1. Disi Gost, Eydis turnir je počeo...PRIDRUŽI SE! Hop

=> Pravila i prijava ~ O V Đ E ~
    => Linkovi na igre ~ O V Đ E ~
    => Pitanja i komentari ~ O V Đ E ~

Girly~ TRENUTNI POREDAK ~Girly
    - update 20.11.2016.

Navijači Ili Huligani?

Rasprava u 'Sport' pokrenuta od Nea, 29. Listopad 2006..

1. Nea

Nea curica

Danas je Hrvatska kao nekada Engleska u svijetu sporta i politike poznata po svojim navijačima. Svi pljuju kako su huligani i sve trpaju u isti koš. :lol: A ja zaprvo mislim da se radi o ljubomori na naše uspjehe. :wtf:

Gledala sam eng. film Huligani, možda nije ništa posebno ali dobro prikazuje tu psihologiju grupe. Njihovo okupljanje, pjevanje navijačkih pjesama, stav "mi ili oni".

Ja pratim samo igru hrvatske reperezentacije bilo nogomet, rukomet, košarka. Te naravno pojedinačne nastupe Janice, Ljubičića, Mirka. Inače nisam sklona agresiji, fizičko nasilje me užasava, ali... Recimo sada kada je bilo nogometno prvenstvo gledala sam sama utakmice, namazana hrvatskim bojama i s hrvatskom zastavom u rukama :onoz: i kada bi sudac nešto zahebao otkrih da jesam agresivna. I zato nedvojim puno da bih se na stadionu u takvim uvjetima možda i potukla. :lol: Znam da bih dobila batina :lol:, ali pošto tako temperamentno sve to doživljavam i još kad bih se našla u grupi istomišljenika s "Bijelo-crvena polja hrvatska na dresu sjete me da ja volim te.Igrajte za nju, Našu voljenu, nek’ jače kuca to srce vatreno." na usnama koja se ori iz tisuću grla uz najmanju provokaciju reagirala bih agresivno. :lol:

Kakvi ste vi navijači i da li smatrate da ova karakterizacija naših navijača i nije baš takva te da ih ima puno gorih, ali su možda veće sportske sile od Hrvatske pa im se gleda kroz prste? :lol:

2. genesis

genesis Novi Član

Hrvatski navijaci su na SP-u proglaseni najboljima u svijetu i zbilja jesu najbolji. Ja sam bio na utakmici Hrvatska - Australija i cijelo vrijeme smo bili na nogama i pjevali, a nakon utakmice kad su Australci izasli ponovo na travnjak, svi smo im pljeskali. Cak su bila dva Australska navijaca medju morem hrvatskih, ali nije bilo nikakvih svadja nego smo pricali s njima, slikali se skupa... I poslije utakmice je atmosfera bila odlicna, bez ikakvih incidenata. Na utakmici Arsenal - Dinamo na Emiratesu, bilo je 50 puta manje Dinamovih navijaca, a na televizoru se cula njihova pjesma.

Oni tipovi koji bacaju baklje i sl. nisu navijaci nego obicni huligani i provokatori. A ono kad su u Italiji napravili kukasti kriz, mislim da su to bili neki Talijani koji su nas htjeli izbaciti iz utrke za Euro 2012.

3. no_iq

no_iq Novi Član

slažem se s genesisom. to nisu navijači koji vole klub za koji navijaju, nego obični huligani koji će se samo poslije hvaliti kako su bacili baklju na teren,a klub koji oni tako "vole" će poslije platiti 100-tinjak tisuća eura kazne zbog toga. oni nemaju nikakve veze s pravim navijačima

"još od malih nogu
    zna se ime kluba
    što se voli od djetinjstva
    baš kao prva ljubav
    osvojit ćemo mi
    sve naslove prvaka
    jer dinamo je uvijek bio
    ponos svih hrvata

kad ni’ko nije htio,
    mi smo rekli –moj si-
    stoje iza tebe
    zagrebački boysi
    plemenitog roda
    kaj branit ćemo svoje
    jer u žilama nam teče
    krv plave boje"

4. Aelis

Aelis Pokémon trenerica

Huligani, huligani, huligani.

Jasno mi je da to nisu "pravi" navijači, možda čak nisu ni većinski dio, ali rade tolko sranja da one "prave" navijače zasjene i tako ih prezentiraju javnosti. Huligani.

5. Psychaki

Psychaki Gost

Ne mogu se oduprijeti da navijače tretiram kao masu.
    Svi znamo da je masa glupa.
    Zato se nikada ne volim ubrajati u navijače....mislim...ima nešto posebno u osjećaju pripadnosti, ali zapravo...kad pogledaš ...navijači nisu PLAĆENI za živciranje i divljanje.
    Možda povremenom euforijom, da bi ta cijela pompa oko navijanja dobila neki smisao.
    Malo izvlačenje iz rutine, pretpostavljam. Ali druga strana je bijes i gubljenje živaca koje posebice dolazi do izražaja u masi, što zbilja nije vrijedno zbog onih koji za to ionako dobivaju lijep novac.

6. Nea

Nea curica

Je masa je glupa, ali ne možeš reći da u njoj nema nešto čarobono. U masama se mijenjao svijet. Promjena bi krenula od ideje jednog čovjeka ali mase su te koje bi tu ideju realizirale. Bilo ona dobra ili loša.

Ja obožavam timski rad ono "zajedno smo jači" i zbog toga pravi navijači mene bi povukli za sobom. U dobro ili loše. :rocks:

7. Anchica

Anchica Novi Član

slažem se s genesisom. to nisu navijači koji vole klub za koji navijaju, nego obični huligani koji će se samo poslije hvaliti kako su bacili baklju na teren,a klub koji oni tako "vole" će poslije platiti 100-tinjak tisuća eura kazne zbog toga. oni nemaju nikakve veze s pravim navijačima

"još od malih nogu
    zna se ime kluba
    što se voli od djetinjstva
    baš kao prva ljubav
    osvojit ćemo mi
    sve naslove prvaka
    jer dinamo je uvijek bio
    ponos svih hrvata

kad ni’ko nije htio,
    mi smo rekli –moj si-
    stoje iza tebe
    zagrebački boysi
    plemenitog roda
    kaj branit ćemo svoje
    jer u žilama nam teče
    krv plave boje"

I ja se slazem.... jer huligani idu na utakmice da rade nered i briga ih za ishod

8. Mercenary

Mercenary Gaunt's Ghost

O ishodu ovisi koji će huligani krenuti ... Debili :rocks:

9. darko

darko Gost

ne treba se obazirati na njih

10. Fenrir

Fenrir Novi Član

NE VOLIM NOGOMET

(da musko sam!!)

11. kalthir

kalthir woof woof

Dunno. Meni su huligani baš fora.

12. no_iq

no_iq Novi Član

NE VOLIM NOGOMET
    (da musko sam!!)

jesi siguran? :smile:

13. Sherpa

Sherpa Legenda

Od malih nogu pratim sport i obozavam ga... kad imam vremana i para odem na tekmu Dinama i znam dosta BBBovaca, i koliko god da su oni pohodili ok skole mogu reci da su jednako primitivni razmisljanjem za vrijeme utakmice kao i ostata najdraze mi sjeverne tribine... Nadalje, nasi navijaci JESU agresivni jer moze se pricati ovo ili ono no na domacim utakmicama je to tak... mozda je na SP bila drugacija situacija jer se iz drzave nisu pustali oni kaznjeni... Ljubomora s time nema nikakve veze, i zapravo nevolim tekme repke jer je navijanje neorganizirano. No ako pogledamo sve ekscese koje smo napravili od gadjanja stolicama s malteskom policijom do kukastog kriza kojeg su nasi formirali nakon talijanske provokacije mora se priznati da vecini navijaca pamet nije jaca strana

Mozda je razlog svim nemirima nedefinirana zakonska regulativa. Jer ja nemam nista protiv baklji, naprotiv, mislim da one stvaraju predivan ugodja no ne dok su na terenu... I da se mene pita poceo bi prekidati utakmice kad bi se baklja bacila u teren i bolio bi me k♥♥♥c tko igra.

E sad... da malo kazem i o Engleskim navijacima... ja mislim da njihovo navijanje nije na nasoj razini no mislim da imaju puno vecu odanost klubu i ljubav prema nogometu jer kod njih je druga liga (prvo je premier liga, onda prva pa onda druga) posjecenija nego nasa prva. Kod njih su karte skupe a svaki ulazak na teren se kaznjava zatvorom sto rezultira gubitkom posla i nemogucnoscu daljnjeg posjecivanja stadiona jer se karta vise nema cime platiti... mozda je to razlog zasto je njihova publika odma do samog terena

14. Mercenary

Mercenary Gaunt's Ghost

NE VOLIM NOGOMET
    (da musko sam!!)

Ne volim ga niti ja :lol:

15. dorca vorbarra

dorca vorbarra Kiss me

Ne volim ga niti ja :lol:

pridružujem se klubu :lol:

16. Mercenary

Mercenary Gaunt's Ghost

Kol'ko nas ima ! :lol:

Ja stvarno ne vidim smisao u tome da platiš kartu , a onda razoriš stadion i prebije te murija/suparnički huligani .. :lol:

17. DsAg

DsAg Novi Član

NE VOLIM NOGOMET
    (da musko sam!!)

Ima nas 4 za sad...
    Al poznam ljude koji izbjegavaju stadion jer ne žele biti s idiotima kojima je samo do nereda nego žele naviati pa rađe ostanu doma... Šteta, otac mi je '52 godište i samo blijedo se sjeća vremena kad se na utakmice išlo bezbrižno... već kad je krenuo u srednju je bilo normalno vidjeti ljude kako s kišobranima idu na stadion (onda nisu imali sofisticirane olovne cijevi istrgnute iz zidova i slične stvari nego su nosili kišobrane za mlaćenje)... Tužno je vidjeti u što se sportsko navijanje pretvorilo. Na žalost, što nam je civilizacija naprednija, to se više takve gluposti šire i na druga mjesta i sportove... Gdje su zlatna vremena Sparte i Atene kad su se zbog sportskih natjecanja i ratovi prekidali? :fight:

18. Black_Raven

Black_Raven drevni hejter

/signed

debiliranje...sve do jednog.

ja bi na teren ubacio 22 lopte, pa nek svatko ima svoju, i ne bi nikakvih sranja bilo... :fight: :lol:

19. abominacije

abominacije (/:=D

al onda bi neki htjeli tudje lopte jer je tudja lopta uvijek bolja :D

20. Vorpatril

Vorpatril Novi Član

NE VOLIM NOGOMET
    (da musko sam!!)

ni ja. no vukodlacki pojmovi muskosti se jako razlikuju od humanskih pa ih mogu razumjeti. navijanje, sranja i tucnjave, pripadnost masi...... blah, blah, blah

sto se tice igranja i nogometa kao sporta.... ok. zdravo je baviti se sportom i trcati i sve, ali pretvarati to u razlog za sukob je jednostavno glupo!

Podijelite ovu stranicu