1. Disi Gost, Eydis turnir je počeo...PRIDRUŽI SE! Hop

=> Pravila i prijava ~ O V Đ E ~
    => Linkovi na igre ~ O V Đ E ~
    => Pitanja i komentari ~ O V Đ E ~

Girly~ TRENUTNI POREDAK ~Girly
    - update 20.11.2016.

§ * * Prijave U Projekt! * * §

Rasprava u 'Prostranstva' pokrenuta od Mithrandir, 24. Listopad 2006..

1. Mithrandir

Mithrandir Aktivan Član

Dragi moji i drage moje,

već nas dosta sudjeluje na projektu pod razvojnim imenom "Novi svijet". Jednog oblačnog jutra određeni mladi forumaš je došao na ideju stvaranja novog settinga zajedničkim radom ljudi s ovog foruma. Iako je kasnije umro od posljedica seksa i kronične neispavanosti, njegov duh i ideja su ostali s nama.

Daklem,
    ovdje vas molim da ako već ne radite nešto za Novi svijet, a redovan ste član foruma ili ćete to postati, da počnete. Pogledajte u topicu "Karta svijeta" koji dijelovi svijeta su još nenastanjeni, rezervirajte i počnite s kreativnim radom. Sudjelovati možete i u stvaranju mitologije, kozmologije, artworkom (bez power metal pjesama na hrvatskom, molim). Ne morate ni biti upućeni u D&D i slične stvari, iako je poželjno neko poznavanje fantasy žanra. Pitanja postavljajte u topicu ČPP, meni na mail, faxom ili golubima pismonošama, svejedno mi je. Slijede SHDP, iliti Sherpina Pravila Dobrog Ponašanja/Slavonski Hrvati Desnog Parkiranja.

1. Sve sto nema nikakve veze s izradom ovog svijeta bit ce instantno zbrisano

2. Sve svoje ideje koje zelite podjeliti s drugima mozete reci u topicu Ideje (komentari)

3. Nista nemora biti kao sto je vec negdje opisano, ovo je sasvim drugaciji svijet jer to je nas svijet i mi sami postavljamo granice

4. Kad otvarate novi topic otvorite ga s imenom regije, grada, pustinje, planine tako da bude preglednije

5. Kad netko izabere netko podrucje on u tom podrucju moze opisati sve sto zeli i on ima prednost kod opisa vaznih stvari...

6. Ovo je dobrovoljna akcija. Nikog se na ništa nece tjerati, nitko nije obavezan ovo raditi, moze se pridruziti bilo kad, moze se odustati bilo kad...

7. Nemojte mi molim vas NPCove stavljati kao DnD character s brojkama... Za svakoga dajte neki opis a ako jednog dana ovo neko bude vodio nemora znaciti da ce on voditi d20 Dnd
    Da malo detaljnije o ovom zadnjem. Likove, artifakte, rase i slično opisujte riječima, detaljno. Vaše opise možete dodatno opisati D&D ili kakvim želite brojkama, nitko vam to ne brani, ali imajte na umu da uvijek treba imati dovoljno opisa da netko drugi može iz njega zaključiti kako bi taj lik izgledao u kakvom drugom settingu s kakvim drugim pravilima.

8. Nemojte stavljati premocne stvari, uzmite neku umjerenu granicu. jake stvari ce imati pravo raditi oni koji vise sudjeluju u izradi svijeta i to tek kad im ja javim. Onda ce oni moci izabrati kakvu ce "perverziju" napraviti...
    Na ovome je definitivni naglasak (osim dijela "kad im sherpa javi" :-D ). Nemojte mi stavljati milijune half-dragon half-fiendova sa prozirnom krvi koja je najjači otrov u svemiru, tako jak da ako im se prolije krv UMREŠ BOLNOM SMRĆU!!!!! i napadne te posada pijanih vikinga, jer oni su über i true. Molim vas, ako za bilo što niste sigurni, pitajte na forumu, mene na mail, faxom ili biciklom. Ne želimo države veličine Kazahstana prepune demibogova. Nemojte ni stavljati "najjjjmoćnije i najjjtajnije stvari na svijetu gaaar". Pun mi vas je klinac. Uzmite f♥♥king kobolde i od njih nešto napravite (nemojte, to ću ja, ali shvaćate).

9. Jezik na kojem pisete je hrvatski iako smijete koristiti neke ucestale izraze da nemorate bas sve bukvalno prevoditi.

Aye. Još bih dodao da obavezno prvo provjerite/pitate je li zauzeta tema koju želite obraditi.
    Dodam još kasnije stvari koje sam zaboravio sad reći.

Ajd'.

E da. Popis sudionika sa zaduženjima

Shadowh86 - Shilo-thahn
    Sherpa - računanje vremena
    Eniyel - elfovi
    Belmorn i ja - "nasilna rasa", Malori otočani, orci i goblinoidi, zemlje Carstva
    Midria - Vanarsko carstvo
    Mercenary - Diomeda
    Fire Blade - Rair'Tos
    paavali - pomagat ce kome treba
    Dabog - gnomovi
    Aronys - Kraljevstvo Klessa
    Lucky f♥♥kerz - drowovi i orci, dwarfovi
    Sin_Gaer_Lena - 11
    Taliesin - Koriz (Korissu)

2. Mithrandir

Mithrandir Aktivan Član

Želimo biti kreativni, ali ne pretjerivati. Cilj je razmišljati izvan standardnih okvira. Još bolje od svega ako uzmete standardnu rasu, stavite ih da su danas u standardnom stanju u kakvom ih svi znamo, ali izmislite potpuno novu priču koja je, ipak, dovela do iste stvari.

3. Belmorn

Belmorn Master of Whisperers

Mogu samo pobrojit ljude koji još misle radit?
    Javite se da ste prisutni.

4. Ivanhoe

Ivanhoe Dr. Disco

Jaaako teško da će ti se javit osim ovih par koji tu i tamo postaju u ovu sekciju.

Jedino bi išlo kad bi tih deseak ljudi koji su prije radili poslao PM pa bi ti onda odgovorili i bio bi siguran.

5. Belmorn

Namjerno sam postao ovdje da vidim tko redovito gleda kaj ima novog...
    Bar smo Mith i ja redoviti

6. Nea

Nea curica

hoću, ali i dalje s velikim vremenskim razmacima ako vam odgovara

7. Aronys

Aronys Pleb

Isto kao i Nea. Imam mnogo toga što radim i ne stignem na tome raditi non-stop, no potrudit ću se nastaviti dalje.

8. Belmorn

meni odgovara vaš ritam, ma kakav bio ;)
    glavno da povremeno napišete nešto ili skoknete i zavirite što drugi rade

9. Aronys

Aronys Pleb

Naravno, svaki put zavirim što drugi pišu. Ipak mi treba, jer će utjecat na moju priču :sad:

10. Mithrandir

Mithrandir Aktivan Član

I da svi odustanu od ovog svijeta, Belmorn i ja bi ga sami dovukli do kraja... Ali ne zelim da do toga dodje.

11. Taliesin

Taliesin Aktivan Član

Bah, napisah u komentare..
    Uglavnom, stvarno neznam dal bum ikad ovo svoje nastavil jer stvarno neam vremena a pogotovo inspiracije za to. :lol:

12. Ivanhoe

Ivanhoe Dr. Disco

Nikad barda od tebe...

13. Sammael

Sammael Knjižničar

Ja se zelim prijaviti za izradu nove rase i kraljevstva.

14. Belmorn

samo daj :)

15. ne znam jel da išta postam prije nego pogledam što su sve postali 2gi i prema potrebi prilagodim svoje materijale %O

moram priznati da mije ideje uključuju i unaprijed stornirane 'najtajnije stvari na svijetu', tako da ovom prilikom tražim zeleno svjetlo i za njih, budući bi mi bilo silno žao da ih moram isjeći... *češk*

16. Moontaylor

Moontaylor Putnik na putu Istine

Ja bih isto nastavio.. ako se moze... sa svojom zemljom Mokuhang..

Nisam stigao procitati prvi post(samo sam ga preletio) s pravilima i sl.,to sutra odradim. Ali sam skuzio kako bi to islo.

17. Belmorn

slobodno stavi najtajnije stvari... neznam dal je bolje kao spoiler ili samo naslov. meni je oboje uredu

18. Nea

Nea curica

mislim da ću se vratiti, zapravo prepraviti stare stvari onako kako mi je Exx rekao, a možda nastavim i s pričom :great:

19. Pozdrav svima. Kao što je Bel već najavio, briga nadgledanja rada na fantasy svijetu je odnedavno povjerena meni.

Što to znači? Nije tajna da projektu ovakvih razmjera treba netko tko će ulagati (slobodno) vrijeme, trud, strpljenje i.t.d. u kontroliranje i usmjeravanje cijele stvari. Pokušat ću tijekom nadolazećih mjeseci, što stavljanjem vlastitih ideja, što aktivnim radom na svemu dosad (i odsad) napisanom, pokrenuti zajednički rad zainteresiranih forumaša na svijetu, kako bi ga zajedničkim trudom izgradili do kraja. Svijet da tako kažem treba ujediniti; ne samo politički već i mitološki i zemljopisno. Na kraju, ono što je danas gomila raznih ideja za pojedine države bit će jedna cjelina.

Kako će ta cjelina, koja se sad još jedva naslućuje, izgledati?

Okvirno, evo kako: gdje danas imate striktno političku kartu sa označenim državama od kojih su neke još prazne, tada ćete (osim do kraja razvijene političke podjele) imati i zemljopisnu kartu u poznatim zeleno-plavo-bijelim tonovima, te sijaset manjih karata koje će pregledno prikazivati elemente neprikladne za globalnu kartu. Govoreći o globali, dat ću sve od sebe da se napravi i 3d globus svijeta, kako bi dimenzije bile prikazane uistinu realno (znamo za ograničenja 2d karata po tom pitanju).

Nadalje, nakon pažljivog spajanja dijelova u cjelinu, dovršen svijet imat će zajedničku povijest (plus jedinstvene mitologije pojedinih rasa i naroda). Bit će to nesumnjivo najteža stvar za postići, s obzirom na količinu raznovrsnih ideja koje postoje za svaku pojedinu skupinu. Ali postići ćemo ju, ne sumnjajte u to.

A budući svaka rasa, nacija i pleme ima svoje junake i antijunake, pojedince koje svaki na svoj način i u svoje vrijeme izvrše neki izniman utjecaj na svoju okolinu te, po dobru ili zlu, ostaju u sjećanju zauvijek, imat će ih i naši.

Također, bit će stvoreno ono što popularno nazivamo panteon; bogovi i njihove zone interesa i utjecaj na svijet i na užem i na širem planu, te njihova osobna povijest, međuodnosi i tako dalje.
    [U tom segmentu primite na znanje ovu restrikciju: nema jednog boga koji je stvorio anđele ili druge bogove, to je već viđeno i otrcano. ]

Eto, to će sve imati naš svijet kada bude dovršen. :) Kad će to biti? Tko zna, ali mislim da mogu navesti godinu dana kao jedan razumni rok, bude li zajednički rad stalan i ustrajan. Nema smisla očekivati u tom roku ispunjavanje svakog centimetra svijeta; ovo je ipak hobi, kojim se bavimo iz ljubavi i zabave, tako da nam se nikamo ne žuri. Budu li ostvareni samo najosnovniji okviri naznačeni u mom postu, to će biti uspjeh.
    Bilo kako bilo, ne treba gledati previše naprijed (iako je neodoljivo tu i tamo pokušati). Kada bi planinari stalno zurili u vrh kilometrima nad sobom, iz golog bi očaja odustali. Treba misliti na stazu pred sobom, i prelaziti ju korak po korak.

Sutra je vikend pa ste mi fraj; od ponedjeljka poslijepodne krećemo u akciju. Čitamo se :bye:

20. Pmovi sa upitima o sudjelovanju poslani. Sad je do ljudi da se jave, pa kako bude.

Podijelite ovu stranicu