1. Disi Gost, Eydis turnir je počeo...PRIDRUŽI SE! Hop

=> Pravila i prijava ~ O V Đ E ~
    => Linkovi na igre ~ O V Đ E ~
    => Pitanja i komentari ~ O V Đ E ~

Girly~ TRENUTNI POREDAK ~Girly
    - update 20.11.2016.

Prokletstva

Rasprava u 'Oltar Tajni' pokrenuta od Sherpa, 11. Studeni 2006..

1. Sherpa

Sherpa Legenda

Cisto praznovjerje... Svi se pribojavaju broja 13, meni je to kucni broj. Sve je u umu... ako vjerujete da je to izmisljotine onda necete imati paranoju... no ako vjerujte u to onda cete zbilja biti u strahu...

2. Eniyel

Eniyel Vampiruša

meni je rođendan 13-og pa se nista ne događa strasnog sto bi upucivalo na prokletstvo :dry: ne vjerujem u to, smatram da su prokletstva samo jos jedan plod nase maste :belj:

3. Psychaki

Psychaki Gost

Prokletstva imaju moć ako u njih vjerujete - tj. onda im pripisujete sve negativno što vam se može dogoditi.
    Ne vjerujem u to . Zasad...iako onaj neki eydis...ne znam....moj voodoo svećenik me upozorio na to mjesto... :belj:

4. Dremora

Dremora Kreegah Bundolo

Voodoo people magic ppl :dry: ....ma dajte to su gluposti....kakva ukleta mjesta, kakvi bakrači...it's stupid, it's all in your minds :belj: :lol: :lol:

5. Shadowh86

Shadowh86 Novi Član

Cisto praznovjerje... Svi se pribojavaju broja 13, meni je to kucni broj. Sve je u umu... ako vjerujete da je to izmisljotine onda necete imati paranoju... no ako vjerujte u to onda cete zbilja biti u strahu...

O broju 13 ima objasnjenje u Da Vinci-jevom kodu

Ali prosli petak 13 mi je bio jako sretan dan

Ali opet kod mene doma ima pravise ukletih mjesta, koje su djelovale i jos djeluju

Meni je djed pricao kako je jedan covjek iz mog sela isao pored takozvanog vilinjeg kruga po noci i vile su mu se obracale i kad je dosao doma nije nista rekao nego je odmah zaspao u krevetu i ujutro je poludio

Vrlo cudno

A djedovom bratu i njemu se dogodilo nesto jos bizarnije
    Njega i djedovog brata je proganjala zena od 3 metra s djetetom u ruci i bila je sva bijela

Ali kad su bjezali nisu se okretali nego su odmah dotrcali u kucu
    I to se dogodilo po noci

6. Nea

Nea curica

Mislim da proklestva kao takva ne postoje, sve je stvar u stavu. Kao i kada ideš nešto učiniti i misliš kako to nećeš uspjeti sav se usredotočiš na negativne aspekte niti ne razmišljajući o pozitvinom ishodu.

7. Kathegar

Kathegar =I=

Ja vjerujem u jedno jedino prokletstvo...Prokletstvo Videoteke :cool: :cool:

naime svaka videoteka u koju se ja učlanim u roku od godinu dana propada...već 3 godine nisam niti u jednoj :cool:

8. pandora

pandora Aktivan Član

miiiiliiii booožeeee štoooo saaaam proookleeet
    juuučeeer piiiijaaaan
    daaaanaaaas ooopeeeeet....

puklo me neš ^^ http://www.eydis.info/public/style_emoticons//band.gif

inače... ne volin uopće o tome razmišljati... kad ideš dublje istražit onda samo stvaraš strah sebi.... tako su ljudovi prolupali jer su svašta umišljali...

9. DsAg

DsAg Novi Član

Prokletsva? Ne baš... Mada zanimljivo je da neke lokacije (npr. neka mučilišta, katakombe) nije moguće slikati. Znam ljude kojima su na 3 različita fotića u 3 različita uvjeta fotke takvih lokacija bile jednina koje su propale.

10. Ares

Ares Gost

Ljudi koji imaju razloga razmišljati o proklestvima i pružiti si luksuz da na njih paze su definitivno malo supersticious ljudi, ali samo proklestvo čak i može postojati, recimo to su vam oni trenutci kada nešto napraviš a nisi ni sam svjestan koliko je loše i onda si duboko u sebi proklet, a pravo prokletstvo možeš tek sam sebi nabaciti pošto čovijek sam sebe proklinje tek kada shvati da je nešto loše napravio i onda u tom trenutku postane nesiguran i u tom trenutku postane jakooo pažljiv, a pošto svi znamo kada smo jaaako pažljivi onda se ne zabavljam i onda si osiguravamo prokletstvo pošto ga nemožemo sami ispraviti zbog loše volje koju sami sebi namećemo......

znam da je čudno opisano, ali da pojednostavim malo KARMA

Do god things, Good things happen to you, Do Bad Things, Bad Things Happen to you... Even A Donkey Knows That One.....

11. Shadowh86

Shadowh86 Novi Član

Ja vjerujem u prokletstva jer sam i sam proklet :lol: :yeah:

Proklet sam sa dosta magije koje sam si sam nanio pokusavajuci ju skuziti

Eto
    Sta radi neznanje :lol:

12. Taliesin

Taliesin Aktivan Član

Svi smo mi..Children of the daaaaaaaaaaamned :lol:
    :lol:

Lol, šalu na stranu - mislim da prokletstvo (onaj tip koji se baca :lol: ) funkcionira samo na principu
    Placebo efekta..a u bilo kojem drugom smislu se slažem s onim kaj je Ares napisao :yeah:

13. Thaxll'ssyllia

Thaxll'ssyllia Aktivan Član

Prokletstva djeluju samo ako vjeruješ da si proklet, jer tada sve čudno i loše stvari što se stalno događaju u životu ljudi odmah pripisuju prokletstvu. :omg:

14. Shadowh86

Shadowh86 Novi Član

Nije istina da nedjeluju ako nevjerujes u njih
    Prije par god nisam ni ja vjerovao u njih dok nisam cuo price svog djeda i djedovog brata
    Stvari koje su se dogadjale njima i njihovim prijateljima

I kad naucite bacati kletve
    I kad ih bacite na ljude kolji nevjeruju u to vidjet cete da na njih djeluje jos i vise jer oni nekoriste nikakve zastite protiv toga i zato im je jos i gore

15. DsAg

DsAg Novi Član

Ummmm... mi se čini li polako zalazimo u područje crne magije i nekromantije? :dry:
    Tehnički gledano, fokusirati negativnu energiju na nekoga nije bacanje kletve. Bacanja kletvi zahtjevaju rituale i spadaju u takozvanu "visoku magiju" i zahtjevaju vjerovanje u neko božanstvo (bilokoje, može čak i neko vaše) i ovise o tome koliko je bacač ("mag") sposoban i koliko vjeruje u uspjeh te koliko iskustva i znanja ima.

16. Psychaki

Psychaki Gost

Mislim da ću iznad kreveta objesiti one amajlije :dry:

Nadam se da će to magijanje izumrijeti s vremenom , napretkom znanosti i civilizacije.

17. pasion of love

pasion of love Aktivan Član

Ja mislim da postoje prokletstva samo što danas nisu toliko izražena. Po tim prokletstvima je najpoznatija Afrika gdje u svakom selu možeš naći vračeva. A oni se svi međusobno uklinju. Doma imam knjigu o tome kako možeš na nekoga baciti neku kletvu no moraš imati nešto od te osobe; sliku, nokat,vlas... Onda moraš svaki dan paliti svijeće i ne znam kakve sve radnje izvršiti da bi toj osobi nakon par dana pozlilo i ona bi jednostavno umrla. Onda se kletve znaju ne ispuniti na određenoj osobi pa se prenosi iz koljena na koljeno pa tam unuka ili praunuka umre od kletve koja je bačena na njenu baku.
    To se prije događalo al mislim da nema više toga kod nas. Možda kod starijih "coprnica". Ne bi se htjela mješati u to....

18. Aronys

Aronys Pleb

Prokletsva? Ne baš... Mada zanimljivo je da neke lokacije (npr. neka mučilišta, katakombe) nije moguće slikati. Znam ljude kojima su na 3 različita fotića u 3 različita uvjeta fotke takvih lokacija bile jednina koje su propale.

:lol: Nek koriste digitalce

19. DsAg

DsAg Novi Član

Probali i s digitalcima, isto propalo. Samo fotke tih mjesta su propale, SVIMA.

20. Shadowh86

Shadowh86 Novi Član

Probali i s digitalcima, isto propalo. Samo fotke tih mjesta su propale, SVIMA.

Jos jedan razlog za vjerovanje u prokletstva :laugh:

Vi nebi htjeli biti kod mene doma u ponoc

Kod mene ima jedan krug napravljen samo od jedne vrste trava i u sredini je pola izgorijelo grmlje i navodno u ponoc u krugu vile pocnu plesat a demoni ih gledaju
    Koliko ima vila toliko ima i demona

Po danu mozete sve kako sam vam rekao jer sam bio tamo (ali samo po danu)

Previse je spooky ici po noci
    Jer je mrkli mrak
    Cak i kad je mjesec

Kod mene je sve ukleto

A jedino se doma naspavam :tired:

Podijelite ovu stranicu