1. Disi Gost, Eydis turnir je počeo...PRIDRUŽI SE! Hop

=> Pravila i prijava ~ O V Đ E ~
    => Linkovi na igre ~ O V Đ E ~
    => Pitanja i komentari ~ O V Đ E ~

Girly~ TRENUTNI POREDAK ~Girly
    - update 20.11.2016.

O Glazbi

Rasprava u 'Glazba' pokrenuta od Nea, 11. Veljača 2007..

1. Nea

Nea curica

Pošto nema niti jedan topic da raspravljamo o glazbi općenito tj. o onom što nas zanima ili što ne znamo, a ako o tome krenemo u drugim topcima to će biti oftopičarenje otvorih ovaj.

Naime zanima me ova stvar. Gledam topic Swar's Inn i imaju njemačke, talijanske, bugarske i ine folk stvari srednjovijekovnog sadržaja...a gdje je HR u cijeloj toj priči? :smile:

2. Ivanhoe

Ivanhoe Dr. Disco

Pa imaš na lokalnim televizijama svaki čas klape i pajdaše s violinama i harmonikom. ^^

3. Nea

Nea curica

:smile: a zašto onda njih nema u tvojem topicu, zašto samo stranci? i što je s našom srednovijekovnom muzikom, postoji li uopće? :smile:

4. abominacije

abominacije (/:=D

:smile: a zašto onda njih nema u tvojem topicu, zašto samo stranci? i što je s našom srednovijekovnom muzikom, postoji li uopće? :smile:

postoji. ali je chudna. lidija bajuk skuplja onu zanimljiviju. potrazhi lidiju bajuk.

5. Ivanhoe

Ivanhoe Dr. Disco

Pa internet je hladni odraz realnog svijeta i ako srednjovjekovne tradicije ima u tragovima u realnom svijetu nemoš je očekivati u svakom kutku interneta.

A i zašto nema hrvatske mjuze na MTVu? Mali smo, jadni i nikoga briga za nas jer smo naivni i za sebe. :smile:

6. Nea

Nea curica

postoji. ali je chudna. lidija bajuk skuplja onu zanimljiviju. potrazhi lidiju bajuk.

Zašt je čudna? :smile: Nisam je slušala :lol: ali sam negdje čula da je ona vani nešto napravila tj. da su je vani tražili..ili nisu? :smile:

7. pasion of love

pasion of love Aktivan Član

Joj,ja nju nemrem smisliti. Tak mi ima šugave pjesme i žena ko da je iz šume izšla.
    Ne znam, totalno mi se ne sviđa.

8. Rusalka

Rusalka Aktivan Član

Za srednji vijek ne znam baš... Znam samo da je postajo neki ansambl koji je izvodio glagoljaške napjeve.
    Renesansnu glazbu izvodi Ministrel, a postoji i zbor Vatroslav Lisinski koji ima repertoar iz hrvatskih i stranih renesansnih skladatelja.

A imaš još i Mojmira Novakovića (Legen i Kries), Lidiju Bajuk...

9. Behemoth

Behemoth Novi Član

e kad je vec topic o glazbi opcenito, mene zanima jel netko zna detaljnije stogod o forlorn legacyu? Jesu oni aktivni jos i kako to da vec par godina nista nisu izbacili? S obzirom da im prvi album imo stoji rame u rame s klasicima poput Humana

a za folk u hrvatskoj poslusaj moju stiklu :smile:

10. Psychaki

Psychaki Gost

srednjovjekovno? misliš....thompson?

11. Ivanhoe

Ivanhoe Dr. Disco

Etno psy, etno, nevezan za metal.

12. imelazno

imelazno Novi Član

Pa... ima etna raznog... al ne zvuči sav baš srednjevijekovno.

Cinkuši, recimo.
    Tamara Obrovac (etno jazz)
    Postolar Tripper (etno hip-hop)
    Legen i Kries su već spomenuti, kao i Lidija Bajuk.
    Dunja Knebl (al meni se baš ne sviđa pretjerano)
    Alen Polić
    Livio Morožin je imao neke povremene etno ispade.
    Vještice također - tu i tamo.

bilo je još nekih etničara, al mi sad ne padaju na pamet :belj:

A Thompson je definitivno najsrednjevijekovniji :mmm:

13. Nea

Nea curica

:mmm: eto nađe se sada na kraju hr etna, ali itko od vas ga ne sluša, nego samo stranjske grupe... kako mi hrvati imamo tako lošu etno glazbenu scenu a stalno se busamo u prsa svojom povijesti? :mmm:

btw. zna li netko nešto o harfi? recimo gajde su škotski instrument a čiji je harfa? grčki? :belj: :belj:

14. Rusalka

Rusalka Aktivan Član

Harfa nije nacionalni instrument. Mislim da je čak jedan od najnepopularnijih žičanih instrumenata. Ne znam zašto, meni se baš sviđa.

Što se etna tiče... Meni najviše smeta kad ljudi kod nas osnivaju bendove koji sviraju irsku glazbu...

15. Samwyse

Samwyse Aktivan Član

pa ni gajde nisu ekskluzivno škotski instrument. dobro mozda taj naziv "gajde" jest, ali diljem svijeta imas instrumente koji rade na slican princip mijeha. harfa je bila jedan od prvih instrumenata uopce, sa panovim svirala, naravno u puno jednostavnijem obliku u kojem je danas...

16. Rusalka

Rusalka Aktivan Član

Gajdi ima u cijeloj Europi i nisu sve iste oblikom i izgledom.
    Škoti imaju svoju vrstu gajdi. slika

A i mi imamo svoju vrstu gajdi npr. slavonske

A što se etimologije tiče, mislim da su gajde turcizam. :belj:

17. Sergei

Sergei Novi Član

:mmm: eto nađe se sada na kraju hr etna, ali itko od vas ga ne sluša, nego samo stranjske grupe... kako mi hrvati imamo tako lošu etno glazbenu scenu a stalno se busamo u prsa svojom povijesti? :belj:

btw. zna li netko nešto o harfi? recimo gajde su škotski instrument a čiji je harfa? grčki? :mmm: :belj:

Odgovara mi ta muzika.
    Slušam npr. Legena.
    Onda neku čudnu verziju ansambla Lado(dark ambijent elektronika, jako dobro).
    Kiril Dzajkovski(makedonac, ne ogranicava se samo na makedonsku kulturu).

18. Nea

Nea curica

:sad: nisam imala pojma dasu tako raširene gajde, ja ih uvijek vežem samo za škote :belj:

i meni je harfa prelijepa, a ništa je ne sviraju u ovim vremenima :sad:

:mmm: Sergej jel moš nešto od Legena staviti (pjesmu ili dvije) da si skinem pliz? :mmm: I to tamo u topicu Swar's Inn :mmm: :belj: :sad: da shebemo Levijevu koncepciju stranih pjesmuljaka :dry:

19. imelazno

imelazno Novi Član

:belj: eto nađe se sada na kraju hr etna, ali itko od vas ga ne sluša,

Kako ne sluša? Pa ne bih znao za njih da ih ne slušam. Bar neke od njih.

20. Sergei

Sergei Novi Član

:sad: nisam imala pojma dasu tako raširene gajde, ja ih uvijek vežem samo za škote :belj:

i meni je harfa prelijepa, a ništa je ne sviraju u ovim vremenima :sad:

:mmm: Sergej jel moš nešto od Legena staviti (pjesmu ili dvije) da si skinem pliz? :mmm: I to tamo u topicu Swar's Inn :mmm: :belj: :sad: da shebemo Levijevu koncepciju stranih pjesmuljaka :dry:

Stavio sam jedan album u swar's inn. Uzivaj!

Podijelite ovu stranicu