1. Disi Gost, Eydis turnir je počeo...PRIDRUŽI SE! Hop

=> Pravila i prijava ~ O V Đ E ~
    => Linkovi na igre ~ O V Đ E ~
    => Pitanja i komentari ~ O V Đ E ~

Girly~ TRENUTNI POREDAK ~Girly
    - update 20.11.2016.

Ljubimac

Rasprava u 'Virtualna Arena' pokrenuta od Nazgul_rulez, 18. Siječanj 2007..

Status teme:
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
  1. Nazgul_rulez

Nazgul_rulez Aktivan Član

Da li redovito upgrejdate svoj komp ? da li ga redovito održavate , čistite cooler od prašine i slične stvarčice ...

Da li komp smatrate nekom vrstom "ljubimca" ili samo kao nužno pomagalo za rad/učenje/zabavu ?

Znate li kakav stroj uopće imate ?

2. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

Upgrejdam kolko pare dozvoljavaju... znaci jednom u godinu-dvije :/

Trenutno imam Athlona X2 4200+ sa PC-6400 OCZ Gold 1Gb kitom i Asrock AM2NF4G-SATA2 mobom. Prede ko mackica. Koristim internu GF6100 jer se ne igram ko nekada i ne zelim davat pare za neku poshtenu grafulju... a i zadnja dobra igra je izasla u prapovijesti. Bash razmisljam o nekom externome disku ili necemu... bude prakticno, a i uskoro ce mi postat tjesno ovih 250+60 gigi kolko imam.

I da, imam ruzno bež kuciste :P

Iako sam vrlo vezan za svoj komp, prevelika sam ljencina da ista radim s njime beyond clockanja i tweakanja osa. Jednom kad ce bit para za bacat na eyecandy... mozda.

3. Nazgul_rulez

Fenomenalan proc i super memorija ...ali je ploča j♥♥ena katastrofa ... znam jer sam radio u firmi koja ih uvozi ...

Inače ASRockice nisu toliko loše ali ova serija je jeeeeeeeeeeeeeebeno loša ... dosta se kolje sa ATI grafičkim karticama , radi nestabilno i ako imaš više od 2 diska spojeno stalno ih pobrka ...

Neznam ja stalno nekaj prčkam po kompu .. nema tjedna da nekaj novo ne ubacim , dodam oduzmem ... blah ...

Sada sam si zadao novi projekt ... kupiti jedno big ili serversko kućište i totalno ga moddati .

Kompletnu priču ču postati i na forumu jer mi je jednostavno pun qrac da za jedno pošteno kućište moraš pljunuti prek 1500 kn ... plus PS plus dodaci ...

Uglavnom uskoro krećem u operaciju Naz PC case :lol: :lol:

4. Ivanhoe

Ivanhoe Dr. Disco

Ne upgrejdam jer koji će mi to k♥♥♥c ionako? Za igre??? ako igra ne može ponuditi igrivost na mom par godina starom kompu onda si ja tom igrom mogu obrisat dupe. radije ću igrat stare naslove nego da investiram $$$ za markeninške prosere na kojim human lifeless forms gube živote. Možda kad bude potrebno za OS i neki office programe u daljnoj budućnosti.

5. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

Fenomenalan proc i super memorija ...ali je ploča j♥♥ena katastrofa ... znam jer sam radio u firmi koja ih uvozi

Inače ASRockice nisu toliko loše ali ova serija je jeeeeeeeeeeeeeebeno loša ... dosta se kolje sa ATI grafičkim karticama , radi nestabilno i ako imaš više od 2 diska spojeno stalno ih pobrka
    Vrlo zanimljivo... i na netu i od frendova sam cuo samo najbolje o ovoj ploci i zato sam ju i piknuo. Zaj♥♥avala je sa automatskim postavkama u biosu, no za to me jednako kao i za ati boli ona stvar. Ja sam rucno namjestio sve postavke, fino clockno proc i sve radi super.

6. Nazgul_rulez

ASR-939 Dual sataII ..to je bila njihova najbolja ploča za AMD s939 ... ali hej ako tebi radi to je bitno :lol: :lol: :lol:

@swarost ... hmmm your opinion ... :lol:

7. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

8. Nazgul_rulez

a u tri vagine mile matere ... ja zabrijao na staru seriju NF4G sata 2 ....

Nisma ni čitao kak treba jebga posao ...

OVo je ok ploča iako ako si htio stabilnost trebao si uzeti NF6G ili AM2XLI SATA 2 ...

Nego ovo će uskoro biti sastavni dio mog kompa

http://www.pointofview-online.nl/GF7900GSpci.html

Po testovima ne zaostaje puno za GT verzijom , ne cucla toliko štroma i me likez that one ...

Narafski to ide u novu kantu koju uskoro počinjem slagati :lol:

9. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

Ae kad vec pricamo o konfama, Fici (Seekeru) treba komp za za 2800 kn. Proc, ram, maticna, grafa, disk, przilica, kuciste i napajanje.

Ja velim da za te pare tak i tak nece dobit nish korisno od grafe, pa neka koristi integriranu. Slozio sam mu ovako nesto:

AMD Athlon64 3000+, 497.9 kn
    ASROCK AM2NF6G-VSTA (integriranaGeForce6100), 446.83 kn
    DDR 512MB PC3200 (400MHz) SuperRAM Kingmax x2 = 1 Gb, 707 kn
    HDD Seagate ST3160211AS, 160 GB, 426.19 kn
    DVD±RW PIONEER DVR-111D, 253.95 kn

Komentari? Nisam bash oko ploce siguran... ako bi isla neka druga, cijena ne smije varirat za vise od 50 kn.

No, nakon svega ovoga ostaje 400 kn za kuciste i napajanje. Ja kad bi uzimo uzeo bi neko lijevo kuciste i neko kvalitetno napajanje, no 400 kn nije bash dovoljno za tako nesta (ili je na knap). Dvije opcije koje sam nasao su:

lijevo kuciste + Sharkoon 350W, SHA350-8P
    AOpen Midi Tower QF50A 300W
    Codegen kuciste sa 400W (frend kaze da nikad nije imao problema sa Codegen napajanjem)

Wattaža nije requirement s obzirom da u ovu kantu nikada nece ic neka mrcina od grafe, no jako je bitno da je napajanje kvalitetno, jer svi znamo kakve su Fici doma instalacije za struju. Jel vrijedi kaj nesto od ovo dvoje? Sugestije?

10. mtm

mtm U hladu voćke

ja sam si sad kad sam kupovo zadnji puta grafu gledo 7600 i 7900 gs ,ali s obzirom koliko stignem igrat igre trenutno,uzeo sam 7600 gs........sto se pokazalo totalno nepotrebno jer igram igre koje mogu vrtit na grafi sa 64 mega..........vecina novih igara je zak♥♥♥c

11. Nazgul_rulez

Pa poslao sam Fichi link di da si odabere konfu j♥♥aga ćuk ...

Ovako što se tiče napajanja ... sharkoon je više eye candy nego što je izdržljivo , fortron od 350 nije skuplji od 250 kn a bar za 20% je bolji od sharkoona , isto tako ova nova marka Xilence je fenomenalna ...

Budem ga zvrcnuo ovih dana ajd mi samo daj njegov broj na pM da mu složim neku konfu

12. abominacije

abominacije (/:=D

e crni nazgule, daj mi preporuchi neko tiho kuchishte oko 300-400kn... +/- 50kn... ovo mi se pochelo raspadati... a i sumnjam da je ukleto pa ga moram promijeniti prije nego mi upropasti ostale komponente... :)))

13. Nazgul_rulez

14. LugarSivi

LugarSivi Aktivan Član

imam tak neki valjda mainstrem komp.. al mi vec 3 dana ne radi jer otiso hard :doh: :doh: (novi sam narucio, al jos cekam :dry:) , pa se sluzim braticevim laptopom :lol: ...

al evo vam komponente pa se divite mojoj "mrcini" :lol: :

maticna: msi sis648 max (samo recite rijec protic ove maticne :lol:, osvojila je grand prix u vidjiu .. doduse jednom davno :lol: )
    proc: P4 2.4ghz (ja htio C ediciju da mog klokat, a dobijo sam A :mad: )
    grafa: leadtekova 6600GT , :lol: mrak graficka (128 rama, clockana na 560/960 )
    rami: 2x512mb kingmax 433mhz i 1x 256mb PQI 333mhz
    tv tuner: leadtek winfast dv2000
    napajanje: fortranovo 350V
    hard: trenutno cekam da mi stigne frishki maxtorov 200GB :lol:

ev. .to su sve "internalije" :lol:

inace sto se tice brige o kompu, svakih 6 mjeseci otprilike ispuhujem prasinu sa usisavacem.. i to je uglavnom to..

a nadogradnja me trenutno ne zanima.... zapravo uvijek kazem da me ne zanima, al ak nadjem negdje nest povoljno i zanimljivo (rabljeno al kvalitetno :lol: ) onda to skoro uvijek upiknem :lol: ..zapravo se komp dosta promjenio odkad je kupljen (prvo sam dodao tv tuner, pa kingmaxove rame, pa grafu (originalna je bila nVidia 52(ili 6?)00fx), pa sam frendu maznuo napajanje :lol: (imao sam neko bezvezno no-name), i sad jos cekam da ve-mil nabavi maxtorov hard 200gb (imao sam wd od 40gb)..

edit: e i komp me u zadnjih mjesec dana malo vise zeza (mislim da je otkad sam staivo novu grafu, al ne zelim to sam sebi priznat).. zna se desit restart kompa bez ikakve najave, i u bilo koje vrijeme.. zna bit dost iritantno.. nije bitno sto radim (igram, browsam, muzika, filmeki, pri podizanju windowsa chak!).. naravno da nemogu otkrit uzrok :dry: i dodje mi da ga bacim kroz prozor.. ak ima neko ko se kuzi malo bolje u sve to.. naz maybe? :lol: (premda mi je jasno da je uzrok vjerojatno nemoguce otkrit) nek javi :onoz:

15. abominacije

ja drzhim komp na stolu pa nema bash tako puno prashine... ^^

edit: e i komp me u zadnjih mjesec dana malo vise zeza (mislim da je otkad sam staivo novu grafu, al ne zelim to sam sebi priznat).. zna se desit restart kompa bez ikakve najave, i u bilo koje vrijeme.. zna bit dost iritantno.. nije bitno sto radim (igram, browsam, muzika, filmeki, pri podizanju windowsa chak!).. naravno da nemogu otkrit uzrok :lol: i dodje mi da ga bacim kroz prozor.. ak ima neko ko se kuzi malo bolje u sve to (premda mi je jasno da je uzrok vjerojatno nemoguce otkrit) nek javi :lol:

auu, ne spominji mi ovo... to se meni znalo dogadjati... ispalo je nakon par mjeseci muke da je stvar u matichnoj :lol: restart restart restart... :lol:
    a mozhe biti i do rama... :lol:

16. Nazgul_rulez

Ok ...

ajde da vidimo što se kod mene krije ...

ASRock 939SLI32-eSATAII motherboard

AMD A64 3200 ProVenice core s 939 CPU

Corsair XMS 2*512 MB Ram ULL 2-2-2-5
    GEIL Ultra platinum 2*512 MB Ram ULL 2-2-2-5

HDD MAxtor 7Y250SO SATA II 250 GB
    HDD Maxtor 6Y250MO SATA 250 GB
    HDD Maxtor 6L160 P0 ATA 160 GB
    HDD Maxtor 6V080MO SATA II 80 GB

Pioneer DRV-109D DVD/RW DL
    Sony DV-28Q DVD/RW DL

nVidia 6800GT 256/256 Xtreme edition

Raidmax kućište , modificirano
    PS Fortron 400W

Uglavnom stalno nekaj čačkam , doma imam još nekoliko matičnih ploča i VGA pa mijenjam to kad me pukne :lol: :lol:

edit: e i komp me u zadnjih mjesec dana malo vise zeza (mislim da je otkad sam staivo novu grafu, al ne zelim to sam sebi priznat).. zna se desit restart kompa bez ikakve najave, i u bilo koje vrijeme.. zna bit dost iritantno.. nije bitno sto radim (igram, browsam, muzika, filmeki, pri podizanju windowsa chak!).. naravno da nemogu otkrit uzrok :lol: i dodje mi da ga bacim kroz prozor.. ak ima neko ko se kuzi malo bolje u sve to.. naz maybe? :lol: (premda mi je jasno da je uzrok vjerojatno nemoguce otkrit) nek javi :lol:

Hmmm jedno ovako bezze pitanjce ... kad si stavio novu grafulju jesi li reinstalirao windoze ?

Budem ti dao jedan CD sa alatima pa si možeš provjeriti komponente na zasebnim testovima .. :lol: .

17. abominacije

Budem ti dao jedan CD sa alatima pa si možeš provjeriti komponente na zasebnim testovima .. :lol: .

daj meni dofuraj taj cd na meeting pliz:) treba mi tako neshto... ili kakogod... treba mi taj cd:)

18. LugarSivi

LugarSivi Aktivan Član

a sa ramima sam isto imao jedan jako cudan probelem.. komp je radio ok do prve promjene rama odnosno kad sam upiknuo ove kingmaxove 433mhz, tad je restartanje pocelo i bilo je katastrofa, stvarno nist nisam mogao radit.. onda sam onak iz shtosa vratio jos ovu jednu staru plocicu od 256mb pqi (333mhz) i restartanje je prestalo, komp je postao stabilniji.. a kad sam ubacio novu graficku restartanje je opet pocelo (ali vrlo rjeđe).. sav bios prekopa 20 puta al nist korisnog.. :lol:

19. abominacije

kolizija u komponentama...
    tako sam ja kupio 2x512 geil memorije... i stalno bsodovi... (blue screen of death)...
    trajalo je sve dok nisam stavio druge rame... plocha je bila asus a8v... :lol:

20. LugarSivi

LugarSivi Aktivan Član

Hmmm jedno ovako bezze pitanjce ... kad si stavio novu grafulju jesi li reinstalirao windoze ?
    nisam, al sam prethodno zbrisao stare drajvere, pa upiknuo karticu, pa stavio nove drajvere.. al budem sad kad dodje novi hard instalirao sve ponovo pa cemo vidjet..

Status teme:
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Podijelite ovu stranicu