1. Disi Gost, Eydis turnir je počeo...PRIDRUŽI SE! Hop

=> Pravila i prijava ~ O V Đ E ~
    => Linkovi na igre ~ O V Đ E ~
    => Pitanja i komentari ~ O V Đ E ~

Girly~ TRENUTNI POREDAK ~Girly
    - update 20.11.2016.

Out Of Game Talk

Rasprava u 'Mač i Magija' pokrenuta od Gelender Brunhilda, 4. Travanj 2007..

1. Gelender Brunhilda

Gelender Brunhilda Velika vladarica krastavcodlakova

Čest prigovor sessionu je previše offgamea. No, ako je glavni cilj rpga druženje, nužno će biti i offgameanja. Kako ga je moguće svesti na podnošljivu mjeru ? I koja je to mjera ? Jer dosad nisam bila u neofftopičarskoj družini-ali nisam iskusan igrač. Možda postoji tajna.

2. Black_Raven

Black_Raven drevni hejter

ne.

offtopic opushta playere prije igre, i zagrijava ih za ingame komunikaciju. ono sto mi imamo na gejmu je sasvim podnoshljiva mjera, IMO... :)

3. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

Kako smanjit offtopic? Pa DM treba bit faca i rec sad je dosta. To, i smanjit broj playera na 4 recimo :cool:

4. Magi

Magi Novi Član

Ja koristim jednostavnu metodu: kad se igraci zanesu, kazem najglasnijem da baci SPOT check da li je primijetio onog minotaura/zmaja/taraska (ovisno o nivou i avanturi) koji mu se prikrada.

Za GURPS je jos jednostavnije: kazem ekipi da ih je netko upravo promasio rafalom.

5. Klosharr

Klosharr The Wild Rover

najjadnostavnije riješenje je začepiti svima usta koristeći pivu :onoz: (naravno, najjednostavnje riješenje obično i nije najpametnije :cool: )
    :cool:

6. Mithrandir

Mithrandir Aktivan Član

Ja koristim jednostavnu metodu: napravim zanimljiv session :-P

7. Eomer

Eomer Novi Član

nemoguće je maknut offgame. To je sastavni dio, samo ga treba smanjiti na normalnu razinu.

8. Offgame je sindromčić koji datira još od škole, gdje nas nastavnici bez mnogo znanja o pedagogiji i/ili interesa za istu nisu uspjeli odučiti od pričanja za vrijeme nastave, a o razvijanju interesa za gradivo da i ne govorim. Problemčić je dakle mrvicu veći nego sto se čini, pogotovo onima kojima se proširio na sve ostale aspekte zivota, onemogućavajući im npr. normalno funkcioniranje na radnom mjestu. Ne bih dakako htio tvrditi, ni mogao znati uostalom, dal i ovdje ima takvih... za sebe najbolje znate. :yeah:

Budući je ovo igra, načelno ne smeta dok je u granicama normale, što se nikako ne bi moglo reći za moju igru, gdje su 2je igrača konstantno offali ali to je proizlazilo iz njihovih karaktera, oni jednostavno izazivaju 1no 2go na off samim time što su skupa :yeah: . i smiješno i iritantno u isti mah, no sve mi se čini da će morat u različite grupe ako se tako nastavi :wtf: ...

Tja, odgojite si djecu kroz rolplej 1noga dana; em ćete se dobro zabaviti, em se više s njima povezati, em ćete ako dobro obavite posao - zanimljiv session, kako rece Mith - klince naučiti koncentriranju, što u školi sigurno neće naučiti. Samo pazite da ne krenete prerano - ne znam koliko mozgu treba dozrijevanja da dosegne nivo na kojem će moć shvatiti koncept igranja uloga.;)

9. mislim da do sada kad sam igrao jedino jedan DM je uspio napraviti non offtopic or minimalan offtopic koji ako je postojao je bio kao ajoj taj monster je opasan... inace je to jako popularno i ne znam zasto e dogadja... pogotovo kad recimo iz mog iskustva DM nema sta sad da radi i da ih zabavlja osim samih njih... npr kampiraju gdje nema nikoga... i oni stoje i gledaju u DMa onda pocnu pricati offtopic tako da DM mora reci pa roleplayajte malo kad ste sami pogotovo ako su se tek upoznali

Podijelite ovu stranicu