1. Dobrodošli na Eydis - zajednicu fanova fantastike, sci-fi, igara i umjetnosti. Pridruži nam se!
    Sakrij obavijest
  2. Spletke, postanja, drama, smijeh! Tko će biti najbolji čuvar Ravni? Možda baš ti Gost. Prijavi se. Želim biti čuvar ravni!
    Sakrij obavijest

Napojnice

Rasprava u 'Hram Života' pokrenuta od Nea, 6. Veljača 2015..

1. Strahozec

Strahozec Douchebag

Reci škrt sam i sve 5
    Samo nemoj filozofirat oko toga :coffee:

2. Aronys

Aronys Wolves Die Young

Škrt, a svaki mjesec dajem par stotina kuna u dobrotvorne svrhe. :D

3. Aronys

Aronys Wolves Die Young

Jedna osoba može preživjeti na minimalcu. Ako više osoba živi na jednom minimalcu, naravno da ne može. Minimalac nije namjenjen za to, nego za jednu osobu. Ovo što ti navodiš su potpuno druge situacije. Ali opet, tu država pomaže mjesečno. Postoji Zavod. Postoje mjesečne doplate. Ako se ne potrudi da se to stekne, ne može se onda kukati "joj, nitko mi ne daje napojnice, jadan ja".

4. Faint Smile

Faint Smile ilija64

:drama:

aro, uživo iz kanade.

5. Aronys

Aronys Wolves Die Young

Uostalom, zašto samo konobari trebaju dobivati napojnice? Zašto ne dobivaju to svi koji su na minimalcu? Po čemu su to konobari posebni?

6. Aronys

Aronys Wolves Die Young

Joj, e, ovakvi odgovori su najjači. Zašto imati forum i diskusije s različitim mišljenjima ako je samo jedno pogodno?

7. Faint Smile

Faint Smile ilija64

ja na forumu imam nula ozbiljnih "rasprava", šta očekujes od mene? :D

8. Aronys

Aronys Wolves Die Young

Onda nemoj komentirati. :)

9. Gogi

Gogi Šuljam Se Uokolo

Imaš pravo Aronijo, minimalac je za jednu osobu, konobari ne zaslužuju bakšu, sve je divno, krasno, ružičasto.

10. Bibendum

Bibendum Novi Član

Ja dam cca 10% konobaru ili dostavljaču hrane ako često imam posla s njima. Nema mi nekog smisla pozitivno kondicionirat osobu koju vidim jednom u životu. Hrana i piće su osjetljivi na loš tretman pa mislim da je to potrebno.
    Za ostale uslužne djelatnosti ću jednostavno izbjegavat obrte u kojima su ljudi niškoristi. Za državnu službu, nemam para ni energije brinut o službenicima koji godinama rade na ugovoru o djelu, nije zdravo zamarat se s državom koja je u k♥♥cu.

11. Strahozec

Strahozec Douchebag

To si pumpaš ego :coffee:

Lord se sviđa ovo.
  12. Bibendum

Bibendum Novi Član

jel se ko dobrotvorna svrha računa doniranje para kolegi da mu roštilj ne zahrđa?

13. mrzovoljni trol

mrzovoljni trol zombi paladin lvl. 99

Aronys argumentira kao žena u pmsu. Sladak je.

14. autumn

autumn |-O

zaokruzim ili ak je okruglo ostavim kunu dve ako je netko bio simpa.
    ako mi donese kavu s pjenom a rekla sam hladno mlijeko, ne istavim nis. :laugh:
    u restacima zaokruzim istoo, zavisi od usluge.
    a sto se mininalca tice, s njim se moze ako ne placas stan i rezije. inace ne bude dosta ni za to kamoli za neku tamo hranu

Faint Smile i aasgardium se ovo sviđa.
  15. aasgardium

aasgardium Eydishan

Ili ako čikovi već ispadaju iz pepeljare, a konobar nikako da ju isprazni.
    Ako mi bez pitanja odnese čašu u kojoj ima još prst pića.
    Ako pokupi sve sa stola i ne pita hoćemo još što naručit.
    Ako uzme moju bocu i istrese mi ostatak pića u čašu da može odnijet bocu.
    Ako moram čekat 15 minuta da me dođe poslužit, a prije toga posluži one koji su došli poslije mene.
    Ako mi ne donese vodu uz kavu iako sam rekao da hoću čašu vode...

16. Faint Smile

Faint Smile ilija64

17. aasgardium

aasgardium Eydishan

A dobro, ti koristiš Mac. :D

18. Aronys

Aronys Wolves Die Young

Ne, nego dajem za najpotrebite. Najviše za bolesnu djecu.

No, evo, što se tiče napojnica, ni ne izlazim, tako da ni nemam prilike davati ih, čak i kad bih davao. S minimalcem se može preživjeti, ja jesam preživio, plaćao režije i sve. Da, trebalo je pametno, a ne trošiti bezumno. No, može se preživjeti. To je poanta minimalca. Dovoljno novca za preživjeti. Sve iznad je za lagodniji život.

E, sad, ako imaš kredite, to je tvoja stvar i napojnice ti nisu garantirane nikako da te izvuku iz govna.

No, nitko mi nije odgovorio, zašto konobari moraju dobivati napojnice, a ostali ne? Zašto recimo, trgovka u trgovini koja isto tako radi za minimalac, ne smije dobiti napojnicu? Jer, ako im pokušate dati napojnicu, morat će odbiti jer joj kasa mora biti točna inače će inspekcija napraviti nered.

19. aasgardium

aasgardium Eydishan

Gdje su te inspkecije kad nešto košta 9.99kn, a redovito ti naplate 10.

20. Aronys

Aronys Wolves Die Young

Ali ti eto vrati 5 lipa ako ti je račun 9.96kn.

Podijelite ovu stranicu