1. Disi Gost, Eydis turnir je počeo...PRIDRUŽI SE! Hop

=> Pravila i prijava ~ O V Đ E ~
    => Linkovi na igre ~ O V Đ E ~
    => Pitanja i komentari ~ O V Đ E ~

Girly~ TRENUTNI POREDAK ~Girly
    - update 20.11.2016.

Lovci Na Medvjede

Rasprava u 'PBF Arhiva' pokrenuta od Ivanhoe, 1. Svibanj 2007..

Status teme:
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
  1. Ivanhoe

Ivanhoe Dr. Disco

Oni koji putuju u Ferelengensku šumu tamaniti medvjede neka se prebace ovdje.

2. Sherpa

Sherpa Legenda

"Thorwalde daj odi vidjeti koji je vrag s Sandorom! Cijeli dan nije izasao iz svoje proklete sobe" - ovaj me je sa negodovanjem poslusao. Promatranja neba kroz prozor ove krcme prekinuo je uprao krcmar. Izaci van ili ostati ovdje spavati? Pitanje me je kopkalo. Neznam sto je s onim Sandorom, no nisam dugo cekao na odgovor.

Polu patuljak se je smijao ko mutav dok je Sandor bio crven kao da je pojeo jednu od svojih najljucih kobasica. "Koji vrag je bilo s tobom Sandore" - ovaj je izgleda izgorio na suncu koliku je boju dobio nakon ovog pitanja. Patuljak se idalje smijao no napokon progovori.

"Ova budala je opala s kreveta u kojem je spavala." - i nastavi se smijati. Meni nije bilo jasno sto je tu toliko smjesno ni sto je razlog zasto radi toga cijeli dan nebi mogao izaci iz glupe sobe. Izraz mog lica je bio i vise nego ocit pa je patuljak nastavio svoju pricu. "U oklopu! U oklopu! Spavao je u oklopu". Samo sam se primio za glavu i pogledao u pod no ipak sam zamjetio boju vulkana pred erupciju na Sandorovom licu

"No to nije sve. Pao je na prsa, i nekako se zapetljao plahtom te se nije mogao pomaknuti, sada sam morao ga na dobri stari nacin odmotavati" - Sve mi je bilo jasno, plahtu je jednim potezom svog uruzja zdrapao, i to cu morati platiti, sto sam i ucinio te zamolio krcmara da otkljuca vec zakljucanu krcum kako bi krneuli u lov na medvjeda.

"Ali mogli bi tu spavati, kad je ionako vrijeme spavanja" - napokon, jedva cujno, progovori Sandor

"Cijeli si dan proveo u svojoj sobi, no nece ti valjda biti prvi put da spavas na otvorenom nebu pod zvijezdama. I ne kukaj. Ionako sam naredio polazak u rano ujutro, a ti se nisi pojavio. misli na svoje kobasice"

Patuljak je bio spreman krenuti, ipak sam mu danas u razgovoru napomenuo da je rijec o patuljackoj pivi koju sam tamo ostavio, a Sandor je popustio

Ostavio sam krcmaru poruku na svitku papira za naseg prijatelja od sinoc kojem se nisam mogao sjetiti imena radi utjecaja alkohola, i josh jednu identicnu poruku za vilenjacku mladu damu. Naravno ako ce znaju citati.

Noc je bila prekrasna, puni mjesec je prilicno lijepo obasjavao...

3. Sherpa

Sherpa Legenda

Sandor je prvi predlozio da napravimo pauzu i prespavamo jer on je bio preumoran od puta. Upravo su me obasijale zrake sunca koje bi cak i mrtvog probudile na ovoj glupavoj cistini. Ustao sam i vidi cuda, sto metara od nas je bila prokleta krcma. Krcma iz koje smo krenuli. Vrtio sam ponovo jucerasnju situaciju u glavi i zbilja je izgledalo da smo napravili samo sto metara. Nisam bas bio previse zadovoljan pa sam istog trena probudio svoje spavace.

"Daj dizite se medvjed nas ceka, a mi cemo ovom brzinom kojom se krecemo stici tamo otprilike za kojih 10 godina"

Obojca su me cudno gledala, a josh cudnije krcmu koja je bila tako blizu. Mislim da sam cak i cuo psovku no nisam bio siguran...

4. shade_slayer

shade_slayer THe Duke

"Koji k♥♥♥c!!"Kako je to moguce??Pitao sam se.Krcma iz koje smo prosle veceri izasli na put,i poduze hodali,sad je bila samo sto metara od nas!!"O j♥♥emti tvoje vodjenje Aryanne.Pa mi smo napravili j♥♥eni krug oko krcme!2
    Aryann je bio vidno uznemiren,ali se brzo pribrao.Sandora je ovo moje urlanje upotpunosti razbudilo,te se poceo oblacit i gundjat.

"Ja sam gladan,mislim da bi..."poceo sam govorit kad sam ugledao debelog zeca par meteara dalje.Zgrabio sam svoju sjekiru te poceo oprezno koracat prema njemu.Sandor je sav iznerviran mojim urlanjem,uzviknuo,ledjima okrenut meni"Pa sta sad sutis,Thorwalde!Sad kad si me probudio,ti se neda urlat vise,a?!"
    Zec je poceo bjezt,a ja sam krenuo za njim,deruci se na njega"O j♥♥o teGromovnik u svom rozom plastu svojim gromovima u supak!!Ako neulovim ovog zeca naj♥♥o si!"Poceo sam trcati po toj cistini,u cik_cak linijama,svaki put korak prekratko."Dodji zeko meni,necu ti nista!!"viknuo sam,a on je opet izmaknuo.

5. Eniyel

Eniyel Vampiruša

Čim sam izašla iz krčme čula sam nekakvu viku.
    Tko se tako rano ujutro dere, sva sreća da više ne spavam.
    Kada sam malo bolje pogledala vidjela sam ono dvoje od jučer i trećega, po ovome sudeći suputnika i dobrog prijatelja.
    Krenuh prema njima.
    ''Zar niste vi još jučer krenuli? I........ zar niste rekli da je šuma udaljena oko sat vremena od krčme?'' upitah veoma začuđeno.
    ''Čudni ste vi ljudi, biti će zanimljivo putovati s vama.'' osmijehnem se.

6. Sherpa

Sherpa Legenda

"Ah. Mlada damo. Vidim da ste nam se odlucili pridruziti. Kada je o cudacime rijec, sada nasa ekipa broji jednog vise. DA vam pretstavim svog prijatelja. Ovo je Sandor. Thorwalda ste vec upoznali. Ako se ne varam vase ime je bilo, i josh uvijek je Ella"

"Da je" - odgovori on kroz smjesak.

Pomogao sam Sandoru da navuce taj metal na sebe, ovaj puta se je sjetio prije spavanja skinuti oklop. Thorwald se je napokon vratio sa zecom koji je trenutno izgledao malo spljesten. Sva sreca da se je sjetio ne opizdit ga ostricom jer bi onda imali pastetu. Iako sretan radi ulova, lice mu je primilo sasvim drugaciji izgled kada je ugledao vilenjakinju.

"Aryanne, daj mi samo objasni, koji vrag smo mi jucer napravili dva kruga oko krcme umjesto da smo isli prema tom medvjedu" - priupita me prilicno ljutito

"Samo dva kruga?" - odgovorim kroz smjesak, ja bi rekao da ih je bilo jos barem toliko puta toliko. Patuljak me je samo gledao ne shvacajuci zasto stalno govorim u zagonetkama. "Nije ni vazno koliko smo krugova napravili, nahodali smo se, a nismo se ni pomaknuli od krcme" - Samo sam slegnuo ramenima gledajuci pomjesan osjecaj zbunjenosti i smjeha na vilenjackom licu.

"Sandore" - progovorim i trznem ga - "imamo prvog zeca, jer ti to dosta da napravis koju kobasicu"

"Sta's ti lud? Morat cemo josh loviti." - odgovori Sandor uzimajuci zeca i vadeci noz iz torbe

"Kad ti tako kazes onda krenimo. Mlada damo nadam se da necete zasvirati te nam svojom svirkom otjerati sve potencijalne kobasice"

7. Eniyel

Eniyel Vampiruša

''Budite bez brige, moju svirku nećete na neko duže vrijeme čuti. Možda koji put kada nećemo loviti.'' rekoh.

''Idemo onda nešto loviti, izvrsna prilika da isprobam svoju novu igračku.''

8. Sherpa

Sherpa Legenda

Sunce je skoro dosegnulo svoju najvisu tocku. Lov umara, bilo mi je razmisljanje dok sam sjedio kraj vatre i promatrao Sandora kako priprema meso da specemo na ovoj vatri. Nikad nisam vidio skupinu toliko nepripremljnih lovaca, a sto da kazem, tko normalan ide u lov bez luka i strijele. Idalje mi nije bilo jasno kako smo uspjeli toliko uloviti. Tu je bilo par srna, par zeceva jedan vepar i jedna vjeverica.

Odmah mi se osmjeh spusti na lice kad se sjetim kako je Thorwald u lovu na zeca udario glavom o drvo. Naravno cudna li cuda zec mu je pobjegao ali sa drveta ja pala vjeverica, nije joj bilo spasa. Meso je meso rekao je Sandor, nisam ga cudno gledao, pisao sam knjigu o njegovim kobasicama pa sam znao male tajne velikih majstora.

9. shade_slayer

shade_slayer THe Duke

Dok sa gledao Sandora kako pece zeceve na vatir,shvatio sam da sam gladan ko pseto!!Pa da,nisam nista jeo od jucer.Od gladi sam prosao prstima kroz kosu i osjetio kvrgu na glavi.Kako me taj zec zaj♥♥o.Ali nema veze vjerverica je dosla ko narucena.Hehe,kako sam ju spljostio s rukom!!To je umjece.Pogledao sam preko vatre te ugledao Aryanna i ono kopile kako tiho pricaju,ali nisam uspio razaznat sta tocno.Ovaj debil od Sandora je pjevusio nekakvu svoju glupu mesarsku pjesmicu

Jedes li kobasicu ili spek,

to na kraju nije vazno,

jer se pretvori u drek!!!

"Daj prestni pjevat takve nebuloz,ajmo nesto pravo zapjevat!!

10. Sherpa

Sherpa Legenda

O dovraga... Samo mi je to josh trebalo. Sandor je zapjevao, a vilenjakinja je zasvirala. Doslo mi je da vristim. Znao sam da sam nesto zaboravio ponjeti iz krcme, plutene cepice za usi. Kako bi se sada rado mjenjao sa Thorwaldom za kvrgu na glavi. Vrijeme je lagano prolazilo, a zeceva vise nismo imali, sve smo ih potamanili.

Ustao sam s poda te pogledao svoje prijatelje. "Godpodo i mlada damo" - i apsolutno sam tu rijec uvijek izgovarao uz smjesak "mislim da je vrijeme da krenemo, jer sada samo sjedimo i jedemo, cemu koristi od ovog lova, mogli smo radje onda u krcmi ostati". Zeludac mi je bio pun i trazio je da hranu zalijem casom vrhunskog vina, no morao se je zadovoljiti samo vodom iz cuturice.

11. shade_slayer

shade_slayer THe Duke

Ahh,napokon sit,jos da imam pive bilo bi j♥♥eno,ili duhana,onog pravog patuljackog Sirovog Mokošićkog.E to je uzivancija,sjediti u dvornici s mesom u jednoj ruci i kriglom pive u drugoj!I poslije zapaliti duvan.

"Godpodo i mlada damo, mislim da je vrijeme da krenemo, jer sada samo sjedimo i jedemo, cemu koristi od ovog lova, mogli smo radje onda u krcmi ostati".rece Aryann prenuvsi me iz misli.
    "Ajde ajde".kazem dizucu se i zabacujuci naprtnjacu na ledja."sto prije ucmekamo tog međeda,to cu ja prije piti svoju j♥♥enu pivu."

"U potpunosti se slazem s tobom moj dragi Thorwalde!"rece Sandor sa osmjehom na licu,Aryann se takodjer nasmjesio.Jedino je ono kopile imalo podrugljiv osmjeh!Vidjet cemo ko ima podrugljiv osmjeh kad ubijemo međeda,onda nju vise necemo trebati,pa cu joj skinut tu j♥♥enu glavu s ramena!

12. Eniyel

Eniyel Vampiruša

''Idemo. Vi vodite, znate put.'' rekoh Aryannu i dignem se s poda.

Onaj patuljak mi se nimalo nije sviđao no morat ću ga trpiti, sva sreća da je ostatak ekipe koliko toliko ljubazan.

13. Sherpa

Sherpa Legenda

"Mater ti tvoju! Gdje je taj međed kojeg trazimo?" - zasikta Thorwald prema meni - "Rekao si sat vremena hoda, a vani lagano mrak pada". Sandor je sa strane samo klimao glavom podrzavajuci patuljka.

Samo sam pogledao njih dvojcu koji su sklepali nekakvo drveno nosilo kojeg su vukli jer su imali previse mesa da bi ga nesmetano nosili. "Pa da nismo probali uloviti svaku zivotinju koju smo vidjeli mozda bi vec i stigli." - Samo sam im otpilio na sto su se njih dvojca samo zbunjeno pogledali sa nekim cudnim izrazom lica. Odjednom su se poceli cerekati, a patuljak mi dobaci "Mali, u pravu si. No ajde sad smo dosli do sume, vodi do međeda, josh ima mjesta na ovim nosilima."

Htio sam im predloziti da ne furaju meso na ovakav nacin, da bi nas neke ne bas plahke divlje zivotinje mogle naci i napasti radi toga. No lagano cerekanje ovog dvojce me je ipak natjeralo da zadrzim svoju misao za sebe. Najgore od svega, oni bi zabili tu bestiju koja bi se htjela dokopati mesa te bi Sandor i nju dodao na nosila. Idalje se sjecam nekih recepata za njegove kobasice, pola godine sam za tu picajzlu pisao prokletu knjigu. Kada se samo sjetim kobasice zvane vukov rep. Zbilja je tako izgledala, no iako ljudi to nisu znali zbilja bi i dobili vuka za jesti, no on je to uspjesno zataskavao.

"Ovim putem, par stotina metara odavde je spilja..."

14. Eniyel

Eniyel Vampiruša

"Ovim putem, par stotina metara odavde je spilja..."
    To je ono što sam htjela čuti nakon patuljčevog podužeg prigovaranja.
    No nisam htjela odgovarati jer već od početka nismo u dobrim odnosima i nema smisla to pogoršati. Ovako i onako je izgledalo kao da bi mi prvom prilikom koja mu dođe zario svoju sjekiru u neki dio mog tijela ili mi čak odrubio glavu njime.

Onaj treći, Sandor ako se ne varam, je gledao svoja posla i koliko sam shvatila nije imao ništa protiv mene.
    Budemo vidjeli, još ima vremena da se predomisli.

15. shade_slayer

shade_slayer THe Duke

"Ovim putem, par stotina metara odavde je spilja..."-kaze Aryann
    A vec smo prosli vse od sto meara,stoposto!
    "Joj,mali daj nadji tu j♥♥enu spilju!!"-izleti mi.Ona crncuga od vilenjakinje me pogleda i tiho rece Aryannu(Ko da ju ja nisam cuo,misli ako ima siljate usi da dobro cuje!!Epa cujem i ja dosta)
    "Nekako je nestrpljiv taj tvoj prijatelj!!"-kaze uz podsmjeh kopile
    "Nestrpljiv sam za ubijanje,a ako neuspijem ubiti medvjeda,mozda cu nesto drugo.Nesto tamnije!!"-odvratim joj milujuci svoju sjekiru

Kopile se primilo za drsku maca,i stisnula usne u tanku crtu.Aryann je preduhitri

"No,no prijatelju,smiri malo tenzije."-iako mu se na licu vidila nelagoda

16. Eniyel

Eniyel Vampiruša

''Ovi patuljci nikako da shvate šalu. Ja ne znam što ti je moja vrsta napravila ali ja kao pojedinac nisam ti ništa loše napravila, barem ne do sada. Stoga te lijepo molim nemoj biti takav, i nemoj me podcjenjivati.'' rekoh mu ljubazno.

Aryann ga je smirio, no sumnjam da će ga dugo moći držati takvim. Prije ili kasnije će izgubiti živce.

17. Sherpa

Sherpa Legenda

O j♥♥ote. Najradje bi pustio ovo dvoje da se pokolju. Mislim da bi Sandor i od njih mogao napraviti kobasice te tako ukloniti sve dokaze. Rade bi imao medvjeda kojeg lovimo kraj sebe nego ovo dvoje ponosnih pripadnika svoje rase. Kada je vilenjakinja izgovorila recenicu o svojoj rasi meni je pao mrak na oci, jednako kao sto se je mrak zamracio dok su se ovi dvoje idalje svadjali.

Izvukao sam iz torbe baklje i zapalio je kako bi barem nekom privukao pozornost. Da napravim samoubojstvo uz vrisak mislim da bi reakcija bila jednaka. Jedino bi Sandor mozda primjetio.

"Tamo je špilja..." - uzviknem i rukom pokazem smjer

Napokon su me pogledali. Fala nebesima, napokon cemo krenuti...

18. shade_slayer

shade_slayer THe Duke

"Tamo je špilja..." -uzvikne Aryann pokazujuci rukom
    "Bilo je i j♥♥eno vrijeme"-kazem sa uzdahom,prihvatim baklju iz ispruzene ruke Aryanna,koji je nervozno pogledavao,prema vilenjakinji pa nazad prema meni.
    Stavim sjekiru na desno rame,te krenem prema ulazu.

19. Sherpa

Sherpa Legenda

Sjecanje na medvjeda ostalo je urezano u moj um kao i rana na lijevom ramenu koju mi je upravo on nanio. I njegov smrad sam zapamtio, mogao sam ga namirisati na stotinu metara i sada se je taj odvratni smrad sirio iz njegove pecine. Uzeo sam kamen i bacio ga u pecinu, par trenutaka kasnije prilicno uznemiren na samom ulazu u spilju pojavio se je Ogroman crni medvjed, jedan od mnogih svoje vrste.

Nestrpljivo sam ga gledao sa mrznjom na licu. On je jedini koji me je doveo na rub smrti i to mi se nikako nije svidjalo... Morao sam mu se osvetiti. Osveta bit ce moja. I dok sam tako mislio nisam ni primjetio da se je medvjed, prepoznavsi me, zaletio na mene.

Osjetio sam tezinu na sebi i bol u ledjima jer sam bio srusen na podu. Na moju veliku srecu, otvorivsi oci, primjetio sam Ellu na sebi koja mi je ovim mozda i spasila zivot. Sad cu joj dugovati, a to nije moj stil...

Instatno se podigla vec spremana za borbu da se prikljuci Thorwaldu i Sandoru dok sam ja zav zbunjen ostao josh par sekundi lezati na podu

20. Nazgul_rulez

Nazgul_rulez Aktivan Član

Ovo je bio jedan prokleto velik medvjed ... odokativno sam procijenio da ima kojih 900 kila , od toga iskoristivo kojih 400 ... 400 kila mesa ... hmmm dalje nisam imao vremena za izračune jer je zvijer pokupila Aryanna udarcem šape , vilenjakinja mu je pomogla no sa time je navukla bijes mrcine na sebe ...

Izvukao sam oba mača i navalio na beštiju , pazio sam da ne oštetim šape kako bi ih mogli poslije ispeći na laganoj vatrici ...

Izbjegao sam prvi zamah ogromne šapetine no drui me zveknuo posred prsa ...

Pogledao sma oklop , nema ogrebotine ... uz lagani cerek otkotrljao sma se na stranu i zaletio na beštiju , dva brza izmicanja i jedan mač je bio zaboden u rebra , a drugi uz kičmu ...

Mislio sam da će to usporiti beštiju , no udarac šapom i let kojih 5 metara me razuvjerio ...

Ostao sam bez oružja ... sam osa malom sjekiricom za pasom ...izvadio sma je van i zatrčao se na medvjeda ponovo ... vidio sam da Thorvald s druge strane također prilazi i tada mi je pala na pamet ideja ...

skinuo sma rukavicu i zavukao ruku u malu torbicu za pasom ... ČILI !!!! uzeo sam malko tog opakog začina i bacio ga medvjedu po njuški i očima ...

Zvijer je pomahnitala , počela je lupati glavom po tlu i valjati se , to je samo moja dva mača zabilo još dublje u tijlo mrcine ...

Tada je Thorvald zadao finalni udarac ...

Status teme:
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Podijelite ovu stranicu