1. Disi Gost, Eydis turnir je počeo...PRIDRUŽI SE! Hop

=> Pravila i prijava ~ O V Đ E ~
    => Linkovi na igre ~ O V Đ E ~
    => Pitanja i komentari ~ O V Đ E ~

Girly~ TRENUTNI POREDAK ~Girly
    - update 20.11.2016.

Opis Jedne Kampanje:

Rasprava u 'Mač i Magija' pokrenuta od Black_Raven, 8. Studeni 2006..

1. Black_Raven

Black_Raven drevni hejter

Ovako:

imam frenda koji je odlucio poceti voditi 3.5 D&D, no kak imamo veliku ekipu, rekao je da bi vodio na principu mercenaries. Tj. sloze si svi likove koji rade za neki guild (low level likovi. start je sa level 1), i onda je svaki session u biti jedna misija za guild unutar tog grada, ili u okolici. Zgodna ideja, i prihvatih. Ima oko 15ak igraca sve skup, no na gejmove dolazi oko njih 5-6 u prosjeku. uvijek random ekipa. Jedina restrikcija je bila da nema druida, rangera i paladina, jer se konceptualno ne uklapaju u mercenaryje. Nije bed. Dopustene su skoro sve rase, i ja slozim svirfneblin roguea, Chaotic Neutral alignment. Mali je sarkastican, cinican, i voli podbadati, no istovremeno i jako odvazan...voli rizik i avanturu, itd...

na taj session dodju jos:

- gnome (standardni) swashbuckler, slican mindset ko i moj
    - imaskari wizard zenska, opaka kad ju se raspizdi, no inace vrlo konstruktivna
    - drow priestica elistree, hoda okolo u leatheru i sa bastard swordom
    - kentaur ranger, pomalo priglup, no jak ko konj...doslovno

i sad...dodje nama unutar guild prostorija jedan od officera, i kaze da ima zadatak za nas, i odvede nas na stranu. prica je o nekoj zeni (robinji) koja im je u nekoj od proslih misija (naime, meni je ovo bio prvi gejm na koji sam dosao, pa nisam imao bas puno informacija) pobjegla, a trebali su je transportirati sa točke A na točku B. I mi sad trebamo (doslovno ovim riječima): otići u onu pećinu di se skrivala, i tamo pretraziti sve. mi: sto trazimo? officer: nesto. mi: sto nesto?? neki clue di je pobjegla? DM: pa, ak ti to tak hoces shvatit, samo izvoli, tip vam je slegnuo ramenima i pokazuje vam prema vratima.

I oke, moj lik pocne davat jako cinicne komentare da je guild koji daje tako nedefinirane zadatke debelo u k♥♥cu, itd, no ostali me usutkaju sa offgame komentarom da gubimo vrijeme... -.-

Drowica prije polaska kupi za 250 golda light war horsa sa leather bardingom i full opremom. Stedjela je 3 sessiona da skupi te pare i kupi to sve, i taman je ostala na jako malo golda nakon tog. a mi ostali u prosjeku imamo 15-20 golda.

I krenemo mi...imamo 4 dana hoda kroz sumu do te pecine. Na pol puta upadnemo u zasjedu od dva neka luda halfling rogue buraza koji vode bandu kobolda. I moj lik iskoristi svoj disguise self ability i pretvori se u jos jednog kobolda da bi se usred fighta priblizio leaderu i zaklao ga. no nas priglupi kentaur izvede attack of opportunity na mog lika (posto sam preblizu prosao dok se on makljao sa jos 5 kobolda), i napravi mom 8 hp-ovskom gnomu ravno 15 dmg-a...

no, spase mene, spase drowicu (koja je isto pala ispod nule), kentaur pobije vecinu kobolda, ostali zbrisu, halflingsi zbrisu.

idemo dalje, dodjemo blizu pecine, no cijelo vrijeme nas netko prati (halflingsi), no mi nikako da ih ulovimo (naime, oni su level 4 rogueovi)...I upadnemo mi u pecinu (svi, konj i kentaur takodjer, pecina nije duboka, max 20ak metara), kadli plane ispred ulaza zid vatre...(znali su kud idemo, i pripremili su stupicu)...

I dovikuju se sa nama halflingsi da hoce 160 golda od nas da nas puste na miru. zasto bas toliko? pa, netko je raspisao bounty za drowicu (ispadne da je napalila nekog tipa koji je rival toj guildi na jednoj od proslih misija...bounty je 150 golda), mi natopimo jednu veliku deku vodom, strpamo 150 coppera u vrecicu, i hitimo je van, te par sekundi kasnije hitimo deku preko vatre, i pretrcimo van, i pocnemo pucat uokolo. no halflingsi zbrisu (opet). (da, i konj je ostao u pecini jer se bojao izac van unatoc deki)...i mi se rastrkamo loveci halflinge, no ne nadjemo ih. vratimo se do pecine, konja nema. Vratimo se pjesice nazad u grad odakle smo krenuli, i vidimo ona dva halflinga na drowicinom konju. usred grada, hrpa strazara itd. a oni na izlasku iz grada. Ne mozemo ih stic izvan grada, ne mozemo ih prijavit strazi, jer ne mozemo nista dokazati, a i halflingsi imaju para da mogu podmicivat sve zive i nezive. ne mozemo im nista. I vratimo se u guild, i ispadne sranje:

onaj tip koji nam je dao misiju je neki spijun koji radi za konkurenciju, i htio je izvest ovu misiju samo da drowica padne u ruke onog lika koji ju hoce ko robinju. tip je zbrisao, a mi se objasnjavamo sa guildom da mi nismo dezertirali (nije nas bilo oko 9-10 dana), nego da je ovaj sj♥♥ao. I provjere oni, i potvrde nasu pricu, i umjesto da nas isplate za smrtnu opasnost u koju smo dopali jer su oni sj♥♥ali sa tim spijunom, i da kompenziraju drowici konja i opremu od 250 golda sto je stedjela 3 gejma za to, oni nam daju svakom po 15 golda i pat-pat po glavi (podignuli su na 20 nakon sto smo izrazili nase negodovanje i ljutnju :nice:). i ja gledam DM-a blijedo: tebi je jasno da nijedan self-respecting rogue nece ostat u tom guildu koji ga ovako tretira? DM: gle, odigraj kak mislis, meni je svejedno. ak odes iz guilda, radi novog lika, jer mi se ne da vodit dvije grupe.

ja: -.-

Pitanje nakon referata: WTF???

2. Eniyel

Eniyel Vampiruša

:nice: :kiss: :cry:

dobro da nisam ostala do kraja, blesavo :nice: ovo dok sam jos ja bila je donekle bilo normalno, al ovo kasnije no comment .....

3. Belmorn

Belmorn Master of Whisperers

Ovaj Dm mi se na početku pričice činio kao entuzijastičan tip koji se sprema vodit kvalitetnu kampanju.
    Ali sam se kasnije razuvjerio. Nema ambicije ni želje da sklepa zanimljivu avaturu, a sve ostalo smišlja usput.
    Kak to znam? I ja sam takav al to kvalitetnije zamaskiram.
    Da sam na tvom mjestu Raven, nebi radio novog lika niti igrao s starim. Ne isplati se.
    Jedno pitanje.... kak je kentaur mogao biti ranger kad je to bila jedna od 3 zabranjene klase (s druidom i paladinom)?

4. Black_Raven

zabunom sam ja strpao rangera u zabranjene klase. samo druid i paladin su zabranjeni. thats that.

5. abominacije

abominacije (/:=D

da je lik malo bezidejan i nepovezan to stoji... ali stoji i josh neshto... da niti jedan self-respecting guild ne bi ishao nadoknadjivati izgubljenu opremu chlanovima koji su je izgubili na tako glup nachin... malo je tough luck, ali unoshenje konja u pechinu je zbilja bad idea...

6. Black_Raven

da je lik malo bezidejan i nepovezan to stoji... ali stoji i josh neshto... da niti jedan self-respecting guild ne bi ishao nadoknadjivati izgubljenu opremu chlanovima koji su je izgubili na tako glup nachin... malo je tough luck, ali unoshenje konja u pechinu je zbilja bad idea...

ma nije bas pecina ono ko neka rupa u koju se zavuces...doslovno je udubina u stijeni ko zaklon za putnike blizu ceste...i tamo je pripremljeno za jahače, tu se inače sklanjaju konji...

a i guild treba nadoknadit to jer su oni zaj♥♥ali sto smo mi uopce zavrsili tamo.

7. abominacije

ne znam kakve su vashe kampanje, ali 20gp nagrade za prvi level za jedan zadatak (i to propali) nisu neke male pare... no, razumijem tvoju frustraciju... a i nisam bio na seshnu... pa eto... taf lak...

8. Black_Raven

ne znam kakve su vashe kampanje, ali 20gp nagrade za prvi level za jedan zadatak (i to propali) nisu neke male pare... no, razumijem tvoju frustraciju... a i nisam bio na seshnu... pa eto... taf lak...

u kampanji sa astronomskim cijenama di DM insistira na dosljednosti kod svega? znaci i onome da wizard placa sve spell componente, broji ih, placa upisivanje novih spellova onih 100gp po levelu po spellu, itd? di su nas samo zalihe hrane kostale 10 golda? a i frustracija mi najvise izlazi na zadnjem dijelu kampanje kad odbija dat ikakav prihvatljiv razlog mom liku da ostane u guildu, a time i u kampanji...te mi mrtav hladan daje opciju da slazem novog lika ak ovaj ode... :belj:

9. abominacije

lik je nedoslijedan... :belj:

10. Sherpa

Sherpa Legenda

u kampanji sa astronomskim cijenama di DM insistira na dosljednosti kod svega? znaci i onome da wizard placa sve spell componente, broji ih, placa upisivanje novih spellova onih 100gp po levelu po spellu, itd? di su nas samo zalihe hrane kostale 10 golda? a i frustracija mi najvise izlazi na zadnjem dijelu kampanje kad odbija dat ikakav prihvatljiv razlog mom liku da ostane u guildu, a time i u kampanji...te mi mrtav hladan daje opciju da slazem novog lika ak ovaj ode... :onoz:
    E ovo je strava :belj:

11. Black_Raven

jasnije sad?

j♥♥ote, lik nam mjeri encumberance, i to u zadnju decimalu...sve...carape, gace, kondome u dzepu, sve moras imat listano na cs-u, i sve mora imat tezinu, i unutar tvog weight limita...

volim razradjenost i dosljednost u detaljima, itd...no ovaj mi je digao zivac... :belj:

12. Sherpa

Sherpa Legenda

jasnije sad?

j♥♥ote, lik nam mjeri encumberance, i to u zadnju decimalu...sve...carape, gace, kondome u dzepu, sve moras imat listano na cs-u, i sve mora imat tezinu, i unutar tvog weight limita...

volim razradjenost i dosljednost u detaljima, itd...no ovaj mi je digao zivac... :belj:
    Ne DMu dat da slucano vodi Gurps :tierd:

13. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

Zvuci ko kampanja od Tyroniusa.. nadobudan DM a nema pojma...

14. Black_Raven

Zvuci ko kampanja od Tyroniusa.. nadobudan DM a nema pojma...

da, nadobudan, ali nije tyronius. njega smo malo neke stvari naucili unazad mjesec-dva dana. ovaj je nepopravljiv. igrao sam jednom davno njegovu kampanju prije cca 2 godine, i ne vidim napretka. prije sam odustao jer je bilo isto kita. sad sam mislio da se mozda nes promijenilo...no kita

15. abominacije

chek pa vi ste u guildu vech duzhe vrijeme... kak se onda ovaj spy uspio infiltrirati u redove? i to josh kao commander? nikome nije bilo nishta chudno? za takvu infiltraciju treba malo duzhe vremena i chisto sumnjam da bi se tako lako blowala oko nekog low level pca... pa makar bio on i drow... malo pricha ima rupa..

16. Black_Raven

ne bas. mi smo par novih recruitova. wizardica i drowica su dulje vrijeme sa njima...(jedno mjesec-dva dulje), a lik se nije sam tak infiltrirao, nego je promijenio stranu, podmazan zlatnicima. a lik koji hoce drowicu bi je samo j♥♥o. nista drugo. za level ga boli kita.

17. abominacije

stisni lijepo altf4 :D ti bar imash izbor ekipa za dnd... ovdje u varazhdinu trazhimo normalnu ekipu mjesecima... koma...

18. Sherpa

Sherpa Legenda

da, nadobudan, ali nije tyronius. njega smo malo neke stvari naucili unazad mjesec-dva dana. ovaj je nepopravljiv. igrao sam jednom davno njegovu kampanju prije cca 2 godine, i ne vidim napretka. prije sam odustao jer je bilo isto kita. sad sam mislio da se mozda nes promijenilo...no kita
    Slazem se no idalje i njemu treab brusenja.... E da... sta se desi ako slucajno zapnes objecom za neki trn i otrgne ti komadic odjece jer ti se smanji tezina koju nosis??? :lol: :lol:

19. Nechrarh

Nechrarh Gost

To je onaj šit koji Proda (Mormy) vodi?!
    Reci cu samo jedno, pobrao je moju ideju - ali je nije dobro realizirao ;)

20. Sherpa

Sherpa Legenda

Se hvalis ili zalis???

Podijelite ovu stranicu