1. Disi Gost, Eydis turnir je počeo...PRIDRUŽI SE! Hop

=> Pravila i prijava ~ O V Đ E ~
    => Linkovi na igre ~ O V Đ E ~
    => Pitanja i komentari ~ O V Đ E ~

Girly~ TRENUTNI POREDAK ~Girly
    - update 20.11.2016.

Potraga

Rasprava u 'PBF Arhiva' pokrenuta od Velena, 6. Svibanj 2007..

Status teme:
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
  1. Velena

Velena vintage queen

Konačno-Ferlengen.Kao što sam i očekivala,Hanati se odlično snalazila po gradu i provela nas kroz labirint uličica do nekakve krčme-prenoćišta za koje je Plava kamenica bila dvorac.Nisam se htjela prepirati s njom pa smo ušle unutra.Neki tip-njezin poznanik koji nas je i pozdravio na ulazu me je uhvatio za stražnjicu dok sam prolazila kraj njega.Odgurnula sam mu ruku i ružno ga pogledala.
    -Ne trudi se,ja nisam Hanatina kolegica,samo putujemo zajedno.
    Nasmijao se otkrivajući niz začuđujuće bijelih zubi:
    -Ha,ha,čovjek mora probati,nikad ne znaš.

2. Elar-Ti

Elar-Ti Personal Jesus

Ustala sam sa kreveta i počela sam se oblačiti. Pogledala sam Ivaniusa koji je hrkao razvaljen na krevetu. Uzela sam vrećicu sa njegovog opasača i istresla sam njezin sadržaj. Pozamašna svotica zlatnika mi je svjetlucala na ruci. ''Zadovoljstvo kao i uvijek prijatelju.'' Spremila sam zlatnike u vrećicu koju sam stavila u jedan od nabora moje košulje. Spuštajući se niz stepenice ugledala sam Lianu i Roxanne kako se veselo smiju za jednim stolom. Pokraj njih je sjedio stariji muškarac, sijede brade. Ispred njih se nalazilo nekoliko praznih vrčeva piva, a novo je stalno stizalo. Sjela sam za stol. ''Šta se slavi?'' Liana se prstom potapkala po nosu ''Ono što bi u našem svijetu nazvali dobar trag.'', nakon čega je prasnula u smjeh.

3. Velena

Velena vintage queen

-Ovaj gospodin je ovdašnji zlatar.-objasnim Hanati koja se očito dobre volje spustila u prizemlje.
    -Kaže da je dok je naukovao u Wolfenburgu vidio slične medaljone,izrađivao ih je majstor koji je tada bio najčuveniji draguljar u gradu.Jedini problem je što je bio toliko star da sad vjerojatno nije među živima,ali nikad se ne zna,možda ima sina koji je naslijedio dućan.
    -Ne mogu garantirati da je to zaista rad majstora Bobuna ali ako itko može znati nešto o tim medaljonima onda je to zacijelo on.-reče zlatar.
    Platile smo mu piće i povukle se na vijećanje.
    -Što,hoćeš reći da želiš ići u Wolfenburg?Znaš li ti koliko je to daleko?Imaš li ti uopće novaca za takav put?I s čime misliš tamo,pješice?-kroz zube je protisnula Hanati.
    -Hm,imam nešto novaca,ali valjda nije neki problem zaraditi štogod?
    -Pa stvarno si dijete,što ti uopće znaš raditi?Nitko te neće zaposliti u krčmi na jedan dan.
    -Mislila sam,mogli bi organizirati klađenje.-Hanati se potpuno usredotočila na ono što ću reći.
    -U Plavoj kamenici bi se znala okladiti s gostima da ću metu gađati bolje od njih.
    -Čekaj malo,s čime i kakva meta?
    -Pa s noževima,naravno!Znaš ono,par puta bacim bez veze a onda kad padnu oklade pogodim sredinu mete ili bilo što drugo što ljudi zatraže i pokupim zlatnike.
    Hanati me gledala u nevjerici:
    -Ti znaš bacati noževe?
    -Naučio me jedan stari plaćenik koji je dugo bio u krčmi-oporavljao se od rana.Ali je i rekao da imam prirodnog dara za to.To je sve,nije to nešto teško,treba samo imati dobar nož,znaš,da ti dobro leži u ruci.

4. Pahuljica

Pahuljica Novi Član

Nakon što je Liana objasnila Hanati zbog čega smo bile zadovoljne i nakon čudnog razgovora oko putovanja u Wolfenburg, i ja sam se uključila u razgovor. "Mislim da novac nije problem",rekla sam tiho i pokazala na torbu, koja mi je visila preko ramena, "bar toga uvijek imam dovoljno, ali ako bi se okušala u tome, možda ja imam dobar nož, da pokušaš s njim", pogledala sam Lianu i pokazala joj jedan od bodeža koje sam nosila sa sobom

5. Elar-Ti

Elar-Ti Personal Jesus

''Nadam se da znaš šta radiš. Ovdašnji ljudi ne vole kada se od njih na očit način prave budale.'' Roxanne je pružila draguljima optočen bodež. ''Tako mi bogova ženo!'' uzviknula sam, a zatim i malo tiše dodala ''Jel' ti znaš koliko jedna ovakva stvar vrijedi? I odakle ti to uopće?'' Roxanne se malo uzmucala, očito zatečena. ''Kao da je uopće bitno.'' upala je Liana. ''Sada kad imam adekvatan bodež za ovu zadaću mogli bi početi.'' Čekaj.'' Izvukla sam jedan od svojih trošnih bodeža i pružila ga Liani. ''Ne želiš pobuditi preveliku sumnju kod ljudi. Prvo što će im upasti u oči je ta svjetlucava oštrica... a onda smo ga naj♥♥ali.'' Uzela sam bodež iz Lianine ruke i stala ga promatrati. Koja izrada. Stvarno prekrasan primjerak. Pogledala sam Roxanne i način na koji se držala. Te naočale... ''Roxanne odakle ti...'' započela sam, ali me je u pola rečenice prekinula Liana povukavši me za ruku i glasno viknuvši pretvarajući se da je pijana, ''Misliš da ja to ne mogu? Samo gledaj! Bacit ću ovaj nož za maslac bolje nego bilo tko u ovoj prostoriji!'' Uz te riječi ''ispustila'' je oštricu koja je glasnim zveketom pala na pod. Nekolicina ljudi se posprdno počela hihotati. Pogledala sam u nju sa podmuklim smiješkom i doviknula tako da me i drugi čuju ''Bi li se kladila u to?''

6. Elar-Ti

Elar-Ti Personal Jesus

Ljudi su se počeli skupljati oko nas. Roxanne je dotrčala do zida i na njemu označila metu. Liana je zauzela poziciju i počela se klatiti. Bodež je bezopasno nekoliko puta udario u zid i pao na pod, ni približno dodirnuvši metu. Počela sam skupljati uloge ljudi koji su se gurali da vide šta će se dogoditi. Neki debeljko se progurao ispred mene, ''Pa mala je pijana ko letva! Kladim se da ne zna ni šta drži u ruci.'' ''Prihvaćam tu okladu!'' Zabavljeno sam se nasmijala i namignila. Liana je još nekoliko puta zamahnila, a onda se proderala ''Ma ovo ne valja ništa!'' Otela je čovjeku koji je stajao pored nje kriglu piva i nategnula je jedan dobar gutljaj, a zatim je bacila oštricu koja se zabila ravno u sredinu mete. Trenutak šutnje, a potom žamor koji je lagano prerastao u bujicu glasova. ''Čista sreća! Neće se ponoviti!'', vikao je debeljko isfrustrirano. Liana je uzela još jedan gutljaj i ponovno je bacila bodež. Ponovno je pogodio sredinu i ljudi su sada već počeli vikati. Idućih nekoliko pokušaja završilo je isto. Smijala sam se iz sveg glasa, a Roxanne je skakala sa strane i grlila sve koji su prošli pokraj nje.

7. Pahuljica

Pahuljica Novi Član

"Koja sam ja budala!. Kako sam mogla zaboraviti zamijeniti naočale! Dođavola!" - mislila sam, dok sam "veselo" skakutala , bodreći Lianu i njen uspjeh i zadovoljno se smješkala dok sam gledala Hanati kako prikuplja novac. "Da, ovaj svijet je puno zanimljiviji i zabavniji nego što je bio onaj u kojem sam odrasla."

Liana je nastavila pogađati svaku metu, a oklade su i dalje padale. "Bolja si nego što sam i mogla pomisliti"- šapnula sam joj dok sam prolazila pored nje, "ali možda ne bi trebali praviti preveliku senzaciju, neki mogu postati ljubomorni"-rekla sam još tiše, gledajući u jednog lika, koji nije izgledao baš zadovoljan Lianinim trijumfom.

8. Velena

Velena vintage queen

-Pa, za danas je ionako dosta.
    Gledala sam u Hanati i vreću dukata. Mislim da Roxanne ima pravo, malo sam se zanijela. Morat ćemo se dogovoriti ostajemo li ovdje par dana ili idemo dalje.

9. Elar-Ti

Elar-Ti Personal Jesus

''Dobru stvar uvijek valja i dobro proslaviti.'' Doviknula sam konobaru koji je ubrzo dotrčao sa tri krigle piva. Žedno sam počela gutati i prije nego li sam uopće primjetila, moja krigla je već bila prazna. Naručila sam još jednu i zavalila sam se u stolici. ''Ipak će biti nešto od tebe.'' Nasmijala sam se Liani. ''Što se tiče našeg puta, bilo bi najbolje da ostanemo još par dana ovdje. Da prikupimo stvari koje su nam potrebne. Tko zna, možda nam se posreći pa uhvatimo neku karavanu koja kreće za Wolfenburg.'' Uzela sam još jedan gutljaj i pogledala po prostoriji. Tmurnog li društva.

10. Pahuljica

Pahuljica Novi Član

Čula sam Hanati kako govori da ćemo tu ostati nekoliko. To mi je jako godilo, jer nisam bila raspoložena da ponovo putujem, bar ne bez predaha. "Nadam se da nećemo morati proći kroz šumu", mislila sam dok sam išla prema krčmaru da ga pitam za sobu. Dao mi je ključić i uputio na prva vrata lijevo. Zahvalila sam se, platila za sobu i popijeno pivo i krenula prema sobi.

"Aaaa, šta je ovo!"- uzviknula sam nakon što sam ušla u sobu,"pa ova cijela soba je malo veće od kreveta u kojem sam spavala!". Jedan maleni krevet, nekoliko polica, vrata prema kupatilu i prozor. To je bilo sve što se tako reći nalazilo u sobi. "Ah, valjda mi je to jedini izbor"- mislila sam dok sam išla prema kupatilu. Umila sam se, skinula plašt, i pošla prema krevetu. Torbu sam stavila iznad glave, izvukla mač iz korica, stavila ga pod jastuk, i gotovo u trenutku zaspala jer sam bila preumorna.

11. Velena

Velena vintage queen

Ujutro, nakon što smo doručkovale, odlučile smo malo prošvrljati gradom ,a ja sam svakako trebala na tržnicu - trebale su mi hlače i nova košulja, te neki prikladniji ogrtač. U jednom kutku naišli smo na staru ženu koja je izvikivala: "Proričem sudbinu iz dlana, karata, graha, vinskog taloga,...dođite djevojke, saznajte svoju sudbinu."
    "Ajmo se malo zabaviti!" rekla sam i krenula prema starici.Pružilasam joj dlan. "Što vidiš ženo?"
    Pogledala me,primila moj dlan s obje ruke i počela: "Nešto tražiš."
    " To znam i sama,što mi možeš drugo reći?"
    "Ako nađeš ono za čime tragaš nećeš biti sretna, bolje ti je bez toga."
    "Zašto?"
    "Ne mogu ti reći, samo to vidim. Ali ono što ne tražiš naći ćeš i zbog toga će ti biti drago. To je sve što vidim."
    Zbunjena, povukla sam ruku i prepustila staricu Roxanni i Hanati. Ništa od onoga što je rekla mi nije činilo smisla.

12. Pahuljica

Pahuljica Novi Član

Nakon što sam se probudila,čini mi se umornija nego prije, jer je krevet bio jako neudoban, sišla sam i doručkovala. Liana je predložila da idemo malo prošetati gradom. U jednom trenutku Liana je stala pored starice, koja je tvrdila da proriče budućnost, i pružila joj ruku. Ubrzo je Liana završila razgovor sa staricom, i izgledala je jako zbunjena.

"Hmmm, ova starica mi ne izgleda baš pouzdano, ali svejedno, neće mi naškoditi ako joj dopustim da mi pročita "budućnost"", mislila sam i smješkala se Lianinoj zbunjenosti.

"Možete li pročitati moju budućnost"- upitala sam, sa blagim podsmijehom.
    "Naravno dijete",rekla je stavivši moju ruku u svoj dlan. "Ti ne tražiš, kao ona prije tebe, ti bježiš", reče nakon kratke stanke, gledajući me u oči," ali znaj da si tražena. Ne traže te samo oni od kojih si pobjegla, traži te i prošlost neke, tebi jako bliske, osobe. Ne moraš se bojati, u tvojim rukama će biti da odlučiš da li želiš prihvatiti te sjenke prošlosti, ali pripazi se onih koje ćeš na putu sresti, jer ne žele ti svi dobro." Rekavši to pustila je moju ruku.

"Ne razumijem, ko me traži, zašto??? Čija prošlost??"- pitala sam, a vjerovatno sam izgledala gore nego Liana. Međutim starica je samo slegnula ramnima, i pogledala Hanati.

13. Elar-Ti

Elar-Ti Personal Jesus

Podigla sam obrvu i zagledala se u staricu, a zatim sam samo prošla pokraj nje. ''Zašto nisi dala da tebi čita iz dlana?'' upitala je Roxanne. ''Ta babuskara mi nema šta reći, a i iskreno ne vjerujem joj ni riječ. Tražite nešto? Nešto vas lovi? Mislim stvarno! Svaka druga osoba ovdje bježi od nečega. Evo primjer... vidiš onu ženu tamo... što hoda onako pognuto i skriva lice? Muž joj je pijanica koji je mlati redovito, a ona misli da to nitko ne zna. Vidiš kako steže onu torbu? Upravo ga je ostavila, a mislim da će se vlasti uskoro jako zanimati za nju.'' ''Zašto to kažeš?'', nastavila je Roxanne. Okrenila sam se i zagledala u nju. ''Roxanne odakle si ti?'' ''Kako to misliš?'' ''Mislim odakle dolaziš? Šta si radila u životu?'' Uhvatila sam je za ruku i pomazila joj dlan. ''Ova ruka nije vidila ništa drugo nego fine mirišljave kremice i masti za cijelog svog vijeka.'' Pogledala sam je u oči čekajući. Izvukla je ruku iz moje i odmahnila glavom. ''Ne... nisu.''

14. Pahuljica

Pahuljica Novi Član

"Zašto te zanima odakle sam??? Da mi je tamo bilo dobro ne bih se nalazila ovdje"- odgovorila sam, možda i previše grubo. Onda sam se sjetila bake, sjetila se svega što sam voljela i rekla malo smirenijim tonom: "Kad budem spremna reći ću ti odakle sam i ko sam, a dotad molim te nemoj da me pitaš o tome; uspomene koje se probude poslije tog pitanja nije baš lako podnijeti, posebno za nekoga ko nije navikao da ima probleme. A sad bolje da pođemo." - rekla sam, okrenula se i pošla prema naprijed

15. Elar-Ti

Elar-Ti Personal Jesus

Gledala sam je kako se okreće, a zatim sam smrknuto dodala. ''Vi nastavite bez mene. Ja moram obaviti neki poslić.'' Liana me je pogledala ''Kakav poslić?'' ''Ništa što bi te se trebalo ticati. Vidimo se kasnije u krčmi.'' Ostavila sam ih da se same zabavljaju. Postajalo je vruće i ljudi kao da su u sve većem broju navirali na ulice. Zašla sam za jedan ugao i pogledala da li me netko prati. Kada sam se uvjerila da nema nikoga nastavila sam dalje. Došla sam do jednih trošnih vrata i ritmično pokucala. Sačekala sam par trenutaka, a zatim su se vrata otškrinula. Na ulazu se nitko nije mogao vidjeti, ali je iznutra dopirao glas. ''Hanati...ovo je iznenađenje.'' Ušla sam unutra. Prožmirkala sam par puta dok mi se oči nisu navikle na polutamu, a potom sam sjela na jednu klimavu stolicu. ''Treba mi nešto za piće... I to brzo.''

16. Velena

Velena vintage queen

"Hajde, idemo!" potiho kažem Roxanne i krenem za Hanati.
    " Ali rekla je da ima nekog posla, da ne idemo s njom."
    " Ne idemo s njom, idemo za njom."
    " Zašto bi išle za njom, idemo radije još malo prošetati!"
    " Čuj, meni je dojadila ta njena tajnovitost i držanje kao da stalno zna nešto više od nas.Želim samo vidjeti kuda ide."
    " Pa sad, imaš pravo.Ajde, požurimo."
    Imale smo sreće jer je bila gužva i nije nas primijetila, ali je najednom nestala u nekoj kući, a nismo mogle samo tako stajati nasred ulice pasmo se vratile iza ugla gdje je bio dućan sa posuđem, ušle smo u njega i virkale hoće li Hanati izaći. Prodavač je shvatio da nismo ozbiljne mušterije pa nas je nakon nekog vremena izbacio, a kako nismo imale nikakav dobar zaklon odlučile smo se vratiti u krčmu.

17. Elar-Ti

Elar-Ti Personal Jesus

Dohvatila sam pruženu čašu i povukla dugi gutljaj. ''Još uvijek piješ ovo vilenjačko, ha?'' ''Trujem se samo najboljim. Zašto si došla Hanati?'' Pognila sam glavu i promrmljala ''Rango je mrtav.'' Tišina. Pogledala sam osobu preko puta. Kako se neke stvari nikada ne mijenjaju. Pružio mi je bocu i nadopunila sam si čašu. ''Nećeš me pitati kako se to dogodilo?'' ''Jer ima neke koristi od toga?'' To me je razljutilo. Ustala sam se i pljusnula mu šamar. ''Ovo se moglo očekivati od tebe.'' ''Kako možeš biti tako hladan? Bio ti je brat!'' ''Koliko se sjećam i tvoj.'' Klonula sam na stolicu i zabila sam lice u ruke. Nisam se više mogla kontrolirati, počela sam jecati. Osjetila sam kako me je ovio svojim rukama u zagrljaju. ''Kako se to dogodilo?'' Nisam mogla disati, suze su sada same navirale i pekle mi oči. ''Nisam znala... Dawnis moraš mi vjerovati nisam znala...'' Sjedili smo tako zagrljeni dok su moji jecaji parali zaglušujuću tišinu.

18. Elar-Ti

Elar-Ti Personal Jesus

Najzad sam se umirila. Odmaknila sam se i zagledala u njegove sive oči. Bio je potpuno smiren, ni jedan znak emocija nije mu se ocrtavao na licu. ''Da li još uvijek planiraš otići u Lol?'' ''Dawnis...'' ''Moram pitati, s tobom nikada nisam siguran šta se dešava.'' Ustala sam sa stolice i prošetala prostorijom. ''Zašto još uvijek živiš ovdje?'' upitala sam dok sam se okretala kako bi se suočila s njim. ''Odgovara mi. Nitko me više ne dira, nitko me više ne treba, za nikoga više i ne postojim.'' Bolilo me je srce slušajući ga. ''Jel se ti još uvijek... prodaješ?'' ovo zadnje je promumljao da sam jedva razumila šta je rekao. Nasmijala sam se, ''Nije to tako loš život kada se jednom navikneš. Ima i svojih prednosti.'' ''Hoćeš večeras ostati ovdje?'' ''Ne putujem sama. Došla sam u pratnji dvije, hehe, djevojke. Zamisli.'' Pogledala sam po prostoriji. Ma ko ga šiša. ''Ostat ću, ali trebat ću tvoju pomoć.'' Upitno me je pogledao. ''Jedna od njih mi je jako... poznata. Ne mogu je smjestiti nigdje, ne mogu se sjetiti gdje sam je već vidila, ali način na koji se drži i govori... Nešto mi je čudno oko nje.'' Vratila sam se do stolice i počela sam pričati sve što sam znala o njih dvije.

19. Velena

Velena vintage queen

Vratile smo se u krčmu i sjele da se dogovorimo što dalje: "Znaš što, ja Hanati baš ne vjerujem puno, tako je tajanstvena, nikad ne znaš što misli, kuda ide, poznaje čudne tipove, ne znam zapravo ni zašto bi ona krenula s nama, koji je njezin cilj,...Ja idem u Wolfenburg, ti ako želiš možes sa mnom, bilo bi mi drago, ali ako i Hanati hoće ići moramo saznati više o njoj,...ne osjećam se ugodno, stalno mislim da ona zna više nego što pokazuje i najgore od svega je što izgleda kao da bi za novac mogla sve napraviti,...Neću te ispitivati, ali ako bježiš od nekoga ili te traže, možda je netko ponudio zlato za tebe. To je veliki mamac, a Hanati te gleda kao da se pokušava sjetiti gdje te je prije vidjela. Što ćemo ?"

20. Elar-Ti

Elar-Ti Personal Jesus

Probudila sam se odmorna. Ovako nisam spavala već godinama. Lijeno sam se rastegnila u krevetu i maknila pokrivač. Pogledala sam po prostoriji, Dawnis nije bio ovdje. Ustala sam se i otapkala bosa do stola gdje me je čekao doručak. Na stolici su stajale moje uglancane čizme. Radosno sam se osmjehnula i sjela sam kako bi pojela pripremljeno jelo. Svježi kruh sa kuhanim jajetom, sirom i krastavcima. Čaj se već ohladio, ali nije mi smetalo. S guštom sam ga posrkala. Odgurnula sam prazan tanjur i podrignila kao svinja. ''Toliko o damskom ponašanju.'' Trgnula sam se i skoro pala sa stolice jer nisam čula nikoga da ulazi. ''Jesi ti normalan! Skoro sam umrla od straha! Gdje si bio?'' Polako je skinio ogrtač, otresao ga, presavio i stavio na naslon stolice. Zatim je u tišini otišao do kamina odakle je izvadio mali limeni čajnik i nasuo si crnu tekućinu u šalicu. Okrenio se da me pogleda i uzeo je gutljaj. Ovo radi samo kako bi me nanervirao. Dobro, dvoje može igrati ovu igru. Otišla sam do svoje torbe i nakon kratkog kopanja izvadila sam svoju šnalu u obliku leptira. Pogledala sam preko ramena, a zatim sam je prkosno zakačila na kosu. Vratila sam se za stolicu i nastavila sam pijuckati svoj čaj. Tišina i mrki pogled. Sve što sam dobila su tišina i mrki pogled. Kada više nisam mogla izdržati promeškoljila sam se na stolici, ''Dawnis... šta si saznao?'' Duboko je uzdahnio i prišao je stolu, a zatim je i sjeo. ''Dva trgovca kreću u Wolfenburg danas popodne. Sa njima idu još četiri čuvara. Neće biti problema ako se budete želile priključiti.'' Ušutio je i nastavio je piti. Čekala sam još trenutak, a kada više ništa nije progovarao podigla sam obrve ''I?'' Spustio je šalicu i pogledao me. ''Šta želiš od mene Hanati? Ne mogu ti stvoriti čuda.'' Ljuto sam zveknila šalicom o stol i podigla sam se. ''Mogla sam si i misliti!'' Navukla sam čizme, uzela torbu i u prolazu sam ga udarila po ramenu. ''Čekaj.'' Stala sam na vratima i okrenila se prema njemu. '' Medaljoni... oni koje si spominjala... Istina je da ih je radio jedan majstor u Wolfenburgu.'' Zdovoljno sam se nasmješila. ''Hanati... radio ih je za kraljevsku obitelj.'' Smiješak mi se brzo ukiselio i nestao s lica. Duboko sam udahnila kako bi došla k sebi. ''Molim?'' je jedino što sam uspila procjediti kroz zube. ''Mislim da imaš posla sa bjegunkom i nezakonitim nasljednikom.'' U sekundi sam probljedila. ''Shvaćaš da bi sada najradije vrištala?'' ''Zato ti i nisam htjeo reći.'' ''Moram ići. Moram doći do Wolfenburga sa njima.'' Prišao je i zagrlio me, a zatim me poljubio u čelo. ''Pamet u glavu... Nemoj završiti kao Rango.'' Odmaknila sam se i pognula glavu kako ga ne bi morala izravno pogledati, duboko sam udahnila kako bi zadržala suze. ''Neću.'' Izašla sam na ulicu i krenila sam prema krčmi u žurbi. Karavana kreće popodne, a s njom i cirkus.

Status teme:
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Podijelite ovu stranicu