1. Disi Gost, Eydis turnir je počeo...PRIDRUŽI SE! Hop

=> Pravila i prijava ~ O V Đ E ~
    => Linkovi na igre ~ O V Đ E ~
    => Pitanja i komentari ~ O V Đ E ~

Girly~ TRENUTNI POREDAK ~Girly
    - update 20.11.2016.

Poglavlje I: Krčma Podno Dvorca "lol"

Rasprava u 'PBF Arhiva' pokrenuta od Ivanhoe, 28. Travanj 2007..

1. Ivanhoe

Ivanhoe Dr. Disco

Hladna i maglovita noć, koja kao da se spustila iz samog dvorca, tjera slučajne putnike u toplu unutrašnjost krčme...

2. Ivanhoe

Ivanhoe Dr. Disco

Kako je nakon tople krčme noć bila podosta hladna navukoh svoj prastari par rukavica i zaputim se do svojeg cilja. Bilo je to malo svetište nedaleko od krčme potpuno zaraslo svakakvim biljem. Ha, konačno... pomislim te krenem.

3. Nea

Nea curica

Drhteći ko babina guzica i vireći iza vlažnog i smrdljivog drveta promatrah onog ljigavog lopova krivog za sve moje probleme kako se približava svetištu. Oh, da, pomislih bijesno i zlokobno, Danas je ta noć!

4. Anria

Anria Aktivan Član

Od magle je šumski puteljak bio gotovo nevidljiv, moj crni ogrtač je bio mokar, baš kao i moja kosa, kapuljača mi je odavno spala s glave.

Trčala sam kroz šumu, nisam stala trčati cijeli jučerašnji dan, i cijeli današnji dan, već sam bila daleko od onoga od čega sam bježala, ali nisam htjela stati, ovdje su me mogli naći.
    Ugledala sam svijetlo, maleno, poput krijesnice, negdje u daljini i potrčala još jače kroz maglu, posrćući, padajući, neka grana mi je zarezala duboku posjekotinu ispod lijevog oka, a onda sam izašla na čistinu.

''Omg lol, ''šapnula sam ime dvorca koji se nazirao u daljini, ali pogled mi je privuklo nešto niže, kuća.
    ''Plava Kamenica'' je pisalo na jedva čitljivom izbijedjelom natpisu iznad vrata. Krčma. Hrana, voda, postelja.
    Čvršće sam se omotala u svoj ogrtač pokušavajući skriti svoju bogatu odjeću, i potrčala prema trošnoj kućici. Nisam sumnjala da ću ondje naći samo najgori ološ i probisvijete.

5. Sin

Sin Paladin of Eydis

Imao sam jedan zlatnik koji je nekom trgovcu ispao dok je žureći izlazio odavdje.... Sjeo sam za šank i uzeo si pivo. Imao sam osjećaj da me netko prati, te sam zbog toga pobjegao ovdje na toplo i na mjesto gdje ću moći promatrati sve ljude oko mene. Okrenuo sam se, bilo je bučno i prepuno ljudi, nadao sam se da je moj osjećaj pogrešan, jer svaki od ovih ljudi može biti onaj koji me lovi...

6. Laucien

Laucien The Harper

Noć je bila hladna i maglovita. Već sam dugo lutao ovim područjem i napokon sam u daljini ugledao dvorac.
    „Omg lol... Napokon“,
    prošaptao sam i uputio se prema njemu. Međutim, između mene i dvorca stajala je nekakva kuća. Približivši se malo, primjetio sam natpis.
    „Plava kamenica? Kakvo je to ime? Pfff, ljudi...“,
    zakolutao sam očima i krenuo prema taverni. Nisam očekivao ništa posebno unutra, no ipak sam osjećao potrebu da ponovno ugledam koliko-toliko inteligentna lica.

- - - - -

Ušavši u tavernu, vidio sam, a i čuo, masu ljudi koji su razgovarali i smijali se. Iako je bilo bučno, atmosfera je bila nekako... domaća. Prišao sam jednom od stolova i naručio vilenjačko vino te juhu od povrća. Baš me zanima je li im i kuhinja dobra kao i atmosfera...

7. Eniyel

Eniyel Vampiruša

Hodajuci vec duze vrijeme kroz sumu plast mi je postao vlazan od magle koja je prekrivala sumu i obliznju nizinu na kojoj sam upravo ugledala svjetlo.
    Napokon, bilo je i vrijeme. Da sam nastavila bila bi mokra od glave do pete a niti lutnja ne bi bolje prosla.

Kako sam prisla blize ugledala sam krcmu pod imenom 'Plava kamenica'.
    Ljudi ovih dana, kakva sva imena nece izmisliti. osmjehnem se i uđem unutra.
    Potrazila sam neki ugodan kutak u krcmi.
    ''Litru pive i nesto za pojest!'' viknuh krcmaru.

8. Sin

Sin Paladin of Eydis

U krčmu je prvo ušao neki vilenjak. Ružan tip, tj. upitno je'l tip ili cura, ti vilenjaci su svi isti. A onda poslije njega opet neki vilenjak sa nekom tamburom, koji se čak nešto i derao ali u ovoj buci ga baš nisam čuo. Taj sa tamburom se uputio prema stolu u kutu, dok je ovaj prvi odavno sjeo... Pošto je pivo polako popustilo moje osjećaje, popustila me paranoja, tj. skroz je nestala. Željan sam pjesme, željan sam tučnjave, a vilenjaci će mi definitvno pri tome pomoći. Ustao sam se i uputio prema onome s tamburom.

9. Tyronius Mook

Tyronius Mook Sundryan Dungeon Master

Sjedio sam u krćmi najčudnijeg imena koje sam ikada čuo.. Plava kamenica.. Naručio sam specijalitet kuće, očekivavši da ču barem dobiti kakvu ribu.. mislio sam ono, riblji specijaliteti i slićno, kad ono moš mislit.. Sir šunka, kruh ispod peke i pećena piletina.. Jaka stvar.. no ukusno je..

U Krčmu su počeli ulaziti ljudi.. Puno njih.. ali gle, eno nekog dugouhog.. zanimljivo.. Promatram ga... Čekaj.. Eno još jednog.. žensko je.. Sa dugouhima se nikad nezna.. lijepa je.. izgleda zanimljivo,tamnija koža nego obićno..Volim egzotiku.. Pratim oćima.. sjela je stol do mene..

"Ovo bi mogla biti zanimljiva noć" kažem samome sebi..

Neki tip joj prilazi.. Promatram.. na oprezu sam..

10. Eniyel

Eniyel Vampiruša

Napokon sam dobila pivu i neki kruh sa komadom bijelog mesa piletine.
    ''Izvol'te mlada damo, ovakvih ko vas nema puno ovdje, mozda da nas kasnije pocastite kakvom baladom...?'' upitao me krcmar uljudnim osmjehom.
    ''Zasto ne.'' odgovorih ''A sada me ispricajte, treba utaziti glad nakon dugog putovanja.'' kako je odlazio pomislih
    Mlada damo. Pih, kad bi ti znao koliko sam stara pao bi u nesvjest. nasmijem se i krenem jesti.

Krajem oka vidjeh kako mi se netko priblizava. Nisam dignula glavu kako bih ga pogledala, ali sam postala opreznija.
    Tko zna sto hoce od mene, nikad izvan opasnosti. Kvragu ne mogu niti u miru jesti, a ova piva je taaaako dobra, niti piletina nije daleko.

11. Anria

Anria Aktivan Član

krčma je bila puna, topla i glasna....
    nitko nije primijetio moj dolazak. Sva sigurna u sebe, iz sva glasa sam se zaderala krčmaru da mi donese specijalitet kuće.
    Ogledala sam se, kao što sam očekivala.

Neki je mladić, nalik na viteza, sjedio za stolom čudno promatrajući vilenjaka (ili vilenjakinju, nisam bila sva na svome), sa tamburicom na leđima, činilo se da će zapjevti, a malom se to nije sviđalo.
    najjadnije društvo koje sam ikad vidjela je bilo natrpano u krčmi. sjela sam za posljednji slobodni stol, bila sam na mjestu kakvom mi je trebalo, gdje su svi posjetitelji bili dovoljno čudni da se ne ističem...savršeno...

12. Sin

Sin Paladin of Eydis

Prišao sam vilenjaku sa tamburom... Zapravo onda sam shvatio - Ima sise, znači vilenjakinja. - Halapljivo je proždirala i pila sve što joj je krčmar donio. Priđem joj, ona ne obazirući nastavlja jest, upitah:
    "Jeste li da nam odsvirate jednu pjesmu???"

Pogledao sam oko sebe - Vilenjaka bih mogao napasti, a i ovaj lik kraj vilenjakinje bi isto mogao poslužiti... Jedva sam iščekivao odgovor i nadao se da će odsvirati neku dobru pjesmu tako da se mogu potući...

13. Eniyel

Eniyel Vampiruša

Argh, ovi ljudi nemaju nimalo pristojnosti, grozno. pomislih i pogledam ga.
    ''Dragi gospodine, kad biste bili tako ljubazni i pricekali da u miru dovrsim dugo ocekivani obrok, rado cu zasvirati po pjesmu dvije kao sto sam vec obecala krcmaru, a do tada ste pozvani da mi pravite drustvo, naravno ako vam je po volji.'' rekoh.

14. Tyronius Mook

Budno promatram tipa koji je prišao egzotićnoj vilenjakinji.. Traži ju da pjeva.. Meni više lići kao da traži nevolju.. Ovdje bi je mogao i dobiti.. Krčma je puna, i ako započne šora, brzo če se cijela krčma tući bez posebnog razloga.. Pomislim u sebi.. "Pjevaj vilenjakinjo.. A drugi će da plešu.."

15. Sin

Sin Paladin of Eydis

Sjedoh kraj vilenjakinje i šuteći čekam da pojede - Nek pojede, pa da mogu se malo zabavit. - pomislih

16. Eniyel

Eniyel Vampiruša

Dovrsila sam veceru u dvije minute te obrisala prste.
    Pogledala sam u svoje novo drustvo.
    Uhvatih lutnju i zasviram......

17. Tyronius Mook

Zasvirala je.. sad će biti zanimljivo.. Lijepi nastup.. ogledavam se drugdje po krčmi.. ljudi su skužili što se zbiva.. prihvatili su njenu igru.. Sada čemo vidjeti kako će taj miš koji je sjeo do nje igrati kako mačka svira.. Ovo postaje zabavno..

18. Sin

Sin Paladin of Eydis

Ceeeeepaj sestro - izderah se iz sveg glasa i zatrčah se prema onome vilenjaku koji je upravo polako jeo juhu od povrća. Odalamio sam ga šakom, srušio se sa stolice i prevrnuo sam stol na njega. Vidjeh kako je odjednom cijela taverna obuhvaćena tučnjavom. Ugledah stolicu kako kako leti prema meni pogodi me u glavu i odjednom mi se zacrni pred očima...

19. Thaxll'ssyllia

Thaxll'ssyllia Aktivan Član

Neizdržljiva glad primorala me da se oduprem ljenjčarenju, dignem iz trošnog kreveta, obučem jednu od po mojem ukusu prekratkih haljina koja je prenaglašavala moje ženstvene obline i sputim se niz stepenice u prizemlje. Još uvijek sam bila umorna od plesanja i pjevanja kojim trenutno zarađujem ovdje ručak i večeru. Sobu sam ipak morala svojim novcem platiti. Koliko god moje umijeće zavođenja i izbjegavanja plaćanja bilo veliko, krčmar Plave Kamenice je bio nepopustljiv čovjek.

Ovo je već bio treći dan otkako radim ovdje, još samo par dana i odlazim, pomislila sam. Nije da mi je bilo loše, moglo se pristojno živjeti, ali osjećala sam se ovdje tako nemirno. Osjećati ću se bolje čim vidim hranu, sigurna sam... Moje misli je prekinula spoznaja da je krčma punija nego inače. Pogled mi se zaustavi na letećoj stolici, ipak ustajanje je bila loša ideja, pomislih i nezainteresirano krenem prema krčmaru i naručim svoju uobičajenu porciju slanine, kruha i kriglu pive.

20. Anria

Anria Aktivan Član

potaknut jednostavnom judskom gluposti, mladić je odalamio vilenjaka koji je sjedio za stolom do sviračice.
    MOJA večera je poletjela iz krčmarovih ruku kad se ovaj uhvtio za glavu i počeo psovati tuču. MOJA večara.
    Bila sam dovoljno bijesna i bez toga. Ustala sam i odalamila nekoga tko je pao na moj stol, slamajući ga, i uputila se prema vratima. Bila bi izašla, da mi jedna stolica nije doletjela u leđa.
    ''Bogova mi!'' zaderala sam se i okrenula natrag prema središtu tuče. Sve je ostalo bilo u izmaglici, podijelila sam par pljusaka, jakih pljusaka, i opet se okrenula prema vratima. Izašla sam u hladnu noć.
    Ništa od večere.

Podijelite ovu stranicu