1. Disi Gost, Eydis turnir je počeo...PRIDRUŽI SE! Hop

=> Pravila i prijava ~ O V Đ E ~
    => Linkovi na igre ~ O V Đ E ~
    => Pitanja i komentari ~ O V Đ E ~

Girly~ TRENUTNI POREDAK ~Girly
    - update 20.11.2016.

Najveći Bend Sadašnjice

Rasprava u 'Glazba' pokrenuta od Taliesin, 1. Kolovoz 2007..

1. Taliesin

Taliesin Aktivan Član

Imamo topik o najlegendarnijem i najjačem.
    Ae da čujem vaše mišljenje kaj se tiče bendova koji su sada na sceni (bilo rock, metal, whuteva).

Po meni to su Opeth koji eksponencijalno stječu obožavatelje (koji se i sada već kreću u velikim ciframa), a iako iza sebe imaju već materijale za antologije, nisu smanjili ambicioznost i poletnost, a imaju takav pristup stvaranju novih stvari da se ne boje "eksperimentirati" odnosno odmicati od dosad naučenih načina izražavanja koji dokazano imaju učinka. Takav pristup se i vidi u zadnjem albumu Ghost Reveries koji je iznenadio sve fanove, a u isto vrijeme ih i oduševio. Uključujući i mene :ave:

Let's see other candidates :love:

2. Potjeh

Potjeh tarašmaalka.

:love: svi koje bih inače stavila ovdje su se u međuvremenu raspali ili napravili radikalnije promjene i krenuli u smijeru kojim nisam oduševljena..

a opeth nisam dovoljno slušala da bih bilo što rekla. *seljo mode* :ave:

3. Ivanhoe

Ivanhoe Dr. Disco

Opeth nije ni po čemu velik osim među bendovima svoga žanra, to je ok progresivni bed ali takav žanr ne može imati velik krug obožavatelja da bi se reklo da je to jedan od najvećih bendova. Puno veći je onda Dream Theater koji naginje pristupačnijem rocku, za razliku od Opetha koji naginje deathu.

Ako misliš na najveći onda je to definitivno Metallica, a ako pod najvećim misliš najbolji onda tema nije potrebna.

4. Black_Raven

Black_Raven drevni hejter

ma najveci je Therion. The one. The only! screw the rest. :D

5. Taliesin

Taliesin Aktivan Član

Opeth nije ni po čemu velik osim među bendovima svoga žanra, to je ok progresivni bed ali takav žanr ne može imati velik krug obožavatelja da bi se reklo da je to jedan od najvećih bendova. Puno veći je onda Dream Theater koji naginje pristupačnijem rocku, za razliku od Opetha koji naginje deathu. Ako misliš na najveći onda je to definitivno Metallica, a ako pod najvećim misliš najbolji onda tema nije potrebna.

Topik je: najveći odnosno onaj s najvećom perspektivom. A čini mi se da su to upravo oni.
    Za razliku od Dream Theater-a koji je više u silaznoj putanji rekao bih :great:
    A o Metallici da ne govorim. /Music & fan/-wise.

I uopće se ne slažem s ovim zacrvenjenim! Iako se Opeth svrstava u death/progressive, oni su izašli daleko izvan toga i netko tko inače uopće ne voli nijedan od ta dva žanrova može itekako zavoljet ovaj bend. Dokazano više puta iz prve ruke.

@Blacky - da, Therion je rijedak bend među "velikima" koji je još uvijek zadržal veliki potencijal/perspektivu.

6. Menocchio_Diogen

Menocchio_Diogen Aktivan Član

Ovo uopće nije objektivno, ali Orphaned Land. Iz više razloga ---> glazba koja je mješavina nečeg najboljeg što metal može ponuditi, sa diskretnim utjecajem Iron Maidena, progerija u ravnopravnoj (bračnoj :cry: ) vezi sa bliskoistočnom folk glazbom, PRAVI i autentični folk instrumenti. Vokalno - raspon od religijskih chantova, divnih ženskih vokala (ah, Schlomit Levi :great: ), kako na ebngleskom, tako i na arapskom i hebrejskomm, muški vokal sa grlowlom koji je po meni growl nad growlovima i divnim clean dionicama. (ah, Kobi Farhi :up: :bye: ). Dodajte još i zborove, dijelove na latinskom... Dalje, koncept. Od zadnjeg Mabool-a, glazba ovog benda je komponirana sa snažnom konceptualnom poveznicom. Mabool savršeno funkcionira kao cjelina, a ipak je moguće skoro svaku stvar izdvojiti kao hit. Ovaj bend ima nevjerojatnu viziju i ogroman talent, i što se tiče sviranja i komponiranja. Lead gitarist, Yossi Sa'chron, bi po mojoj prosudbi bez problema mogao konkurirati Petrucciju.
    tekstovi su većinom religijski, no o propovijedanju nema ni govora. U biti, rekao bih da je poruka, vizija benda s one strane religije, univerzalna. Ova dva citata mi se čine kao poetika benda :

"You know that all I ever wanted is to love..."
    "Evolve thy Self and lose all hate so a heaven you can create"

Što se tiče obožavatelja, na Bliskom Istoku imaju fanatične obožavatelje (uvjerih se u to), a i čini mi se da im baza u Europi raste.
    Čeka se na novi album, The Neverending Way of OrWarriOr (Or na hebrejskom znači "svjetlost").

7. Sergei

Sergei Novi Član

Ma daj, e, šta pričate vi... Pa Radiohead je glavni. :great:

8. Nea

Nea curica

:great: pa zar se uopće to može pitati?

The Rolling Stones

9. Taliesin

Taliesin Aktivan Član

@argonaut - ok, možda ne bih tak daleko išel :laugh: ali da je respekt, je :cry:

10. Potjeh

Potjeh tarašmaalka.

možebitno evergrey i therion.

i demons&wizards bi se trebali češće angažirati što se mene tiče..

11. Psychaki

Psychaki Gost

12. mtm

mtm U hladu voćke

Jastučad ftw

13. Ayllwyn

Ayllwyn pretty boy

:sad:
    :sad:
    pa...Rancid...bez premca...bez pitanja...bez imalo razmišljanja...

THE RANCID!!!!!! :nice:

Posljednje uređivanje od moderatora: 19. Travanj 2015.
  14. GuthWulf

GuthWulf Novi Član

Sonic Youth

15. autumn

autumn |-O

Sad cu ja ko prava baka:
    U zadnjih 10 godina (i vise) ni jedan novi bend nevalja nis. Svi imaju jednu do dvije dobre stvari a ostale su na isti kalup. :laugh:
    I da, Sonic Youth je odlican bend ali ga bas ne bi nazvala u najveci bendom danasnjice i bendom s najvecom perspektivom. :laugh:

16. charlotte

charlotte Novi Član

mislim da nirvana baš i spada u sadašnjicu :great:
    kako se točno definiran najveći?
    mislim da nisam adekvatna za takvu procjenu, iako, brigt eyes nosi moj glas. jedinstveni su.

17. Black_Raven

Black_Raven drevni hejter

ma žak je najveći bend sadašnjice :P

18. Terranea

Terranea evil turtle

da se glasa, ja glasam za Therion.
    al nema smisla prepirat se jer stvarno ima puno dobrih bendova koji su različitih žanrova, a svi mi imamo neki svoj ukus pa nećemo priznat da je neki drugi više kul. :laugh:

Isto ko što ja neću reć da je Iron Maiden najveći i najznačajniji, mada se za njih zna posvuda i još su aktivni, al ja njih nevolim i zato kažem Therion.

19. Psychotic

Psychotic Duck Mutant

[sarkazam]
    pogreb x
    [/sarkazam]

Podijelite ovu stranicu