1. Disi Gost, Eydis turnir je počeo...PRIDRUŽI SE! Hop

=> Pravila i prijava ~ O V Đ E ~
    => Linkovi na igre ~ O V Đ E ~
    => Pitanja i komentari ~ O V Đ E ~

Girly~ TRENUTNI POREDAK ~Girly
    - update 20.11.2016.

Naivan. Super.

Rasprava u 'Knjižnica' pokrenuta od Nea, 6. Studeni 2006..

1. Nea

Nea curica

Danas sam digla jednu knjižicu i započinjem s vrbovanjem onih koji bi je željeli čitati. :laugh:

Naziv knjige: Naivan. Super.

Pisac: Erlend Loe

Erlend Loe (1969.) je radio kao novinar, režiser kratkih filmova i spotova, prevoditelj, nastavnik i asistent u psihijatrijskoj bolnici. :laugh: Roman Naivan. Super. (1996.) odmah postaje kult knjiga, do sada prevedena na dvadesetak jezika. U Naivan.Super E.L. kombinira krajnje jednostavan jezik i vrlo ozbiljne teme, toplo i nepretenciozno oslikava psiho-dramu. Opčinjavajuće emotivan i duhovit, roman je istodobno autobiografija, parabola, komedija, romansa i rasprava. Silno bliska i bitna, ova knjiga potiče na čitanje, pisanje, mišljenje.

Kratki uvod: 25-godišnjak napušta studij, otkazuje stan i rasprodaje svoje stvari. Zatvara se u bratov stan kako bi otrkio o čemu se tu opće radi. Život i te stvari.

Knjiga je malo džepno izdanje, strana 200-tinjak, krupna slova :w00t: , u izdanju AG (sjena ljudskog profila :laugh: ) M, biblioteka: Jako dobra knjiga.

Knjigu potražite do petka, 10.11.06. jer u subotu počinjemo čitati. :laugh:

1. Sve sugestije (u što većem broju) kako bi ovo trebalo ićii i izgledati (one koji su to već vidjeli na drugim forumima obavezno zamoljavam) jer ja nemam pojma što radim :tired: molim ovdje http://www.eydis.info/index.php?showtopic=122

2. Sve prijave za čitanje molim ovdje http://www.eydis.info/index.php?showtopic=122

Ukoliko se ne javi još 1 osoba osim mene :tired: do petka ovaj topic se briše unatočom mojim prolivenim suzama, krvi i znoju :cry: :cry: :cry:

2. abominacije

abominacije (/:=D

jel knjiga sadrzhi uzhivanje prekomjernih kolichina opojnih sredstava... ili bar razmishljanja tokom hladne ruske zime? these two things are a MUST HAVE for me in a book :laugh:

3. Nea

Nea curica

Ok. Za one koji još nisu počeli čitati neka krenu pravo je vrijeme :smile:

Pošto je knjiga malena mislim da će biti dosta tjedan dana. Dakle, ako ne prije počinjemo idućeg petka s komentarima. :nice:

Oni koji se nisu prijavili, a to žele neka slobodne ulete i pročitaju knjigu. :cool:

Svima koji je nisu pročitali zabranjeno je postanje i ako ulete ovdje s komentarima dobit će ban. :smile:

Merc i ja smo je već pročitali (prem mojim saznanjima). Reći ću samo da mi se sviđa jer svako drugo moje mišljenje može pokazati da mi je IQ ispod amebinog.

Uživajte i vidimo se ovdje u petak. :smile:

Posljednje uređivanje od moderatora: 19. Travanj 2015.
  4. Nea

Nea curica

[​IMG]Petak je stigao.

I??? Jeste li pročitali knjigu? :devil:

Kakvi su dojmovi? Osrednji ili nikakvi ili možda vrlo dobri? Što vam je zadržalo pažnju, a što vam je bilo dosadno? Ima li nešto čudno ili je lik cool?

I pomozite malo da bi book club prošljakao :cocky:

5. Mercenary

Mercenary Gaunt's Ghost

Knjiga je predobra . Daje ti dosta štofa za razmišljanje . I što je još važnije , izvukla me iz jednog jaaaako lošeg razdoblja , tamo na moru ... :smile:

Cjela mi se knjiga sviđa - posebno lopta :respect:

6. Aelis

Aelis Pokémon trenerica

Nisam pročitala, dapače, nisam daleko ni odmakla (došla sam taman do lopte :love: ). Rečenice su užasno kratke i to me svaki put izbaci iz takta, omete koncentraciju i nakon jednog poglavlja poživčanim. Sorry. :(

7. Psychaki

Psychaki Gost

Nije mi se osobito svidjela. Jedino dobro u njoj je to što je drukčija. I par dobrih izjava....ne znam...nije na mene ostavila osobit dojam.... :love:

8. Nea

Nea curica

Knjiga je jednostavna i govori kako je zapravo sve na svijetu jednostavno samo ljudi kompliciraju i prave od buhe slona. :lol: Knjiga mi se pojavila u pravom trenutku kada sam bila kaotična i ta poruka mi je prilično dobro sjela.

9. Psychaki

Psychaki Gost

Moram samo jedan dobar citat iz te knjige :

Perspektiva je nešto što bi trebalo biti moguće kupiti i uzimati intravenozno .
    :laugh:

10. Ivanhoe

Ivanhoe Dr. Disco

Knjiga je genijalana u tome smislu da je u tako jednostavnu formu rečenica utrpaan poruka o ljudskom shvaćanju crno-bijelog svijeta.

A i moja je mana da dok pišem koristim preduge rečenice, pa mi se ovako kratke čine prikladnijim da izraze bit bez okolišanja.

A i dobro mi je došlo jer sam po ravnodušnosti u rodu sa ovim likom. :wtf:

Upalo mi je u oko puno sitnica ali ću o njima prekosutra. :)

Podijelite ovu stranicu