1. Disi Gost, Eydis turnir je počeo...PRIDRUŽI SE! Hop

=> Pravila i prijava ~ O V Đ E ~
    => Linkovi na igre ~ O V Đ E ~
    => Pitanja i komentari ~ O V Đ E ~

Girly~ TRENUTNI POREDAK ~Girly
    - update 20.11.2016.

Postoji Li Bog?

Rasprava u 'Oltar Tajni' pokrenuta od Aronys, 19. Studeni 2006..

1. Aronys

Aronys Pleb

Dakle, ovdje je tema Bog. Ova se tema nadovezuje na već započetu temu o Isusu Kristu, no mnogo je šira, jer se odnosi i na vrijeme prije njega, kao i na danas.

Postoji li Bog? Da li vjerujete u to savršeno biće i zašto?

:ninja:

2. Belmorn

Belmorn Master of Whisperers

Svaka civilizacija je imala religiju u kojoj vjeruje u neko više biće, stvoritelja, zaštitnika, osvetnika ili što već ne.
    Ja volim vjerovati da veliki prasak i nastanak života na zemlji nisu slučajnosti, jer su pre male šanse da se to "slučano dogodi".
    Dakle, božanska intervencija. Bog je stvorio svijet i sad nas promatra.
    Dalje, mislim da sve religije štuju isto božanstvo ali na različit način.

3. Dremora

Dremora Kreegah Bundolo

Jeednostavan odgovor:DA...
    Mislim da je nemoguće da se dogodi takav splet slučajnosti, koji se dogodio od nastanka svemira, pa do daanas bez nekakve "intervencije"...čak i po zakonu vjerojatnosti je dpkazano da je to nemoguće...

4. Psychaki

Psychaki Gost

Vjerojatno ne u okviru ikakvih religija.

Moguće da postoji neko nadređeno više biće, iako ne nužno.
    To što mi ljudi imamo potrebu opravdati svoj postanak i tako dati svojim malim bijednim životima smisao ne znači da Bog mora i postojati.

Dopuštam mogućnost postojanja nekog višeg bića , "sile" , neke kolektivne prirodne svijesti, čega već, ali ne i kršćanskog, islamskog , židovskog ... "Stvoritelja"

5. Elar-Ti

Elar-Ti Personal Jesus

Ja baš i ne vjerujem u Boga. Što se tiče ovoga za veliki prasak i božanske intervencije..da je nešto trebalo to pokrenuti i prouzročiti taj veliki prasak, da on nije slučajnost...po toj logici onda tko je stvorio Boga? Kako je on nastao? Nisam vjernik i ne vjerujem da postoji neka veća sila iliti Bog koji nas gura kroz život. Nisam jedna od onih koja mora opravdati svoju egzistenciju i traži odgovor na vječno pitanje ''Zašto smo ovjde?''.

6. Bunny

Bunny Novi Član

hmm..pa ako je tema bog...zasto bi se to nuzno moralo nadovezati na Isusa Krista...tako odmah boga vezeš uz odredenu religiju...
    a dali vjerujem u boga...pa vjerujem u boga kao opceniti naziv za nesto sto je iznad nas....vjerujem da nesto postoji...a sad sta to je...i kolko je savršeno..i kakav je utjecaj imalo na nama...a ko zna.. :lol: ne vjerujem u boga na nacin kako ga tumace religije.....

7. Sherpa

Sherpa Legenda

Neznam.... Ima jednako dokaza da postoji i da nepostoji tocno nijedan

Kad umrem cu saznat

8. kalthir

kalthir woof woof

vjerujem u bogove kao neomnipotentne manifestacije ljudske vjere.

9. abominacije

abominacije (/:=D

vjerujem u boga ne kao u bijelog starca na zlatnom prijestolju nego kao skup ideja koje je zbilja vrijedno prihvatiti...

10. Nea

Nea curica

vjerujem u bogove kao neomnipotentne manifestacije ljudske vjere.

:cry: što to znači?

11. kalthir

kalthir woof woof

Da nisu omnipotentni :cry:

tj. nisu svemogući.

12. Nea

Nea curica

:cry: nikada nisam čula za tu riječ. tnx :cry:

Vjerujem da postoji Dobro koje bdije nad nama, ali nama sada, u ovom obliku, neobjašnjivo... :ave:

13. Nazgul_rulez

Nazgul_rulez Aktivan Član

Bog kao takav , kao jedinka ne postoji ... ali da postoji neka viša energija ili sila koja je odgovorna za podosta stvari na zemlji to vjerujem .

Ali s vjerskog stajališta ..give me a break ... :laugh:

14. Aronys

Aronys Pleb

Ja osobno ne vjerujem u Boga. Mada su mi nordijska vjerovanja baš fora.
    No, Bog po meni ne može postojati. Zašto? Jer Biblija kaže da je Bog savršen. No, ako je savršen, zašto nije pobjedio Sotonu? Ako ga ne može pobjediti, znači da nije savršen, a ako nije savršen, onda nije Bog.

Thank you very much.

15. Shadowh86

Shadowh86 Novi Član

Ja sam nedavno dosao do jednog zakljucka

Bog je sumnjiv, Smrt je jedina sigurna

Tako da sad vjerujem samo u smrt i njoj se klanjam i smijesim (ne, smijem)

Cak i da postoji Bog i Vrag opet su oni nekako morali dobiti besmrtnost tj to da ih Smrt nedira
    Pa ako ih Smrt nedira ostaje pitanje zasto?
    Opet Smrt Vlada :smile: :think:

16. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

Ja osobno ne vjerujem u Boga. Mada su mi nordijska vjerovanja baš fora.
    No, Bog po meni ne može postojati. Zašto? Jer Biblija kaže da je Bog savršen. No, ako je savršen, zašto nije pobjedio Sotonu? Ako ga ne može pobjediti, znači da nije savršen, a ako nije savršen, onda nije Bog.
    Biblija nije referentna za ništa.

Jel postoji Bog? I don't gief a shit. Slijedim svoje moralne vrijednosti, i ako ce me netko/nesto nakon smrti zbog mojih akcija baciti u raj ili pakao, blago njemu. Ako mi ucini nesto nazao razbit cu mu pitjku.

A to jel Bog bio potreban za nastanak svijeta/svemira... nije. Vjerojatnosti za takve stvari nisu 0. Znaci moglo se desit, kao sto i je.

17. kalthir

kalthir woof woof

No, ako je savršen, zašto nije pobjedio Sotonu? Ako ga ne može pobjediti, znači da nije savršen, a ako nije savršen, onda nije Bog.

Flawed reasoning. Grand plan. Sotona je tamo jer "On" želi da bude tamo. Ako privremeno prihvatimo njihovo postojanje u svrhu argumentiranja, dakako.

18. Ares

Ares Gost

Bog je možda postojao, ali dan danas je samo jedan od oblika zastrašivanja ljudi!

19. Elar-Ti

Elar-Ti Personal Jesus

Savršen način da crkva zavede mase. Kako bi inače svi ti svećenici dobili one bijesne aute? :nice:

Posljednje uređivanje od moderatora: 19. Travanj 2015.
  20. abominacije

abominacije (/:=D

if a man is five,
    then the devil is 6,
    then god is 7,
    this monkey has gone to heaven...

uzevshi ove jednostavne lirikse kao primjer veoma se jednostavno vidi da je bog za 2 levela vechi od nas... te da kao takav ima pristup jachim skillovima i featovima... time mozhe jednostavno pwnati nas mortalse... samim odgovaranjem na pitanja koja mi ne mozhemo niti pojmiti... but as i said... i think that god is more a set of ideals worth upholding...

Podijelite ovu stranicu