1. Disi Gost, Eydis turnir je počeo...PRIDRUŽI SE! Hop

=> Pravila i prijava ~ O V Đ E ~
    => Linkovi na igre ~ O V Đ E ~
    => Pitanja i komentari ~ O V Đ E ~

Girly~ TRENUTNI POREDAK ~Girly
    - update 20.11.2016.

Pravda

Rasprava u 'Hram Života' pokrenuta od abominacije, 22. Studeni 2006..

1. abominacije

abominacije (/:=D

shto za vas znachi pravda? prizajete li svjetovnu kao apsolutnu ili ipak mislite da nije dorasla tomu? alternativa? tko nam daje pravo da odredimo shto je "pravedno"...? pravna drzhava? oshtrica sjekire? religijska vjerovanja? ...chista osvetoljubivost? paranoja?
    pojam pravde... now dissect it if you will...

2. Ares

Ares Gost

Zanimljivo pitanje!! :gun:

Pravda je nešto što uspostavlja red...

3. Dremora

Dremora Kreegah Bundolo

oh boy...this is tough one...mislim da na ovo nema definitivnog odgovora...pravda je nesto sto se kreira iz ljudskog djelovanja...neznam nebi u filozofske rasprave...kasno je...umoran sam, bum sutra napiso nes...

4. Ares

Ares Gost

Same here my attacker :gun: :gun:

5. Psychaki

Psychaki Gost

A što kaže "Biblija"

138.) Law makes everyone equal, but justice goes to the highest bidder

I apsolutno se slažem ^^.

Što se tiče mojeg shvaćanja pravde, vjerujem u SS , Svemirsku iliti Kozmičku Silu koja govori "sve se vraća, sve se plaća" i brine se o kozmičkoj ravnoteži :gun:
    Vjernici krivo koriste "Bog će ga kazniti", ali zato ja imam ovaj ekvivalent pravde , da si olakšam u posebno teškim trenutcima.

6. Taliesin

Taliesin Aktivan Član

Što se tiče mojeg shvaćanja pravde, vjerujem u SS , Svemirsku iliti Kozmičku Silu koja govori "sve se vraća, sve se plaća" i brine se o kozmičkoj ravnoteži :ninja:
    Vjernici krivo koriste "Bog će ga kazniti", ali zato ja imam ovaj ekvivalent pravde , da si olakšam u posebno teškim trenutcima.

Ne zamjeram ti :omg:

7. Shadowh86

Shadowh86 Novi Član

Meni su ta ljudska pravila glupa

Ja bi najradio postavio pravila đungle (Ubij da bi jeo, ubij da nebudes pojeden)

Sve ostalo bi dopustio

8. Taliesin

Taliesin Aktivan Član

Meni su ta ljudska pravila glupa

Ja bi najradio postavio pravila đungle (Ubij da bi jeo, ubij da nebudes pojeden)

Sve ostalo bi dopustio

Pa to su već probali, ali su na kraju morali ograditi to područje i stavit ogroman
    znak iznad na kojem piše: "ZOO"

9. Nea

Nea curica

Pravda bi bila izvrsna stvar kada bi pred Zakonom svi bili jednaki... :evil2:

10. Dremora

Dremora Kreegah Bundolo

sta vi bi da se ponovno vratimo u prirodno stanje i rata "svak protiv svakog" i "oko za oko, zub za zub"...ne fala...

11. pasion of love

pasion of love Aktivan Član

12. Ares

Ares Gost

Zakon je da bi se kršio, a da bi ispravio neke stvari u svjetu, nekada moraš preći preko zakona....

Ali sve dok postoje kukavice i ljenčine u svijetu zakon će se kršiti, pošto svi žele lagano proći, a da bi prošli netko će prekršiti zakooon iliti uzeti shortcut!!!

13. Frigg

Frigg Novi Član

Pravda ne postoji.

14. Jarlaxle

Jarlaxle Aktivan Član

Pravda u našem svijetu ne postoji... Oni koji imaju novac i moć će uvijek moći zaobići pravdu i izvući se... Pravda nikada nije ni postojala, neki žive misleći da onda postoji ali ona ne postoji... barem ne onakva kakva bi trebala biti. uglavnom, pravde nema.

15. Lor

Lor Novi Član

Citat od Prattcheta:
    "All right," said Susan, "I'm not stupid. You're saying humans need ... fantasies to make life bearable."
    NO. HUMANS NEED FANTASY TO BE HUMAN. TO BE THE PLACE WHERE THE FALLING ANGEL MEETS THE RISING APE.
    "Tooth fairies? Hogfathers?"
    YES. AS PRACTICE. YOU HAVE TO START OUT LEARNING TO BELIVE THE LITTLE LIES.
    "So we can believe the big ones?"
    YES. JUSTICE. MERCY. DUTY. THAT SORT OF THING.
    "They're not the same at all!"
    TAKE THE UNIVERSE AND GRIND IT DOWN TO THE FINEST POWDER AND SIEVE IT THROUGH WITH THE FINEST SIEVE AND THEN SHOW ME ONE ATOM OF JUSTICE. AND YET YOU ACT AS IF THERE WERE SOME SORT OF RIGHTNESS IN THE UNIVERSE BY WHICH IT MAY BE JUDGED.
    "Yes. But people have got to believe that or what's the point—"
    MY POINT EXACTLY.
    – Hogfather

Nema pravde na ovom svijetu. Tj. postoji onoliko pravde koliko je sami stvorimo. Kao i svega ostalog. No ako odbacimo ideju pravdu od sebe... nije lijepo. Uopće.

Inače, vidim da neki spominju zakon i to. Nemojte miješat pravo i pravdu. Da ima pravde, potrebe za pravom i zakon nebi ni bilo.

16. Nechrarh

Nechrarh Gost

Zanimljivo pitanje!! :yeah:

Pravda je nešto što uspostavlja red...

Znači i nož u bubreg??

17. Frigg

Frigg Novi Član

Znači i nož u bubreg??

nažalost to je tako u ovom sje*anom svijetu :sheep:

18. Nea

Nea curica

Citat od Prattcheta:
    Nema pravde na ovom svijetu. Tj. postoji onoliko pravde koliko je sami stvorimo. Kao i svega ostalog. No ako odbacimo ideju pravdu od sebe... nije lijepo. Uopće.

Inače, vidim da neki spominju zakon i to. Nemojte miješat pravo i pravdu. Da ima pravde, potrebe za pravom i zakon nebi ni bilo.

Pa upravo zbog toga što nema pravde stvoreni su zakoni da je omoguće. Zakoni stvaraju jedinu moguću pravdu koje čovječanstvo može imati, ali na žalost uvijek postoje oni koji su jednakiji od drugih.

Pravedna pravda je utopija. :sheep:

19. Elar-Ti

Elar-Ti Personal Jesus

Pravda je kod nas dosta iskvaren i poremećen pojam. Kao prvo nije jednaka za sve (jer se moćnici uvijek izvuku iz ''ruku pravde''), kao drugo teško je ocijeniti šta je pravedno (moralno gledano) učiniti u danom trenutku, a da pri tom ne utječemo na još nečiji život.

20. Ivanhoe

Ivanhoe Dr. Disco

Neki ne znaju razlike izmedju prava i pravde vidim.

Podijelite ovu stranicu