1. Disi Gost, Eydis turnir je počeo...PRIDRUŽI SE! Hop

=> Pravila i prijava ~ O V Đ E ~
    => Linkovi na igre ~ O V Đ E ~
    => Pitanja i komentari ~ O V Đ E ~

Girly~ TRENUTNI POREDAK ~Girly
    - update 20.11.2016.

Osnovni Software

Rasprava u 'Virtualna Arena' pokrenuta od Winterstark, 23. Travanj 2007..

1. Winterstark

Winterstark Novi Član

Planiram si ubrzo komp formatirat, i kao i uvijek volim si unaprijed pripremit sve programe koje cu instalirat. Pa sam si napravio ovaj popis najvaznijeg i najkorisnijeg softvera... a vi mi recite koje programe sam zaboravio :cocky:

Security/utility
    NOD32 antivirus
    ZoneAlarm
    Nero
    IsoBuster - extracta image fileove direktno na disk
    WinRAR
    ZoomIt

Internet
    Firefox2
    MSN/ICQ ili Miranda
    uTorrent + ratioMaster (za povecavanje uploada na privatnim torrent trackerima)
    DC++
    hamachi

Multimedija
    Winamp
    K-Lite Codec Pack + Media Player Classic + QuickTime/RealPlayer Alternative
    VLC Player - za svaki slucaj
    EvilLyrics
    Google Picasa
    Google Photos Screensaver

Desktop/GUI
    neoTheme - vizualni stilovi za winXP
    ObjectDock - ona traka za ikone u stilu macOSX-a
    Launchy - brzo pokretanje programa
    Samurize/Yahoo widgets/nesto slicno
    Yz Shadow - dodaje kul sjenu na prozore

Kreativne/produktivne aplikacije
    MS Visual Studio ili Dev-C++
    MS Office
    Adobe CS2 (još malo pa CS3 :)
    Corel Painter IX
    Blender 3D studio
    Mathematica

Ostalo
    Google Earth
    Celestia - kao google earth ali za svemir... nisam isprobao. netko je?
    Guitar Pro 5

i još jedno pitanje za kraj... vista ili xp?
    mislim da ću ovaj put sigurno vistu instalirat samo da vidim kako to radi =)

2. mtm

mtm U hladu voćke

Za sada definitivno XP.
    btw ovaj eye candy software mi se ne cini ni vazan, ni koristan.

3. Ivanhoe

Ivanhoe Dr. Disco

nhf ali pola toga nije osnovno, google earth? I šta će ti 3 fakin programa za grafiku, osim ako si pro, ali onda to nije osnovno.

Evo osnove:

System
    ---
    Windows Xp + SP2
    friški driveri za matičnu ploču i grafu
    DirectX 9.0c
    FRAMEWORK ta pokretanje .NET aplikacija
    Windows Instaler 3.1 jer sa XPom dolazi osnovna inačica mislim koja nije dovoljna za instaliranje gornje stavke

Utils
    ---
    Adobe Photoshop + Dreamweaver
    Adobe Flash&Shockwave&Reader
    Daemon tools
    Firefox 2.0.3
    neki Instant Mesenđer
    Java virtualna mašinerija
    K-lite codec najnoviji + quicktime alt + realtime alt.
    Nero (preferiram lite)
    neki Registry cleaner (Registry Clean Expert)
    neki anti Spyware (Spyware blaster)
    winamp i winrar najnoviji
    Zonealarm

ako imate web stranicu onda svakako i SmartFtp

Nisam imao problema sa virusima pa niti imam antivirus ali da želim imao bih Zonealarm suit koji osim firewalla sadrži i Antivirus. A uvijek će se naći netko tko NE MISLI dok KLIKA pa mu neće pomoći ni 50 antivirusa i antispywarea koji će se klat u pozadini i sisat resurse.

4. Orion

Orion Novi Član

mIRC
    Avast Professional - antivirus and stuff...
    Total Commander (ili neš u tom stilu)
    Foxit Reader (za PDF čitat)
    PopTray (za skeniranje POP mail servera, brisanje sa servera i tak... zgodan mali programčić)
    Skype (ja ga vrlo rijetko služim, ali za svaki slučaj da je tu)
    Daemon Tools (mountanje raznih CD/DVD imagea)
    Spybot - S&D (antispyware and stuff)
    LimeWire - za skidanje glazbe :sad:
    Wallpaper Master - mijenja wallove svako malo. :sad: Riješio me muke vlastitog odabira (imam ih 600+ i većina su predobri pa na kraju ne znam šta bi stavio :sad: )

To je to. Winterstark je naveo ostalo. :tired:

5. Winterstark

Winterstark Novi Član

nhf ali pola toga nije osnovno, google earth? I šta će ti 3 fakin programa za grafiku, osim ako si pro, ali onda to nije osnovno.
    ok ok, ali mislio sam ne samo na najosnovniji softver nego i na aplikacije koje nisu obavezne ali olakšavaju ili poboljšavaju rad na kompu, ili su jednostavno fora :P
    kad bi navodili samo najključnije programe ne bi imalo smisla radit cijeli topic za to =)

Avast Professional - antivirus and stuff...
    Foxit Reader (za PDF čitat)
    Wallpaper Master - mijenja wallove svako malo. :tired: Riješio me muke vlastitog odabira (imam ih 600+ i većina su predobri pa na kraju ne znam šta bi stavio :sad: )
    taj avast je freeware?
    pretpostavljam da foxit radi dosta brze od adobea?

btw. ja takodjer imam taj problem sa 600+ odlicnih wallpapera =D
    napravio sam mali program koji ih svaki dan promijeni... bit ce da radi isto kao i taj Wall. Master

6. mtm

mtm U hladu voćke

Foxit radi puno brze od Adobea, za moju svakodnevnu upotrebu jedini minus mu nalazim sto nema opcije kao Acrobat za printanje, tj nema only odd i only even pages koje koristim za dvostrano printanje.

7. Orion

Orion Novi Član

taj avast je freeware?

Pa, ima besplatna ograničena verzija. :tired:

Ovaj moj professional nije baš nabavljen legalnim putevima. :laugh:

8. LugarSivi

LugarSivi Aktivan Član

@winter: uff.. sav ovaj software is tvog prvog posta mi se cini malo previse.. ne volim imat instalirano hrpu programa koje ne koristim (ili jako rjetko koristim) a sumnjam da ti treba bas sve to :evil:
    evo kaj bi ja da instaliram ponovo windoze izbacio/zamjenio:

antivirus - ne treba mi. ne koristim ga uopce i znam da nemam nijedan virus. ak dobijem neki sumnjivi fajl postoje odlicni internet servisi poput: http://www.virustotal.com/ ili http://virusscan.jotti.org/

nero - prevelik paket. meni treba nest osnovno kaj moze przit, a ne programski paket koji zauzima brdo mb-a.. recimo http://www.cdburnerxp.se/

isobuster :evil: - kaj ce ti to? ne vidim svrhu extractanja imagea. za citanje image i ujedno emulaciju cd/dvd uredjaja imas http://www.daemon-tools.cc/

zoomit - nikad cuo :laugh:

IM - mirandu nikako nemoj uzimat, ja sam ju isprobavao dize vrijeme i suxa poprilicno. preprucam GAIM ili Trillian

za torente mi se cini Azureus najbolji.

winamp - kaj to jos neko koristi? lol. ak si audiofiul uzmi si http://www.foobar2000.org/ inace ti je dosta i obican wmp.

evillryics - nikad cuo :laugh:

google shit - beskorisno

ostatak necu komentirat, eyecandeye si sam biraj ak bas moras, isto i specijaliziran programe za grafiku itd. itd...

9. zlimrtvac

zlimrtvac Novi Član

Avast home edition ti je potpuno besplatan,mozes ga skinut sa neta i samo se trebas registrirat nemoras nist placat

10. Samwyse

Samwyse Aktivan Član

winamp - kaj to jos neko koristi? lol. ak si audiofiul uzmi si http://www.foobar2000.org/ inace ti je dosta i obican wmp.
    a sto to fali winampu da pravi 'audiofili' ne mogu naci zadovoljavajuce?

11. josephbt

josephbt Novi Član

@Winterstark

Kaj ce ti Mathematica? Ljudi su te svasta pitali, al kaj ce ti pobogu Mathematica? Kaj si ti inzenjer necega? Ak nisi onda si matematicar, ak si matematicar, makni se od windoza.

12. Aronys

Aronys Pleb

*dugačak popis*
    Celestia - kao google earth ali za svemir... nisam isprobao. netko je?
    *snip*
    Imam je doma i stalno mi je instalirana. Baš je fora, jer simulira uživo cijeli poznati svemir. Mislim, može se podesiti da simulira i ubrzano, te si možeš namjestiti neki datum. Fora je i za praćenje svemirskih objekata. :ninja:

Ugl. jedan od mojih favorita. :rocks:

13. Psychaki

Psychaki Gost

Ako netko želi nešto besplatno , malo , jednostavno i funkcionalno, preporučam Deep Burner, koristim ga već dulje vremena i nemam nekih zamjerki.

(za prženje, naravno)

14. Ivanhoe

Ivanhoe Dr. Disco

Ja sam veliki fan jednostavnog i funkcionalnog. Bacim pogled.

15. maggoth

maggoth Father Nurgle

Baci pogled i na CDburnerXP, ja sam oduševljen u odnosu na nero. Jednostavno i funkcionalno.

Edit: vidim da je već preporučen :))

16. kaneda

kaneda Novi Član

Spyware Doctor daleko bolji spybot/antivirus od navedenih programa brže skenira,dnevno updata,blokira stranice koje imaju "viruse" upozorava na programe koji su zaraženi,skenira po danu 4-5 puta

Tune Up Utilities obavezan program na svakom pc-u,podešava internet,cisti od nepotrebnih stvari koje su se nakupile,defrag,daily maintence,windows customize,registry scan i fix,upozori ako je neki program nekorišten više od 30 dana i "usporava" pc,javlja moguce probleme tipa ako nema firewall instaliran,ako je neki file sharean itd

Unbilue Driver Scanner automatski skida drivere i instalira u slucaju da nešto fali olakšava nakon reinstalacije windows da ne tribate tražite cd-ove i skidati manual drivere

Folder Lock zakljucava fajlove pod šifrom

Matrix Screen Locker zakljucava desktop s temom matrixa pod šifrom tako da dok ste afk nitko vam nemože pod desktopu prckat

PC Booster poboljšava perfromance HHD i bootup pc-a

17. Ivanhoe

Ivanhoe Dr. Disco

A najžalosnije od svega je da si sa svim tim programima koji se ukorijene u OS više toga nasrao nego pomogao.

18. everfable

everfable Novi Član

19. kaneda

kaneda Novi Član

A najžalosnije od svega je da si sa svim tim programima koji se ukorijene u OS više toga nasrao nego pomogao.

ne baš suprotno jer znam podesit kako želim bootup mi je jedno 8 sekundi,file transfer 1gb oko 15 sekundi,download speed max uhvati 1.3 mb/sec i što je najbolje od svega nikakvih errora s windowsom i programima nisam niti imao potrebe reinstalirati windowse skoro pa dvi godine

20. Laucien

Laucien The Harper

8 sekundi malo sutra lol.

Podijelite ovu stranicu