1. Disi Gost, Eydis turnir je počeo...PRIDRUŽI SE! Hop

=> Pravila i prijava ~ O V Đ E ~
    => Linkovi na igre ~ O V Đ E ~
    => Pitanja i komentari ~ O V Đ E ~

Girly~ TRENUTNI POREDAK ~Girly
    - update 20.11.2016.

Naočale

Rasprava u 'Taverna' pokrenuta od GreyWolf, 30. Lipanj 2007..

1. GreyWolf

GreyWolf Novi Član

Hmmmm. Novo pitanje, koliko vas nosi/nosilo je naocale? Cini mi se da su vecini naocale izvor nesigurnosti (medju ostalim i meni). Usput, jesu li vam problemi s vidom nasljedni ili ste ih sami priskrbili (opet ja) recimo citanjem? :cocky:

2. LyJade

LyJade Adepta Sororitas

Nosim naočale od 7. razreda..tj. nosila sam sada stalno nosim leće. Meni su također naočale bile izvor nesigurnosti zato sam se i među ostalim prebacila na leće. A i čula sa da polutvrde leće sprječavaju ili usporavaju rast dioptrije što se i pokazalo točnim. Prije sam jednom godišnje morala dobivati novu dioptriju, a sada u dve godine sam morala jednom..tako da mi je usporio rast dioptrije..A mislim da mi nisu problemi s vidom nasljedni..

3. Psychaki

Psychaki Gost

meni su naočale draže od leća , ali kad su leće prokleto praktičnije :D . nikada mi nisu bile izvor ikakvih kompleksa i sličnoga, mislim da je ova dioptrija stečena , a ne naslijeđena, i to od 7. razreda, jer sam malo previše čitala pod slabim svjetlom, a cijelu noć provodila za kompom. nitko se nije čudio kad sam dobila naočale, pogotovo uza ocijene i sve :cocky:

4. shade_slayer

shade_slayer THe Duke

nosim ih otkad znam za sebe,i to ful velika dioptrija(-7),ali nikad me nije bas smetalo,bavio sam se sportom(odustao od nogometa jer su naocale za nogomet bile preskupe).nasljedno imam problema jer moja stara ima veliku dioptriju,pa sam od nje to pokupoi.nije mi izvor nesigurnosti jer nisam se nikad obazirao na zafrkavanja oko naovala(sad pola mojih frendova nosi,ono za citanje,jer imaju 0.25,il tak neka mala dioptrija).jedino sto mi smeta je to sto sam kad je mrak..ono fakat mrak..tu sam nesiguran..kad nema bas svjetla..ali cak me ni to niej bas sprecavalo da idem van(u disko il nes)jer sam imao uvijek frenda,frendicu koji bi pazili da neodlutam..ili neke slicne stvari..

5. Anria

Anria Aktivan Član

NAočale nisu problem.
    Bar ne meni. Nosila sam ih prva tri razreda osnovne i s njima i bez njih nisam bila popuralna. Sad nosim one za čitanje ne mogu reći da sam popularna, ali me pola škole dnevno zaustavlja na putu XD
    Istina, većinu njih ne smatram prijateljima, ali glavno da znam tko to jest! :cocky:

6. A vidi, life's a bich.... drago mi je da si sada našla ekipu koja ti odgovara, a ovi od prije možda niti nisu tako loši, ali to ti je čoporizam, kada nisi pasala nekoj ekipi koja je bila dominantna, drugi se nisu niti potrudili da te upoznaju no to je njihov propust, barem sada znaš cijeniti frendove koje imaš...a što se depre tice, neizbježna je, moraš malo cmizdriti pa malo biti sretan, pa još malo cmizdrit, kako bi bilo da smo stalno sretni, ne bi ni znali da smo sretni! za mene svi misle da sam turbo ekstrovertna, brbljava, happy, happy, no kada ja padnem u depru....loše, loše ... Always remember you're unique, just like everyone else. :w00t:

čru
    valjda su svi raveni isti... :cocky:

7. pandora

pandora Aktivan Član

nosin ih od početka petog razreda, tj. od 11. god... odjednom mi se masu pokvarija vid, a doktor kaže da je to "možda" radi toga šta su me na kraju 4. neki likovi gurnili u dvorištu (dan kad san razbila prednje zube, pa sad svako malo moran ići nadograđivat i pravit umjetne :laugh:), pa od nekog šoka ili šta ja znan...

8. Jenny

Jenny Novi Član

ja sam naocale dobila u 6. ili 7. razredu :laugh:...mislim da je bio 7.,nisam ih bas nesto nosila jer sam imala malu dioptriju (-25) :laugh: ,pa sam ih na kraju totalno prekinula nositi....sve do otprilike godinu dana kada mi se vid poceo pogorsavati :cry:
    naravno da su naocale ponovno dosle na dnevni red :mmm:
    meni je tak svejedno dal imam naocale ili nemam.........ustvari mnogi smatraju da bolje izgledam s njima :wtf:

:wtf: :cool: :cool:

9. Psychotic

Psychotic Duck Mutant

želiš reci -0,25 jel da? :laugh:
    Ja očale nosim od kojeg 4. osnovne il tak nesto , nisam bas previse ne siguran zbog njih , mozda sam bio u nekim razdobljima malo , al to me ne dira previse, a ako me i neko zaj♥♥avao fino sam to izignorirao i prebacio na zaj♥♥anciju ... nasljedno imam astigmatizam , pa je tako vid sve losiji i losiji , eventualno moze skoro stat sa lecama , al mi ih je tlaka nositi , tu i tamo ih furam .. da imam -3 trenutno na oba oka, nekada sam imao razliku od 0,5 na lijevom oku cini mi se ..

10. Jenny

Jenny Novi Član

želiš reci -0,25 jel da? :laugh:

da,upravo to :laugh:

11. mtm

mtm U hladu voćke

sejm hir, -0,25 , vjerojatno je od kompa......tek sam naocale dobio u srednjoj skoli i nije mi neki bed bio s naocalama, ionako ih nosim samo kad trebam nesta sitnije citat ili kad sam za kompom, inace mi ne trebaju......G_G

12. shade_slayer

shade_slayer THe Duke

gle meni su svi rekli da mi cvikse bolje stoje nego da sam bez njih,pa ih nosim(a ne lece)..a ak je neko nesiguran,nek sam pogleda tarika i renea koji nemaju dioptriju a nose naocale

13. Nea

Nea curica

Nosim naočale kojih 7-8 godina i ni na kraj pameti mi nije bilo da se kompleksiram zbog toga jer kad sam ih prvi put stavila svijet je postao tako blistavo čist kao kad opereš prozore nakon par godina :cool: naočale su bile i jesu moj spas :cool:

čudno je to što od malena čitam jako jako puno i znam čitati pod svjetlošću svijeća (btw. dokazano je da slabija svjetlost ne oštećuje vid jer se zjenice same prilagode tome, pročitala negdje prije :laugh:) a dok mi rekao da što se toga tiče imam savršeni vid :laugh:

kada na ulici počnem pozdravljati nepoznate, a poznate ignoriram znam da je vrijeme za promjenu dioptrije :wtf:

14. AlucarD

AlucarD Novi Član

ne nosim

perfect sight :laugh:
    soko okolovo

15. Seeker

Seeker semi-retired

nosim godinama i to prakticki 24-7, u osnovnoj sam imao problema zbog naocala ali imao sam ih i bez njih. totalno sam se navikao i kad ih nemam (jer su razbijene ili mjenjam dioptriju) sam potpuno izgubljen

16. Velena

Velena vintage queen

I ja ih nosim od osnovne škole i ne sjećam se da sam se ikad zbog toga osjećala u drugom planu. Sad nosim malo leće, malo očale, ali zapravo više volim očale, ugodnije su mi. Puno ljudi ne nosi očale jer misle da im dobro ne stoje, ali istina je da ako imaš pravi okvir možeš s njima izgledat 10x bolje. Dakle, treba se samo potrudit oko izbora.

17. AlucarD

AlucarD Novi Član

slažem se...
    pošto danas postoje leće, s očalama se može samo profitirat
    naravno, ako se dobro izabere

18. Psychotic

Psychotic Duck Mutant

heh , zaboravio sam napisati da imam predobre ocale napokon , bez okvira, polikarbonatska "stakla" , ostatak od titana weee , kak sam e čru, ono mogu ležat na boku sa njima jer se savijaju i tak , imam i rezervne naocale za koncerte i izlaske , malo su čvršće . imaju okvir samo s gornje strane, isto polikarbonatska stakla , i malo su onak fensi ala rene bitorajac :)

19. Nea

Nea curica

Kakva su to stakla? :laugh:

20. dorca vorbarra

dorca vorbarra Kiss me

ne nosim ih, još uvijek imam vid 8/6, ali mislim da mi neće biti problem nositi ih za 10-15 god kad mi zatrebaju :laugh: ima baš cool okvira danas

Podijelite ovu stranicu