1. Dobrodošli na Eydis - zajednicu fanova fantastike, sci-fi, igara i umjetnosti. Pridruži nam se!
    Sakrij obavijest
  2. Spletke, postanja, drama, smijeh! Tko će biti najbolji čuvar Ravni? Možda baš ti Gost. Prijavi se. Želim biti čuvar ravni!
    Sakrij obavijest

Političko-Ekonomski Kompas

Rasprava u 'Hram Života' pokrenuta od Aegon, 17. Ožujak 2011..

1. Decadent Sympozium

Decadent Sympozium Prvi anti-heroj Eydisa kao takav

To samo misliš da neće pitati kako se usuđuje. Svašta sam vidio. Kao što je netko iznad rekao, ne da mi se sad tražit, prividno se ljudima kao šire prava i dopuštaju sami sebi sve više i više.

2. Veles

Veles ljuta zvijer

Evo jednostavne situacije kada bi preispitivanje autoriteta bilo glupo i opasno.
    Kada u avionu pilot kaze: "Sjednite na svoja sjedala, zavezite se i niposto nemojte ustajati" najgluplja stvar koju mozes napraviti je otici u kabinu i pitati ga zasto, ili jos bolje "tko si ti da mi dajes naredbe?".
    Danas smo toliko opsjednuti svojim "pravima" da smo rijeci poput autoriteta i discipline pretvorili prakticki u prostote. A zaboravljamo da postoji velika razlika izmedju nametnutog autoriteta i discipline i priznatog autoriteta i samo discipline.

Let's not go down that road again, shall we? Inače, primjer ti ne valja jer: a) uopće nije riječ o preispitivanju autoriteta nego besmislenom bunjenje protiv njega, b) besmisleno je jer su svakome u avionu prethodno vrlo jasno objašnjena pravila nužna za vlastitu sigurnost, te shodno time razlozi zašto pilot i posada imaju određen autoritet nad putnicima.

Sav autoritet treba konstantno preispitivati, a dobar autoritet će se potruditi dati odgovore na sva pitanja, kao što je to recimo riječ u avionskom primjeru. Jer ako je autoritet dobar, preispitivanje ga neće ugrožavati.

3. Decadent Sympozium

Decadent Sympozium Prvi anti-heroj Eydisa kao takav

Jel' sanđo onda dobar autoritet?

4. Ivanhoe

Ivanhoe Dr. Disco

5. Sammael

Sammael Knjižničar

I ja sjedim tu u sredini, ljevicari me zovu fasistom, desnicari komunistom. :tired:

6. Ivanhoe

Ivanhoe Dr. Disco

Ti znaš da ti je izjava ništavna bez političkog kompasa koji je jedino mjerilo ovdje. Baci se na posao bezbojni. :eto:

7. Ur-Quan

Ur-Quan Moderator svoga Inboxa

I prema tome ja sam očito za daleko desnu stranu. Drago mi je.

8. Ivanhoe

Ivanhoe Dr. Disco

Ništa daleko nije zdravo, nigdje ikad.

9. Ivanhoe

Ivanhoe Dr. Disco

Ima aplikacija Vote1 na googleplayu za androide... ja i @Ayllwyn smo isti kao i njen muž dok je @Rin napola anarhosindikalista.

Lady Charlotte se sviđa ovo.
  10. Lady Charlotte

Lady Charlotte Sorceress of the Eydis Illuminati

Social Democrat

Podijelite ovu stranicu