1. Disi Gost, Eydis turnir je počeo...PRIDRUŽI SE! Hop

=> Pravila i prijava ~ O V Đ E ~
    => Linkovi na igre ~ O V Đ E ~
    => Pitanja i komentari ~ O V Đ E ~

Girly~ TRENUTNI POREDAK ~Girly
    - update 20.11.2016.

Preuzeti Odgovornost

Rasprava u 'Hram Života' pokrenuta od Nea, 5. Veljača 2007..

1. Nea

Nea curica

Danas sam se zatekla na mjestu sudara. Hvala Bogu kada su unesrećenu već odvezli u bolnicu. Naime pretrčavala je cestu izvan zebre ali tip koji je išao cestom je vozio brže od dozvoljenoga, udario je ona je odletjela i pala na auto koji je dolazio iz suprotnog smjera i onda još letjela kojih 10-tak metara... užasno :ninja:

Tip iz 1. auta je pobjegao....

ovo je malo ekstremna situacija, ali zamislila sam se nad time kako se postavljamo prema našim greškama? Da li ćete zatajiti grešku i čekati da ona sama izađe na vidjelo jednoga dana i živjeti s tim iščekivanjem ili ćete je odmah priznati i riještiti stvari? Da li to ovisi o "veličini" greške? Da li bi tj. da li tražite pomoć drugih (koga?) da je ispravite? :cocky: Kakvi ste u opraštanju tuđih grešaka? :ninja:

2. Thaxll'ssyllia

Thaxll'ssyllia Aktivan Član

Ovisi o veličini greške, mom trenutnom psihičkom stanju, vanjskim utjecajima... :cocky:
    Ako i bi grešku zatajila, ne bi ju dugo tajila jer bi me podsvjesno jako mučilo i ne bi mi dalo mira, pa bi priznala naposljetku nekom bliskom u koga imam najveće povjerenje.
    Potrudila bi se ju ispraviti, ali ako mi bi netko i oprostio moju pogrešku još dugo nakon toga ne bi ja sebi oprostila i u mojim mislima bi ja jako dugo bila kriva (ovisi o težini pogreške naravno). :ninja:
    Meni je uvijek lakše drugima oprostiti neku pogrešku nego sama sebi tu istu pogrešku oprostiti. :ninja:
    Na kraju krajeva, svi se mi s vremenom suočimo sa svojim postupcima i pogreškama htjeli mi to ili ne.

3. Nazgul_rulez

Nazgul_rulez Aktivan Član

Ufff teška tema ...

No daklem ... da prije sam pokušavao zataškati stvari i čekao da ispliva ili da se zaboravi ... no jednog dana mi se to lijepo sve nakupilo i obilo o glavu ..

Otada ako zaj♥♥em kažem da sam zasro i eto pokazalo se da ništa nije nemoguće ispraviti ...

Da preuzimam odgovornost i sviđa mi se to ... dapače nemrem se zamisliti prije ..konj :laugh:

4. Auryn

Auryn Novi Član

Trudim se prvenstveno ne raditi greske...

Prije nego ista ucinim razmislim ima li netko od toga neke stete...
    Ne volim lagati ni muljati a iskreno nemam ni razloga to ciniti...
    Jos se nisam nasla u nekoj ekstremnoj situaciji poput te, ali mislim da bi bila u prevelikom soku da lazem i da bih se najbolje osjecala da odmah sve priznam i prihvatim kaznu....

Mislim da bih inace stalno razmisljala kao se osjeca obitelj te osobe i da vjerojatno zele znati zasto se to dogodilo...

5. Elar-Ti

Elar-Ti Personal Jesus

Ne znam... Valjda ovisi o veličini greške koju sam napravila. Ako je neko uber sranje koje uključuje i druge reći ću pa di puklo da puklo. Ako je nešto manje, prvo ću probati srediti. Pomoć kod nekih većih problema tražim od staraca, a ako je nešto prolazno kod frendice.

6. Mislim da bi priznala pogrešku,ali opet ovisi o kakvoj se pogrešci radi-da li je ona i te kako važna ili je zanemariva.
    Ali rađe odmah sve rješavam jer bi me to ipak previše kopkalo i nebi mi dalo mira.
    Ako je nebi odmah priznala,onda bi je najvjerojatnije sljedeći dan jer nebi imala mira.
    Ako je pogreška toliko velika da mislim da je nebi uspjela ispraviti zatražila bi pomoć i to prvo od svojih prijatelja i vrlo bliskih osoba.

Šta se tiče opraštanja nekome neke greške.
    Priznajem naljutim se kad netko pogriješi,ali kolko se brzo naljutim tolko brzo opraštam-znači jako brzo.
    Meni je samo važno da je priznata greška i da se na vrijeme uspiju ukloniti nuspojave te greške.
    Tako da lako opraštam

Podijelite ovu stranicu