1. Dobrodošli na Eydis - zajednicu fanova fantastike, sci-fi, igara i umjetnosti. Pridruži nam se!
    Sakrij obavijest
  2. Spletke, postanja, drama, smijeh! Tko će biti najbolji čuvar Ravni? Možda baš ti Gost. Prijavi se. Želim biti čuvar ravni!
    Sakrij obavijest

Naivan. Super.

Rasprava u 'Knjižnica' pokrenuta od Nea, 6. Studeni 2006..

1. Nea

Nea curica

Danas sam digla jednu knjižicu i započinjem s vrbovanjem onih koji bi je željeli čitati. :laugh:

Naziv knjige: Naivan. Super.

Pisac: Erlend Loe

Erlend Loe (1969.) je radio kao novinar, režiser kratkih filmova i spotova, prevoditelj, nastavnik i asistent u psihijatrijskoj bolnici. :laugh: Roman Naivan. Super. (1996.) odmah postaje kult knjiga, do sada prevedena na dvadesetak jezika. U Naivan.Super E.L. kombinira krajnje jednostavan jezik i vrlo ozbiljne teme, toplo i nepretenciozno oslikava psiho-dramu. Opčinjavajuće emotivan i duhovit, roman je istodobno autobiografija, parabola, komedija, romansa i rasprava. Silno bliska i bitna, ova knjiga potiče na čitanje, pisanje, mišljenje.

Kratki uvod: 25-godišnjak napušta studij, otkazuje stan i rasprodaje svoje stvari. Zatvara se u bratov stan kako bi otrkio o čemu se tu opće radi. Život i te stvari.

Knjiga je malo džepno izdanje, strana 200-tinjak, krupna slova :w00t: , u izdanju AG (sjena ljudskog profila :laugh: ) M, biblioteka: Jako dobra knjiga.

Knjigu potražite do petka, 10.11.06. jer u subotu počinjemo čitati. :laugh:

1. Sve sugestije (u što većem broju) kako bi ovo trebalo ićii i izgledati (one koji su to već vidjeli na drugim forumima obavezno zamoljavam) jer ja nemam pojma što radim :tired: molim ovdje http://www.eydis.info/index.php?showtopic=122

2. Sve prijave za čitanje molim ovdje http://www.eydis.info/index.php?showtopic=122

Ukoliko se ne javi još 1 osoba osim mene :tired: do petka ovaj topic se briše unatočom mojim prolivenim suzama, krvi i znoju :cry: :cry: :cry:

2. abominacije

abominacije (/:=D

jel knjiga sadrzhi uzhivanje prekomjernih kolichina opojnih sredstava... ili bar razmishljanja tokom hladne ruske zime? these two things are a MUST HAVE for me in a book :laugh:

3. Nea

Nea curica

Ok. Za one koji još nisu počeli čitati neka krenu pravo je vrijeme :smile:

Pošto je knjiga malena mislim da će biti dosta tjedan dana. Dakle, ako ne prije počinjemo idućeg petka s komentarima. :nice:

Oni koji se nisu prijavili, a to žele neka slobodne ulete i pročitaju knjigu. :cool:

Svima koji je nisu pročitali zabranjeno je postanje i ako ulete ovdje s komentarima dobit će ban. :smile:

Merc i ja smo je već pročitali (prem mojim saznanjima). Reći ću samo da mi se sviđa jer svako drugo moje mišljenje može pokazati da mi je IQ ispod amebinog.

Uživajte i vidimo se ovdje u petak. :smile:

Posljednje uređivanje od moderatora: 19. Travanj 2015.
  4. Nea

Nea curica

[​IMG]Petak je stigao.

I??? Jeste li pročitali knjigu? :devil:

Kakvi su dojmovi? Osrednji ili nikakvi ili možda vrlo dobri? Što vam je zadržalo pažnju, a što vam je bilo dosadno? Ima li nešto čudno ili je lik cool?

I pomozite malo da bi book club prošljakao :cocky:

5. Mercenary

Mercenary Gaunt's Ghost

Knjiga je predobra . Daje ti dosta štofa za razmišljanje . I što je još važnije , izvukla me iz jednog jaaaako lošeg razdoblja , tamo na moru ... :smile:

Cjela mi se knjiga sviđa - posebno lopta :respect:

6. Aelis

Aelis Pokémon trenerica

Nisam pročitala, dapače, nisam daleko ni odmakla (došla sam taman do lopte :love: ). Rečenice su užasno kratke i to me svaki put izbaci iz takta, omete koncentraciju i nakon jednog poglavlja poživčanim. Sorry. :(

7. Psychaki

Psychaki Gost

Nije mi se osobito svidjela. Jedino dobro u njoj je to što je drukčija. I par dobrih izjava....ne znam...nije na mene ostavila osobit dojam.... :love:

8. Nea

Nea curica

Knjiga je jednostavna i govori kako je zapravo sve na svijetu jednostavno samo ljudi kompliciraju i prave od buhe slona. :lol: Knjiga mi se pojavila u pravom trenutku kada sam bila kaotična i ta poruka mi je prilično dobro sjela.

9. Psychaki

Psychaki Gost

Moram samo jedan dobar citat iz te knjige :

Perspektiva je nešto što bi trebalo biti moguće kupiti i uzimati intravenozno .
    :laugh:

10. Ivanhoe

Ivanhoe Dr. Disco

Knjiga je genijalana u tome smislu da je u tako jednostavnu formu rečenica utrpaan poruka o ljudskom shvaćanju crno-bijelog svijeta.

A i moja je mana da dok pišem koristim preduge rečenice, pa mi se ovako kratke čine prikladnijim da izraze bit bez okolišanja.

A i dobro mi je došlo jer sam po ravnodušnosti u rodu sa ovim likom. :wtf:

Upalo mi je u oko puno sitnica ali ću o njima prekosutra. :)

Podijelite ovu stranicu