1. Disi Gost, Eydis turnir je počeo...PRIDRUŽI SE! Hop

=> Pravila i prijava ~ O V Đ E ~
    => Linkovi na igre ~ O V Đ E ~
    => Pitanja i komentari ~ O V Đ E ~

Girly~ TRENUTNI POREDAK ~Girly
    - update 20.11.2016.

Kveščn Za D&d Obrazovane Ljude

Rasprava u 'Mač i Magija' pokrenuta od AlucarD, 17. Siječanj 2007..

Status teme:
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
  1. AlucarD

AlucarD Novi Član

baš jučer nešto razmišljah i nemogu zaključit...
    koja klasa bi po vama legolas iz lorda bio u d&d svijetu?
    neki ranger-rogue il nešt... fakat neznam
    dajte svoje mišljenje

2. abominacije

abominacije (/:=D

pa nisam vidio da se koristi nikakvim drugim roguevskim vjeshtinama pored stealtha, a i to je upitno. ja bih dodushe rekao da je on chisti fighter... naravno, uspijemo li prevladati stereotipe koji vladaju o fighterima kao o golemim oklopljenim strojevima za unishtenje. njegovi osjeti, hodanje po snijegu etc etc su posljedica njegove elfovshtine. dakle, fighter.

3. Sherpa

Sherpa Legenda

Ja bi pucao na to da je ranger

4. abominacije

pa potrebno je razluchiti shto od njegovih vjeshtina pripada klasi a shto rasi. poshto su elfovi veoma mochni u lotru, rekao bih da su njegovi "rangerski" skillovi prirodjeni svim elfovima... shto mu ostavlja samo vjeshtinu s lukom... :good:

5. Sherpa

Sherpa Legenda

Moglo bi se reci, on moze spadati pod tip light fightera. E sada to moze biti figher ili ranger. Upitno je za rangera jer zapravo osim oruzja nije koristio nikakve vjestine koje po DnDu ima

6. AlucarD

AlucarD Novi Član

al prirođeni elfovski skilovi u d&du mogu bit samo povećan dexterity i takve pizdarije... 2 weapon fight i luk su, ja mislim, baš featovi od klase

7. abominacije

aha, ako govorimo o dndu onda je legolas DEFINTIVNO ranger... sori, krivo sam prochitao pitanje :)

8. Sherpa

Sherpa Legenda

Zapravo, Legolas, kada bi se radio po DnD pravilima, moze se napraviti i kao fajter jer nije tesko sa hrpom featova nabiti specijalizaciju s lukom i sa josh nekim oruzjem, zapravo puno lakse nego rangera tako napraviti

9. AlucarD

AlucarD Novi Član

pa i nije baš lakše...
    evo baš igram nwn2 s rangerom i fakat je ok, samo sam ja pumpal 2 weapon fight, al da bi išel fightera pumpat s lukom i strijelom, treba mu dexterity nabrijat, a i onda nije tolko dobar kolko bi mogel ranger bit jer nema sve one featove za izabrat (npr. rapid shot)...
    e sad jedino dal bi legolas mogel bit neki multi-class

10. Sherpa

Sherpa Legenda

Idemo poceti ovako, da je Legolas minimalno lvl 10

Ranger:
    1st Weapon focus (bow)
    2nd Rapid Shot
    3rd Point Blank shot
    6th Manyshot + Dodge
    9th Great Wepon focus (bow)

Fighter
    1st Wepon focus (bow) + Point Blank Shot
    2nd Far Shot
    3rd Rapid Shot
    4th Weapon Spec (bow)
    6th Manyshot + Dodge
    8th Greater Weapon Focus (bow)
    9th Mobility
    10th Improved Crit (bow)

Ako gledamo samo bow

E sada idemo dodat josh lvla

Ranger
    11th Improved Prices shot
    12th Improved Crit (bow)
    15th Mobility
    18th Shout on run

Fighter
    12th Greater Weapon spec (bow) + Shot on run
    14th Improved precise shot
    15th Weapon focus (sword)
    16th Wepon finesse (sword)
    18th Two-weapon fighting + Improved Two Weapon Fighting
    20th Greather two-weapon fighting

Pa uspordi :good:

No sve se onda svodi na abilitije koje trebas, no ovo je po Dndu slaganje ranged based lika, a fajteru sam na haj levelima uzimao i swordove cisto da pikazem koliko mjesta ostaje

11. abominacije

pa ja osobno smatram da bi legolas bio commoner do levela 2, kada bi uzeo prestige klasu gay master :)))
    seriously, napravi multi class izmedju dex orijentiranog fightera i roguea... light armor + sneak attack ftw...

i bash ono shto je sherpa rekao... fighter je klasa koja ti ostavlja jako puno mjesta za razvoj lika u razlichitim pravcima... inache fighter mozhe uzimati sve combat featove... zato levelaj fightera dok ne podignesh weapons skillove na zadovoljavajuchu razinu i onda dizhi neshto drugo... preporuka da ciljash neki dobar prestige class...

12. Sherpa

Sherpa Legenda

E sada, ako oces archera mozes ici na Arcane Archera ili na deepwood Snipera,

13. Psychotic

Psychotic Duck Mutant

ma legoless bi bio 3.5E ranger samo bez magije , taj nedostatak magije zamijeniti sa dodatnim featovima i dobijes nesto izmedju fightera i rangera :)

14. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

Ja bi legolasa napravio kao čistog fightera, i eventualno sa nekom archer-like prestige klasom. Elfovi iz Tolkienovih djela po meni imaju minimalno LA +2, putem cega dobije sve one cake koje su opisane u knjigama i prikazane na filmu.

15. Belmorn

Belmorn Master of Whisperers

ja navijam za rangera. čisto zbog visokih skillova i specijalnih abilitija.
    (woodland stride, combat style, favored enemy na orkove, track...)
    aragorn bi bio ranger/fighter

16. abominacije

pa potrebno je razluchiti shto od njegovih vjeshtina pripada klasi a shto rasi. poshto su elfovi veoma mochni u lotru, rekao bih da su njegovi "rangerski" skillovi prirodjeni svim elfovima... shto mu ostavlja samo vjeshtinu s lukom... :good:

what he said... legolas je pure fighter...

17. Nechrarh

Nechrarh Gost

O tome sam raspravljao prije nekoliko godina na jednom drugom forumu...za svakog LOTR lika smo radili D&D lika i Legolas je uvijek ispadao čisti fighter (sa većinom skillova na luku i strijeli) znači po prestige klasam nekakvi strijelac, tipa Deepwood Archer ili tak nekak (možda sam nekaj fulao jer se ni sam više sjecam kako se zove ta klasa)

18. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

(woodland stride, combat style, favored enemy na orkove, track...)
    Combat style i Track su odgovarajući featovi. Woodland stride i favored enemy su stvari koje ulaze u LOTR Elf racial template.

19. abominacije

pa svi su likovi u lotru fighteri, osim aragorna koji je ranger. osim hobita koji su po meni commoneri... jedino shto koriste od skillova je hide a to im je racial trait...
    isto tako smatram da je gandalf sorcerer umjesto wizard, poshto mu spellovi dolaze prirodno umjesto da ih prouchava i priprema... :good:

20. Black_Raven

Black_Raven drevni hejter

ak govorimo o AD&D-u, onda je Ranger sa Archer kit-om. :good:

Status teme:
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Podijelite ovu stranicu