1. Disi Gost, Eydis turnir je počeo...PRIDRUŽI SE! Hop

=> Pravila i prijava ~ O V Đ E ~
    => Linkovi na igre ~ O V Đ E ~
    => Pitanja i komentari ~ O V Đ E ~

Girly~ TRENUTNI POREDAK ~Girly
    - update 20.11.2016.

Nostradamus

Rasprava u 'Oltar Tajni' pokrenuta od Anria, 24. Svibanj 2007..

1. Anria

Anria Aktivan Član

Jeli on uistinu bio jedan od onih koji su vidjeli sutra, odnosno ono što je nama jučer?
    Mislite li da je predvidio Henrikovu smrt, Hitlerov rat, atomsku bombu, 2.svj.rat...

Eydis riješava najveći ljudski misterij sadašnjice - Michael de Nostradamus!

Dakle, vaše mišljenje, mišljenje znanstvenika, što god znate o njemu, samo pišite!

2. LugarSivi

LugarSivi Aktivan Član

imam negdje jednu njegovu knjigu u kojoj je izmedju ostalog prorekao apokalipsu koja se zapravo vec trebala :lol: dogoditi. prije par godina. al eto.. cini mi se da smo jos uvijek tu :hugz:.
    iako je daniken to malo protumacio i tvrdi da je kao sudnji dan vec poceo, al opet u danasnje vrijeme to i nije tako tesko primjetiti. samo upalite tv.

btw. kad sam vidio naslov topica pomislio sam da se radi o citatu iz biblije (otkrivenje) tako da nostrodamus i nije bas otkrio toplu vodu, jel.. :lol:

3. Dremora

Dremora Kreegah Bundolo

:bow:

Nostradamus je faca, my main man...nadam se da ce se ostvariti 2012. ono što je on prorokovao...iako neki opovrgavaju njegove torije, ja ih volim i vjerujem barem nekima. dobar topic.

4. Klosharr

Klosharr The Wild Rover

naravno da je predvidio sve te pizdarije. doduše, postoje mala/neznatna odstupanja što se točnog vremena tiče ostvarivanja proročanstva, al opet - nitko nije savršen. (iako je većina grešaka nastala tokom 'dešifriranja' njegovih stihova)

5. Shadowh86

Shadowh86 Novi Član

Postoji i jedan hrvatski pisac koji je govorio slicno njemu
    (neznam kako se zove ali sam gledao o tome na TV-u)

On je rekao da ce ljude unistiti roboti koji ce se pobuniti
    I rekao je dosta toga slicno kao i Nostradamus
    Ali... Mozda je lik samo citao Nostradamusa :cocky:

6. Sin

Sin Paladin of Eydis

Nostradamus mi je oke... ali mi nisu baš draga njegova predviđanja, rađe bi da se sve sretno završi...

a našao sam jednu zanimljivost... dva srpska proroka su prorekli da će se Srbija u 21. "veku" naći u svojim najmanjim granicama... što po skorom odcijepljenju Kosova zorno vidi...

7. Gost

Gost Iluminata Ultima

E ovako. Postoji mnoštvo tumačenja Nostradamusovih pjesničkih proročanstava.
    Za sada je jedino izvjesno to da je bio najbolji astrolog svih vremena.

Od jednog francuskog pisca koji se bavio Nostradamusovim spisima 20-tak godina, našao sam jedina normalna tumačenja. Zapravo on je jedini koji je otkrio Nost. ključ, a taj je da je Nost. brojao godine od svog rođenja u svojim stihovima.
    Dakle godina 1999. ne predstavlja našu 1999. godinu već predstavlja 3500 i neku. Stoga ladno možete biti mirni.
    Čovječanstvo će postojati još minimum 1500 godina. :lol:

8. A kaj je bilo s onim da će se 06/06/2006 rodit antikrist? To mu je jedno od mutnijih prorokovanja. Nagađam i da se rodio, da mi nebi znali. Al ipak...

9. pasion of love

pasion of love Aktivan Član

:bow:

Nostradamus je faca, my main man...nadam se da ce se ostvariti 2012. ono što je on prorokovao...iako neki opovrgavaju njegove torije, ja ih volim i vjerujem barem nekima. dobar topic.

.....a to je? :lol: :lol:

10. Anria

Anria Aktivan Član

A kaj je bilo s onim da će se 06/06/2006 rodit antikrist? To mu je jedno od mutnijih prorokovanja. Nagađam i da se rodio, da mi nebi znali. Al ipak...

Pa pročitaj gornji post, kako da znamo da nsmo fulali u računicama?
    Uostalom, 666 uopće nije vražji broj, već 616, ali to je sad druga priča...

Nisam mislila da ću se tako skoro složiti s kolegom Gostom, :w00t:

11. Leviathan

Leviathan Aktivan Član

slažem se s brojem 616... a j ću trebat opet pogledati taj DVD.... odličan je, ali prtio sma ga preko oka....

12. Anria

Anria Aktivan Član

DVD uopće nema broja 616, Majesty!

trebam u mini-kućnu-očevu knjižnicu po knjigu ''Nostradamusova proročanstva'' :laugh: (cijela jedna prostorija puna knjiga, sve se nađe ondje...)

Dotad, neka svi posude dvd ''Nostradamus'' odmah! ali odmah, pod hitno! :laugh:

13. LugarSivi

LugarSivi Aktivan Član

nah.. nostrodamus mi trenutno nije previse zanimljiv :think:.. i zasto je vazno jel je "number of the beast" 666 ili 616. lol meni skroz svejedno.. mozda otkriju da je zapravo neki treci broj :w00t:

@gost: 1500godina? optimisticno :) . mozda cak i previse optimisticno :love: ja dajem maximalno 100 godina. :) *posprema kristalnu kuglu*

14. Pa, nemreš nikad znat. Potreban je samo jedan čovjek i sve se može preokrenut. Iako možemo biti sigurni da to nećemo biti mi, nemoramo gubit nadu da će sve ovo trajat još 1500 godina. Al onda se opet postavlja pitanje jel bi možda civilizacija mogla opstat ali da ćemo se zbog svega toga sami uništit jer to više nećemo moći podnijeti?

I ne treba vjerovati svim proročanstvima. Samo su neka vjerojatno ispravna. Iako nisam gledao taj dvd, vjerojatno ću ga pogledat da se mogu uključit u raspravu bolje... Al kad god bio kraj svijeta, mislim da će uvijek postojati neka osoba koja je prorekla da će se to dogodit na taj način ili u to vrijeme ili oboje...

15. Anria

Anria Aktivan Član

Ali Nostradamus je drugačiji po tom pitaju - njegova se proročanstva dosad poprlično stvaruju.
    ''Po oći će misliti da vide sunce'' - atomska bomba
    ''Mladi će lav pobijediti starog'' - smrt kralja Henrika
    ''20 puta 6 i još 3'' - to sam čitala da je nešto vezano uz broj žrtava u nekom ratu.
    ''Anrikrist će srušiti trojicu'' - nešto vezano uz Hitlera.
    ''Većina rata će se voditi protiv Hislera'' - ajd pogađajte....
    ''Veliki pokolj se sprema na zapadu' - :think:

Ja mu poprilično vjerujem...

16. Gost

Gost Iluminata Ultima

Kako ste pobogu došli do toga da je 616 broj zveri, a ne 666 ???

Već vidim da su u tome imale prste nekakve New Age teorijice.

Broj zveri i nečastivog je 666, i vazda je bilo tako od kada je svijeta i vijeka.

ZAšto, to su već malo komliciranije okultne i kabalističke sistematike.

17. Psychaki

Psychaki Gost

ali....ali....bilo je u novinama !

kao , krivo tumačenje ili takvo nešto. doduše, malo je palo 'u zastaru' . . . no Crkva je navodno razmatrala...hmmh

18. Dremora

Dremora Kreegah Bundolo

ok...666 je number of the beast i sve to...i kada bi se to zapravo trebalo dogodit?

19. LugarSivi

LugarSivi Aktivan Član

Ali Nostradamus je drugačiji po tom pitaju - njegova se proročanstva dosad poprlično stvaruju.
    ''Po oći će misliti da vide sunce'' - atomska bomba
    ''Mladi će lav pobijediti starog'' - smrt kralja Henrika
    ''20 puta 6 i još 3'' - to sam čitala da je nešto vezano uz broj žrtava u nekom ratu.
    ''Anrikrist će srušiti trojicu'' - nešto vezano uz Hitlera.
    ''Većina rata će se voditi protiv Hislera'' - ajd pogađajte....
    ''Veliki pokolj se sprema na zapadu' - :nice:

Ja mu poprilično vjerujem...
    Ja tu bas i ne vidim neka prorocanstva. sve je to predvosmisleno i sve se to moze protumaciti na vise nacina. Ljudi sami traze neki smisao u tome i povezuju ove pre-opcenite izjave s nekim dogadjajma koji se njima cini "najprikladnijim". a to je potpuno krivo.
    Inace, ova proročanstva su me podsjetila na medije, ljude koji (kako oni tvrde) mogu stupiti u kontakt s preminulima. Mediji, naime NE kominuciraju s mrtvima (bar ne njih 99%) vec koriste razne tehnike "hladnog citanja" (eng. cold reading - http://en.wikipedia.org/wiki/Cold_reading) pomoću kojih saznaju informacije o preminuloj osobi i prateći reakcije sugovornika (koji zeli komunicirat s tom preminulom osobom) nude mnogo opcenitih odgovora nadajuci se da ce nesto od tih opcenitih odgovora i zapravo biti istina, odnosno ono sto sugovornik zeli cuti (ima jos slicnih tehnika, za detalje si pogledajte onaj wikipedia link). Mislim da je takav neki oblik cold readinga prisutan i u ovim prorocanstvima, samo sto "prorok" nema sugovornika i nemoze pratiti njegove reakcije pa mora biti oprezan, ali i dalje je sve to na bazi nagadjanja, pokusaja i promasaja.. barem sto se ovih gore "prorocanstava" tice.

Kako ste pobogu došli do toga da je 616 broj zveri, a ne 666 ???
    bilo je kao neko saznanje da su prema najnovijim istrazivanjima znanstvenici otkrili da u Otkrivenju zapravo pise 616, a ne 666. proguglaj malo pa ces vidjeti.. npr. http://en.wikipedia.org/wiki/616_(number) i http://www.csad.ox.ac.uk/POxy/beast616.htm

Posljednje uređivanje od moderatora: 19. Travanj 2015.
  20. Taliesin

Taliesin Aktivan Član

ne želim se uplitat u ovu raspravu o šešešestici, ali bum samo rekel da, IMO, nostradamusova djela su nekaj ko literarna verzija roršakovih mrlja, if you catch my drift :nice:

Posljednje uređivanje od moderatora: 19. Travanj 2015.

Podijelite ovu stranicu