1. Disi Gost, Eydis turnir je počeo...PRIDRUŽI SE! Hop

=> Pravila i prijava ~ O V Đ E ~
    => Linkovi na igre ~ O V Đ E ~
    => Pitanja i komentari ~ O V Đ E ~

Girly~ TRENUTNI POREDAK ~Girly
    - update 20.11.2016.

Prostitucija

Rasprava u 'Hram Života' pokrenuta od Nea, 6. Svibanj 2007..

?

Da li ste za legalizaciju prostitucije?

1. Da

60.0%
  2. Ne

40.0%
  1. Nea

Nea curica

Kao prvo napraviti anketu na ovom forumu je vrlo teh komplicirano :cocky:

Dakle, da li ste ili ne za legalizaciju prostitucije? Što bi se dobilo legalizacijom? Manje žrtava među prostitutkama? Ukidanje svodništva? Manje širenje zaraznih bolesti? Ili bi njihove usluge još više bile tražne, a svodnici bi ionako pronašli način da zarade kruh?

2. Eh.... o ovoj temi stvarno nemam mišljenje. Neznam zašto, al nisam instrukcioniran za ovo pa mislim da je to dio mog odgovora na pitanje...
    nemam ništa protiv ljudi koji tako zarađuju iako mislim da mogu zarađivati i puno bolje i da svatko ima takvog potencijala.

3. Mithrandir

Mithrandir Aktivan Član

Dobro pa zašto je to uopće ilegalno? Zašto netko ne bi mogao prodavati seksualne usluge?

I vote yes.

4. Elvenstar

Elvenstar missing

Za legalizaciju, zbog svih ovih stvari koje si ti već navela. :cry:

5. Elar-Ti

Elar-Ti Personal Jesus

Za legalizaciju. Mislim da bi to bilo poprilično dobra odluka zbog svih beneficija prijavljenog ''posla i obrta''.

6. Laucien

Laucien The Harper

Protiv. Ako se moš j♥♥at moš i mest ulaze u zgradama i zarađivat novac. To je sve od mene. Laucien out

7. kalthir

kalthir woof woof

asad. ne vidim niti jednu negativnu stranu kod legalizacije prostitucije.

osim, je li, pada moralnosti društva.

8. Mithrandir

Mithrandir Aktivan Član

Laucien, ak' ja mogu raditi kao informatičar, mogu i mest ulice. Dakle trebao bih mesti ulice.

I moralnost drustva ne znachi nista ovdje. Nije nista nemoralnije od 'standardnog' mijenjanja partnera svaki vikend.

9. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

Pwnt :cry:

Legalizacija bi donjela samo pozitivne stvari. Osim sto bi donosilo drzavi pare oporezivanjem kao i svake druge djelatnosti, regulacije bi utjecale na smanjenje bolesti i kriminala vezanog uz prostituciju. A kome smeta iz moralnog uvjerenja, neka ne koristi dotične usluge.

10. kalthir

kalthir woof woof

sad da se ne stekne krivi dojam, fraza "moralnost društva" je italicizirana s razlogom.

11. poisondivinity

poisondivinity Aktivan Član

ovo drustvo tesko da i ima neke moralne vrijednosti.. ja sam za legalizaciju.. zbilja ne vidim nista stetno u tome.. toga je bilo i bit ce zauvijek a ovako se mogu spasiti i sprijeciti mnoge neugodne situacije o kojima se ne govori zato sto je nelegalno uopce pomisliti na prostituciju u ovoj zemlji...
    slazem se sa svim razlozima gore navedenima... i nema toliko prostora za pomest kolika je potraznja za poslom... nazalost.. pa cak i ako izbacimo ljude/zene na birou koje su tamo tek toliko da se prijave...

12. mtm

mtm U hladu voćke

Vote: Yes.

13. Nechrarh

Nechrarh Gost

Ne treba biti LEGALIZACIJA, dovoljna je DEKRIMINALIZACIJA....

14. Versius

Versius shajzeshit

za legalizaciju, samo bi se moglo bolje kontrolirati ono sto se vec dogada... a pod tim mislim trgovinu zenama u tu svrhu, svodnistvo etc

15. Samwyse

Samwyse Aktivan Član

Ne treba biti LEGALIZACIJA, dovoljna je DEKRIMINALIZACIJA....

Kakav to status onda ima ako nije kriminalna radnja, a nije ni legalno?
    objasnjenje please :)

16. Nechrarh

Nechrarh Gost

Kakav to status onda ima ako nije kriminalna radnja, a nije ni legalno?
    objasnjenje please :)

Ako nešto legaliziraš znači da na to sjedaju svi porezi, prirezi i takve gluparije, pa ti odmah cijena na sve raste, papirologije u PM. moraš otvarati obrt ili nekaj takvog (firmu?!) itd....

Ako nešto dekriminaliziraš, onda to više nije kriminalna radnja, već slobodan odabir/ nije ništa kažnjivo i nikome ništa - ti to radiš i ne kršiš nikakva pravila/zakone te naravno u ovom slučaju (odnosno općenito u slučaju dekriminalizacije) ne plačaš nikakav pdv, nema papira računa i inih stvari - dakle sve ostaje po starom samo nije kažnjivo zakonom :)

To je isto kao i sa onim o legalizaciji/dekriminalizaciji lakih droga što se svojevremeno stalno moglo pročitati po novinama

17. Samwyse

Samwyse Aktivan Član

stima, ali javna kuca ili eskort sluzba je u tom slucaju profitna organizacija. ne bi li se onda pobunili ostali kako ovi ne placaju porez a automehanicar npr placa?

18. Mithrandir

Mithrandir Aktivan Član

Porez porez nabiti, da. Svatko tko zarađuje treba platiti porez. I odvajanja za zdravstveno i mirovinu isto tako.

Napomena nevezana izravno uz ovo: SDP predlaže porez na kapitalu dobit (zarada od dionica npr). To je neopisivo loš i nezamisliv potez koji možemo protumačiti samo kao podli predizborni trik. SDP izgubio moj glas zbog tog prijedloga.

19. Psychaki

Psychaki Gost

može. nemam ništa protiv, što iz uvjerenja, što ovako, praktično. ako se netko svojevoljno odluči prodati, neka mu/joj.

20. Velena

Velena vintage queen

Porez porez nabiti, da. Svatko tko zarađuje treba platiti porez. I odvajanja za zdravstveno i mirovinu isto tako.
    Je, je, još im beneficirani radni staž treba dat-ljepota je prolazna.

Podijelite ovu stranicu