1. Disi Gost, Eydis turnir je počeo...PRIDRUŽI SE! Hop

=> Pravila i prijava ~ O V Đ E ~
    => Linkovi na igre ~ O V Đ E ~
    => Pitanja i komentari ~ O V Đ E ~

Girly~ TRENUTNI POREDAK ~Girly
    - update 20.11.2016.

Korporacije

Rasprava u 'Hram Života' pokrenuta od Psychaki, 19. Studeni 2006..

1. Psychaki

Psychaki Gost

Ovo je za sve koji vole globalizaciju i korporacije.

Kupujete li brandove? Padate li na reklame? Vjerujete li korporacijama i biste li radili za jednu ?

:dry:

2. Sherpa

Sherpa Legenda

Kupujete li brandove? Padate li na reklame? Vjerujete li korporacijama i biste li radili za jednu ?
    Ne nuzno
    Nikako smatram ih idiotnim
    Nevjerujem im no radio bi za njih jer su tu i pare u pitanju

3. Taliesin

Taliesin Aktivan Član

Mislim da većina nas pada na reklame podsvjesno barem, a korporacije - vjerovali im ili ne,
    za njih bude radila ( i radi ) većina ljudi, posredno il neposredno, IMO

4. Psychaki

Psychaki Gost

A koja vam je najdraža korporacija ? :dry:

5. abominacije

abominacije (/:=D

one corporation to rule them all, one corporation to find them, one corporation to bring them and one corporation to in darkness bind them...

seriously... korporacije su pretty much u kapitalizmu nuzhne... jer sve pokreche kapital... a one jedine imaju dovoljno para da bi provodile istrazhivanja i putem toga napredovala... neizravna korist za okolinu u kojoj korporacije djeluje... jedino postaje problem kada zbog maksimizacije profita korporacije taje tehnichka dostignucha i daju nam na kapaljku resurse i informacije te to josh i masno naplachuju... hmm... nda... no onda dodje neki masniji rat pa on otkrije sva znanstvena dostignucha...

6. Nea

Nea curica

Na svijetu postoje države i korporacije s tim da (imo) korporacije vladaju državama iz sjene jer imaju lovu a lova je moć... Znali mi to ii ne svi smo na neki način dodirnuti korporacijama... ne želim im ništa dobro ali moj glas neće promijeniti ništa :tired:

7. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

Kupujem brandove ako mislim da su kvalitetni proizvodi, a ne na temelju promocije. Recimo iPod je najjači brand na tržištu mp3 playera, a teeeeeeeško je smeće. S druge strane iz iskustva za printere kupujem isključivo HP.

Reklame ignoriram i iritiraju me, jer su usmjerene na prosječnoga američkog čovjeka, koji je (bez uvrede ikome) blago retardiran. Nadje se tu i tamo koja zanimljiva reklama koju mi je fora pogledat, no to je cisto onak zato sto je zanimljiva sama po sebi, kao kratki filmić.

Ako je ikako moguće, neću raditi za državne ustanove ili velike firme. Corporate wageslave - never.

8. kalthir

kalthir woof woof

Da. Da. Ne i da.

EXPLANATION!
    1. da:ono što je exxar rekao.
    2. da:neću sad kupit auto jer sam ga vidio na reklami kako besprijekorno juri po planinskim cestama dok vozaču sisata plavuša puši k♥♥♥c(zapravo bi, ako zbog ničeg drugog onda zbog kul reklame ^^). ali ako mi treba npr. stolac, i vidim na televiziji reklamu za dućan namještaja koji je recimo blizu mene, onda da. naravno ima i onih reklama koje totalno zgade proizvod za mene. recimo, kontemplirao sam eventualnu mogućnost da isprobam wow tcg, tek toliko da budem što bolji geek. no onda sam vidio reklamu na hrt-u i nakon višeminutnog lolanja i rotflmaoanja sam odustao od te pomisli.
    1.ne:ono što je brain_fart rekao. zarada im je imperativ, ne istina. iako nemam ništa protiv toga.
    3.da:zašto ne. sindikat i fensi otpremnina slučaju otpuštanja. neloše. tj. nadam se da će biti tako ^^

9. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

3.da:zašto ne. sindikat i fensi otpremnina slučaju otpuštanja. neloše. tj. nadam se da će biti tako ^^
    Erm... s ovime ces si moc obrisat guzicu ako u medjuvremenu ne postanesh neki capo u corpu.

10. abominacije

11. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

12. kalthir

kalthir woof woof

Erm... s ovime ces si moc obrisat guzicu ako u medjuvremenu ne postanesh neki capo u corpu.

i onda u biti dođem na ono što bi bilo da radim u manjoj kompaniji.

''So George, Mandy tells me you hold a pretty important position in the company. What is it you do exactly?"
    "Well ma'am, I'm what they call an 'enforcer'. I'm part of a squad that goes around killing the executives and kidnapping the researchers of rival companies."
    "Oh my. Sounds terribly exciting! More potatoes, dear?"

13. abominacije

14. DsAg

DsAg Novi Član

Ovo je za sve koji vole globalizaciju i korporacije.

:ninja:

Ne kupujem jer često postoji jeftinija i jednako kavlitetna ili kavlitetnija varijanta
    Ne padam ali se na neke razvalim od smijeha
    Naravno da bih, pogotovo kad uzmemo u obzir da se u ovoj državi dosta teško nađe posao a oni dobro plaćaju

15. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

Naravno da bih, pogotovo kad uzmemo u obzir da se u ovoj državi dosta teško nađe posao a oni dobro plaćaju
    Ako cvilish da se teshko nadje posao, onda ces ga teshko i nachi.

16. abominacije

*snip* kad uzmemo u obzir da se u ovoj državi dosta teško nađe posao a oni dobro plaćaju *snip*

horsebullshit... ta spika ne pali vishe... imash tonu ljudi koji trebaju zaposlenike... potrazhi malo okolo... i to perspektivna mlada poduzecha.. ovo je kapitalizam chovjeche...

17. Psychaki

Psychaki Gost

I onda jednoga dana ta divna mlada poduzeća prerastu u velike zločeste korporacije ili sama bivaju pojedena od takvih . . .

18. abominacije

I onda jednoga dana ta divna mlada poduzeća prerastu u velike zločeste korporacije ili sama bivaju pojedena od takvih . . .

come... to the dark side... look... hamburger... isnt it... delicious... here... mmmm...

19. Menocchio_Diogen

Menocchio_Diogen Aktivan Član

Kupujem li brandove?
    Ne, mislim da u životu nisam kupio nešto takvo.
    Sad, neke proizvode je nemoguće kupiti, a da se taj čin nužno ne svrsta u "kupnju brandova". Pa onda imamo Brandove i brandove. Nažalost, i voda je brandirana i mislim da je to apsolutna sramota.
    Poanta je u tome da je udio imena/marke pri kupnji kod mene manji od 1 %. Kvaliteta i osobni ukus (recimo, konstantno se proklinjem zbog kupovanja jedne coca cole tjedno - al paše mi).

Doduše, možda lažem, tenisice koje kupujem moraju biti određene marke - emaks, kupljene na placu za 80 kn :w00t:

Padam li na reklame?
    Hm, opet o coca coli - mislim da su im Euro reklame jako zgodne. Al opet - ne kupujem zbog reklama, niti u ludilu.

Treće pitanje...najzanimljvije.
    Ne vjerujem nimalo, štoviše, mislim da su multinacionalne korporacije, u najmanju ruku, nužno zlo ovog ekonomsko-socijalnog sistema, i da bi planet i ljudi puno bolje prošli bez njih. Dosta je to kompleksno pitanje, možda ću još nešto nadodati, al za sad toliko.

Usput, svima koji se interesiraju za problematiku multinacionalnih korporacija preporučujem sjajnu knjigu Naomi Klein, "No Logo" !

20. Katur

Katur Novi Član

mrzim reklame, iako mi je struka dizajn. u posljednje vrijeme se sve više novaca donira u takve svrhe. sve da bi se zatupila populacija, jer "važnim" ljudima netreba narod koji je sposoban za samostalno razmišljanje.

preporuka: utipkajte na jutub ili bilo gdje "zeitgeist" i gledajte. (ovo bi napisao u capslocku, al varnovan sam)

ma, j♥♥eš to.

Zeitgeist!!! Obavezno pogledati!!!

(ovo zadnje je trebalo bit pisano velikim slovima)

Podijelite ovu stranicu