1. Disi Gost, Eydis turnir je počeo...PRIDRUŽI SE! Hop

=> Pravila i prijava ~ O V Đ E ~
    => Linkovi na igre ~ O V Đ E ~
    => Pitanja i komentari ~ O V Đ E ~

Girly~ TRENUTNI POREDAK ~Girly
    - update 20.11.2016.

Paralelni Svemir

Rasprava u 'Znanost i Priroda' pokrenuta od Valdis Fury, 17. Studeni 2006..

1. Valdis Fury

Valdis Fury Novi Član

iako je sve to fikcije dosta zanimljivih teorija po pitanju paralelnog svemira je stvoreno.

sama ideja postojanja alternativne stvarnosti, supretne od nase je vec sigurno svima poznata, iako su to samo nagadjanja i naj vise koristena u znanstvenoj fantastici covjek se zapita dali je tako sta moguce :respect:

meni najzanimljivije je hyperspace, paralelni svemir koji se moze koristiti za putovanje kroz svemir, naravno brze od svijetlosti(sjetite se borga :smile: )

takodjer je tu i putovanje kroz vrijeme, di covjek promjenom proslosti stvara alternativnu buducnost.

naravno to je sve fikcija, ali sta ako?

2. Dremora

Dremora Kreegah Bundolo

totalna fora s tim paralelnim svijetovima...zamisli da postojis jos jedan/jedna ti u totm svijetu, sa sasvim drugim osobinama^^...to sa hyperspaceom je bas fora, FTL(faster than light) je jos samo teorija, al kolko cujem ima napretka na tom polju istrazivanja :respect:

3. pandora

pandora Aktivan Član

jump to hiperspace.... :love:

a putovanje kroz vrime... mislin da neki ljudi ne bi bili zadovoljni ma koliko puta prominili prošlost...

4. Valdis Fury

Valdis Fury Novi Član

jump to hiperspace.... :love:

a putovanje kroz vrime... mislin da neki ljudi ne bi bili zadovoljni ma koliko puta prominili prošlost...

tu se slazem :love:

isto tako ima ona fora da svaka covjekova odluka stvara novu alternativnu realnost, recimo on u trenutku kad je umjesto lijevog odlucio izabrati desni put realnost bi se razdvojila stvarajuci potpuno novu dimenziju posojanja.

sjetite se neke svoje velike odluke u zivotu, sta bi bilo da ste drukcije postupili?

dali mi u paralelnom svemiru prozivljavamo tu stvarnost :cocky:

5. Elar-Ti

Elar-Ti Personal Jesus

Ma baš bi bilo super putovati prostorom i vremenom...samo..ne znam koliko bih se ja mogla pridržati onoga ''ne diraj ništa da ne promjeniš tjek budućnosti'' :love:

6. Valdis Fury

Valdis Fury Novi Član

Ma baš bi bilo super putovati prostorom i vremenom...samo..ne znam koliko bih se ja mogla pridržati onoga ''ne diraj ništa da ne promjeniš tjek budućnosti'' :love:

ali stvarno covjek se zapita koja bi nasa alternativna realnost bila da recimo netko ode u proslost i ubije hitlera :love: :cocky: :love:

7. Sherpa

Sherpa Legenda

ali stvarno covjek se zapita koja bi nasa alternativna realnost bila da recimo netko ode u proslost i ubije hitlera :love: :love: :cocky:
    Eto mozda je to glupo za spominjati na ovakoj temi no mi u Gurpsu kojeg exxar vodi takve stvari mozemo isprobavati i razvijat svoju pricu... no sto bi bilo kad bi bilo nikad necemo znati

8. Valdis Fury

Valdis Fury Novi Član

Eto mozda je to glupo za spominjati na ovakoj temi no mi u Gurpsu kojeg exxar vodi takve stvari mozemo isprobavati i razvijat svoju pricu... no sto bi bilo kad bi bilo nikad necemo znati

taj gurps mi postaje sve zanimljiviji :love:

9. Dremora

Dremora Kreegah Bundolo

iskreno tampering with history moze imat serious reprecautions...to ne bi bilo bas pametno... :love:

10. Dabrorius

Dabrorius Novi Član

ali moguce je da su zakoni fizike tamo potpuno drugaciji pa mi nemozemo postojati tamo ili zivimo u drugacijem obliku :)

11. Psychaki

Psychaki Gost

U teoriji paralelnih svemira njih bi bilo beskonačno mnogo. A kako je to u beskonačnosti, tj. vječnosti ?
    Treba uzeti u obzir da se tu ne radi samo o našem malome svijetu, Zemljiici, nego i o bezbroj drugih komponenta Svemira.
    Koliko beskonačnosti može producirati vječnost, i ima li to smisla ako će se u vječnosti sve ionako dogoditi i ponoviti? Vrijeme je toliko relativno da je putovanje njime paradoks sam za sebe, a o posljedicama da i ne govorimo.

12. abominacije

abominacije (/:=D

ali stvarno covjek se zapita koja bi nasa alternativna realnost bila da recimo netko ode u proslost i ubije hitlera :sad: :sad: :sad:

vidim da netko nije igrao red alert... :sad:
    summary: einstein izumi vremenski stroj... vrati se u 1920e... ubije hitlera... no heh... staljin neometano dolazi na vlast i ujedinjuje istochnu europu i gradi ratni stroj... ww2 all over again...
    naravno... ovo je samo igra... maybe... :sad:

13. Psychaki

Psychaki Gost

Već se više ljudi bavilo takvim spekulacijama o Hitleru. Najčešće SF pisci :sad: :sad: :sad:
    Ima i par romana, mislim da je jedan i hrvatski, ako se dobro sjećam, a toliko se dobro sjećam da ne znam ni naslov. Štogod.
    Hitler je svima očito neki fetiš.
    A bilo ih je još toliko gadnih....kuda bismo došli kada bi krenuli "ispravljati" sve grješke iz povijesti....samo bi stvorili nove...tu su i paradoksi...a ustalom, na povijesti bi se trebalo učiti.
    To što neki nikada ne savladaju svoje lekcije...eh.... :sad:

14. abominacije

abominacije (/:=D

vratish se u proshlost...10ak godina... sretnesh samoga sebe i opalish si shamarchinu... eh sad... bi li kolichina energije koja bi se protezala u bezbroj razlichitih smjerova koji predstavljaju alternativne buduchnosti bila dovoljna da ozhivi papu shtrumpfa?

15. Elar-Ti

Elar-Ti Personal Jesus

He, he... Zato mi je super ona epizoda Simpsona kada Homer putuje u prošlost pa nagazi grančicu, ubije dinosaura...

16. Valdis Fury

Valdis Fury Novi Član

U teoriji paralelnih svemira njih bi bilo beskonačno mnogo. A kako je to u beskonačnosti, tj. vječnosti ?
    Treba uzeti u obzir da se tu ne radi samo o našem malome svijetu, Zemljiici, nego i o bezbroj drugih komponenta Svemira.
    Koliko beskonačnosti može producirati vječnost, i ima li to smisla ako će se u vječnosti sve ionako dogoditi i ponoviti? Vrijeme je toliko relativno da je putovanje njime paradoks sam za sebe, a o posljedicama da i ne govorimo.

mozda svemir kao cijelina ima svoji paralelni mirror universe?

neznam jel tko gledao jucer, bila je emisija o crnim rupama na televiziji. jel se tko zapitao di uopce ona vodi, tj dali se ulaskom u nju dolazi do druge dimenzije? :lol:

17. Nea

Nea curica

Kad smo kod povratka u prošlost i Hitlera, mislim da ne bi bilo rješenje ubiti samo njega nego onda i sve ljude koji ga okružuju, koji dijele istu takvu ideologiju. Prošlost nisu samo činjenice i pojedini ljudi nego hrpa događaja, masa ljudi, vremenskih nepogoda :lol: Mislim da se prošlost niti na koji način ne može promijeniti.

18. Valdis Fury

Valdis Fury Novi Član

Kad smo kod povratka u prošlost i Hitlera, mislim da ne bi bilo rješenje ubiti samo njega nego onda i sve ljude koji ga okružuju, koji dijele istu takvu ideologiju. Prošlost nisu samo činjenice i pojedini ljudi nego hrpa događaja, masa ljudi, vremenskih nepogoda :lol: Mislim da se prošlost niti na koji način ne može promijeniti.

tu si upravu, uvijek ce doci netko sa takvim idealima i pokusati pokorit svijet(sto sad bush radi)

danas smo kao nesto slobodniji, ali to nesprijecava ljude poput busha da preuzme kontrolu nad drzavom i vodi je kao svoje malo stado ovaca.

isto to je radio i hitler i radit ce jos tko zna koliko ljudi koji se docepaju vlasti :lol:

sto znaci da netreba mijenjati proslost, nego ljude, a to je isto tako nemoguce

19. Shadowh86

Shadowh86 Novi Član

Paralelni svemir??

Hmm
    To bi bilo Vrlo zanimljivo posjetit
    hiperspace pogon??
    To bi bilo vrlo zanimljivo imat

Ali opet neznam gdje bi zavrsili kad bi ukljucili takav pogon jer ipak ulazimo u drugu dimenziju
    Mozda nas tamo doceka vrsta 8472

Nikad neznas :laugh:

20. Valdis Fury

Valdis Fury Novi Član

Ali opet neznam gdje bi zavrsili kad bi ukljucili takav pogon jer ipak ulazimo u drugu dimenziju
    Mozda nas tamo doceka vrsta 8472

Nikad neznas :laugh:

8472 ftw :laugh:

Podijelite ovu stranicu