1. Disi Gost, Eydis turnir je počeo...PRIDRUŽI SE! Hop

=> Pravila i prijava ~ O V Đ E ~
    => Linkovi na igre ~ O V Đ E ~
    => Pitanja i komentari ~ O V Đ E ~

Girly~ TRENUTNI POREDAK ~Girly
    - update 20.11.2016.

Najdraže Razdoblje U Povijesti Književnosti?

Rasprava u 'Knjižnica' pokrenuta od Psychaki, 22. Listopad 2006..

?

Razdoblja književnosti

1. ANTIKA (Grčka, stari Rim)

0 glas/ova
    0.0%
  2. SREDNJI VIJEK (tzv. "mračno doba" djeva i vitezova :P)

0 glas/ova
    0.0%
  3. RENESANSA (i predrenesansa, dakle Dante, Petrarca)

0 glas/ova
    0.0%
  4. BAROK (i manirizam, razdoblje između baroka i renesanse)

0 glas/ova
    0.0%
  5. KLASICIZAM (i prosvjetiteljstvo)

0 glas/ova
    0.0%
  6. ROMANTIZAM

0 glas/ova
    0.0%
  7. REALIZAM

0 glas/ova
    0.0%
  8. MODERNIZAM (Estecizam, avangarda, kasni i postmodernizam)

100.0%
  1. Psychaki

Psychaki Gost

Na stranu sad noviju književnost, dakle 20. , 21. st. ...koje vam je od ovih razdoblja
    najbolje sjelo i zašto? (Naravno, pretpostavka je da ste nešto i čitali ;) )
    Poželjno je navesti i autore :w00t:

Osobno preferiram modernizam.
    Kasnije ću nešto više o tome ...

2. Dremora

Dremora Kreegah Bundolo

evo da se ja prvi javim, najvise preferiram RENESANSU, pogotovo Dantea i njegovu "Božanstvenu Komedjiu", a i Petrarca nije los :think:

inače vjerojatno u svakom imam omiljenog pisca, ali on mi je nekak najdraži, tak da je bilo teško odlučit :unsure:

3. Paavali

Paavali Novi Član

Meni je antičko doba najdraže... Pogotovo Ilijada i Odiseja ali i sve ostale... to mi je najbolje sjelo...

4. Aelis

Aelis Pokémon trenerica

Ne znam mogu li se odlučiti jer nisam čitala puno više od lektira po razdobljima, a u svakom razdoblju se našlo nešto što mi je bilo zanimljivo. :unsure:

5. Fenrir

Fenrir Novi Član

Da...meni je najdrazi romantizam...makar neke stvari iz modernizma su jednako genijalne

klasicizan (necu rec mrzim al) nevolim

6. Aronys

Aronys Pleb

Srednji vijek mi je i ovako najdraži, kao i u književnosti.
    Go knights! :evil:

(No dobro, ipak mi je fantasy draži. :nice: )

Posljednje uređivanje od moderatora: 19. Travanj 2015.
  7. kalthir

kalthir woof woof

Antika owna. Juvenal i Marcijal pogotovo. Iako sam nadasve partial prema Cezaru zbog mnogih neprospavanih noći koje mi je darovao svojim spisima, danas prenamjenjenim u vježbe prevođenja.

8. Dark angel

Dark angel Novi Član

ja biram Romantizam (ah... Poe i njegova bolesna mašta), mada sam se "troumila" oko toga, Srednjeg vijeka i Renesanse. :black:

9. Sherpa

Sherpa Legenda

Ja biram nijedan... Svako razdoblje je imalo super pisaca i teskih idiota koje ni pod drgoama nebi citao... Po jednom piscu nesmije se gledati cijelo razdoblje... moras procitati masu knjiga iz svakog razdoblja da bi sudio

10. Psychaki

Psychaki Gost

http://www.eydis.info/style_images/darknes...ages/centre.gif
    Align Center
    Ja biram nijedan... Svako razdoblje je imalo super pisaca i teskih idiota koje ni pod drgoama nebi citao... Po jednom piscu nesmije se gledati cijelo razdoblje... moras procitati masu knjiga iz svakog razdoblja da bi sudio

Jasno, ali ja rekoh samo da navedeš i omiljenog autora, nipošto ne treba po jednome suditi cijelo razdoblje.
    Pitanje je zapravo bilo koji stil nekog razdoblja ti je najbolje sjeo, a pretpostavka je da si pročitao barem nekoliko knjiga iz svakog razdoblja (kako je inače i raspodjeljeno u lektiri).
    Naravno da za pravi sud treba pročitati masu knjiga, ali ovo je više, blaže pitanje osobne preferancije...subjektivno...

11. Elar-Ti

Elar-Ti Personal Jesus

U svakom razdoblju imam po jednog pisca i knjigu koji su mi se svidjeli tako da ne mogu reći ''ovo mi je najbolje razdoblje''... Ali moram priznati da malo naginjem moderni.

12. Melardhoniel

Melardhoniel Novi Član

Romantizam mi je daleko najdrazi!
    ..iako naravno, iz svakog razdoblja ima odlicnih djela..rekla bi da mi je srednji vijek drugi na ljestvici..

13. Lucky Fakerz

Lucky Fakerz Novi Član

avangada, dakako

14. pasion of love

pasion of love Aktivan Član

Meni je nekako najbolje ovo zadnje razdoblje,doba moderne. Zato kaj su knjige razumljivo pisane. Naravno,postoji nekoliko djela koja su pisana u prijašnjim razdobljima,ali su mi bila teška za čitait pa izgubim volju-npr. Dundo Maroje: svaku drugu riječ sam trebala gledati u rječnik da vidim što znači. Al je inače djelo ok. :laugh:

15. pandora

pandora Aktivan Član

avangarda sa svin svojin pravcima....
    mračna razdoblja i to.... kuuuul....

16. Psychaki

Psychaki Gost

Meni je nekako najbolje ovo zadnje razdoblje,doba moderne. Zato kaj su knjige razumljivo pisane. Naravno,postoji nekoliko djela koja su pisana u prijašnjim razdobljima,ali su mi bila teška za čitait pa izgubim volju-npr. Dundo Maroje: svaku drugu riječ sam trebala gledati u rječnik da vidim što znači. Al je inače djelo ok. :lol:

:smile:

17. dorca vorbarra

dorca vorbarra Kiss me

antika, pa za njom renesansa. Uživam upravo ponovo čitajući Svetonija i živote 12 careva. A tek kad se opet bacim na Dunda maroja, ta lepršavost riječi, taj ritam, ta izražajnost...obožavam tu knjigu.

'Za česa su dukati, nego da se pije i ije i trumpa?'

'ma se je trij♥♥a s brijemenom akomodavat. trij♥♥a je bit vjertuožu tko hoće renjat na svijetu'

18. pandora

pandora Aktivan Član

lol.... ^^
    al ipak bolje i to nego krleža kojeg još manje razumin. :(

19. Psychaki

Psychaki Gost

lol.... ^^
    al ipak bolje i to nego krleža kojeg još manje razumin. :(

U kojem smislu ga ne razumiješ? :lol:

20. pandora

pandora Aktivan Član

U kojem smislu ga ne razumiješ? :cocky:

u smislu kajkavsko-zagosko-nekakvog narječja...
    ipak san ja iz šibenika pa bolje razumin dunda maroja.. to san tila reći.. :cocky:

Podijelite ovu stranicu