1. Dobrodošli na Eydis - zajednicu fanova fantastike, sci-fi, igara i umjetnosti. Pridruži nam se!
    Sakrij obavijest
  2. Spletke, postanja, drama, smijeh! Tko će biti najbolji čuvar Ravni? Možda baš ti Gost. Prijavi se. Želim biti čuvar ravni!
    Sakrij obavijest

Posao

Rasprava u 'Hram Života' pokrenuta od Vairë, 3. Travanj 2015..

1. Vairë

Vairë Aktivan Član

Dakle, sve što se tiče posla, neka se stavi u ovu temu. Vidim da nema konkretne teme pod ovim nazivom.

Uglavnom, zna tko koliko su plaće u honorarnim telekomunikacijskim poslovima? Kak to ide i tak te stvari?

2. Lord

Lord Aesir Illuminati

Honorarni telekomunikacijski poslovi su ti uglavnom direktna i indirektna prodaja. Takav posao ne bih preporučio ni najgorem neprijatelju. Pojest će ti živce, naradit ćeš se ko konj, a dobit će kurčinu u usta ako imaš sreće.

Ako pak želiš životnog iskustva i probit najgoru moguću granicu tolerancije, strpljenja i discipline glavom kroz zid, go for it. Tada ti može donijeti samo jedno užasno iskustvo koje će te izgraditi kao brutalnog radnika i moći ćeš raditi sve.

3. Aronys

Aronys Wolves Die Young

Ja ni to ne mogu dobiti, lol.

4. Lord

Lord Aesir Illuminati

Jebiga Aro onda sjedni razmišljaj gdje je problem i nađi rješenje :laugh:

btw danas potpisao ugovor na neodređeno :yeah:

5. autumn

autumn |-O

rjesenje je u selidbi u normalniju drzavu. :D

6. Lord

Lord Aesir Illuminati

Ma kakva selidba, koliko čujem bila to Irska, Kanada, Njemačka ili Australija isti k♥♥♥c je svugdje. Samo što stvar da ti kad dođeš tamo prihvatiš da nemaš izbora pa radiš ko munjen da zadržiš bilokakav posao jer si već potrošio para na svašta.

Baš čujem ljude koji su otišli tamo, eto u Irskoj živi njih 12 u jednom stanu jer je početna plaća 800 eur a stan 700 pa ga jebi. Njemačka isto, stanovi su skupi za popizdit. Kad se uzme omjer zarade i troška isto ti ispadne, a to da ćeš naći posao lakše, eventualno vrijedi u Kanadi i o tome hoćeš li ti prihvatiti svaki posao koji ti se ponudi.

A hoćeš jer nemaš izbora. Može se i ovdje nešto samo što se nikomu ne da trudit niti ulagat u sebe ili istraživati gdje, kako, kuda i što. Najlakše je bezglavo odletit negdje drugdje pa glavom kroz zid. To si mogao i kod kuće, ali eto.

Sherpa se sviđa ovo.
  7. Sherpa

Sherpa Legenda

Sve ovisi kako ideš. Ako ideš van trbuhom za kruhom, da. No ako ideš vam zato što već imaš posao koji te čeka onda je odgovor ne. Isto tako, naši će ljudi vani uzeti poslove koje im je ovdje ispod časti raditi, a tamo naprosto nemaju izbora.

Činjenica je to da mnogi koji isu van to rade zato što su izabrali zanimanja koja nitko ne traži. Ili traži pa nisu dovoljno dobri da ih netko zaposli. Što bih im ja?

Isto tako i poslodavci nude smješne iznose. Ono što su mi na razgovoru neki dan ponudili spada u kategorije parodije. Pogotovo s obzirom što su tražili od kandidata. Prvu ponudu sam odbio, a kada su je podigli za skoro duplo dobili su isti odgovor.

Lord se sviđa ovo.
  8. autumn

autumn |-O

@Lord
    bla bla
    ako ti je tako lakse, samo ti vjeruj d aje vani tako tesko :D
    mi smo stavili ozbiljno na papir troskove i cak i u irskoj (koja je dosta losa s omjerima) bi zivjeli bolje da samo dragi radi nego ovdje kad oboje radimo.

9. Lord

Lord Aesir Illuminati

Ako dobijete posao naravno :laugh:

Lako je reć jać otić i radit neš. Gdje je tu neizvjesnost traženja posla, točna plaća koju možete zarađivati i takve stvari. Nije da ja vjerujem da je vani tako teško već čujem od ljudi kako je vani. Isto je tako tu teško, ali tu možeš odustat i vratit se mami i tati. Tamo ako odustaneš, naj♥♥o si :laugh:

Koliko vidim, prema dostupnim podatcima, sve ti se svodi na motivaciju. U stranoj državi ti si nitko i ništa, stranac si i ostat ćeš stranac, pa koliko ti treba da se privikneš na klimu, kulturalne običaje, jezik, način razgovora itd. Nije bezveze jedan od važnijih socioloških pojmova tzv. Kulturni Šok.

10. autumn

autumn |-O

o boze, te spike, starnac si i ostati ces stranac.... ko da je 71 jbt
    mozda u svicarskoj, ajde
    u velikim gradovima svijeta su svi stranci, ljudi se krecu, sele, nema vise toga "stranac si"
    svijet se promijenio od vremena kad je moja prababa isla 7 mjeseci brodom u ameriku
    tj nije isla, jel, da je je bi tamo bila sad

11. Lord

Lord Aesir Illuminati

Bez obzira na to, ljudi će te gledati kao stranca kako i naši gledaju na strance.

12. Sherpa

Sherpa Legenda

Složit ću se s ovom da ipak ostaješ stranac, ne kao što je bilo prije nekoliko desetaka godina, al' do neke mjere da.

Isto tako, da mi na razgovor za posao dođe stranac (za sada nije došao) i da pokaže apsolutno isto koliko i naš čovjek, prednost bi dao nekome našem. Vani mnogi gledaju na isti način, no ako si sjajan u onome što radiš nema granica, bio stranac ili ne.

13. Lord

Lord Aesir Illuminati

Je tako je, ali kakav je zakon u vezi toga? Recimo u Njemačkoj je stvar takva da će zaplosti stranca tek ako ne može zaposlit domaćeg i to mora dokazat. a ga jebi :laugh:

A onda vizu da i ne spominjem. Dosta je ljudi sj♥♥alo posao vani jer im je istekla viza i jbg.

14. Sherpa

Sherpa Legenda

Tko si to dupusti i zaslužuje da ga izgubi. Odgovornost je nešto što bi ljudi ipak trebali imati.

15. Lord

Lord Aesir Illuminati

Ma ne to, nego ti tipa bude spika on radi, ali ne prođe nekakav rok, poslodavac ga ne prijavi ili izgubi posao jer eto tako se dogodilo i kurčina.

Ali da izgubi radi svoje greške, nek se s time nosi.

16. Aronys

Aronys Wolves Die Young

U Europi? Teško. Na Balkanu? Svakodnevnica.

17. MarkaN

MarkaN I'm Batman Illuminati

Uff, ne pitaj. Bio sam ja u Vip-u na razgovoru za to. 1100 kn plaća s time da NIJE plaćen prijevoz. Znači odbij si to, odbiješ hranu i ispada da radiš za - NIŠTA.

A pojede ti živaca, snage i sveg... Jasno zašto to nitko ne želi radit -.-'

A šta je najgore jedino za takve stvari češće zovu za razgovore za posao. Ostalo sve lutrija.

Posljednje uređivanje: 7. Travanj 2015.
  18. Vairë

Vairë Aktivan Član

Dakle ništa od tog posla. Niti sam u Zg-u niti ništa. Nema šanse za preživljavanje s tim novcima.

19. autumn

autumn |-O

a mislim, stranac, onda je i moj ocuh stranac u zagrebu nakon 40 godina jer je iz sibenika. i je stranac, on je "sibencanac" a ne purger. mislim fakat :D
    najboje d anikamo ne odemo iz svoje selendre da ne bi bili po necem drugaciji.

Vairë se sviđa ovo.
  20. Ayllwyn

Ayllwyn pretty boy

Ja imam pitanje za vas troje koji tražite posao. koja vam je struka i u kojim područjima tražite posao?

Podijelite ovu stranicu