1. Disi Gost, Eydis turnir je počeo...PRIDRUŽI SE! Hop

=> Pravila i prijava ~ O V Đ E ~
    => Linkovi na igre ~ O V Đ E ~
    => Pitanja i komentari ~ O V Đ E ~

Girly~ TRENUTNI POREDAK ~Girly
    - update 20.11.2016.

Pjesma Leda I Vatre - Kraj?

Rasprava u 'Knjižnica' pokrenuta od Nea, 7. Siječanj 2007..

1. Nea

Nea curica

Mislite li (ili imate neke informacije) da će Ples zmajeva biti kraj Martinove sage? :omg: Da li itko zna što je s planiranim Vjetrovima zime i Snu o proljeću? :unsure:

A što mislite kako će sve završiti? :tired: Što će biti s pojedinim likovima i kakva će podijela kraljevstva na kraju biti? Što je s Noćnom stražom i onima iza Zida za koje se još uvijek tako malo zna? :ave:

Dany će pobijediti sve i bit će glavna dama u kraljevstvima :omg: , a doista bi se mogla malo zapetljati sa Jonom :omg: Tyrion bi napokon mogao mirno živjeti s nekom ukazanom časti i ne bi ga više svi zafrkavali :ave:

2. zlimrtvac

zlimrtvac Novi Član

Neznam od kud sada to?Iskreno se nadam da to nije tocno,mada bi tip se mogao malo pozurit sa izdavanjem jel je proslo vise od godinu dana od prosle knjige. Inace kolko se sjecam da u zadnje 2 dijela ce se prica razvijat oko prijetnje sa sjevera a ne borbe za vlast,mislim da sam to procito u nekom intervjuu ili na sluzbenoj stranici

3. Nea

Nea curica

To o nastavcima našal u Wikipediji :unsure:

Radujem se da će Zimi posvetiti malo više :tired:

4. zlimrtvac

zlimrtvac Novi Član

A neznam valjda bi pisalo kaj na sluzbenoj stranici da prekida pisat

5. CopyPaste

CopyPaste Novi Član

Nema šanse da sad bude kraj. Martin to piše već 10ak godina, teško da bi se toliko patio oko nečega i onda prekinuo na pola. Bit će Ples i bar još dvije knjige. Poznajući Martina bit će toga još i više. Blago nama.

A što se Plesa tiče, koliko znam samo što nije. Ovaj mjesec ili u veljači bi trebao objaviti da je gotovo.

6. Nea

Nea curica

:love: hnjah to priča još od ljeta... ali čovjek je postao komercijalist pa samo putuje po svijetu i zarađuje lovu :love:

7. Elar-Ti

Elar-Ti Personal Jesus

Yap... Malo su mu razmaci između knjiga postali preveliki.

8. shade_slayer

shade_slayer THe Duke

Nema šanse da sad bude kraj. Martin to piše već 10ak godina, teško da bi se toliko patio oko nečega i onda prekinuo na pola. Bit će Ples i bar još dvije knjige. Poznajući Martina bit će toga još i više. Blago nama.

A što se Plesa tiče, koliko znam samo što nije. Ovaj mjesec ili u veljači bi trebao objaviti da je gotovo.

bilo bi i vrijeme, :love:

9. Nea

Nea curica

10. zlimrtvac

zlimrtvac Novi Član

Joj nek ju lik prvo zavrsi onda nek snimaju serije,kolko ja imam osjecaj prava tema price je ta prijetnja sa sjevera koja bi se trebala opisat u nadolazecim knjigama,a lik nikak da objavi neku vijest vezanu za njih,samo neke marginalne gluposti

11. Nea

Nea curica

:lol: slažem se potpuno :lol:

12. Elar-Ti

Elar-Ti Personal Jesus

Je je, i dolazak male Deny, nemojmo zaboraviti nju :lol:
    Mogao bi se požuriti sa pisanjem ili nam barem baciti neku kost kao recimo točan datum izlaska nastavka :lol:

13. omg..........

ok uvijek je teško čekati ali ljudi stvarno.... ovo je već nezahvalnost.

??prava tema priče??marginalne gluposti?? Ne znam zbilja, da je Martin išao vašom logikom, bi li mu knjiga ikada bila išta više od varijacije na LotR. No čovjeku je očito bitno sve što je napisao, svaka zasebna sudbina kao i njihova uloga u cjelini. Pada mi na pamet upravo Tolkienov citat negdje iz Silmarilliona, kako progrešno sudi Valare kao tvorce svijeta onaj, tko samo uočava velebnost i grandioznost njihovog djela, a nije primijetio trud s kojim su sav taj svijet ispunili bezbrojnim najrazličitijim stvarima, od najmanje trave do najvišeg stabla itd. Tu grešku radite svi vi koji samo čekate Zimu, i sudbine glavnih junaka, a ovo vas je ostalo uglavnom mimoišlo.

A inače... tja sad ću zvučati kao šupčina ali ok, prihvaćam stigmu: gorba je vrana fenomenalna a svi vi koji niste primijetili itekakvu nazočnost i Tyriona i svih ostalih glavnih faca u njoj, samo zato što se ne pojavljuju in person, bojim se da još uvijek ne znate čitati knjige.

14. Elar-Ti

Elar-Ti Personal Jesus

Kritiku prihvaćam. Možda jesmo malo nezahvalni :roll: , ali samo malo :hugz:
    Pa primjećuje se prisustvo drugih likova koji se ne pojavljuju u samoj Gozbi, zašto bi inače Cersei ludila onoliko. Ali moramo malo njakati kada je razmak između knjiga prevelik :tired:

15. Behemoth

Behemoth Novi Član

sve to stoji al cinjenica je da su mu poglavlja brienne zaista losa a i nepotrebna. i da se u knizi od 800+ stranica nije dogodilo apsolutno nista. A najbolje mi je kad netko kaze, pa to je mora napaviti, da napravi podlogu za iduci nastavak. Opet stoji, i iduci nastavak, tj. onaj nakon plesa zmajeva ce bit premocan, al cinjenica je da se u ovom nastavku nista ne dogodi. cersei se navlaci s margaery, arya hvata miseve, sam putuje na brodu...i to bi bilo to...eh, da i gusari se nesto vrpolje...

16. Mercenary

Mercenary Gaunt's Ghost

A inače... tja sad ću zvučati kao šupčina ali ok, prihvaćam stigmu: gorba je vrana fenomenalna a svi vi koji niste primijetili itekakvu nazočnost i Tyriona i svih ostalih glavnih faca u njoj, samo zato što se ne pojavljuju in person, bojim se da još uvijek ne znate čitati knjige.

:ave: Well said ! Mislim , Gozba je :cheers: knjiga ... Još kad Cersei počne pokazivati znakove šizofrenije :laugh:

17. Gelender Brunhilda

Gelender Brunhilda Velika vladarica krastavcodlakova

Tek prelazim na drugu knjigu i nadala sam se da će u njoj biti beštija od iza Zida, a kad tamo morat ću čekati još pet...barem :cheers: .

18. Nea

Nea curica

omg..........

ok uvijek je teško čekati ali ljudi stvarno.... ovo je već nezahvalnost.

??prava tema priče??marginalne gluposti?? Ne znam zbilja, da je Martin išao vašom logikom, bi li mu knjiga ikada bila išta više od varijacije na LotR. No čovjeku je očito bitno sve što je napisao, svaka zasebna sudbina kao i njihova uloga u cjelini. Pada mi na pamet upravo Tolkienov citat negdje iz Silmarilliona, kako progrešno sudi Valare kao tvorce svijeta onaj, tko samo uočava velebnost i grandioznost njihovog djela, a nije primijetio trud s kojim su sav taj svijet ispunili bezbrojnim najrazličitijim stvarima, od najmanje trave do najvišeg stabla itd. Tu grešku radite svi vi koji samo čekate Zimu, i sudbine glavnih junaka, a ovo vas je ostalo uglavnom mimoišlo.

:cheers: Uopće nije stvar u tome što je nema nego način i razlog zašto je nema... si gledao njegov Blog koji nije blog? :laugh: Hvalio se i hvalio Gozbom vrana, a onda je samo počeo pisati Gozba čeka jer sam išao tamo, gozba čeka jer sam napravio ovo, gozba čeka jer je crko komp... :omg:

Naravno da čekam Zid i Zimu i Danyin dolazak, pa sam autor nas od samog početka priprema na to i pali nas :ave: On je sam tako postavio stvari... Isto tako nije se u svim knjigama prije Gozbe uvijek nešto fantastično dešavalo i vrvilo akcijom, pa nitko nije rekao niti riječ... u Gozbi je fulao ne akcijom, nego pustoši... Zato što se apsolutno ništa ne dešava... nije niti razvio likove samo je blago ušao u cerseyin um i na kraju pokazao da ludi, samo je mrvicu počeo iotkrivati novog ... :mad: ne mogu se sjetiti kako se zove njen brat :ave: hebemu....Stoga mislim da je u Gozbi imao priliku likove koji su uglavnom sa svoje psihološke strane bili marginalizirani prikazati dublje... Jer naravno da nije sve u akciji. Ali i spominjanje svih onih ljudi iz prošlosti koji su i prije a i u Gozbi totalno nebitni nije dobro ispalo jer samo frustrira čitatelje jer moraju okretati zadnje strane i gledati staba akuća da bi skužili o čemu tj. o komu on to progovara...

19. Sin

Sin Paladin of Eydis

:cheers: fora ti je u tome da to Martin radi namjerno, ako nitko nije skuzio, u jednoj kratkoj prici Nightflyers ilti na naski Noc vampira te toliko zaintrigira za radnju i onda samo na kraju odreze i ne znas ni sto se dogodilo ni zasto ni kako je zavrsilo...
    ne zelim reci da ce tako zavrsiti pjesma, nego namjerno odugovlaci samo kako bi mi zamracili... mislim da je odlicna stvar sto je tako odvukao radnju jer mozete uci u um svakog pojedinca, a i u Gozbi se bazirao na Željezne, te na Cersei i Jamiea (tako se zove njen brat), jer ako ste pozorno pratili o tim dogadajima ovisi cijela knjiga, Arya postaje ubojica, Željezni kreću prema Daenerys, Sam odlazi na obuku za meštra i tamo ce se sto posto skompati s Sfingom i njegovom ekipom, ostatci preostale vojske se pregrupiraju, dok je Starkovica undead, to pokazuje da se magija vraca, te da ce uskoro krenuti vojska sa sjevera, ali ne divljaci, nego Drugi, te da Daenerys uskoro planira preci u Sedam kraljevina....
    A u svezi njegovog putovanja, da ne putuje fanovi bi govorili da je supak, jer i taj covjek mora ispuniti obavezu prema fanovima (potpisat knjige, druzit se i tak), a i promovirat se, pa ne zivimo od zraka....

tako Gozba Vrana i Ples Zmajeva postaje uvod u zavrsnu pricu od Vjetrova zime i Sna o proljecu....
    Ako imalo citate Martinove vijesti vidjet cete da je to tako, a rekao je da su Gozba i Ples trebali biti jedna knjiga, ali da se previse oduzilo....

vjerujte mi i mene frustrira to sto se toliko oduzilo, ali racunajte da je Gozba stigla tek prosle godine u Hrvatsku, znaci da je u Americi bila prije dvije, a racunajte da dvije godine za ispisati 1000 strana nije puno. dapace malo je....
    a jos usput i radi Wild Cardove, strip, uskoro i seriju i tko zna jos koliko projekata....

nemojte biti toliko kriticni razumite covjeka! :laugh:

20. Nea

Nea curica

Mislim da može vrlo dobro živjeti od svojih knjiga, ali čini mi se da je postao megaloman i da se polako sve više komercijalizira i da zbog toga toliko dugo piše... Eto to je ono što mi smeta...

Odlično viđenje Sin :cheers:

Podijelite ovu stranicu