1. Disi Gost, Eydis turnir je počeo...PRIDRUŽI SE! Hop

=> Pravila i prijava ~ O V Đ E ~
    => Linkovi na igre ~ O V Đ E ~
    => Pitanja i komentari ~ O V Đ E ~

Girly~ TRENUTNI POREDAK ~Girly
    - update 20.11.2016.

Novac :)

Rasprava u 'Hram Života' pokrenuta od Thaxll'ssyllia, 7. Veljača 2007..

1. Thaxll'ssyllia

Thaxll'ssyllia Aktivan Član

Je li vam novac u životu posebno važan? (pri tome ne mislim na važnost novca kao sredstvo za zadovoljavanje osnovnih ljudskih potreba, nego na novac kao izvor ljudske vjere u sebe, u svoju sposobnost i mogućnost da se izdigne iznad ostalih, dokaz vašeg uspjeha)
    Kako dobro raspolažete s novcem? Jeste li rastrošni ili skromni i štedite za crne dane.
    Za što (osim hrane i odjeće) vam nikad nije žao dati poveću svotu novaca? Kada nađete tuđi novac na ulici je li vas sram uzeti ga? Volite li primati poklone iako znate da su skupi?
    Uglavnom, napišite što je vaše mišljenje o novcu. :dry:

2. Hitokiri

Hitokiri Novi Član

hmm....novac mi nista posebno ne znaci....ne razmisljam o njemu kao sredstvu za izdizanje iznad drugih blabla...on je tu samo da se ja mogu nasrat kuput novu knigu i platiut racune....nije mi nikad zao potrosit novce ni na koga...ni na sto...ako mis e nesto svidja i imam para za to si kupit kupit cu...neznam se suzdrzavat kad imam para...npr kad sam bio ujzgu zadnji put....i uletio dole nedju knjige spizdio sam 500 kn jer u dbku nema ni pola onoga sto u zgu ima....a da sam imo jos 500 prolly bi potrosio i to...najvise para trosim na cigare prolly...jer svaki dan kupujem kutiju a ono....najdraze ulkozen novac je onaj u knjige..

3. Sherpa

Sherpa Legenda

Da se mene pita ja bi novac ukinuo na bilo koji moguci nacin, jer novac je ono sto nas razdvaja i ljudi s vise novaca ce u ovakvom uredjenju biti privilegirani. (bogatije ljude izbjegavaju tuzbe iako bi zakon prema svima trebao biti jedna, isto tako imaju imaju pravo na bolju zdravstvenu zastitu). Najgluplje je ljude suditi prema stanju njihova novcanika. Osobno mi je prilicno tesko ko studentu doci do novaca pa pokusavam na svakom koraku nesto ustediti.

Sto se poklona tice ja cu radje pokloniti nesto glupo ali na taj nacin da osoba kojoj poklonim to nikada nece zaboraviti.

4. Psychotic

Psychotic Duck Mutant

prilicno sam stedljiv,
    tj. stedim za crne dane , nisam rastrosan , al zato kad mi treba imam (uglavnom)
    novac je oduvijek bio vazan pa je tako i meni vazan , al ne da se ja sad uzdizem iznad nekog il stajaznam .. bilo bi najbolje da nema novca kako je sherpa reko ...
    Sram me uzet pare od staroga, a kamo li od nekog lijevog...
    A sto se poklona tice , uglavnom ne primam skupe poklone pa nemam nikakvo misljenje o tome ...al ak mi neko kupi skupi poklon valjda si to moze priustiti ..pjma nemam.

A inace znanje je moc , novac je moc , znanje je novac? (:dry:)

5. Elar-Ti

Elar-Ti Personal Jesus

Hmmm... Kako raspolažem sa novcem? Pa ne znam. Znam biti dosta štedljiva, ali kada me pukne u stanju sam da spizdim sve sa računa a da nisam ni trepnila. Nije mi žao potrošiti novce na knjige, knjižnicu i ovako neke drangulije za sobu (stvari koje su mi apsolutno nepotrebne, ali ih moram imati :dry: ). Da vidimo dalje... Kada nađem novac na ulici nije me sram uzeti ga. Zašto bi me bilo? Pa našla sam ga. I naravno da volim primati poklone, čak i one skupe.

6. Gost

Gost Iluminata Ultima

prilicno sam stedljiv,
    tj. stedim za crne dane , nisam rastrosan
    Hajde, hajde, priznaj... štediš pare za sponzorušu! :cocky:

7. LugarSivi

LugarSivi Aktivan Član

hmmm.. posto jos ne zaradjujem onda stedim kolko god mogu, al kad treba nest kupit za komp npr. onda uvijek gledam kupiti nest (naj)kvalitetnije (sto ce mi trajat godinama) jer ne volim mijenjat komponetnte cesto.. a opcenito, ne trosim novac bezveze jer kao sto rekoh nemam redovitih prihoda :cocky:

8. Auryn

Auryn Novi Član

Mene je sram...
    Ja nista ne stedim jer ne moram...
    Dobivam poprilicno novca od tate jer... pa jer sam njegaova mala kcerkica...
    A i ne radim sranja, dobra sam na faksu i tak...
    Uglavnom trosim na nista jer sve sta hocu kupit (odjeca, knjige, kozmetika) to starog furam sa sobom i on placa.
    Novac mi nije neki bitan faktor u zivotu, mozda zato kaj ga uvijek imam i ne brinem hocu li sutra imat za kavu, cigarete i sl.
    Priznajem da sam razmazena al sta cu nisam ja kriva...

9. Elvenstar

Elvenstar missing

Trenutno mi treba 20 000 kn, mogu li ja povesti tvoga taticu sa sobom? I ja sam dobra curica :cocky: .

10. Auryn

Auryn Novi Član

No super jos jedan takav prijatelj....
    Pomalo sma alergicna na takve ljude...

Prijateljima cu dat sve (onim pravim) i ruku na srce vecinom placam kave pive i tako to, zato i trosim kronicno...

Ali sretala sam se i s tima koji tak iskoristavaju, i to mrzim vise od svega...

Nije mi jasno kako se netko moze spustit toliko nisko da se pravi frend nekome da mu ovaj posudjuje konstantno nove..

Ne brini znam da se ti zezas al to me bas sad podsjetilo na reakcije dosta ljudi...

"cuj daj mi posudi..." a na pas mater smo si inace, aha da naravno!

11. Ivanhoe

Ivanhoe Dr. Disco

Nije mi bitan, sve kaj je nužno već imam a od ostalog mi treba da si kupim jesti svaki dan. Zadnji put sam potrošio nešto za svoju zabavu prije godinu dana mislim da je bio mp3 player. Sve kaj sam prišparao sam utrošio na host, forum etc. :p

Želja mi je sakupiti neke pare za jednu povratnu kartu za vlak. ^^

12. Sherpa

Sherpa Legenda

Ja imam osobe koje poznajem koje su u takvoj situaciji no ja bi se prije ubio nego dopustio sebi da uzimam njihove mrvice. Ja za sve pare koje imam kod sebe sam se posteno naradio i samostalno ih stekao tako da pazim kako cu ih potrositi. Meni je osobno najgore kada se ntko tko ima k♥♥ci da ima to je ono sto ja nemogu podnjeti jer oni tu nisu stekli nego dobili od roditelja. Mozda se zato i toliko trudim da jednog dana mogu svojoj djeci pruziti vise nego sto ja sada imam, ali nikada do te mjere da ih razmazim i da ne cijene novce

13. Auryn

Auryn Novi Član

Novac ne treba cijenit... Treba cijenit obitelj i prijatelje...
    Ja mozda svoj nivac nisam zaradila na klasican nacin, ali korektan i fer odnos prema roditeljima, pomaganje u kucanskim poslovima i to sto dajem sve na faksu mislim da je dovoljan razlog da mi se priusti tako nesto ako moze...
    Ne vidim po cemu se treba manje cijenit od konkretnmog zaradjivanja...

14. Elvenstar

Elvenstar missing

No super jos jedan takav prijatelj....
    Pomalo sma alergicna na takve ljude...

Prijateljima cu dat sve (onim pravim) i ruku na srce vecinom placam kave pive i tako to, zato i trosim kronicno...

Ali sretala sam se i s tima koji tak iskoristavaju, i to mrzim vise od svega...

Nije mi jasno kako se netko moze spustit toliko nisko da se pravi frend nekome da mu ovaj posudjuje konstantno nove..

Ne brini znam da se ti zezas al to me bas sad podsjetilo na reakcije dosta ljudi...

"cuj daj mi posudi..." a na pas mater smo si inace, aha da naravno!

Zezam se naravno :lol: . A ni inače nikad ne posuđujem novce, niti od vlastite mame, mrzim osjećaj da sam nekome dužna. Radije stisnem zube i odem u duboki minus.

on topic...

Novci su mi bitni utoliko što ih obožavam trošiti. Sposobna sam u vrlo malo vremena potrošiti puuuuuno novaca. Prije kad sam živjela sama sam to i mogla, dobro sam zarađivala i moja plača je bila samo moja. Trenutno mi je bitno da moje djete ima sve, a ja sam u drugom planu (no i dalje volim trošiti, samo više ne mogu toliko). Obožavam kupovati knjige :belj: , kao i moj dragi, tako da nas odlazak u Algoritam obićno košta par mjeseci otplačivanja :cocky: .

15. Sherpa

Sherpa Legenda

Ja mozda svoj nivac nisam zaradila na klasican nacin, ali korektan i fer odnos prema roditeljima, pomaganje u kucanskim poslovima i to sto dajem sve na faksu mislim da je dovoljan razlog da mi se priusti tako nesto ako moze...
    Glavno da se slazemo gdje su glavne vrijednosti koje bi covjek trebao imati. Zelim samo reci da ti imas srece sto ti roditelji mogu dati, jer ima osoba koje se bolje nego ti odnose prema roditeljima i prema svojim obavezama no nemaju te srece sto su im roditelji siromasni. Da napomenem, ovo nije nista protiv tobe ovo je generaliziranje putem primjera, kada bi isao suditi ljude po dubini novcanika onda bi postao upravo ono protiv cega se bunim

16. kalthir

kalthir woof woof

veoma važan. u pogledu nabavljanja stvari zbog kojih onda osjećam da sam nešto postigao. specifično knjiga. zapravo novac koristim za nabavljanje svega četiri stvari. knjige(najviše). hranu(povremeno. to misim dakako na razini neumjerenosti u jelu i piću).alkohol(veoma rijetko).poklone(još rjeđe).
    rastrošan sam. ali uvijek držim smotuljak cenera na sigurnom mjestu.
    nikad mi nije žao ostavit ikakvu količinu novaca u algoritmu. bilo za knjige ili išta drugo. isto ne vrijedi za profil. nemam problema sa primanjem poklona. nemam apsolutno nikakvih rezervacija oko uzimanja tuđeg novaca.

17. Dabrorius

Dabrorius Novi Član

volim ponekad ovak skupit nes love i kupit si nes polu korisno :)
    tipa neke igre i to, nije nes jako skupo al nije bas ni nuzno ali eto kad me veseli

18. Nea

Nea curica

Da se mene pita ja bi novac ukinuo na bilo koji moguci nacin, jer novac je ono sto nas razdvaja i ljudi s vise novaca ce u ovakvom uredjenju biti privilegirani. (bogatije ljude izbjegavaju tuzbe iako bi zakon prema svima trebao biti jedna, isto tako imaju imaju pravo na bolju zdravstvenu zastitu). Najgluplje je ljude suditi prema stanju njihova novcanika.

:lol:

prilicno sam stedljiv,
    tj. stedim za crne dane

lijepo je što već sada tako razmišljaš :lol:

Mene je sram...
    Ja nista ne stedim jer ne moram...
    Dobivam poprilicno novca od tate jer... pa jer sam njegaova mala kcerkica...
    A i ne radim sranja, dobra sam na faksu i tak...
    Uglavnom trosim na nista jer sve sta hocu kupit (odjeca, knjige, kozmetika) to starog furam sa sobom i on placa.
    Novac mi nije neki bitan faktor u zivotu, mozda zato kaj ga uvijek imam i ne brinem hocu li sutra imat za kavu, cigarete i sl.
    Priznajem da sam razmazena al sta cu nisam ja kriva...

:lol: ček malo zar nije normalno ako su roditelji prema tebi ok da i ti budeš prema njima, a i sama kažeš da ti sve priušte? jel ti ideš na fax zbog roditelja ili zbog sebe? pa bilo bi nenormalno da s toliko godina ne pomažeš u kućanskim poslovima, pa nisi invalid! :lol: niti jedan od razloga koje si navela (kao niti to da tvoj stari ima love) nije razlog da ne štediš i da ponekad od te ušteđevine sama sebi kupiš stvar koju trebaš umjesto da te tata za rukicu odvede u trgovinu... ti nisi kriva što su te razmazili ali si kriva što to znaš i ništa ne poduzimaš u vezi toga...što će biti ako ti budući muž ne bude imao love i ne bude mogao priuštiti ti sve ovo na što si navikla?

ljudi odu u druge gradove na fax, stalno između učenja rade honorarne poslove, a dobri su studenti i sami sebi peglaju, peru i kuhaju... to je život....

. nemam apsolutno nikakvih rezervacija oko uzimanja tuđeg novaca.

:lol: :dry: :dry: :sad: :cocky:

Nikada nismo imali love, nikada nisam imala stvari koje je imalo moje društvo i to niti meni niti njima nije smetalo, poslije srednje sam se odmah morala zaposliti i od tada ne prestajem raditi :lol:

Novac mi je veoma važan jer ono što zaradim garantira preživljavanje meni i mojoj kćeri i ja sam sama sebi jedini izvor prihoda. Stoga mi je bilo vrlo rutavo kada 2 tjedna nisam radila zbog upale pluća i dobila znatno manju plaću. Jer ako 1 mjesec ne platim režije drugi mjesec sam već u govnima :lol: Uglavnom izaziva mi to popriličan stres ne zbog mene nego zbog djeteta kojem ne možeš objasniti da je u našem slučaju 10 kunića vrlo mnogo... A da ne govorim koliko joj rastu ruke i noge i svaki čas treba novu odjeću :lol: ... Dakle, novac mi je važan da bi smo preživjeli, ali jedino što cijenim je moje vlastito zdravlje jer dok sam zdrava uvijek će se naći posla, a radila sam doista svašta...

No, sve to ne znači da štedim, zato što nemam viška love koju bih mogla uštedjeti, ali nikada mi nije problem dati lovu ljudima do kojih mi je stalo ako im je potrebno.... tada uštedim na slatkišima :belj: Ali kako danas ljudi žive u HR meni je super jer si mogu svaka 3. mjeseca priuštiti jednu knjigicu :dry: a ipak otplatiti rate kredita :lol: Samo nek je zdravlja.... :lol:

19. Auryn

Auryn Novi Član

Ja se ne planiram udavati dok ne budem imala dobar posao koji moze uzdrzavat minimalno mene i jos jednu osobu i to tako da zbilja dobro zivimo.

Da navikla sam da imam para i da ih trosim kako hocu.

ALI NITKO MI NIKADA NE MOZE RECI DA ME BOLI K*** JER CU NAC BOGATOG MUZA!

Medju najboljima sam na godini na faksu jer ga zelim sto bolje i u roku zavrsit da si sto prije nadjem posao kako bi se mogla uzdrzavat.

Od svega toga sto sam razmazena jedina posljedica je da cu se ubijat od ucenja dok ne budem ako ne najbolja onda medju njaboljima u tome sto zelim radit. S edne strane jer ne volim ljude koji idu na faks "da nesto zavrse" takvi ljudi mi se gade, a s druge strane da imam para da mogu zivit barem kao do sad.

DA ambiciozna sam, da zelim imat para da sebi i djeci jednog dana priustim krpice koje zelimo, barbike, bicikle itd.

ALI JA TO NECU POSTIC PREKO DRUGIH NEGO SVOJIM RADOM!

20. abominacije

abominacije (/:=D

Podijelite ovu stranicu