1. Disi Gost, Eydis turnir je počeo...PRIDRUŽI SE! Hop

=> Pravila i prijava ~ O V Đ E ~
    => Linkovi na igre ~ O V Đ E ~
    => Pitanja i komentari ~ O V Đ E ~

Girly~ TRENUTNI POREDAK ~Girly
    - update 20.11.2016.

Mobiteli - Današnja Pošast

Rasprava u 'Taverna' pokrenuta od pasion of love, 27. Listopad 2006..

?

Koji mobitel koristite

1. Nokia

0 glas/ova
    0.0%
  2. Samsung

0 glas/ova
    0.0%
  3. LG

0 glas/ova
    0.0%
  4. Alcatel

0 glas/ova
    0.0%
  5. Sony Erricson

0 glas/ova
    0.0%
  6. Motorola

0 glas/ova
    0.0%
  7. Ostali

0 glas/ova
    0.0%
Status teme:
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
  1. pasion of love

pasion of love Aktivan Član

Kratka povijest mobitela ide nekako ovako:
    Tvrtka AT&T Bell System osmislila je prvi moilni telefon, no taj izum nisu nikada ekonomski iskoristili. Prvi komercijalni mobilni operater počeo je s radom tek 1979. godine u Japanu (Nippon), no projekt je ubrzo propao. Prvu uspješnu uslugu pokrenuli su zajednički Danska, Finska, Island, Norveška i Švedska 1981. pod nazivom NMT (Nordic Mobile Telephone).
    Nakon toga uslijedio je brzi razvoj te pojava novih tehnologija. Prva generacija mreža bila je analogna, druga generacija digitalna. Analogni mobilni telefoni radili su po principu radio prijemnika, dok digitalni prijenos podrazumijeva kodiranje informacija koristeći binarne kodove 0 i 1. Većina mobilnih telefona danas radi na principu digitalne tehnologije. No i u sklopu digitalnog prijenosa postoje različite tehnologije među kojima je danas najznačajnija GSM tehnologija ili Global System for Mobile Communications. Od 1987. GSM je usvojen kao standard za Europu.

I tako je sve krenulo. Danas postoji mnogo vrsta telekomunikacijskih tvrtki: Nokia, Ericsson, Sony, Alcatel, Siemens, LG, Motorola, Samsung, Sagem....
    Međusobno se natječu u kvaliteti i proizvodnji,naravno i cijeni.
    Posljednjih 15-ak godina mobilna telefonija bilježi sve veći porast te je broj korisnika u pojedinim državama premašio broj korisnika fiksne telefonije. Pojedine države danas imaju više mobilnih telefona nego stanovnika.

Ovdje se malo raspišite koliko na vas utječu mobiteli i da li bi uspjeli izdržati bez moba jedan dan, koji tip mobitela imate i jeste li zadovoljni njime,koliko mobitela imate i je li vam to dovoljno ili vam predstavlja veliki trošak, koristite li ga samo za jednostavne svrhe tipa da možete samo nekoga nazvati i poslati sms ili želite nešto više od funkcija? Eto,malo se raspišite o vašim ljubimcima.

2. dorca vorbarra

dorca vorbarra Kiss me

ja imam nekakvu nokijicu s onim džojstikom, ne znam ni koji je model. Trošim jedan bon od 100 kn mjesečno, razgovaram minimalno i pošaljem tu i tamo poruku. Često ostavim mob kod kuće kad nekud idem i uopće mi ne fali. Nisam rob mobitela, i mislim da bih bez problema izdržao bez njega koliko god treba. Uostalom, prvi sam kupio tek kad mi je klinac imao 10 mjeseci i pripremao se za vrtić.

3. Samwyse

Samwyse Aktivan Član

mobiteli su stvoreni od strane Drako-hibrida sa namjerom da porobe ljudsku vrstu! koristimo dimne signale instead, po mogucnosti one od cigareta.

4. Sherpa

Sherpa Legenda

Pa imam mobitel i uvjek se javim na njega no manje vise uvjek sam socijala te nemam ni za poruku.... i tako vec 4 godine... Razlog je jednostavan, starci mi nedaju pare za mob pa moram sam kopuvat a cesto to potrosim na pametniej stvari...

5. Eniyel

Eniyel Vampiruša

imam Sony Ericsson T630, star je otprilike 3- 3,5 godine, jos uvijek je u jako dobrom stanju iako je bezbroj puta pao na pod ili letio po zraku pa lose sletio, hmm, prije kad su mobiteli bili nesto novo i cool, onda bi mi bio vise od samo za nazvat nekog ili poslat poruku, al to je bilo davno, sada ga iskljucivo koristim kad nekog trebam nazvati ili poslati poruku, mogu bez njega bez problema, a mjesecno potrosim oko 100 kn bona, rijetko kad vise

no ovaj topic me bas sjetio, nocas me netko u ponoc zvao sa skrivenog broja, damn kako sam bila ljuta :yeah:

6. pasion of love

pasion of love Aktivan Član

Dosad sam imala Nokiu 3310, pa još neku Nokiu (manja je od 3310),pa LG C3300 koji mi je neko drpio :lol: i sad imam Siemens i nisam baš zadovoljna jer mi je već jednom bio na popravku unutar god dana i sad si namjeravam kupiti neki za 1 kn :onoz:
    Inače,mislim da ne bi baš mogla bez mobitela. Možda par dana,ali zauvijek...teško :yeah:

7. Ivanhoe

Ivanhoe Dr. Disco

no ovaj topic me bas sjetio, nocas me netko u ponoc zvao sa skrivenog broja, damn kako sam bila ljuta :yeah:
    :onoz:

Isto imam SE T630 i služi svrsi. Koristim ga jedino za smsove i dok zovem dečka!!
    Inače od slinih funkcija korisitm jedino bluetooth a ostalo bi mi svejedno bilo i da je star 10 godina, samo da nije pretežak i da radi. Inače spiskam 50 kuna na dva mjeseca što će reći da nemam prijatelja i da sam EMO.

8. Eniyel

Eniyel Vampiruša

:gay:

Koristim ga jedino za smsove i dok zovem dečka!!

:lol: :onoz: :lol: :lol: (ne obaziri se na mene)

- imala sam ja prije jedno 4 simensa i svi ubrzo otisli k vragu, sony ericssoni i nokie su po mom misljenju najkvalitetniji mobiteli :yeah:

9. pandora

pandora Aktivan Član

siemens sux... to mogu potvrdit iz svog primjera...
    a na bon trošin oko 100 kn misečno...
    i priznajen... ok... malo san rob mobitela.. :)
    volin kad mi se neko javi i volin slati milijun porukica dnevno, a zvati manje...

10. lolita

lolita Novi Član

ja imam svoju dragu Motorolu, koja je od mog intenzivnog koristenja vec osla u raspadno stanje.. ali jos mi je vjerna :onoz:
    i ono sto sigurno mogu reci o sebi a da je 100% tocno je da sam ja ovisnik o mobitelu ,pogotovo o sms porukama, saljem ih po 30 na dan!!! bas sam freakuša :yeah:

11. Thaxll'ssyllia

Thaxll'ssyllia Aktivan Član

Prije sam imala nokiu a sad imam sony ericsson i oba su mi bila i jesu sasvim ok. Otprilike trosim 100 kn mjesecno al se trudim smanjiti na 50 kn :onoz:
    Inace nisam ovisna o mobitelu, ali se uvijek zaboravim kad smsam i potrosim previse. :yeah:

12. Ivanhoe

Ivanhoe Dr. Disco

Inbox is on fire :yeah:

13. Dremora

Dremora Kreegah Bundolo

imama sony ericsson K700i (ko nema :lol: ), imo sam ga nedju prvima kad je jos bio full skup...zadovoljan sam njime i dragi su mi sony ericssoni....prije tog sam imo T100 kojeg sam obozavo :yeah:
    kolko god to jadno zvucalo beu mobitela se osjecam osakacen... :onoz:

14. kalthir

kalthir woof woof

Nokia 3410. Prije imao 3310, ali mi je oduzet u dramatičnoj pljački gdje sam bio okružen sa dese-...trideset ogromnih mrga sa .45 cal machinegunovima. » Klikni da vidis Spoiler - klikni ponovo da ga sakrijes... «
    Zapravo mi ga je drpila hrpa cigana dok sam se vraćao kući na petak 13. dao sam im mobitel u zamjenu za ciglu.

Obično mi ostane 50kn nakon 3 mjeseca pa moram novi kupovat. Ostalo bi mi više da mi mama stalno ne šalje poruke i pita što želim za ručak.
    Naime, skoro nikad ga ne koristim i ide mi na živce. Jedino za što ga redovito koristim jest kao alarm.

15. genesis

genesis Novi Član

WTF???

A di ti je Siemens u anketi? Znam da imaju ostali, al Siemens je jedna od najboljih marki... U anketi imas neka sranja kao Alcatel a nemas Siemens :yeah: :lol: :lol: :lol:

Daj ga stavi! :onoz:

16. Dabrorius

Dabrorius Novi Član

LOL iz osobnog iskustva 100% garantiram da su siemens najgori mobiteli ikad proizvedeni
    trenutno imam neku nokiju koja nema nis zivo ali je najbolji mob koji sam do sad imao :) salje poruke i zove baterija traje kolko hoces i ima budilicu i kalendar
    lofe trosim poprilicno malo
    e ali mozda nazicam starog da mi blackberrya nabavi prek firme :lol:

17. genesis

genesis Novi Član

LOL iz osobnog iskustva 100% garantiram da su siemens najgori mobiteli ikad proizvedeni
    trenutno imam neku nokiju koja nema nis zivo ali je najbolji mob koji sam do sad imao :) salje poruke i zove baterija traje kolko hoces i ima budilicu i kalendar
    lofe trosim poprilicno malo
    e ali mozda nazicam starog da mi blackberrya nabavi prek firme :lol:

:lol:

Ocito si malo glup. Siemensima mozes radit sta oces i nista im nece biti. A meniji su im jednostavni, lako se snaci unutra.

S druge strane, nokije su sranje. Mozda nisu sve, al moja stara ima neku kojoj se preklapa ono gore (mislim da je nesta sa 61) i nakon jedno 2-3 mjeseca joj se to rasklimalo i sad leti na sve strane. A meniji su joj dosta komplicirani i nelogicni

18. kalthir

kalthir woof woof

Kao što svi znamo, nokia jedina ima mobitele na preklapanje sa kratkim 'rokom trajanja'.

gg, no rmk.

19. Eniyel

Eniyel Vampiruša

svi mobiteli na preklapanje jako brzo bye-bye, zato niti ne koristim takve, tako da bez obzira na to ciji je mobitel on nece dugo izdrzati ako je preklopni, perosjetljivi su

20. Bunny

Bunny Novi Član

:lol:

Ocito si malo glup. Siemensima mozes radit sta oces i nista im nece biti. A meniji su im jednostavni, lako se snaci unutra.

S druge strane, nokije su sranje. Mozda nisu sve, al moja stara ima neku kojoj se preklapa ono gore (mislim da je nesta sa 61) i nakon jedno 2-3 mjeseca joj se to rasklimalo i sad leti na sve strane. A meniji su joj dosta komplicirani i nelogicni
    ma nemoj..siemensi su totalno loši...to znam iz cetverostrukog iskustva...so.. :lol:
    mobitel je totalna koma..brejka se...ima jako lošu kameru ako je ima...bas su koma... :lol:
    a sada imam motorolu i to drugu koju sam maznula mami jel mi se moja pokvarila.. :sad: tj zvucnik..i ne cujem nis kad me netko zove...stoga ni to nije bog zna sta..a na oba ni kamera nije nes bas posebno..moram si sad nabavit neki koji nije na preklop jel me ovo vec zivcira..i ti mobiteli se svima kvare... :lol:

Status teme:
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Podijelite ovu stranicu