1. Disi Gost, Eydis turnir je počeo...PRIDRUŽI SE! Hop

=> Pravila i prijava ~ O V Đ E ~
    => Linkovi na igre ~ O V Đ E ~
    => Pitanja i komentari ~ O V Đ E ~

Girly~ TRENUTNI POREDAK ~Girly
    - update 20.11.2016.

Kriptozoologija

Rasprava u 'Oltar Tajni' pokrenuta od Nea, 13. Studeni 2006..

1. Nea

Nea curica

Kriptozoologiju je 1950. osnovao Bernard Heuvelmans, a predstavlja dio zoologije koji se bavi traganjem i istraživanjem još nepoznatih životinja. Pri tome se kriptozoologija kreće između ozbiljne znanosti i fantastike.

Kriptozoologiju zanima prije svega dokazivanje postojanja velikih životinja koje se svrstavaju izvan postojećih kvalifikacijskih šema ili se smatraju odavno izumrlim. Pored toga, postoje izvješća o velikim životinjama koje se lokalno smatraju poznatim ili ih se spominje u narodnoj predaji, ali se njihovo postojanje ignorira od strane tradicionalne zoologije jer za njihovo postojanje nema pouzdanih dokaza.

Međutim, treba povući jasnu crtu razgraničenja. Kad se negdje neočekivano otkrije nova vrsta koju do tada još niti jedan čovjek nije vidio, riječ je jednostavno o novootkrivenom biću a ne o kriptidu.

http://hr.wikipedia.org/wiki/Kriptozoologija

Krenite :smile:

2. Valdis Fury

Valdis Fury Novi Član

vjerovatno ste culi za chupacabru :roll:

nevjerujem bas da je to istina, ali ova nagadjanja odakle su dosla su me dobro nasmijala, pa evo procitajte

1. Chupacabras have been described as similar in appearance to gargoyles, so it has been theorized that the creatures were seen in Medieval Europe. According to this theory, gargoyles were carved to resemble chupacabras, to keep the public (and sometimes believed to keep evil spirits) afraid of any place with gargoyles.

2. Some cryptozoologists speculate that chupacabras are alien creatures. Chupacabras are widely described as otherworldly, and, according to one witness report, NASA may be involved with this particular alien's residency on earth. The witness reported that NASA passed through an area in Latin America, with a trailer that was thought to contain an incarcerated creature.[citation needed] There have also been UFOs seen where chupacabras have been at the same time on occasion. Others speculate that the creature is an escaped pet of alien visitors that wandered off while its master was visiting Earth. The Chupacabra does have a slight resemblance to the Greys, which could mean that they are somehow related.

3. Some people in the island of Puerto Rico believe that the chupacabras were a genetic experiment from some United States' government agency, which escaped from a secret laboratory in El Yunque, a mountain in the east part of the island when the laboratory was damaged during a severe storm in the early 1990's. The US military have had a large presence across Puerto Rico since the 1930's, with bases on the island used as Research and Development facilities (amongst other things) up to the present day. The lethal agent orange chemicals were tested by the US on the crops of Puerto Rico in widespread crop-spraying operations, all performed without notifying local people or farmers, and the efficacy and safety of contraceptive medicines was also secretly tested on islanders who had no knowledge of their 'guinea pig' status at all. ("UFO's Strangest Mysteries", Discovery Science) This may explain some of this alleged paranoia.

4. Another possibility would involve giant vampire bats of which a few fossils have been found in South-America

3. Psychaki

Psychaki Gost

Ajd' nađi kakvu sliku te živine, pa da sastavimo oglas , tj. tjeralicu za izgubljenim ljubimcem. Baš mi se čini kao nešto što bih imala u svojem ormaru, ili ispod kreveta :ninja:

4. Valdis Fury

Valdis Fury Novi Član

Ajd' nađi kakvu sliku te živine, pa da sastavimo oglas , tj. tjeralicu za izgubljenim ljubimcem. Baš mi se čini kao nešto što bih imala u svojem ormaru, ili ispod kreveta :belj:

evo dvije prva je dokazano prijevara, a za drugu neznam :belj:

note: stavila sam ih u spoiler da nebi bilo primjedbi :belj:

» Klikni da vidis Spoiler - klikni ponovo da ga sakrijes... «

:lol: :lol:

» Klikni da vidis Spoiler - klikni ponovo da ga sakrijes... «

:omg:

5. Kathegar

Kathegar =I=

Kmentz on teh picz:

1. je namještaljka...mislim vidi se da je editirana...barem mojem oku

2. je neka mrtva čukela koja je igrom slučaja završila na eksperimentima Američke vlade negdje u pustinji i tako deformirana pobjegla od tamo ili puštena

6. Valdis Fury

Valdis Fury Novi Član

Kmentz on teh picz:

1. je namještaljka...mislim vidi se da je editirana...barem mojem oku

2. je neka mrtva čukela koja je igrom slučaja završila na eksperimentima Američke vlade negdje u pustinji i tako deformirana pobjegla od tamo ili puštena

ma da ona prva je ocita namjestaljka, ali druga nimalo nelici na chupacabru, bar ne kako ju opisuju "ocevidci"

7. Rufius

Rufius Novi Član

Heh El Chupacabra je jedna legenda iz latinske amerike.To je zapravo bio neki vampir koji je harao u vrijeme kolonizacije...
    Prema najnovijim istrazivanjima domoroci su tako plasili kolonijaliste... :laugh: :wtf: :lol: :lol:

8. Psychotic

Psychotic Duck Mutant

9. Frigg

Frigg Novi Član

ne mogu vjerovati da pšostoji topic o toj maloj gadosti
    nije smiješno, mrzim tu živinu, prije godinu dana sam posudila enciklopediju parapsihologije
    i iz nekog prokletog razloga stalno se otvarala na toj beštiji
    dan danas ne mogu spavati kad se sjetim te slike
    zato sad neću ni gledati slike
    gadna zvijer, gadna. fuj. :sheep:

10. Nazgul_rulez

Nazgul_rulez Aktivan Član

Ehh davno sam skupljao sve o toj beštijici ... navodno se pojavljuje na području sve do Teksasa , tamo su joj dali ime Elmendorf creature , a opisali su je kao malo psoliko stvorenje , bez dlake , sa tvrdom kožom , jakih očnjaka

El Chupacabra je legenda koja je duboko usađena u kuturu područja Meksika , pravi boom doživljava krajem 40-ih godina kada se u Meksiku dešava cijeli niz ubojstava raznih životinja , a svima je bilo zajedničko način ubijanja i tragovi oko njih .

Uskoro je počela masovna histerija i dnevno je dolazilo stotine glasina o malom biću koje siše krv .

70-ih godina je histerija ponovo zaživjela samo onda su se ubojstva pripisivala El Vampiro de Moca ( Vampiru iz Moce ) ...

U zadnjih nekoliko godina neki farmeri u Teksasu su na svojim posjedima ubili neke psolike beštijice no oni razboritiji pripisuju izgled tih životinja teškim sakaćenjima ili pokusima od strane kojekavih tvrtki za ispitivanje lijekova i slično .

11. Leviathan

Leviathan Aktivan Član

"4. Another possibility would involve giant vampire bats of which a few fossils have been found in South-America "
    me likes it :laugh:

12. Nea

Nea curica

13. Freya

Freya goddess of eydis

To izgleda kao pas!

14. Nea

Nea curica

:tired: ali jesi li vidjela njušku kakva mu je

15. kalthir

kalthir woof woof

ako ne i srna.

16. Nea

Nea curica

:tired: ne, slon

17. kalthir

kalthir woof woof

prilično sam siguran da nije slon. time više što nema divljih slonova u teksasu. a jelenja ima.

18. Nea

Nea curica

:tired: pa pobogu gdje ti vidiš jelena tu.. rogove čak i u centimetrima.. jesi li ti jedan od onih koji si ne želi priznati da mu trebaju naočale...

19. kalthir

kalthir woof woof

ako ne i srna.

SRNA.

20. kalthir

kalthir woof woof

iako oke, pogledao sam video i nije srna. ali je pas/kojot.

Podijelite ovu stranicu