1. Disi Gost, Eydis turnir je počeo...PRIDRUŽI SE! Hop

=> Pravila i prijava ~ O V Đ E ~
    => Linkovi na igre ~ O V Đ E ~
    => Pitanja i komentari ~ O V Đ E ~

Girly~ TRENUTNI POREDAK ~Girly
    - update 20.11.2016.

Paranoični?

Rasprava u 'Hram Života' pokrenuta od Psychaki, 25. Veljača 2007..

1. Psychaki

Psychaki Gost

Link na članak u Jutarnjem .. . ..

Članak je , doduše , malo previše tendenciozno napisan, ali svejedno . ..
    Zanima me biste li vi recimo pristali na praćenje od strane kompanija za marketing da vam mjesečno doplaćuju novac na račun?
    :love:

:evil2:

2. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

Apsolutno ne. Ja se nadam za svoje dobro, i za dobro ostatka covjecanstva, da u bliskoj buducnosti takvih stvari nece bit... inace bi se u meni mogao probuditi pritajeni anarhist, and then there could be blood. Damn, sto vise stvari vidim u zivotu, to sam vise ogorcen ljudskim drustvom :/

3. abominacije

abominacije (/:=D

naravno da ne bi. zhivot bez privatnosti je zhivot u kavezu.

izjava da "ako nemam shto skriviti nemam se chega plashiti" opako je apsurdna. jer, naposlijetku, tko odredjuje shto je "dobro" a shto "loshe"?

stavljanjem sebe pod nadzor odrichete se svoje privatnosti. a time se izlazhete riziku da vas netko, pod utjecajem prikupljenih podataka oblikuje prema vlastitim zheljama.

kao shto postoje psiholozi koji pomazhu ljudima oko samoaktualizacije, tako postoje psiholozi koji pomazhu drugim ljudima oko eksploatacije (no to je, dakako, zabluda. izrabljivanjem drugog izrabljujemo sami sebe).

4. Oblikovanje je stvar, točno brain.

Otkad je civilizacije htjeli su si oni, koji su njom upravljali, olakšati pretežak zadatak tako da će subjekte prilagoditi sebi. Sa svim ovim što je na obzoru, to će biti lakše nego ikad. Bit će zanimljivo vidjeti kako će ljudska rasa položiti taj test. Vjerojatno će ga pasti, kako se sada čini. Kroz zastrašivanje se već postiglo, da se stado pobožno svrsta u tor čim se čuje zvižduk.

Ovo mi je dobro kako je povukla paralelu:
    §....postiže da se svima - malima i velikima, bogatima i ubogima, slobodnjacima i robovima - udari žig na desnicu ili na čelo, i da nitko ne mogne kupovati ili prodavati osim onog koji nosi žig s imenom Zvijeri ili s brojem imena njezina." (Otk 13, 16-17) Tko bi rekao da je ovaj tekst napisan prije gotovo 2 000 godina!!§

Da da, bit će 'zanimljivo', kako bi Kinezi rekli, biti čovjek u vremenima koja dolaze. No mene nije strah; znam da ne dolaze dobre stvari i da imam zašto brinuti, ali da unaprijed paničarim... nema šanse. Znanje je moć; treba se naoružati informacijama i živjeti otvorenih očiju.

http://www.world-mysteries.com/sci_mindctrl.htm
    malo materijala za razmišljanje

5. Sherpa

Sherpa Legenda

Ja se nadam za svoje dobro, i za dobro ostatka covjecanstva, da u bliskoj buducnosti takvih stvari nece bit...

Damn, sto vise stvari vidim u zivotu, to sam vise ogorcen ljudskim drustvom :/
    S ovim se apsolutno slazem. Zar moramo zivjeti tako da nas netko promatra i da nemamo ni trunke privatnosti. Mozda se takve stvari rade no ljudi su sretni dok zive u blazenom neznanju (nazalost je tako). Kada bi na sva zvona poceli govoriti o nadzoru svake individue zavladala bi sveopca panika koja bi dovela do, gotovo sigurno, katastrofalnih posljedica.

Svi ljudi bi trebali biti jednaki, ovako neki nemaju tu mogucnost

6. mtm

mtm U hladu voćke

Mene u tom clanku izrazito nervira koristenje rijeci "haker" u tom kontekstu.

7. shade_slayer

shade_slayer THe Duke

neam sanse,ni u kojem slucaju

8. Mene u tom clanku izrazito nervira koristenje rijeci "haker" u tom kontekstu.
    Fak, sad bih ga cijelog trebao čitati da nađem na što misliš... reci na što misliš mtm^?

edit; opa, pobrkao sam članke, ti misliš na ovaj iz Jutarnjeg a ne na ovaj moj :evil2:

9. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

Hehe, mind control. Jednostavna stvar, s obzirom da je glupe ljude jako lagano manipulirati.

10. abominacije

a pametne nije? od ljudi sa nizhim stupnjem inteligencije se lako napravi rulja zhedna krvi, koja se vrlo brzo hladi. oni sa vishim stupnjem inteligencije rade stvarne opachine. nije "konachno rjeshenje" rezultat skupa par kvartovskih nasilnika.

11. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

Nisam mislio na inteligenciju, vec na sveukupnu osvještenost pojedinca.

12. abominacije

nisam niti ja striktno mislio na inteligenciju.

ima ona stara:

"road to hell is paved with good intentions" :smile:

13. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

Dobra je ta. Zato dobre namjere treba drzati za sebe.

14. poisondivinity

poisondivinity Aktivan Član

ni za 1000 godina ne bih pristala na tako nesto.. radje bi bila mrtva no dopustila da netko prati ama bas svaki moj pokret..
    no nadam se da se to nece dogoditi.. nismo svi toliko zanimljivi za pracenje.. :tired:

ne radim nista "protuzakonito" i "lose" ali privatnost je vrlo vazna stvar za mene.. pa makar da mogu u miru (i sama!) gledat u zid...

15. Istar

Istar Novi Član

Bio neki film dobar o tome.. naravno ime se ne sjecam..

Ali ne bih dao nikome da me prati.. ili bi dao.. pa bi odustali..

Ljudi ne znaju kako je kada se netko zacahuri.. uzme sve Tolkiene, Kayeve i Martine.. i krene ih iscitavati.. ajmo rech tjedan dana.. pa neka prate.. mislim da nisam podoban za tako nesto..

16. Jaktens Tid

Jaktens Tid Aristokat

17. Sammael

Sammael Knjižničar

prate vas tako i tako. Bar rudimentalno.
    Svaki dan ako ste izasli iz kuce i isli po zagrebu vas je usnimila bar jedna nadzorna kamera, i oko tri mobitela.
    svaka vasa transakcija preko kartice je zabiljezila vrjeme i mjesto kad ste ucinili transakciu.
    Svaki vas razgovor preko mobitela je moguce locirati unutar... pa oko 2 sekunde. One glupisti iz filmova "keep them talking" su stvar davne proslosti.
    Sve sto ste radili na netu je logirano.
    etc.

I znate sto? NIKOG NIJE BRIGA za vas. Ili mene.

18. Jaktens Tid

Jaktens Tid Aristokat

eh da...to je obično problem s paranoicima. misle da se svijet oko njih vrti. i know. i'm one of them.

19. Klosharr

Klosharr The Wild Rover

ja sam samo egocentričan... čak mi i paše pomisao da me promatraju... :belj:

al ono, od paranoje nemam koristi...

20. CountZero

CountZero Novi Član

Ja sam jedno vrijeme bio paranoican, ali su onda prestali da me prate.

Podijelite ovu stranicu