1. Disi Gost, Eydis turnir je počeo...PRIDRUŽI SE! Hop

=> Pravila i prijava ~ O V Đ E ~
    => Linkovi na igre ~ O V Đ E ~
    => Pitanja i komentari ~ O V Đ E ~

Girly~ TRENUTNI POREDAK ~Girly
    - update 20.11.2016.

Oni Koji Su Ostavili Trag

Rasprava u 'Glazba' pokrenuta od Polythene Pam, 6. Studeni 2007..

1. Polythene Pam

Polythene Pam Aktivan Član

Michael Hudchence, pjevač INXS-a je vrlo zanimljivo pereminuo i i mnogi drugi.

Postovi premješteni u novu temu.
    Razlog: i glazba ima svoje mrtve, pa neka počivaju ovdje.
    Xypo

2. Jaktens Tid

Jaktens Tid Aristokat

Pada mi na um Marley, umro u 36. od ugruška koji mu je začepio krvnu žilu pa je imao moždani...Da je vjerovao zapadnoj medicini na vrijeme, vjerojatno bi ga spasili. Kada se sjetio, amputirali su mu nožni palac, ali je bilo prekasno.
    Ili je u pitanju bio rak? :think:

3. Klosharr

Klosharr The Wild Rover

mislim da ga je ganja dokrajčila...

4. pasion of love

pasion of love Aktivan Član

Evo,kad ste već počeli pričati o Marleyu....
    "Bob Marley (rođen Robert Nesta Marley, St. Ann , Jamajka, 6. veljače 1945. - Miami, SAD, 11. svibnja 1981.), reggae glazbenik.
    Jedini je reggae glazbenik koji je postigao status svjetske superzvijezde.
    Nasljeđe ropstva i svijest o afričkoj domovini uvijek se osjećala u njegovoj glazbi, čak i kad je osvojio slušateljstvo zapada.
    1963. je formirana originalna postava The Wailersa, koju čine Bob Marley, Bunny Livingstone i Peter Tosh. Njihova je prva pjesma (Simmer Down) ujedno i postala hit na Jamajci.
    1966. Haile Sellasie je posjetio Jamajku i tad Bob i ostatak Wailersa prihvaćaju rastafarijansku vjeru. Svojom glazbom nastoje rasprostraniti poruku ljubavi i mira, u rodnoj zemlji Bob postaje prorok, a njegov utjecaj seže i do politike.
    Kad je u svibnju 1981. godine, Marley umro od raka na nožnom palcu(zanemarena ozljeda prilikom igranja nogometa), svijet je izgubio zagovornika siromašnih i obespravljenih, kao i jednog od najboljih skladatelja njegove generacije. Bio je prva megazvijezda iz trećeg svijeta i učinio je mnogo na oživljavanju oslabljene političke svijesti mladih ljudi, a u nasljeđe je ostavio pjesme koje i danas nadahnjuju glazbenike širom svijeta. Bio je rastafarijanac, jedan od najvećih zagovornika pan-afrikanizma, i pjevao je o dokidanju represije."Ovo su neki citati iz njegovih pozanitijih pjesama:
    "don´t forget yor history nor your destiny."

"in the abundance of water, the fool is thirsty."

"the harder the battle the sweet of jah victory."

"open your eyes & look within, are you satisfied with the life you´reliving."

"in this great future you can`t forget your past."

"If you get down and quarell everyday, you're saying prayers to the devil, I say."

"Just can't live that negative way...make way for the positive day!"

"One bright morning, when my work is over I will fly away home!"

Post editiran.
    Razlog: ne može se pročitati na svijetlom skinu.
    Xypo

5. Polythene Pam

Michael Hutchence pronađen je ugušen 1997. u svojoj hotelskoj sobi u Syedneyu, a njegova smrt nikad do kraja nije bila razjašnjena. Je li bilo samoubojstvo ili se Michael zanio u nastranoj igri, o čemu se pričalo tijekom njegovih burnih, strastvenih, ljubavnih veza, vjerovatno se nikad neće saznati, ali ostat će velika žal za jednim od najkarizmatičnijih rockera našeg doba.
    kao, njegova tadašnja žena Paula Yates nikada nije preboljela muevu nenadanu smrt, pa je nekoliko godina kasnije umrla od predoziranja kokainom čini mi se, iza sebe ostavljajući kćer Tiger Lily, koju je posvojio Paulin prvi muž Bob Geldof, koji je poznat po organiziranju Live Aida.

6. Polythene Pam

e da! zaboravih slavnog skladatelja i jednog od otaca hrvatske scene! --- George Novković ----unforgetable!
    znamo su kružile glasine kako su mu mala plava tabletica, i :great: anonimna djevojka glazbene scene pomutile um i srce-doslovno. jer naime umro je od srčanog udara jednog divnog sunčanog dana..... :great:

7. quixoticelixer

quixoticelixer Aktivan Član

Pada mi na um Marley, umro u 36. od ugruška koji mu je začepio krvnu žilu pa je imao moždani...Da je vjerovao zapadnoj medicini na vrijeme, vjerojatno bi ga spasili. Kada se sjetio, amputirali su mu nožni palac, ali je bilo prekasno.
    Ili je u pitanju bio rak? :great:

Ne da nije imao povjerenja u medicinu već se držao svojih načela i svoje vjere te zbog toga nije liječio rak, tvrdeći da mu je tako suđeno.

:great:

8. *Salome*

*Salome* Novi Član

9. Nea

Nea curica

:lol: da li se vas dvoje možete mrvicu više raspričati o navedenim osobama?

10. *Salome*

*Salome* Novi Član

:lol: da li se vas dvoje možete mrvicu više raspričati o navedenim osobama?

evo bude kolega, ja sam lijena :love:

11. Jaktens Tid

Jaktens Tid Aristokat

Ne da nije imao povjerenja u medicinu već se držao svojih načela i svoje vjere te zbog toga nije liječio rak, tvrdeći da mu je tako suđeno.

:lol:

Nije imao. Črast mi. :love:

12. quixoticelixer

Nije imao. Črast mi. :love:

Možda to misliš zato što je doktore zvao prevarantima, ali kao što sam rekla, vjera je bila razlog.

In July 1977, Marley was found to have malignant melanoma in a football wound on his right hallux (big toe). Marley refused amputation, citing worries that the operation would affect his dancing, as well as the Rastafari belief that the body must be "whole":
    “ Rasta no abide amputation. I don't allow a man to be dismantled. ”

—From the biography Catch a Fire

Marley may have seen medical doctors as samfai (tricksters, deceivers). True to this belief Marley went against all surgical possibilities and sought out other means that would not break his religious beliefs. He also refused to register a will, based on the Rastafari belief that writing a will is acknowledging death as inevitable, thus disregarding the everlasting (or everliving, as Rastas say) character of life.

:lol:

13. Jaktens Tid

Jaktens Tid Aristokat

Drugim riječima, on kao rastafarijanac nije vjerovao u zapadnjačku medicinu.

:cocky:

14. quixoticelixer

:cry:
    Ma da su mu i rastafarijanci htjeli amputirati palac, on to ne bi htio jer mu vjera nalaže da tijelo mora biti jedna cjelina :cocky:

15. Polythene Pam

Bon Scott bio je alkoholičar. Jedne noći (19.2.1980.) se napio i zaspao u prijateljevom autu u Londonu. Ugušio se od alkohola(čitaj: ugušio se u vlastitoj bljuvotini), a pronašli su ga mrtvog tek iduće jutro. Pokopan je u Australiji. Nakon njegove smrti AC/DC su mu posvetili pjesmu "You shook me all night long".

16. Belmorn

Belmorn Master of Whisperers

e sad, za marleya sam čuo da je problem nastao kad je dobio po palcu dok je igrao nogomet. trebali su ga tad amputirat, al se nije dao (zbog vjere) nego je pušio jako puno trave i ozljeda se povukla.
    tri godine kasnije, ponovno problemi, doputovalo do mozga, odbijanje amputacije i smrt.
    zadnje što je rekao sinu ziggyju je bilo: "money cant buy life"

nitko nije spomenuo morrisona i kobaina :love:

17. Jaktens Tid

Jaktens Tid Aristokat

Da, samo ne znam jesu li u pitanju bile tri godine. Amputirali su mu ga na kraju, ali bilo je prekasno.

Cobain...Postoje već teorije zavjere o njegovoj smrti iako je dominantna misao da je ono ipak bilo samoubojstvo pod utjecajem droge.

Za Morrisona ne znam...ne bih guglala pa se pravila pametnom :love:

18. Klosharr

Klosharr The Wild Rover

ne usude se ljudi... znaju da nisu dostojni da govore o njima

19. Ivanhoe

Ivanhoe Dr. Disco

Umjesto kirurga ga rastavljaju crvi sad. To spada u onu stranicu knjige ljudska glupost.

Podijelite ovu stranicu