1. Disi Gost, Eydis turnir je počeo...PRIDRUŽI SE! Hop

=> Pravila i prijava ~ O V Đ E ~
    => Linkovi na igre ~ O V Đ E ~
    => Pitanja i komentari ~ O V Đ E ~

Girly~ TRENUTNI POREDAK ~Girly
    - update 20.11.2016.

Meditacija

Rasprava u 'Oltar Tajni' pokrenuta od Nea, 13. Ožujak 2007..

1. Nea

Nea curica

Što mislite o meditaciji? :cool:

Meditirate li? Ako da, kako?

Ima li pozitivnog učinka? :cool:

2. Shadowh86

Shadowh86 Novi Član

Ja meditiram pomocu muzike i plesa svaki tjedan

I nema pozitivnog ucinka
    Ja se samo rijesim bijesa ali gnjev ostaje :cool:

3. Psychaki

Psychaki Gost

prije spavanja nekoliko minuta, u načelu ne pomaže , iako uvijek pokušavam isprazniti um skroz da lakše zaspim , ponekad se naživciram u procesu. Toliko sam osjetljiva na zvukove da od statike ne mogu spavati :cry: , prokleta psihotičnost. :cry: :smile:

4. LyJade

LyJade Adepta Sororitas

Sve je to ipak u tvojoj glavi. Ako vjeruješ da ćeš postići nešto tom meditacijom, da ćeš se smiriti, izbaciti negativnu energiju itd. odmah poslije ćeš se osjećat bolje. Naravno ako si skeptičan oko toga onda ti neće baš pomoći...

5. Thaxll'ssyllia

Thaxll'ssyllia Aktivan Član

Ne meditiram, iako znam tu i tamo po par sati se opustiti uz glazbu.
    To ustvari gotovo ima isti učinak kao i meditacija jer nepokretno buljim u prazno i posve isključim sve zvukove, mirise i sve vezano za vanjski svijet i glavom mi se doslovce vrte neke slike koje se same od sebe nadovezuju kao da svijesno sanjam.

6. Taliesin

Taliesin Aktivan Član

U zadnje vrijeme sam malo prestal - al inače da, svaki sumrak, moćne vizualizacije i spiralan tok energije :cry:

Lol..al ozbač :smile:

A da - što mislim o tome?
    Pa, mislim da je jako korisno. Ako za ništa drugo, onda za efikasno opuštanje.
    Meni je pomoglo na bezbroj načina, od nekih trivijalnih stvari do onih malo
    većih - poput razvijanja kao osobe općenito :cry:

Kao što se često govori: da svi odvojimo samo pola sata dnevno na meditaciju,
    svijet bi bil bolje mjesto :cry:

7. Gost

Gost Iluminata Ultima

Čini se da skoro nitko ne meditira. :nice:

Posljednje uređivanje od moderatora: 19. Travanj 2015.
  8. Taliesin

Taliesin Aktivan Član

Treba privući ljude..

Kolko sam ja skužil - vlada neka predrasuda da je meditacija
    nešto što ne može svako :laugh:

9. Samwyse

Samwyse Aktivan Član

ili ljudi jednostavno nisu informirani i misle da je to sve nekakav new age hipi istocnjacki mumbo-jumbo.
    zalosno zapravo, al kad pogledam oko sebe i vidim u kakvoj drzavi zivim, nista cudno. vise rijetko ko misli svojom glavom... vjera u boga i seljacka sloga!

10. Thaxll'ssyllia

Treba privući ljude..

Kolko sam ja skužil - vlada neka predrasuda da je meditacija
    nešto što ne može svako :lol:

ili ljudi jednostavno nisu informirani i misle da je to sve nekakav new age hipi istocnjacki mumbo-jumbo.
    zalosno zapravo, al kad pogledam oko sebe i vidim u kakvoj drzavi zivim, nista cudno. vise rijetko ko misli svojom glavom... vjera u boga i seljacka sloga!

Ljudi jednostavno za to nemaju vremena. :cocky: Kao ni za puno toga ostaloga...

11. Shadowh86

Shadowh86 Novi Član

Ljudi jednostavno za to nemaju vremena. :cocky: Kao ni za puno toga ostaloga...

Slazem se
    Ja sam pokusao telekinezu ali zasad imam samo navecer vremena i to samo na pola sata
    A trebao bi vjezbati barem 2-3 sata na dan

A za meditaciju treba puuuuuuuno duze vremena

12. Fighter

Fighter Novi Član

2-3 puta tjedno...na treninzima....prije svakog treninga meditiramo minutu il dvije da se opustimo i da zaboravimo sve sto je bilo vani(da se bolje skoncentriramo na trening,to bar treneri kazu)
    Nekad pomaze kad se bas potrudim-opustim se :nice:
    I otkrio sam da kad me nesto boli(kao koljeno upravo sad :dry: )kad zatvorim oci i skoncentriram se na bol, bol nestane-bar dok drzim koncentraciju(nije jednostavno,uspije mi samo na nekoliko minuta,al sve sam bolji i bolji :yeah: )

13. Taliesin

Taliesin Aktivan Član

Ljudi jednostavno za to nemaju vremena. :yeah: Kao ni za puno toga ostaloga...

A za meditaciju treba puuuuuuuno duze vremena

Ljudi pa kaj je vama??
    Ako ne možete odvojiti 20..ma 15 minuta na dan (nit ne mora biti svaki dan) onda stvarno
    neznam kaj vi to radite cijele dane - rocket scientists??
    I da, dovoljno je i 15 minuta. Gledajte na to kao opuštanje, ništa više.
    Nije to neka jedi force tehnika da se godinama uči, pa tek onda može
    koristit - naravno da s vremenom ste sve efikasniji u tom "opuštanju",
    ali i početak je već good enough.
    Evo vidi se sve o čemu pričam na Fighterovom primjeru :nice: :dry:

Slazem se
    Ja sam pokusao telekinezu ali zasad imam samo navecer vremena i to samo na pola sata
    A trebao bi vjezbati barem 2-3 sata na dan

Prvo pa muško a?
    To je kao da netko pokuša ići u svemir bez da je razmišljal o građenju letjelice
    koja će ga tam odvest. A i još vjerojatno je uvjeren da je u geocentričnom sustavu..

14. Thaxll'ssyllia

Naravno da svaki čovjek ima barem pola sata za odvojiti... kad bi ja svaki dan odvojila pola sata na učenje bi bez problema dala godinu. :yeah:
    Stvar je u tome da se ljudima neda ili imaju neke druge stvari za raditi u slobodno vrijeme koje su im važnije od meditacije.

Ono što sam htjela prije reći je da je krivo to da se ljudi ne bave meditacijom zato jer nisu informirani ili misle da je to neznam kak teško, većina ih shvaća bit i princip meditacije samo im to trenutno nije toliko potrebno u životu da bi trošili vrijeme na to.

15. Samwyse

Samwyse Aktivan Član

Ono što sam htjela prije reći je da je krivo to da se ljudi ne bave meditacijom zato jer nisu informirani ili misle da je to neznam kak teško, većina ih shvaća bit i princip meditacije samo im to trenutno nije toliko potrebno u životu da bi trošili vrijeme na to.

Ma da, zaustavi prosjecnog hrvata na ulici i pitaj ga sto je to meditacija, kako se koristi i koje su beneficije. Cisto me zanimaju odgovori koje bi dobila.
    A trebalo bi biti svima potrebno, jer iz mirnoce uma i kontrole misli proizlazi sreca i zdravlje tijela.

@Senchan: je slazem se, nema nauke bez muke :)

16. Thaxll'ssyllia

Gle jedno je znati što je meditacija i čemu služi, a drugo je priznavati to i govoriti o tome. Većina ljudi smatra da je to glupost i gubljenje vremena i ako ga se pita odgovoriti će to što misli, tj. da je čista glupost koji ljudi rade jer nemaju ništa pametnijeg za raditi...

17. Gost

Gost Iluminata Ultima

Hm. Ovako.
    Kad bi sad tu nekog pitao, a kako on to točno meditira, dobio bih svakojake odgovore, a od večine bi se najvjerojatnije lovio za glavu. :smile:
    Zbog doslovnog "uvoza" spekultivnih tehnika yoge (indijski nabolji izvozni produkt, koji zarađuje više od bilo koje njihove svjetske firme), evropskog guruizma, samoprozvanih majstora i velikih prosvjetljenih mahatmi; u Hrvatskoj vlada opći kaos.
    Dakle sve te tantre, mantre i yantre možete bukvalno mačku za rep zakačiti, jer osim veče podsvjesne psihičke tenzije neće ništa postoći.
    Jedine linije meditavnog oblika, po mome istraživanju i direktnom iskustvu, su Zen Budizam i Osho Rajneesh.
    Ja sam bio član Kwan Um Zen škole, po korejskoj liniji 2 godine, i to su provjereni pristupi koji nose određeni realni pomak unutar svojih tehnika.

Najidelniji uvid u to što je stvarna meditacija je ova fenomenalna pjesma. Meditacija je stanje svijesti, a ne ponavljanje spekulativnih mantri (koje na sanskrtu najvjerojatnije znače "ja sam konj"). Meditaciju možete vršiti dok jedete, pijete, hodate, trčite, sjedite ili tipkate. Kako kaže u pjesmi:
    "Using mind to stir up the mind
    Is the original mistake."

No prepustimo riječ stvarno iluminiranima:

http://kwanumzen.com/primarypoint/v16n1-19...tinginmind.html

18. Nea

Nea curica

@Gost - koliko sam ja skužila, a nije da sam baš puno skužila :laugh: , to govori o nekom dubljem značenju kad si već na putu prema...

Ali npr. što je s meditacijom za početak samo da si smiriš misli i isprazniš glavu od njih?...ja to pokušavam, ali tek kad je mir kod mene u zgradi ja moram na spavanje :laugh:

I što su to iluminati točno? :ninja:

19. Samwyse

Samwyse Aktivan Član

Ali npr. što je s meditacijom za početak samo da si smiriš misli i isprazniš glavu od njih?...ja to pokušavam, ali tek kad je mir kod mene u zgradi ja moram na spavanje :cool:

Sjednes u neki udoban polozaj, kako se najudobnije osjecas. Mozes i leci, ali postoji sansa da zaspes ako ti se spava :evil: Dalje probaj potpuno opustiti tijelo, neka ti se svaki ud rijesi napetosti. Mozes poceti npr od lijeve noge, pa preci na desnu itd... Kad si potpuno opustena i smirena zapocni sa dubljim i sporijim disanjem, brojuci sporo do 4 za udisaj, i onda opet do 4 za izdisaj. Ti brojevi variraju ali bi ti to trebalo biti dovoljno za pocetak. Ako ti misli previse vrludaju, skoncentriraj se na brojanje i pokusaj vizualizirati energiju koja ti se svakim udisajem penje od stopala prema glavi. Ponavljaj to dok ne osjetis da ti je dosta... Eto. Nije bas tesko :cool:

20. Nea

Nea curica

Napokon nešt konkretno, tnx Samy :cool:

Ode probati :evil:

Podijelite ovu stranicu