1. Disi Gost, Eydis turnir je počeo...PRIDRUŽI SE! Hop

=> Pravila i prijava ~ O V Đ E ~
    => Linkovi na igre ~ O V Đ E ~
    => Pitanja i komentari ~ O V Đ E ~

Girly~ TRENUTNI POREDAK ~Girly
    - update 20.11.2016.

Lasciate Mi Cantare...

Rasprava u 'Glazba' pokrenuta od Ayllwyn, 22. Prosinac 2007..

1. Ayllwyn

Ayllwyn pretty boy

Dragi moji, vidjeh kako imamo svakave muzike na ovom forumu, ali sam zamijetila da nitko ne zabrijava za talijane....

Kako je meni ta glazba nadasve prekrasna i ne mogu zaspati bez "111" OD Tiziana Ferra, odlučila sam vam pokazati kako je to u stavri ful super...i pitati ako sluuuučajno mi ima tko za skuriti Io canto od Laure Pausini...

Uglavnom,kako vi vidite talijansku glazbu? kao staru, dosadnu ili roantičnu i zabavnu? prije dvije godine je u Areni bio Patrizio Buane, mlada nada talijanske kancone. mislila sam da ću umrijeti od dosade, i na kraju je to bio jedan od najboljih koncerata na koijima sam bila...
    da li bi vi tako nešto posjetili? Razumijete li o čemu pjevaju neki talijanski izvođači?Imate li najdražeg?

Moji osobni favoriti su Tiziano Ferro ( http://www.youtube.com/watch?v=wrm4zBebhIs ) :think:

Laura Pausini ( http://www.youtube.com/watch?v=542Ggc8x-34...feature=related )
    i njihov duet - http://www.youtube.com/watch?v=mYZHgQ__R5Q (ovo je jedna od najljepših pjesama)

i naravno Gianluca Grignani :lol: ( http://www.youtube.com/watch?v=TdOhT1kwrLY )

i..šta mislite?

2. Jaktens Tid

Jaktens Tid Aristokat

Mislim da je dosadno. Samo u sklopu klasične glazbe valja.

3. Ayllwyn

Ayllwyn pretty boy

znaš što je mene iznenadilo

kada je došao na predprošlu viva la polu neki talijanski bendić i mi sviono talijani-fuj...ali su na kraju ful rasturili...neki metalčeki...

4. silver river

silver river Novi Član

meni je talijanski kao jezik sam pjevan, tako da u glazbi zvuči divno, premda ne slušam baš glazbu na talijanskom. no, nedavno sam otkrila divan bend, zove se calle della morte, neki neofolk/folk, evo poslušajte ako želite: http://www.myspace.com/calledellamorte

preporučam metta settembre :) iako sad mi se čini da su se raspali, premda izgleda da dolaze u hrvatsku u veljači pod drugim imenom, ballo delle castagne. ne znam previše o njima, ali vrijedi ih poslušati :D

5. Rusalka

Rusalka Aktivan Član

6. autumn

autumn |-O

Ova je meni odlicna od kad sam mala bila: Tornero :think:

7. Velena

Velena vintage queen

Ja volim Zucchera, a ni Giovanotti mi nije loš.

8. quixoticelixer

quixoticelixer Aktivan Član

Heh Zucchero je ok ;) ne slušam ih baš (zla profka iz talijanskog ubila volju :belj:), dragi sluša Lacunu Coil pa i ja pustim tu i tamo :cry:

9. Bogg

Bogg Novi Član

meni osobno najdraža talijanska stvar je L`appuntamento od Ornelle Vanoni..
    ali ni Jovanotti nije loš, pogotovo oni stari hitovi, ni Anna Oxa, Jalisse, Gianna Nannini, Umberto Tozzi, Nek..
    neki su stvarno ok

10. Velena

Velena vintage queen

jedne godine na sanremu mi se jako svidila alexia

11. Aelis

Aelis Pokémon trenerica

Ja volim Andreu Bocellija i Erosa. :jednostavna: Iako sam neki dan, nakon 100 godina, ponovno naišla na Tiziano Ferro - Rosso Relativo (cijeli album, ne samo pjesmu) i ostala oduševljena; više me nostalgija prala od same uberkvalitete te glazbe, ali mi je bilo baš simpatično. Zripala sam si Rosso Relativo, Xdono ([​IMG]), Primavera Non É i L'olimpiade. [​IMG]

12. Ayllwyn

Ayllwyn pretty boy

I mene ti uhvati takva nostalgija kad slušam Rosso relativo...sad sam zapela u 111 i ponekad mi dobro dođe malo sječanja uz taj album....idem ga sad slušati :unsure: :think:

13. Sin

Sin Paladin of Eydis

Rhapsody - talijani koji valjaju...

Il Canto Del Vento

Ascolto ancora il vento
    che in disparte mi accarezza
    dimenticato pianto
    prigioniero della sera
    Pianto, dimenticato pianto
    prigioniero della sera
    un respiro sempre acceso
    seguo e cerco lentamente
    nel sospiro del destino

VIVO PER TE, SOGNO DI TE
    CANTO DI TE
    NEL CIELO INCASTRATA
    TIMIDA STELLA MORENTE

Di canzoni dimenticate
    dai tuoi occhi gia' vissute
    ora vivo e mi consolo... vivo...
    Il mio tempo, nelle mani
    nel tuo viso il mio tormento
    il silenzio, il mio domani
    ancorato ad un momento

VIVO PER TE, SOGNO DI TE
    CANTO DI TE
    NEL CIELO INCASTRATA
    TIMIDA STELLA MORENTE

Vissuti dolcemente
    sogni di un' eterna notte
    ora bruciano traditi
    dalle nostre memorie
    Lacrime, lacrime di rabbia
    nel mio cuore sempre accese
    parlano, parlano le onde
    di un porto ormai svanito

VIVO PER TE, SOGNO DI TE
    CANTO DI TE
    NEL CIELO INCASTRATA
    TIMIDA STELLA MORENTE

14. pumpkin

pumpkin Novi Član

slazem se sa tobom...Rhapsody ili ti rhapsody of fire su prej♥♥eni...bas sam si neki dan nabavila solo albume od Luce Turilia i odlicni su :)

15. Ivanhoe

Ivanhoe Dr. Disco

Pobogu ne pričate valjda o talijanskom :ninja: metalu. :laugh:

16. Sin

Sin Paladin of Eydis

jooooj sWar ne kakaj i odi zrtvuj nesto... :ninja: :laugh: :mad:

17. Edrahill

Edrahill Novi Član

Tiziano Ferro mi je zakon, mislim da nema niti jednu pijesmu, a da se meni ne sviđa. Također mi je i Bocelli super (IO VIVO PEEEER LEEEEEI....), Gianna Nannini je... posebna :lol: , Elisa je zakon, Eros Ramazzotti ima neke dobre pjesme, Zucchero je zakon (Aywllyn zna zašto), Zero assoluto također... ali talijanski metal mi je nešto prestrašno, mislim da nisam niti jednu dobru talijansku metal stvar čuo..
    A i laura pausini me iritira, uživo grozno zvuči.

18. Sherpa

Sherpa Legenda

Zapravo na poslu nekada slusamo Erosa tako da bi to bilo jedino sto znam, nije da cu ga doma privatno ikada slusati, kao nijednog drugog od navedenih no isto tako necu reci ni da je losh.

19. Sin

Sin Paladin of Eydis

Tiziano Ferro mi je zakon, mislim da nema niti jednu pijesmu, a da se meni ne sviđa. Također mi je i Bocelli super (IO VIVO PEEEER LEEEEEI....), Gianna Nannini je... posebna :great: , Elisa je zakon, Eros Ramazzotti ima neke dobre pjesme, Zucchero je zakon (Aywllyn zna zašto), Zero assoluto također... ali talijanski metal mi je nešto prestrašno, mislim da nisam niti jednu dobru talijansku metal stvar čuo..
    A i laura pausini me iritira, uživo grozno zvuči.

Pa chuj kada slusas one kvazi gothic kokoske... kak se uopce i zovu vishe... ubaci Rhapsody ili Lucu Turillija... ak ti se to ne svidja... onda jbg....

20. pasion of love

pasion of love Aktivan Član

Ne slušam baš pretjerano talijansku glazbu,ali zna mi nekad doći. Prvo sam počela slušati "Cukera" :unsure: i u biti,prva njegova pjesma koju sam čula je "Baila morena" i bila mi je odlična.
    Tiziano mi je super,ima nekoliko pjesama koje su mi stvarno super; recimo Perdono, Perverso :unsure: , Rosso relativo i Ti amo (ne znam jel se tak zove). I sladak je :belj:
    A što se tiče Erosa,njega baš i ne slušam tak da i ne mogu baš komentirati njegove pjesme. Nisam ga fakat dugo slušala.
    Sve u svemu,talijani imaju ok glazbu,al nekako baš i nisu popularni. Nema ih baš, mislim,ne čuje se za njih....

Podijelite ovu stranicu