1. Dobrodošli na Eydis - zajednicu fanova fantastike, sci-fi, igara i umjetnosti. Pridruži nam se!
    Sakrij obavijest
  2. Spletke, postanja, drama, smijeh! Tko će biti najbolji čuvar Ravni? Možda baš ti Gost. Prijavi se. Želim biti čuvar ravni!
    Sakrij obavijest

Nasilništvo U Odrasloj Dobi

Rasprava u 'Hram Života' pokrenuta od Lady Charlotte, 21. Kolovoz 2014..

1. Lady Charlotte

Lady Charlotte Sorceress of the Eydis Illuminati

Jeste li ikad bili žrtva bullinga u odrasloj dobi? Znate li nekog nasilnka koji je odrastao? Kako se riješiti tog problema? Što kada je bully suptilan?

Što bi bio bullying u odrasloj dobi? Kada se bully redovito periodično pojavljuje, naziva nešto što voliš nebulozom i preseransom. To se obično događa kada netko nekome pokuša pomoći, a ta osoba naziva sadržaj pomoći nebulozom, ne nudi sama svoju pomoć i ne vidi se smisao izjave išta kao prosipanje žuči.

2. Ayllwyn

Ayllwyn pretty boy

Odrasli bully se ne zove bully nego seronja. A seronja se riješavaš tako da ih izbrišeš iz života jer si i ti odrasla pa onak, to možeš. Yay! :w00t:

3. Rachni

Rachni >^ᴥ^< leptirić

Kretene u odrasloj dobi lakše ignoriraš ili se makneš ako možeš. Osim ak ti je šef. Onda tražiš novi posao.

U odrasloj dobi bi već osoba trebala biti karakterno posve izgrađena i znati na fini način odjeb... ljude koji joj nisu sjeli.

4. Lady Charlotte

Ne, ja želim savjete kako otjerati bullyja. Zašto bi sebe kažnjavala? Riječ je o forumašu s drugog foruma, već sam bila na drugim forumima, ali tamo su još gori. I nisam jedina koji je meta tog bullyja, nego i drugi ljudi. Da se maknem, problem neće nestati, nego će se nastaviti, samo prema drugim ljudima.

5. Ayllwyn

Ayllwyn pretty boy

Ignoriraj ga onda. :dunno:

Promijeniti ga nećeš sigurno.

6. mrzovoljni trol

mrzovoljni trol zombi paladin lvl. 99

Samo reci o kome se radi. Doće EYDIS CREW s pajserima, katanama i lajtsejberima.

Lady Charlotte i Ayllwyn se ovo sviđa.
  7. mrzovoljni trol

mrzovoljni trol zombi paladin lvl. 99

Natjerat ćemo ga da igra board gejmove i pričat mu o dominijskom ratu dok ne popizdi i pošalje nabildanog snagatora u prošlost da ubije fetus njegove sopstvene majke.

Lady Charlotte i Ayllwyn se ovo sviđa.
  8. Ayllwyn

Ayllwyn pretty boy

Poslat ćemo mu Petru. :devil:

9. Aka

Aka Baby steps

Javiš se administratoru, objasniš situaciju i zamoliš da ili a) se admin javi osobi sa upozorenjem ili b) ako je situacija žešća, odmah zatražiš ban.

10. Faint Smile

Faint Smile ilija64

poslat cemo mu decadenta i lorda u paketu.

11. dorca vorbarra

dorca vorbarra Kiss me

i Iliju

nek mu odnese beštek

12. Lord

Lord Aesir Illuminati

Zašto misliš da se drugi ljudi nisu sposobni branit? I ako nisu zašto bi to tebe trebalo bit briga? Ako se taj čovjek hrani na reakcijama drugih ljudi zašto mu dopuštaš da te manipulira tako?

13. Ayllwyn

Ayllwyn pretty boy

Poslat ćemo mu Šerpu. :eto:

14. Lady Charlotte

Ma uglavnom ga ignoriram, i otišao je na neko vrijeme s jedne teme nakon što su bullyja dosta ljudi popljuvali, pa se sada opet pojavio.

Mislim da je to zato što se nova tema ostog sadržaja otvorila, s linkom na članak sočnim za trolbu i/ili picking up.

15. Ayllwyn

Ayllwyn pretty boy

Daj nam link, i mi bi tamo. :laugh:

16. Rachni

Rachni >^ᴥ^< leptirić

Pozovi ga da se registrira na Eydis.

17. Pa, možda joj je stalo do te ekipe, pa hoće pomoć i sebi i njima.
    'Dopuštanje manipuliranja' je loš izbor riječi, po meni.
    Kad je ekipa normalna, naviknu se na normalnu spiku, pa im dođe netko tko pravi sranja, isprva si uvijek zbunjen, što ovaj hoće postići, što mu to znači?, i ne znaš što ti je činiti.

Nasilnicima je nažalost nemoguće doskočiti pukom ljubaznošću, jer dok im proradi kliker za društvenost, vama rukne po pet čireva. To bi bio idealan pristup, no samo kad bi se ljudi znali braniti od negative što ih takvi poluljudi šire oko sebe (tako da ne bude čireva), a ljudi to uglavnom ne znaju.

Adminska intervencija je jedino rješenje, a u samim interakcijama - ne popuštat ni mrvicu! Po mogućnosti bez spuštanju na njegovu razinu. Također, ovako preko monitora, svima nam se sve čini osobno, bilo takvo ili ne. Zato ako vidiš da netko popušta PMaj ga da se sabere i da zna da nije sam,

Lady Charlotte i Lord se ovo sviđa.
  18. Btw što se tiče inicijalnog pitanja, da, bio sam. Od brata i od bivšeg šefa.
    Bez da elaboriram, brat mi je kombinacija frustracija s kojima je živio cijeli život, i loših utjecaja iz adolescencije. Šef mu je toliko nalikovao u svojim ispadima, da i njegova priča mora da slijedi iste osnovne crte. Protiv takvih se jedino može čvrsto. Jednom kad se sva njihova silovitost razotkrije kao mjehur od sapunice, ne ostane im puno sape; tad oni odjednom pokušavaju smiriti stvar i, kao, 'što se dereš?! Jel se može s tobom razgovarat?' Odjednom su oni mirotvorci. Aha, baš.

Lady Charlotte i Lord se ovo sviđa.
  19. Decadent Sympozium

Decadent Sympozium Prvi anti-heroj Eydisa kao takav

Ti se zaj♥♥avaš, ali mlatil sam se na cesti. A i u nokautu sam bio dva puta. Doduše danas mi to ne pada na pamet, danas bi mu pukla lubanja, a moram na nekaj ličiti kada držim predavanja. Danas na prvi znak društvenih problema zovem službe, nisu efikasni, ali stvore metež.

20. Lady Charlotte

Znate što? Kada sam rano ujutro pročitala post, bio je toliko bezobrazan da me povrijedio. Ali sam cijelo jutro ignorirala taj post i sada se osjećem malo bolje. Svi su ignorirali tog bullyja. Sad sam shvatila da sam malo preuveličala, iako još uvijek imam dojam da me taj forumaš stalka.

Podijelite ovu stranicu