1. Disi Gost, Eydis turnir je počeo...PRIDRUŽI SE! Hop

=> Pravila i prijava ~ O V Đ E ~
    => Linkovi na igre ~ O V Đ E ~
    => Pitanja i komentari ~ O V Đ E ~

Girly~ TRENUTNI POREDAK ~Girly
    - update 20.11.2016.

Nedolazak Igrača Na Gejm

Rasprava u 'Mač i Magija' pokrenuta od Mithrandir, 8. Lipanj 2007..

1. Mithrandir

Mithrandir Aktivan Član

Kako se borite protiv toga? Odnosno, što činite kada neki igrač ne može doći (iz bilo kojeg razloga) na gejm? Igrate bez njega, ne igrate? Pravite se da je NPC, pravite se da ga nema, završi otet? Ja nikako ne volim igrati kad netko fali, zato si i želim neku uber pouzdanu ekipu.. Nažalost nemoguće je )-:

Što kad igrač svojim NEroleplayom kvari cijelu kampanju? Dugi razgovori, tečaj glume, noga u dupe?
    Što kad igrač nakon kojeg sessiona zaključi da on ne zna roleplayati lika kojeg je napravio i kaže da želi novog? Pa izdevetao bih ga.. :-D

How 'bout you?

2. Black_Raven

Black_Raven drevni hejter

de odi u k♥♥♥c...ne mogu se skoncentrirat na ikakvu RPG raspravu dok ti vidim avatar... :smile:

3. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

Kako se borite protiv toga? Odnosno, što činite kada neki igrač ne može doći (iz bilo kojeg razloga) na gejm? Igrate bez njega, ne igrate? Pravite se da je NPC, pravite se da ga nema, završi otet?
    A ono. Najcesce se rijesi glatko tako da je ostao poslom u gradu or something. Nikako ga ne furam okolo kao NPCa. Iako, nekada se prakticira da on ipak ide okolo sa partyem al ga se ignorira u kompletu dok ne zatreba za neshto :smile:

Što kad igrač svojim NEroleplayom kvari cijelu kampanju? Dugi razgovori, tečaj glume, noga u dupe?
    Skolica. Ako ne shvati, obicno sam napusti ekipu.

Što kad igrač nakon kojeg sessiona zaključi da on ne zna roleplayati lika kojeg je napravio i kaže da želi novog? Pa izdevetao bih ga..
    Igra ga dok ne crkne... i ako crkne "namjerno", iduci lik pocinje u jaaaako loshemu polozaju. Ili uopce ne pocne :laugh:

4. Wishmaster

Wishmaster Novi Član

Kako se borite protiv toga? Odnosno, što činite kada neki igrač ne može doći (iz bilo kojeg razloga) na gejm? Igrate bez njega, ne igrate? Pravite se da je NPC, pravite se da ga nema, završi otet? Ja nikako ne volim igrati kad netko fali, zato si i želim neku uber pouzdanu ekipu.. Nažalost nemoguće je )-:

Što kad igrač nakon kojeg sessiona zaključi da on ne zna roleplayati lika kojeg je napravio i kaže da želi novog? Pa izdevetao bih ga.. :-D

How 'bout you?
    1. Nisam imao problema sa izostajanjem,ekipa koju vodim je pouzdana,ali može svakom iskrsnuti nepredvidljiva situacija. Ako se očekuje neka bitna rasprava ili bitni dogadjaji na sessionu,odgodimo ga. Ako je u tijeku nešto što nije pretjerano bitno za priču,baulja okolo sa ekipom,ne radi akcije bez da neki player to ne zatraži (i ne radi ništa što bi bilo neobično za lika odsutnog PC-a).
    2. Ili se potrudi popraviti to,ili shvati da to nije zabava za njega,ili ga ekipa odje...
    3. Hmph...nije dobro forsati playera da igra nešto što mu se ne igra,svrha je da bude zabavno svima. U drugu ruku,sam si je kriv. Radi novog lika sa 1 lvl-om niže od prosjeka partyja,tj. od lika koji je najmanji lvl u partyju. Pa nek se trudi napredovati,ako mu je gušt taj novi lik,nebi trebalo biti muka. Popi... i ja na mijenjanje likova,i nikako ne podržavam to. U slučaju da pokuša PONOVO mijenjati lika,leti iz gejma.

5. Tyronius Mook

Tyronius Mook Sundryan Dungeon Master

Mithrandir, vjeruj mi znam kako ti je.. ja sam zbog takvih i slićnih problema nedavno raspustio cijelu kampanju.. Ako tražiš stabilnu ekipu, možda bi trebo doć kod mene igrat? Udružimo se, zajedno smo jaći! :ninja:

Ja u principu ostavljam lika koji fali kao NPC-a koji baulja okolo sa nama ali ne radi BAŠ NIŠTA tj kao da i nije tamo, ali za svrhe toga da pc zna kaj se dešavalo kao da je sve vidio.. čisto zato da zna sve kaj je bilo.. Ako fali dva ili više igraća, gejm se otkazuje.. Ako loše roleplaya upozorim ga na to i dajem mu konstantne xp penalty-e, a ako me poćne iritirati to, tj smanjuje nivo zabave cijelom partyju, ili mu ubijem lika sa jasnom konotacijom zašto, ili ga zamolim da ode.. Ako mu se ne sviđa lik kojeg je napravio, dopustim mu da napravi 1lvl nižeg novog lika.. ako to radi prećesto, onda jebiga.. došo bu sam do zakljućka da 1lvl lik nema kaj tražit u lvl 8 party-u npr..

6. Black_Raven

Black_Raven drevni hejter

Ako loše roleplaya upozorim ga na to i dajem mu konstantne xp penalty-e,

pokushavam se sjetit kad smo mi to kod tebe dobili RP xp... :ninja:

:lol: :laugh:

7. Tyronius Mook

Pero, uzmi Ginko od belupa, ćuo sam da pomaže.. :ninja:

8. Magi

Magi Novi Član

Ja sam odavno zakljucio da ne mogu ljude prisiljavati da se igraju, pa sam uveo otvorene kampanje (broj likova i/ili igraca nije ogranicen, ali obicno igra samo prvih 5 koji dodju na session).

MOJ problem je nedolazak GM-a, tj. mene, na session (naime, u zadnje vrijeme sam slab sa slobodnim vremenom).

9. Tyronius Mook

Da, slićan sustav sada ja uvodim, baš po uzoru na tvoj magi.. samo što je meni max broj igraća 6, a 4 mininum za igranje..

10. za svaki slucaj ja doma imam replike maceva(ostri su) i ako neko ne dodje na session - rec :w00t:

naslo primjenu i u rezanju odojka

11. Revolucionar

Revolucionar Novi Član

Ja se trudim dolazit na gejmove. (čak brijem da nisam do sad ni jedan propustio :bye: )
    Kada kvarim kampanju, slušam savjete dm-a i ostalih.
    Kada nisam zadovoljan likom, čekam da se dogodi isto što se dogodi i kada jesam zadovoljan likom. Čekam da me ostali igrači poklone u roblje, siluju do smrti ili slično :w00t:

12. Gelender Brunhilda

Gelender Brunhilda Velika vladarica krastavcodlakova

Imala sam jednom družinu koja si je bila dobra i u RL i kad bi netko falio drugi bi ga igrali u svim situacijama, jedino ga ne bi levelupali. Tako smo izbjegli dva problema:

- prečesto odgađanje, koje strašno živcira, a teško je uskladiti šest odraslih ljudi
    - probleme koji se pojave kad u inače dosta dobro uravnoteženoj družini npr. fale baš dva fajtera baš na sessionu kad je velika borba koja onda završi :nice:.

Bilo je to dosta lagano za izvesti jer smo se viđali na fakultetu i izvan gejmova, i dosta smo dobro znali kako je tko zamislio svog lika.

Posljednje uređivanje od moderatora: 19. Travanj 2015.
  13. Dremora

Dremora Kreegah Bundolo

Ja svojim igračima samo kažem da će biti u Emperorovoj nemilosti ako se ne pojave, i gle, začudo uvijek svi dođu.

14. Tyronius Mook

Moju kampanju u zadnje vrijeme potresaju konstantni izostanci, što mi osobno već stvarno ide na K.. Stoga sam čak uveo da se igra ako samo 3 lika dođu, jer inaće bi se sve to raspalo.. Iako sam scale-downao encountere, još uvjek to zna loše završiti po party.. :cool:

No barem se igra.. I meni osobno, nije ništa manje zabavno nego kad svi dođu..

Što se tiće igraća koji "remete javni red i mir u partyu" obićno to sami igraći nekako među sobom riješe (kod crveno comes to mind), no ako ni to ne upali, onda se uplete viša sila (ja kao DM) pa razjasnim neke stvari.. Do tog nivoa, igrać već ili sam odustane, ili se prilagodi..

Kroz tijek svoje DM-ovske karijere, imao sam prilike zbilja svašta vidjeti, tako da mogu reći na sve to samo ovo.. Glavno je da se igra, i da je zabavno.. druge stvari su manje bitne..

15. dorca vorbarra

dorca vorbarra Kiss me

ja uglavnom organiziram sešn tek kad svi odgovore da mogu doći. a ako nekog spriječe više sile (puknuo vodenjak i tako :cool: ) onda il lika nema zbog važnog posla ili ako mislim da je neophodan onda ga vodi netko drugi i dobije pola xp-a.

recidivista nemam za sada.

16. Strumf

Strumf Novi Član

too exxar :D:D to je to :D

17. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

18. stribor

stribor ljubitelj satire i satira

haha! ... smetnje u komunikaciji :cocky:

on topic: moj party se uvijek trudio organizirati session kad svima odgovara (mozda smo zato i pali na 3igraca+dm kombinaciju) tako da se cesce desavalo da se odgodi sesija nego da fali igrac.

19. eclipse24

eclipse24 Novi Član

Sve je to divno i krasno, ali ja volim vodit svoje kampanje da su playeri ustvari nešto bitno u svijetu (čitaj: plagijator sam raznih igara) pa zna biti dosta nezgodno kada izostanu iz nečeg bitnog. Obično se potrudim da likovi nekamo odu. Npr - jednog neće biti, ergo otišao u grad obnoviti kolekciju wc papira.

20. mislim da cemo sad imati slicnu situaciju... vec ne igramo par puta jer nekome ne odgovara ili je bas otisao u orahovicu ili mu bas cura ima rodjendan ili nesto... neznam sto da radim, ali ne igramo bas zato sto ja ne volim kad se igra bez mene a to se znalo dogadjati pa su mi prepricali sto sam ja napravio i onak bio sam wtf odakle vam pravo silovati mog lika... neznam jel to uredu i logican izbor ili je los izbor opcenito toliko izostajati s igrom

Podijelite ovu stranicu