1. Dobrodošli na Eydis - zajednicu fanova fantastike, sci-fi, igara i umjetnosti. Pridruži nam se!
    Sakrij obavijest
  2. Spletke, postanja, drama, smijeh! Tko će biti najbolji čuvar Ravni? Možda baš ti Gost. Prijavi se. Želim biti čuvar ravni!
    Sakrij obavijest

Političko-Ekonomski Kompas

Rasprava u 'Hram Života' pokrenuta od Aegon, 17. Ožujak 2011..

1. Aegon

Aegon Eat. Sleep. Race. Repeat

Ispunite test pa da vidimo jeste li Hitler, Staljin ili Ghandi :laugh:

Da vidimo neke svjetske licnosti

Malo o rezultatima:

2. tulkas

tulkas Isus Krist

moja tablica klik
    Ma da su Gandhija malo zaj♥♥ali, nije covjek bio ni blizu toliki pozitivac ali dobro...

3. PiHKAL

PiHKAL Psychedelic Astronaut

Ma da su Gandhija malo zaj♥♥ali, nije covjek bio ni blizu toliki pozitivac ali dobro...

malo off topic al ajde: zašto misliš da gandi nije bio pozitivna ličnost?

moja tablica

4. dorca vorbarra

dorca vorbarra Kiss me

ništa neočekivano ovdje

5. tulkas

tulkas Isus Krist

zato sto je zagovarao nenasilje dok su njegovi hindu odredi mlatili muslimane po indiji (iako je kao suradivao sa muslimanskim kongresom), kocio tehnoloski napredak indije u ime nekakve hindu vizije ruralne indije.Cisti fukin hindu fashist koji je eto kao oslobodio Indiju samo zato da bi je pokusao ostavit zakljucanu u vremenu. Nadalje u ime istog tog pacifizma je odbio dogovor koji mu je churchill nudio, da im (englezima) pomogne u ratu protiv japana a u zamjenu bi im doslovce dali slobodnu indiju...
    mozes ti biti pacifist koliko hoces ali licemjerje je licemjerje, i kukavicluk je kukavicluk. Nikad necu postovat nekoga tko se drzi principa kad mu to treba a kad mu ne pashe-j♥♥esh principe. a drugo netko tko moze gledat japance kako cine sve sta su cinili i reci "necemo mi nista tu radit" nikako ne moze biti pozitivna licnost.

6. Veles

Veles ljuta zvijer

Pa dobro, ako ćemo tako, gdje si ti bio kad se ratovalo protiv Japana, ha?

7. tulkas

tulkas Isus Krist

bravo veles bravo.
    naprosto genijalno

8. dorca vorbarra

dorca vorbarra Kiss me

ja sam bio na prviom linijama...u ranijoj reinkarnaciji kao Gurkha. zato volim gurkati :laugh:

ali da, gandhijevo izjednačavanje britanaca s hitlerom i japancima je malo pizdinski...

9. Ivanhoe

Ivanhoe Dr. Disco

Ja sam light verzija dorce. :lol:

10. dorca vorbarra

dorca vorbarra Kiss me

ja se samo zalažem za društvo u kakvom sam odrastao :laugh:

11. Veles

Veles ljuta zvijer

bravo veles bravo.
    naprosto genijalno

Pa ne, seriously, štogod se Ghandiju moglo ili ne moglo prigovarati, ono, zbog kojeg je razloga njega trebala boliti briga za Japan više od, recimo, Boška Buhe ili Ive Lole Ribara?

12. Ivanhoe

Ivanhoe Dr. Disco

Da nisi odrastao u Nazaretu, al ni Isus bio tako jugozapadno. :belj:

13. dorca vorbarra

dorca vorbarra Kiss me

o, pa ne znam, možda jer su japanci umorili milijune njegovih azijskih supatnika?

14. tulkas

tulkas Isus Krist

View Posttulkas, on 17 March 2011 - 05:23 PM, said: bravo veles bravo. naprosto genijalno Pa ne, seriously, štogod se Ghandiju moglo ili ne moglo prigovarati, ono, zbog kojeg je razloga njega trebala boliti briga za Japan više od, recimo, Boška Buhe ili Ive Lole Ribara?

Zato sto su japanci bili u Burmi i rejdali Indiju? Zato sto su bili blizu? Sorry ali ono... ovako je samo pustio Japance da se bore protiv Brita umjesto njega. Uostalom, ako je Lola Ribar u prilici borit se protiv fashizma to je i moralno duzan radit, da bi zasluzio ikakav epitet "pozitivca", barem sto se mene tiche.

15. Veles

Veles ljuta zvijer

o, pa ne znam, možda jer su japanci umorili milijune njegovih azijskih supatnika?

Nisam bio svjestan činjenica da je "Azijac" ikakva etnička, nacionalna, sipritualna ili zapravo ikakva druga nego goeografaska identifikacija.

Zato sto su japanci bili u Burmi i rejdali Indiju? Zato sto su bili blizu? Sorry ali ono... ovako je samo pustio Japance da se bore protiv Brita umjesto njega. Uostalom, ako je Lola Ribar u prilici borit se protiv fashizma to je i moralno duzan radit, da bi zasluzio ikakav epitet "pozitivca", barem sto se mene tiche.

Pa ne znam baš što tebi znači "blizu" kao što ne znam ni kaj ovome gore znači "Azijac", mislim, sari, od Burme do Indije ima 900 km zračne linije, a nije da Indija sama po sebi nije (pod)kontinent amaltene veličine i raznolikosti Europe. Možeš onda komotno i sebi prigovoriti da si p♥♥ka što ne uzimaš pušku i ideš se boriti protiv Gadafija ili pobunjenika, ovisno o tome koga već smatraš fašistom, ali udaljenosti su ti tu negdje. Mislim ono, ok, Ghandiju se može kritizirati zbog dosta stvari, ali baš reć da je bio p♥♥ka zato kaj nije otkantao svoj otpor i išao ginuti protiv Japanaca a za Churcilla i Krunu mi nekak ne drži baš vodu.

16. tulkas

tulkas Isus Krist

jel bitno? Mogao je pomoc zaustavit patnju ljudi a time i dobit svoju dragu slobodnu Indiju. To sto kinezi i burmanci nisi Indijci nema nikakve veze ni sa cime.

17. Ivanhoe

Ivanhoe Dr. Disco

Da kao Churchil bi se držao dogovora do zadnjeg slova jel, i uopće ne bi pokušao naći neko drugu nagradu kad im više ovi neće trebati. Englezi su onak dosljedni i transparentni, skoro ko na bleiburgu. :tired:

18. Veles

Veles ljuta zvijer

jel bitno? Mogao je pomoc zaustavit patnju ljudi a time i dobit svoju dragu slobodnu Indiju. To sto kinezi i burmanci nisi Indijci nema nikakve veze ni sa cime.

Uuuu da, đe ćeš bolje nego kao kolonija ići ratovati u ime imperijalne velesile. Onda sigurno ne bi poginulo par milijuna Indijaca koje bi Englezi valjda koristili kao topovsko meso dok piju čaj.

19. abominacije

abominacije (/:=D

malo previše igrate civilization.

20. Ivanhoe

Ivanhoe Dr. Disco

Takve fore ne puši čak ni Civ AI zapravo. :laugh:

Podijelite ovu stranicu