1. Disi Gost, Eydis turnir je počeo...PRIDRUŽI SE! Hop

=> Pravila i prijava ~ O V Đ E ~
    => Linkovi na igre ~ O V Đ E ~
    => Pitanja i komentari ~ O V Đ E ~

Girly~ TRENUTNI POREDAK ~Girly
    - update 20.11.2016.

Npc Natječaj - Undeadovi

Rasprava u 'Mač i Magija' pokrenuta od Exxar, 20. Studeni 2007..

1. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

Otvara se još jedan NPC natječaj, ovaj puta na temu undeadovi, iliti po naški živi mrtvaci.

Možete slati bilo kakvog undeada koji vam padne na pamet, od klasičnih tipa zombija, vampira i duhova, do raznih egzotika poput kibernetički reanimiranih leševa - vaš NPC može biti za fantasy, modern, sf, ili bilo kakav drugi setting.

Meni na PM trebate poslati lika, obavezno sa imenom jer će se glasati po njihovim imenima, a ne imenima sudionika. Opis lika ne smije biti duži od 700 riječi, niti kraći od 200, te ne smije sadržavati nikakve statistike specifične za sistem igre (dakle D&D, GURPS, whatever). Opis također mora biti odgovarajuće strukturiran, što znaći ccativno 1 paragraf po 100tinjak riječi.

Smjernice za pisanje lika:
    Dakle, poanta NPCa je da ga se iskoristi u igri. Što znači da ga se lako pročita, i iz tog čitanja izvuku sve potrebne informacije koje su korisne za igru. Svakako se mora opisati izgled lika, no to treba napraviti u jednoj, maksimalno dvije-tri rečenice. Povijest, odnosno kako vi to volite zvati, priča lika je također poželjna, no u jednako kratkome obliku. Pa što onda pisati? Kakav je lik trenutnačno - kako se ponaša, koji su mu ciljevi, i općenito koje su trenutne karakteristike njega i njegovog okruženja (u što spada i lokacija na kojoj obitava i njegovi suradnici).

Zapravo trebate pažljivo ukomponirati onakve stvari kakve su navedene kod Kapetana Miće u jedan tekst koji nije puko nabrajanje, već jedno zanimljivo štivo, nikako više od recimo 700 riječi. Konkretna dužina ipak ovisi o tome koliko je dotičan lik bitan za igru, no mislim da je za početak ovo uredu definicija, koja limit stavlja na samu granicu predugoga. To što imate toliko toga više za reći o njemu je vaš problem, ne zanima čitatelja, osim ako se ne radi o određenim specijalnim slučajevima kojima vas sad ne želim zamarati. Razlika između kvalitetnog i lošeg pisca je što kvalitetan pisac istu količinu informacija i jednako kvalitetan doživljaj može prezentirati u manjem broju skladnih riječi.

Eto, to je ukratko to, slobodno pitajte ako vas nešto zanime, no prije toga obavezno pročitajte topice u kojemu je najavljen i izglasan prošli natječaj, jer se u njima već nalazi dosta odgovora.

Natječaj je otvoren do ponoći sa petka, 30.11. na subotu, 1.12. Glasanje će biti otvoreno od tada, pa do ponoći sa srijede, 5.12. na četvrtak, 6.12. Svi sudionici natječaja morati će glasati, i to ne za svojeg lika.

2. Ivanhoe

Ivanhoe Dr. Disco

Jel se može glasat sad ili se treba čekat još tih pola sata? :mrgreen:

3. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

:mrgreen:

A jebiga, kaj da velim. Zao mi je sto nisam stigo moderirati ovomjesecnu temu jer se ima dosta za rec, al eto previse drugog posla imah.

4. Seeker

Seeker semi-retired

hmm, sta nema novog natjecaja?

5. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

Yeah... stat your own santa :bleso:

Ja se moram naspavat ko covjek prije nego sto isto originalno napravim, a originalno treba bit jer mi mora past na pamet kakav NPC ide uz ovomjesecnu temu... Iako varijacije na djeda mraza, grincha i slicno nisu lose.

6. Black_Raven

Black_Raven drevni hejter

najzeschi santa´s elf?

:D

7. Seeker

Seeker semi-retired

potrazi inspiraciju u mojem profilsongu :P

8. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

Ne zalazim u profile.

9. Dremora

Dremora Kreegah Bundolo

lol. ovo već gotovo, a ja htio nešto napisat :belj:.

:bleso:

10. Seeker

Seeker semi-retired

11. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

Neda mi se slusat.

12. Seeker

Seeker semi-retired

aj cujemo se kad se naspavas

Podijelite ovu stranicu