1. Disi Gost, Eydis turnir je počeo...PRIDRUŽI SE! Hop

=> Pravila i prijava ~ O V Đ E ~
    => Linkovi na igre ~ O V Đ E ~
    => Pitanja i komentari ~ O V Đ E ~

Girly~ TRENUTNI POREDAK ~Girly
    - update 20.11.2016.

Placebo

Rasprava u 'Znanost i Priroda' pokrenuta od Dabrorius, 27. Rujan 2007..

1. Dabrorius

Dabrorius Novi Član

e sad sam bas cito malo po forumu i netko je spomenuo placebo pa sam pomislio da bi to mogla bit vrlo zanimljiva tema :)
    Ja sam saznao sto je placebo relativno kasno u zivotu ali sam shvatio da djeluje jos dosta davno
    naime primjetih da kad sam bolestan (ono gripa prehlada i takve stvari) i lezim u krevetu mislim kak sam bolestan i jadan potraje dosta dugo ta bolest ali ako se ponasam kao da mi nis nije odma se bolje osjecam i prodje vrlo brzo
    uglavnom ako si uvjeren da ti nije nis onda ti i nece bit nis

takodjer istrazivanja koja su pokazala da vjernici brze ozdrave od ljudi koji ne vjeruju bi se dalo objasnit na isti nacin :)

mogo bi jos puno napisat u vezi tog al bi skrenuo s teme ubrzo tak da cu se suzdrzat :)

2. Klosharr

Klosharr The Wild Rover

ako se ponasam kao da mi nis nije odma se bolje osjecam i prodje vrlo brzo
    i zato ja već 6-7 godina nemam potrebe za odlaskom liječniku (sistematske praglede za vojsku i vozački ne računam)

3. Bunny

Bunny Novi Član

Ah moje uvjerenje je da kad se okupam će mi biti bolje i uvijek mi je bolje. :lol:

Nego,u redu slažem se s vama,to da djeluje,ali većinom se tu radi o ovim ne ozbiljnim bolestima,recimo to tako,gripa,glavobolja i tako to,ali što kad je ozbiljnija,za to ne znam baš..

4. Vanaleto

Vanaleto Aktivan Član

Pročitao sam negdje kako mnogo ljudi podlegne svojim bolestima jer su liječnici danas hladni i ne obraćaju pažnju na bolesnikovo psihičko stanje pa ovaj padne u depresiju i sam sebe pokopa.
    Pisalo je kako bi liječnici opet trebali pristupati liječenju s velikim entuzijazmom jer onda i bolesnika uvjere da će ozdraviti pa proradi taj placebo efekt.

5. Psychotic

Psychotic Duck Mutant

Ja sam recimo uvjeren da špek i rakija liječe sve bolesti vezane uz uho/grlo/nos i vrlo uspješno se time liječim. :P (al fakat)

6. Bunny

Bunny Novi Član

Pročitao sam negdje kako mnogo ljudi podlegne svojim bolestima jer su liječnici danas hladni i ne obraćaju pažnju na bolesnikovo psihičko stanje pa ovaj padne u depresiju i sam sebe pokopa.
    Pisalo je kako bi liječnici opet trebali pristupati liječenju s velikim entuzijazmom jer onda i bolesnika uvjere da će ozdraviti pa proradi taj placebo efekt.
    To je vrlo moguće,pogotovo u našim bolnicama,dok sam prije par mjeseci bila u staračkom domu i u razgovoru sa tim bakama i dedekima zapravo svi su oni mišljenja da kad jednom odeš u bolnicu za tebe je gotovo.Dok zapravo nije samo do starih ljudi,općenito je to tako,da ti doktori uopće nisu poticajni za te ljude,sva ta atmosfera same bolnice pridonosi lošem stanju.

7. Jaktens Tid

Jaktens Tid Aristokat

Moja baka vjeruje u placebo iako ne zna da ga konzumira, dakle ona misli da vjeruje lijeku :cocky:

8. Psychaki

Psychaki Gost

Placebo je moj Bog.

9. Ivanhoe

Ivanhoe Dr. Disco

Ne pijem lijekove! Popijem jednom mjesečno aspirin jer je preporučljivo. :)

10. Kron

Kron Novi Član

Postoji i dokazano djeluje.

Za najocitije primjere ne treba ici dalje od alternativnih medicina homeopatije i akupunkture.

11. Jaktens Tid

Jaktens Tid Aristokat

Placebo može biti i tic-tac. Bitno je da ti vjeruješ da ti to pomaže. Moć uvjeravanja je veća nego što se misli.

12. Sin

Sin Paladin of Eydis

Istina... ljudski mozak je opaka stvar... moze se povuci paralela kada zena zabrije da je trudna... iako mozda nikada nije imala spolni odnos... i sve ce se razvijati kao u trudnoci i biti ce gladna i stomak ce rasti i sve... samo sto kada dodje red na porod nece nista izaci... samo plodna voda... tako ako se netko moze uvjeriti da je trudan... mislim da moze i da je zdrav... ili da mu pez pomaze...

13. Thor

Thor Aktivan Član

A kaj ako muškarac zabrije da je trudan?

14. Sin

Sin Paladin of Eydis

Onda je to jedan jako poremecen muskarac i mislim da je to to... osim ako ne pocne pisat plodnu vodu, onda postoji mogucnost da je trudan...

15. Thor

Thor Aktivan Član

bio onaj neki film sa Arnijem di je on trudan, bolesno :smile:

16. Kron

Kron Novi Član

Bila je i ona epizoda uvoda u anatomiju kada dode trudan muskarac :D

17. Nea

Nea curica

Fantomska trudnoća' i kod muškaraca

Studija znanstvenika sa St. George's University je potvrdila da se simptomi karakteristični za trudnice mogu pojaviti kod muškaraca koji očekuju dijete.

Jutarnje mučnine, grčevi, bolovi u leđima i otekli abdomen su uočeni kod ispitanika čije su partnerice bile trudne, objavili su britanski znanstvenici pojašnjavajući kako se ovaj fenomen naziva Couvade sindromom.Nije jasno zbog čega se ovi simptomi javljaju kod nekih budućih očeva, no znanstvenici to povezuju s tjeskobom glede ishoda partneričine trudnoće.

U istraživanju je sudjelovalo 282 ispitanika u dobi od 19 do 55 godina kojima je bilo zajedničko očekivanje dolaska potomstva na svijet, uz jednak broj ispitanika u kontrolnoj skupini.11 budućih očeva je čak zbog svojih "trudničkih" tegoba zatražilo pomoć liječnika koji nisu mogli otkriti fizički uzrok njihovih simptoma.

U jednom slučaju je ispitanik izjavio kako je osjećao bolove zbog trudova kroz koje prolazila njegova partnerica.Kod većine pogođenih muškaraca simptomi su se javili u ranom stadiju partneričine trudnoće, a većina ih je nestala odmah nakon poroda.Couvade sindrom nije priznat kao medicinsko stanje.

http://dnevnik.hr/bin/article.php?article_id=19293

:belj:

18. Thor

Thor Aktivan Član

I onda kažu da se samo žene muče tijekom trudnoće. :belj:

19. charlotte

charlotte Novi Član

ja sam presretna jer ovaj semestar slušam psihologiju boli :tired:
    rekao je prof da ćemo se najviše baviti upravo placebo efektom.
    ja osobno vjerujem u moć pozitivnog mišljenja i da zdrav duh proizvodi i zdravo tijelo, ne samo obrnuto. ne znam koliko placebo (u širem smislu riječi) može pomoći u liječenju raka i sličnih teških bolesti, ali da ima veze s bržim i uspješnijim oporavkom, u to sam sigurna.

20. Psychaki

Psychaki Gost

je li onda krajnji skepticizam anti-placebo?

Podijelite ovu stranicu