1. Disi Gost, Eydis turnir je počeo...PRIDRUŽI SE! Hop

=> Pravila i prijava ~ O V Đ E ~
    => Linkovi na igre ~ O V Đ E ~
    => Pitanja i komentari ~ O V Đ E ~

Girly~ TRENUTNI POREDAK ~Girly
    - update 20.11.2016.

Kutak Za Njubove

Rasprava u 'Mač i Magija' pokrenuta od Gelender Brunhilda, 2. Kolovoz 2007..

1. Gelender Brunhilda

Gelender Brunhilda Velika vladarica krastavcodlakova

Svugdje vidim njubovi ovo, njubovi ono, ali mora covjek nekako poceti. Pa dajte malo ljudima savjete, upute, uvedite ih u igru. Ne bi skodila ni pokoja kampanja za nove igrace (mislim da je u Zmaju bilo govora o organiziranju skole, ali to nikad nije zazivjelo). Ovako se ljudi boje poceti igrati.

Na primjer, moja povijest ide ovako: seeker me je uveo u carobni svijet DnDa. Prvi DM bio mi je Gorki. Sugraci su bili vrlo tolerantni, ali jako sam odskakala od njih. To me je jako ogranicavalo i u razvoju lika i u roleplayanju, pa tako i u sudjelovanju u avanturama.
    Prava mi je revolucija bila moja iduca druzina, u kojoj su svi osim seekera bili ili pocetnici ili relativno neiskusni igraci, tako da smo ucili u hodu. Posto smo bili na istoj razini, nitko nije odskakao, osim seekera koji je ubrzo izletio iz kampanje na dosta nasilan nacin. Prema ostalima DM je bio jako tolerantan, pustio je da razvijamo likove kako zelimo, mogli smo dati masti na volju. Igrali smo po pre-made avanturama, ali ubacivao je interesantne detalje u pricu - imali smo elemente iz Ebberona, ako nam je islo predobro otezao bi pricu. Na zalost, druzina se raspala nakon oko pola godine zbog poteskoca oko uskladjivanja gameova.
    Nakon toga, stekla sam dovoljno samopouzdanja da isprobam nove sisteme, pa i da trazim nove druzine.
    Poanta: ljude treba pogurati u pocetku, inace se zaglave i ne krenu dalje vlastitim snagama. Dakle budimo dobri prema pocetnicima.

Nedostatak hrvatskih slova u mojim postovima ovih par tjedana prouzrocen je boravkom u zemlji bez hrvatskih tipkovnica

2. Belmorn

Belmorn Master of Whisperers

joj, jadni početnici...
    svaki put kad se pojavi jedan, ekipa ga proguta. svatko ga s svoje strane počne zasipavat naprednim informacijama i savjetima (e, uzmi onaj feat kad budeš četvrti level, pa možeš postat onaj prestige koji krši...) dok jadnik ni ne stigne reć "wtf?"
    najbolje ih je pustit prvo da gledaju sa strane, dok mu jedan (samo jedan) igrač + DM objašnjavaju kak to ide na konkretnom primjeru.
    inače rađenje "prvog lika" prije gejma i vatreno krštenje usporavaju igru...
    prvi pravi session bi trebao biti teški roleplay uz povremeno objašnjavanje skillova. combat izbjegavati dok se igrač ne ufura

3. Gelender Brunhilda

Gelender Brunhilda Velika vladarica krastavcodlakova

Prve likove obicno rade iskusniji clanovi druzine, dok siroti pocetnik nema pojma sto sto uopce znaci...evo meni je moj sadasnji lik prvi kojeg sam sama radila, a i njega uz dio savjeta iskusnijih.

4. Magi

Magi Novi Član

Ja primam sve igrace (njubovi ili ne) u svoju kampanju.

Igra se GURPS 4e Fallout na Floridi u 2245. g. Do sada smo igrali u LoM-u u Frankopanskoj nedjeljom od 13h. Moram provjeriti kako je sa terminima nakon reorganizacije LoM-a.

Sve informacije na:

http://www.srebrnizmaj.com/forum/viewtopic...8&start=165

5. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

Ja primam sve igrace (njubovi ili ne) u svoju kampanju.

Igra se GURPS 4e Fallout na Floridi u 2245. g. Do sada smo igrali u LoM-u u Frankopanskoj nedjeljom od 13h. Moram provjeriti kako je sa terminima nakon reorganizacije LoM-a.

Sve informacije na:

http://www.srebrnizmaj.com/forum/viewtopic...8&start=165
    A cuj, sumnjam da ce ikome smetat da ko i do sada sjedimo dole u bircu. Iako, za koji mjesec ce zahladit...

6. Nea

Nea curica

:hugz: ne znam gdje da ovo napišem ali imam jako potrebu za reći sad kad sam gledal ove fotkice s turnira...ŠTO BI JA ŽELJELA ODIGRATI SAMO JEDNU NAJMANJU D&D IGRU [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

EDIT by Exxar:
    Za tečaj RPGa, pogledaj ovaj post

7. Mithrandir

Mithrandir Aktivan Član

Meni nije problem doci u Slavonski Brod :) i mozda bi ovo islo u 'trazi se gejm' prije nego ovdje

Inace, ne znam kako je vama drugima, ali meni je totalno simpaticno kako xypo nespretno koristi gejmerske izraze :)))ŠTO BI JA ŽELJELA ODIGRATI SAMO JEDNU NAJMANJU D&D IGRU
    slatkica :)

8. Klosharr

Klosharr The Wild Rover

bit će još gejmera od nje... :spank:

9. Elvenstar

Elvenstar missing

:spank: ne znam gdje da ovo napišem ali imam jako potrebu za reći sad kad sam gledal ove fotkice s turnira...ŠTO BI JA ŽELJELA ODIGRATI SAMO JEDNU NAJMANJU D&D IGRU [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

I ja bi, već dugo nagovaram Sherpu da nam ovdje organizira neki ubrzani tečaj [​IMG] .

10. Vanaleto

Vanaleto Aktivan Član

Pridružujem se ovoj peticiji.
    Tečaj iz D&D-a je nužnost i potreba na ovom forumu.
    Neka svatko od iskusnih igrača obradi jedan aspekt igre i prezentira tako da se nitko ne preoptereti.
    Mislim, kako se očekuje od mene da misionarim u ime Fantasya tamo među onim svojim nevjernicima ako ni D&D ne znam! Kad bih znao mogao bi ih navući i onda bi postali ovisni, a i meni bi bilo zabavno...

11. Elvenstar

Elvenstar missing

:dry: :great: :hugz: Plan za asimilaciju Crkve :spank: . Svi smo mi Eydis :evil: .

12. Vanaleto

Vanaleto Aktivan Član

Već vidim kako se svađaju koja je razlika između Beetazua i Tanar'ija, te kamo spadaju succubusi...

Bit će to cijela jedna nova razina fanatizma. I turnire ćemo organizirati! :belj:

13. Elvenstar

Elvenstar missing

E da mi je to vidjeti :belj:

14. Klosharr

Klosharr The Wild Rover

I ja bi, već dugo nagovaram Sherpu da na ovdje organizira neki ubrzani tečaj [​IMG] .
    za ubrzani tečaj o osnovam rpga (u ovom slučaju dnd) potrebno je svega cca3 sata na piffi. kažem tri sata jer ja volim pričati nadugoko i naširoko i često odlutam sa teme, a ponekad ju čak i zaboravim...
    al dalo bi se dogovorit...
    dokle god dogovor uključuje piffu. to ni ja ni sherps ni exx nemremo odbit laka srca...

15. Elvenstar

Elvenstar missing

:belj: Dogovoriti ćemo se :wtf: . Imam i onaj početni set :great: .

Ali nisu svi iz Zagreba a i drugi žele naučiti :great: .

16. Mithrandir

Mithrandir Aktivan Član

Elvenstar, a ti si otkuda?

17. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

Ne zelim vas razocarati, no "tecaj" rpga zahtijeva actual igru. Mozemo mi pricati na pivi ili po forumu kolko ocemo, no to nije to.

S te strane, ukoliko se nadje dovoljno zainteresiranih (iz ZG i onih voljnih doci u ZG, jebiga), meni je najmanji problem voditi jedan ili vise rpg sessiona za totalne pocetnike.

18. Thaxll'ssyllia

Thaxll'ssyllia Aktivan Član

Ja sam ionako već sherpi obećala da ću jednom probat odigrat d&d, tako da računajte i na mene^^

19. Klosharr

Klosharr The Wild Rover

Ja sam ionako već sherpi obećala da ću jednom probat odigrat d&d, tako da računajte i na mene^^
    al ćeš ipak započeti sa GURPSom...

20. Thaxll'ssyllia

Thaxll'ssyllia Aktivan Član

ko da mi to nešt znači... neznam ni u čemu je razlika :belj:

Podijelite ovu stranicu