dojmova na druge.
    Neki nikada ne pobjegnu od tog dojma , što i nije tako loša stvar :love:

12. Ares

Ares Gost

Prvi dojam/ Charisma Ability........

Malo nas ima taj ability ustvari, pošto nije sve u ljepoti....

Koliko vam se puta dogodilo da ste upoznali super zgodnu osobu i pomislili u glavi "joj kako je slatka, al bi joj se uvukao u krevet", a nisam niste svjesni da vam to govori drugi organ, ali šta je tu je ljudi procjenjuju prema izgledu, pa čak onda prva riječ u glavi ti kaže sve čim ugledaš osobu, ali kada razgovaraš po prvi puta u osobi, u tom trenutku odmah je i počinješ analizirati....

Najbolje od svega je da prviu puta odmah pitaš osobu; Šta slušaš?, Odakle si?, Kako ti se ja sviđam?

I onda bih odmah rriješiopar stvari, ali nekim ljudima se nesviđaju ispitivanja, pa zato će ti biti glup prvi dojam, tako da smo došli do zaključka da je prvi dojam ipak 50% točan, kao što je rekla draga Psychi...

13. Sherpa

Sherpa Legenda

Covjek sam... uvjek prosudjujem na prvi dojam, tko to ne radi odma moze kazem da laze... No sada je pitanje da li covjeka idalje sudim po prvom dojmu? Odgovor je ne jer svako ima pravo na "losh dan", no ako i iduci put steknem o njemu isti dojam...

14. Bunny

Bunny Novi Član

Covjek sam... uvjek prosudjujem na prvi dojam, tko to ne radi odma moze kazem da laze... No sada je pitanje da li covjeka idalje sudim po prvom dojmu? Odgovor je ne jer svako ima pravo na "losh dan", no ako i iduci put steknem o njemu isti dojam...
    same here.. :tired:

15. Ares

Ares Gost

Lijepo rečeno sherpa, ali i sam znaš da nisu svi ljudi isti....

16. Eniyel

Eniyel Vampiruša

90% slucajeva sam u pravu sto se tice neke osobe i mog prvog dojma o njoj, a za pogresnu procjenu mi nije bilo zao jer sve koje sam procijenila kao dobre osobe su ispale jako lose

17. poisondivinity

poisondivinity Aktivan Član

u prvi mah sudim prema prvom dojmu.. i skoro uvijek fulam.. ali ako se ispostavi da sam pogrijesila nastojim bolje upoznat doticnu osobu..
    nadam se da je sa svima tako jer meni su rekli da prvi dojam koji ja ostavljam glasi "kucka".. hehe :laugh:

18. Taliesin

Taliesin Aktivan Član

nadam se da je sa svima tako jer meni su rekli da prvi dojam koji ja ostavljam glasi "kucka".. hehe :yeah:

:smile:

19. Klosharr

Klosharr The Wild Rover

je sam svoje 'prvi dojam impresije' naučio ignorirati jel se skoro svaki put zaj... sada si ostavim više vremena za procjenu osobe. jedino što nikad nisam pitao ljude koji prvi dojam ja ostavljam...

20. Psychaki

Psychaki Gost

jedino što nikad nisam pitao ljude koji prvi dojam ja ostavljam...

Pa sad...koliko imaš dobrih prijatelja i poznanika... :ninja:

Podijelite ovu stranicu