1. Disi Gost, Eydis turnir je počeo...PRIDRUŽI SE! Hop

=> Pravila i prijava ~ O V Đ E ~
    => Linkovi na igre ~ O V Đ E ~
    => Pitanja i komentari ~ O V Đ E ~

Girly~ TRENUTNI POREDAK ~Girly
    - update 20.11.2016.

Najdraža Klasa I Rasa

Rasprava u 'Mač i Magija' pokrenuta od Belmorn, 22. Listopad 2006..

1. Belmorn

Belmorn Master of Whisperers

Dakle, šta volite igrati u DnD-u (ili drugim RPG igrama)?

Ja volim iskušavat nove stvari, ali da mogu birati bio bi human ili halfling rogue.
    Ostale opcije među klasama uključuju druida, monka i clerica, a od rasa su mi drage sve core i Eberron kreature.

2. Sherpa

Sherpa Legenda

Nekako cesto u zadnje vrijeme igram klergiju... Gnomove i halflinge nikako... najcesce humane

3. kalthir

kalthir woof woof

Human fightere. Nekako se uvijek moji characteri, unatoč prethodnoj namjeri suprotnome, svode na human fightere sa great cleaveom i power attackom.

Volio bih igrat dog commonera. Najobičnijeg. Možda tronožnog.

4. Dremora

Dremora Kreegah Bundolo

prezirem Humane, SVI ih igraju i nisu niš posebno, ah zašto se ne igra kampanja di su svi Dwarfovi primjerice....jedan od razloga mog ne igranja je štoo se najčešće MORA bit human :laugh: :belj:

5. Prijatelju, a ti onda složi i povedi priču s patuljcime :cocky:

Nekako mi se čini, kad vrtim film svoga rolpleanja, da ni približno nisam istražio potencijal različitih rasa, da sam uvijek bio čovjek i to fajter... to je skupa s čarobnjakom još od Gyjaxovog D&Da najlakša stvar za uživjeti se i odigrati, no pravi izazovi kao da su me mimoišli tj, da sam ja mimoišao njih; ni kada bih uzeo elfa ništa se ne bi promijenilo. Bit će da je to do godina i iskustva, danas bih sasvim drugačije igrao vilin-ratnika od onog ljudskog.

Iako moram napomenuti da sam svojedobno natjeran na dva radikalna rolplej zaokreta, kada mi je lik najprije okretenio nakon što je dobio u tintaru kliještima neke bube (sad mi pada na pamet, da to nije bio kukasti užas :hmm: ), a onda je u idućoj igri povampiren^^..

6. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

Sun Elf Shadow Creature Monster of Legend Bone Creature Enchanter Shadow Adept :laugh:

Yup, moj najveci minimaxat ikada hehehe. No da, ako igram za ozbiljno, preferiram humane. Najmanje zaj♥♥ancije. U settinzima di elfovi i dwarfovi nisu neka rjetkoca ponekad i njih igram, elfove nesto cesce doduse. Gnome i halflinge i opcenito small rase ne podnosim. Squish under boot.

A od klasa... ima tu svacega. Jedino sto ne bih nikada igrao je bard. Sorcereri i druidi su mi negdi pri dnu liste, ali dalo bi se. Fighter, Rogue, Wizard su ipak klasici. Paladine ne igram cesto ali kad ih igram su to onda praaaaavi paladini. Ne da mi se sad neke out-of-core-books stvari nabrajat... nema smisla. Ma zajebite totalno klase i D&D... GURPS FTW!!!111! :cocky:

7. Black_Raven

Black_Raven drevni hejter

ekstremist cleric, totalno by the book paladin, swashbuckler, gandalfoidni mage, ili najveca lopuza i vucibatina sa ove strane Rio Grande-a... :smile:

humani su mi najdrazi nekako...ili mozda half elfovi... :girly:

8. Elar-Ti

Elar-Ti Personal Jesus

Elf wizards ili rangers, to su moji likovi obično ma da mi se u zadnjoj kampanji elf ranger pretvorio u centaura tako da ni protiv te rase nemam ništa protiv.
    Ne volim humane, pogotovo ako su paladini. Užasno me živcira kada se ponašaju svemoguće i najpametnije

9. Thaxll'ssyllia

Thaxll'ssyllia Aktivan Član

Ne volim humane, pogotovo ako su paladini. Užasno me živcira kada se ponašaju svemoguće i najpametnije
    Ni ja ne volim paladine, ak bi ikad uzela paladina za svog lika prvo bi ga obescastila, silovala sve zene (i muske) i na kraju ga utopila u alkoholu :yeah:
    Ali zato volim rangerse :smile: pogotovo elf rangerse :girly: :bash:

10. Black_Raven

Elf wizards ili rangers, to su moji likovi obično ma da mi se u zadnjoj kampanji elf ranger pretvorio u centaura tako da ni protiv te rase nemam ništa protiv.

Ni ja ne volim paladine, ak bi ikad uzela paladina za svog lika prvo bi ga obescastila, silovala sve zene (i muske) i na kraju ga utopila u alkoholu :dry:
    Ali zato volim rangerse :dry: pogotovo elf rangerse :dry: :dry:

omgawdimbanrefLEGOLASpwnz0rz sindrom anyone? :w00t: :lol: :wtf: :dry:

11. Sherpa

Sherpa Legenda

ekstremist cleric
    Vidjeno na djelu

Skidam kapu.. no mene zanima daljnji razvoj situacije (offtopic)

I da meni paladin nema smisla ako nije human...ostali mi nikako ne leze

12. Mithrandir

Mithrandir Aktivan Član

Cleric je najjaca klasa i po meni nekako najbolja, no samo sam ga jednom igrao. Ne volim igrati po receptu... Sad igram drow ninju, a prije toga efl bardicu. Nije bilo bas puno kampanja koje su potrajale da bi likovi iz njih ostali zamjeceni. Bio je jedan warfoged fighter zvan Malj. Sljedece sam vjerojatno human barbarian ili cleric seljacina. Kod nas se bas humani i ne igraju precesto.. E da, mozda cu biti i gnomchina, gnomovi su zakon (:

13. Sherpa

Sherpa Legenda

Gnome i halflinge i opcenito small rase ne podnosim. Squish under boot.
    E da, mozda cu biti i gnomchina, gnomovi su zakon (:
    Gnomove organski ne podnosim i slazem se s Exxarom... :w00t:

14. Dremora

Dremora Kreegah Bundolo

Vidjeno na djelu

Skidam kapu.. no mene zanima daljnji razvoj situacije (offtopic)

I da meni paladin nema smisla ako nije human...ostali mi nikako ne leze

Jedno pitanje: zasto nema smisla da itko osim humana bude paladin? Daj mi neki JAKO dobar razlog, jer to je notorna glupost...

15. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

Ostale rase nemaju dovoljan zeal i ostalo yadda yadda yadda yadda...

A who giefs a shit... Ja npr. jednostavno preferiram takve settinge. Ostale rase tamo FAKAT nemaju razloga biti paladinom.

16. Dremora

Dremora Kreegah Bundolo

Ostale rase nemaju dovoljan zeal i ostalo yadda yadda yadda yadda...

A who giefs a shit... Ja npr. jednostavno preferiram takve settinge. Ostale rase tamo FAKAT nemaju razloga biti paladinom.

:w00t: ma glupost, al dobro kak kom pase^^

17. Black_Raven

Jedno pitanje: zasto nema smisla da itko osim humana bude paladin? Daj mi neki JAKO dobar razlog, jer to je notorna glupost...

erm...

paladini kao takvi utjelovljuju jedan mentalitet koji imas prisutan u krizarskim ratovima. Doduse, puno konstruktivniji od krizara, no vise manje to je to. Dwarf kao paladin ne funkcionira barem po meni, jer bi to isto bilo da ja tebe u 3rd editionu pitam zake elf ne moze biti dwarven defender? ili zasto npr halfling ne moze biti bladesinger ili kak se vec zove ona rasa koja zahtijeva elven blood...zisku? :ninja:

18. Mithrandir

Mithrandir Aktivan Član

Jedino ako je u drugoj ediciji paladin nesto jako.. jako.. drugacije. Meni jedino objasnjenje tradicije iole drzi vodu.

19. Black_Raven

Jedino ako je u drugoj ediciji paladin nesto jako.. jako.. drugacije. Meni jedino objasnjenje tradicije iole drzi vodu.

pa...duh! o tradiciji i govorim.

u 2ndu je paladin vise manje ista stvar ko i u 3rd-u. banana je to sto su elfovi previse gljive za paladine, dwarfovi su previse samodopadni i sirovi, halflinzi i gnomovi su vitz sam po sebi, a half elfovi su blah, i vecinu vremena su pre nepouzdani...

zadovoljan? :wtf:

20. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

Zajeb je što je paladin kao klasa modeliran po ljudskome holy warrioru. Elfški i dwarfški holy warriori će se zbog drukčijeg mentalnog sklopa i drukčijih ideja ponašati i izgledati drastično drukčije od ljudskoga.

Elfovi nisu elegantni ljudi sa špićastim ušima, i dwarfovi nisu mali debeli ljudi s bradama.

Podijelite ovu stranicu