1. Disi Gost, Eydis turnir je počeo...PRIDRUŽI SE! Hop

=> Pravila i prijava ~ O V Đ E ~
    => Linkovi na igre ~ O V Đ E ~
    => Pitanja i komentari ~ O V Đ E ~

Girly~ TRENUTNI POREDAK ~Girly
    - update 20.11.2016.

Mudrost Vs. Inteligencija

Rasprava u 'Hram Života' pokrenuta od Shadowh86, 20. Studeni 2006..

1. Shadowh86

Shadowh86 Novi Član

Dali bi htijeli biti mudri ili inteligentni?

Sta mislite koje je bolje?

Dali bi trebali biti testovi mudrosti kao sto postoje za IQ??

Dali ste vise mudri ili inteligentni??

-------------------

Ja osobno sam vise mudriji jer mislim da svatko moze biti mudar a s inteligencijom se moras roditi

2. Taliesin

Taliesin Aktivan Član

Pa, mislim da je mudrost zapravo mogućnost iskorištavanja iskustva kojeg dobijemo kroz život, a to se ne može bez inteligencije..a sad druga je stvar ako je čovjek inteligentan ali nema volje to iskoristiti.

Neznam dal sam inteligentan (to nek drugi prosude :lol:), ali mudar definitivno (barem još :lol:) nisam. Nekak nemrem povezat mladost i mudrost :lol:

Test mudrosti postoje, and they call it life :lol: :lol:

3. Nazgul_rulez

Nazgul_rulez Aktivan Član

Ja osobno sam vise mudriji jer mislim da svatko moze biti mudar a s inteligencijom se moras roditi

OK ajde mi sada lijepo objasni kako ti definiraš mudrost ? Po čemu si ti zaključio da si mudar ? Zašto misliš da intelekt nemožeš razviti tijekom godina ?

4. abominacije

abominacije (/:=D

mada se sa ne radjamo svi sa istom razinom IQa, on se kroz godine mozhe znatno povechati... recimo imash onaj eksperiment sa baltimoreskim blizancima... pri rodjenju su razdvojili dvoje blizanaca (pretpostavka istog genskog naslijedja) i jednog dali bogatoj obitelji na usvajanje koja je kasnije ulagala znatna financijska sredstva u njegovo obrazovanje i privatne poduke. drugog su dali veoma siromashnoj obitelji koja si nije mogla priushtiti da poshalje sina na shkolovanje i koji se morao odmah zaposliti poslije osnovnog obrazovanja. nakon shto su odrasli testirali su im inteligenciju i onaj koji je imao bolje uvijete za zhivot imao je dosta vishi kvocijenta inteligencije. eksperiment je obavljen u SADu u prvoj polovici 20st...

5. Nea

Nea curica

Mislim da mudrost i IQ nije jedno te isto. Bila je emisija o članovima MENSE i mnogi od njih unatoč iznadprosječnom IQ nemaju posao niti su recimo u sretnoj vezi. Isto tako mislim da niti obrazovanje ne igra veliku ulogu s druge strane. Dok mnogi ljudi koji imaju završenih samo 8. razreda osnovne su uspjeli u poslu. Sjetite se kako je loš u školi bio Einstein.

Ne znam zapravo što je mudrost ali bi možda to moglo biti: primjeniti inteligenciju i znanje u stvarnom životu... Teoriju pretočiti u praksu... :lol:

6. Sherpa

Sherpa Legenda

Ovo sto ti pricas je snalazljivost.

7. abominacije

abominacije (/:=D

kopash rupu...
    inteligencija ti je brzina kopanja rupe, a mudrost je shirina lopate kojom vadish zemlju van... :lol:

ako treba objasnit chu, mada smatram da je prilichno jasno :lol:

8. Psychaki

Psychaki Gost

:sad:

Osobno držim da sam prosječno inteligentna (ne da mi se zamarati s testovima 'n stuff, a i imam jedan grozan strah - da zbilja odem i onda bude ispodprosječna :love: :sad: )

Mudra....pa mudrost dolazi iz iskustva, pa ne mogu reći da baš imam mnogo te osobine.

No, ima vremena....
    :sad:

9. Aelis

Aelis Pokémon trenerica

Inteligencija. Ne znam, uvijek sam bila fan inteligencije. *shrug* Smatram se dovoljno inteligentnom za svoje trenutačno stanje i potrebe (lol, štogod to značilo :sad: ), a mudrost... Kao što je netko gore napisao, mudrost i mladost mi nikako ne idu zajedno. :love:

10. Ivanhoe

Ivanhoe Dr. Disco

Uf sreo sam dosta inteligentnih kretena tako da ih u zadnje vrijeme izbjegavam. Istina da postoji jedna razina IQ ispod kojih su teško moguće očekivati razumijevanje, kulturu i slično ali nikad nisam imao velika očekivanja.

Inače jedna od zadnjih osobina koja mi nešto znače osobno. Osim ako sam poslodavac jelte jer su danas u svinjskom kapitalizmu samo najbrža rješenja ona koja su profitabilna.

Postoji ljepota koja ih nadvisuje oboje i koja nam je ulaznica za gornji kat. :)

11. Shadowh86

Shadowh86 Novi Član

OK ajde mi sada lijepo objasni kako ti definiraš mudrost ? Po čemu si ti zaključio da si mudar ? Zašto misliš da intelekt nemožeš razviti tijekom godina ?

Pa neznam definirat mudrost
    Zato sam i postavio ovaj post :laugh:

----------------

Pa zakljucio sam po tome sto cesto citam mudre price i to primjenjujem u zivotu i mudro analiziram svaku situaciju i usporedim ju s slicnom ili isto situacijom koji sam procitao ili cuo i onda ju primjenim ili pustim da prodje

------------------

Po tome sto ja nisam uspio :tired:

12. Ares

Ares Gost

Da li bi se draže družili sa inteligentnim čovijekom ili mudrim ????

Iskreno kada se družiš sa mudrom osobom on te nauči nečemu, a inteligentna osoba se natječe sa tobom...

13. Shadowh86

Shadowh86 Novi Član

Dobro se druziti s jednom i drugom osobom

Mudra te nauci necemu a inteligentna provjeri :roll:

14. Aelis

Aelis Pokémon trenerica

Iskreno kada se družiš sa mudrom osobom on te nauči nečemu, a inteligentna osoba se natječe sa tobom...
    Dakle želim mudrog profesora i inteligentnog prijatelja? :love:

15. Taliesin

Taliesin Aktivan Član

Ispričavam se :love:

:mmm:

16. Psychaki

Psychaki Gost

Dakle želim mudrog profesora i inteligentnog prijatelja? :love:

Baš dobro zvuči...definitivno :mmm:

17. Ares

Ares Gost

S onim koji zna spellati čovjek :lol: :mmm:

:mmm:

Možda sam ipak trebao provoditi više vremena u školi nego na ulici :wtf: :lol: :love:

18. Elar-Ti

Elar-Ti Personal Jesus

Mudar čovjek-životna škola. Volim i inteligentne ljude ako mi cijelo vrijeme ne sole pamet. Od njih se također može dosta saznati. Živuća enciklopedija uvijek na raspolaganju.

19. LugarSivi

LugarSivi Aktivan Član

Onaj tko za sebe kaze da je mudar, nije mudar nego umisljen :smile:

20. Ares

Ares Gost

Hmmmmm..... mudrost je jedan od kvalitetnih začetnika nekčije umišljnosti.....

Podijelite ovu stranicu